Mana atzīšanās:man skauž!

 
Reitings 382
Reģ: 24.02.2014
Ir divas dzīves. Viena pirms un otra pēc bērna piedzimšanas.

Tā pirmā ir tā, kad tu ej un dari ko gribi. Tagad ārā ir karsts laiks, daudzas zviln pie jūras utt. Gribi-satiecies ar draudzeni, pasēdi kafejnīcā, gribi ej tur un tur, gribi izmazgāt savus matus-dari to tagad vai kad vien gribi, nevis kad vari.

Otrā ir tā, kad tu pirmo reizi mūžā iepazīsti ko nozīmē mīlēt tā pa īstam, tā beznosacījuma mīlestība ko māte dāvā savam bērnam. Tā mīlestība ko meitene jūt pret puisi ir sīkums. Tā pat nav mīlestība salīdzinājumā ar mīlestību pret bērnu. Vismaz tā ir man.

Esmu ļoti laimīga savā otrajā dzīve. Bet man reizēm uznāk nostaļģiskas atmiņas par pirmo dzīvi, kad tu savā ziņā piederi vairāk sev. Nepārprotiet, es neesmu nelaimīga, slikta māte utt. Nebūt ne! Man vienkārši gribas vairāk laika sev! Bet es to nevaru atļauties. Un te nu mana atzīšanās-man skauž, ka draudzenes kurām nav bērnu (viņām varbūt skauž, ka man ir stabila ģimene, dzīves vieta, man nav jādzīvo studenta dzīve, nav jāstrādā kafūžos pēc studijām, lai būtu nauda) bauda , piemēram, to pašu jūru! Vakar vīrs izņēmuma kārtā mūs aizveda pie jūras(viņam kā tādam īpatnim tur nepatīk), iegāju nopeldēties, un knapi varēju sevi izvilkt ārā no ūdens. Tāds kaifs-ūdens kā piens, peldi, tāda saj''uta. Nemaz ārā negribējās iet! Šodien, rīt , parīt-fantastisks laiks! Teorētiski ja ir brīvs, ir naudiņa ceļam, laiks-brauc! Bet es nevaru. Mazais karstā laikā-nē! Priekš bērniem ir pa karstu dienas vidū. Un ar vilcienu un mazu bērnu braukt-neprāts! Kādam atstāt pieskatīt-viņa nepaliek pie svešiem, un ja vēl godīgšk-mn nav kam.
25.07.2014 13:32 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Jā, es arī saprotu. :D Bet es tagad visu sāku iemācīties darīt pati. Visu cieņu vientuļajām mammām, tas ir smags darbs!!!
Mēs tagad ar mazo esam atvaļinājumā Latvijā, kamēr vīrs ir mājās/ārzemēs un strādā. Esmu viena ar mazo un tas ir ļoti grūti.
Miskasti jānes tā - mazais vienā rokā, maiss otrā rokā, atslēgas zobos. Ja jāiet ārā - nonesu ratus,eju augšā, nonesu visas mantas, salieku ratos, eju pakaļ bērnam, vienā rokā bērns, otrā telefons, atslēgas un maks. :D
No rīta 7 no rīta mazais pamostās, sākas diena. Pabarot, nomazgāt, saģērbt, skraidīt pakaļ, skatīties,lai nenokrīt un nesasitās, lai neielien kaut kur, taisīt pusdienas, blenderēt pusdienas, pabarot, nomazgāt. Kamēr mazais guļ,tikmēr ātri ieskriet dušā, izmazgāt matus, uzkrāsoties, saģērbties, nomazgāt traukus, izmazgāt grīdas, saklāt gultu, savāk mantas,kas izmētātas. Viss pusstundas laikā. Vakarā ap 10 vai 11,kad mazais aiziet gulēt - knapi velku sevi, spēku izsīkums, bet atkal - mazgāt traukus, mazgāt pudeles, mazgāt grīdas, kleitas jāmazgā ar rokām dažas, tad vēl tās, ja vēl ratus jānomazgā, duša un spēku izsīkums...
Āā un uz veikalu aiziet iepirkties arī baigi grūti, ar vienu roku ratus jāstumj, otrā rokā kaut kā grozs.. pēc tam nesot mājās maiss.. bērnu jāuznes vispirms, iepirkumus jāatstāj lejā, ceros,ka neviens nepaņems :D

Citreiz itkā gribās uz 1 nakti paņemt auklīti , lai pieskata mazo un aiziet izklaidēties... bet nav ar ko aiziet, pie tam es zinu,ka man 7 no rīta atkal sāksies diena un ja nakti nebūšu gulējusi, tad būs baigi grūti. Tā kā, jā.. es arī nedaudz apskaužu BRĪVOS cilvēkus :)
25.07.2014 14:21 |
 
Reitings 2629
Reģ: 20.01.2014
Man nesen bija iespēja uz ilgāku laiku (tas ir domāts vairāk kā pāris dienas) padzīvot bez bērna. Iepriekš domāju- nu tik būs, darīšu visu, kas vien ienāk prātā, izbaudīšu laiku pilnvērtīgi. Izbaudīju. Darīju visu ko vien gribu, taču secināju, ka daru gandrīz to pašu, ko ikdienā- dodos pie dabas, pastaigājos, eju iepirkties, kārtoju un tīru māju utt. Esmu tā saplūdusi ar mammas lomu, ka nekas vairs neatšķiras no tā- esmu ar bērnu vai bez, izpratne par kārtīgu atpūtu ir mainījusies. Reizēm ir tā, ka liekas, ka dzīve bez bērna (uz kādu laiciņu) būtu pilnīgi citāda, jautrāka utt., bet principā- nebija nekas tāds, ko es nevarētu darīt bez bērna, varu gan satikties, ar ko gribu, gan doties, kur gribu. Tagad arī uz ikdienu ar bērnu raugos citādi, ne vairs kā nemitīgu bērna apkopšanu un savas dzīves pakārtošanu bērnam (nu ok, nekad tā neesmu uzskatījusi, bet jūtu, ka katru dienu apvienoju tevis aprakstītās "divas dzīves") Jāpiebilst gan, ka man bērns ir lielāks, varbūt tāpēc laika sev un iespēju izrauties ir vairāk, bet arī agrāk tādu lielu problēmu kur aizbraukt, pašai atpūsties neredzēju, kaut arī man ir maz iespēju kādam atstāt pieskatīt, izņemot retus gadījumus.
25.07.2014 14:22 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Avene-manai draudzenei siikaliņa ir ļoti energiska, bet tiek galaa.
Manupraat, atbilde uz manu jautaajumu, vareetu buut aeii tadaa, ka otrs cilveeks ir milziigs balsts un paliigs ar mazuli. Ir viirieshi,kas tikai pa darbiem njemas un atnaakot maajaas ir ljoti nogurushi un visas ruupes mammai ir uz pleciem. Bet ir viirieshi,kas vakaros njemas ar beerniem un ir baigie paliigi.
25.07.2014 14:23 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
čupakabra - tāpēc ka bebji, vīri un dzīves apstakļi ir dažādi.
25.07.2014 14:24 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Es neticu,ka nekas nav mainījies. Citādi nebūtu jautājumu,kā savienot kaut vai bērnu un augstskolu. Nekas tak nemainās, he heei davaj visas dzemdē :D
Jā, protams,var braukt ar mazo uz jūru un uz veikaliem,bet te ir cita tēma manuprāt.Runa ir par to,ka to nevar izdarīttad,kad gribās. Izdomāji uz veici aizbraukt? Bet mazais čuč! Jāpagaida,kamēr pieceļas, tad jāpabaro,jāsakrāmē n-tās somas ar ēdamo,pamperiem, paladziniem,drēbēm un citām lietām. Tas pats ar jūru. Bez bērna brauc uz visu dienu, paķer tik peldkostimu un segu. ar bērnu-2h un viss. saksiet psihi,gribēs gulēt,čikstēt, un tad domā-vai bija vērts braukt to 2 h dēļ.
25.07.2014 14:27 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
Paņem līdzi draudzeni bez bērniem vai pasauc ciemos. Kā ar krustvecākiem? Brāļiem, māsām? Iesaistāt? Piem, mani itin bieži izmanto krustbērna māte- tā arī pasaka: "brauc pildīt krustmātes pienākumus" :D bet es esmu saprotoša, zinu, ka viņa par velti nesauc, tikai tad, kad ir reāls besis. Es tad arī staigāju ar ratiem, visu ko darīju. Tgd mazais (lielais jau) jau ir dzīvojies nedēļu pie manis.

Bet šim piekrītu pilnībā :
āpeč, ka bēbji arī ir dažādi, cits nolikts dārza maliņā saldi čučēs, cits pēc 5 minūtēm raus vaļā bļaujamo, jo viņam nepievērš uzmanību. Cits cilvēkos ir mierīgs un kluss, cits mātei no rokām neilīdīs, jo ir bailīgs un satraukts.
25.07.2014 14:27 |
 
Reitings 2286
Reģ: 02.01.2014
Ir viirieshi,kas tikai pa darbiem njemas un atnaakot maajaas ir ljoti nogurushi un visas ruupes mammai ir uz pleciem. Bet ir viirieshi,kas vakaros njemas ar beerniem un ir baigie paliigi.
25.07.2014 14:23


tiesshi taa.. es to pat gribeetu saukt par taadu ka komandas darbu.. Man draudzenei taads viirietis, kas beernu paskataas tik pat biezhi cik ir ziemassvetki. Un tas pats maximums uz stndu varbuut... Un pat paliek skumiigii ka taa
25.07.2014 14:29 |
 
Reitings 430
Reģ: 21.06.2013
Es saprotu, ka šajā diskusijā es esmu viena no nedaudzajām pesimistēm, bet tas laikam tāpēc , ka es audzināju bērnu viena pati, man pat tajā laikā nebija mašīnas (iegā'dājos to tikai tad kad bērnam jau bija 5 gadi, un jā tas tiešām ļoti atvieglo dzīvi) un pati dzīvoju laukos, kur īpaši nekādas izklaides nebija iespējamas.
25.07.2014 14:30 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Bez bērna brauc uz visu dienu, paķer tik peldkostimu un segu. ar bērnu-2h un viss. saksiet psihi,gribēs gulēt,čikstēt, un tad domā-vai bija vērts braukt to 2 h dēļ.


Visas tās paunas jau vien nav to vērtas. :D :D
25.07.2014 14:33 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Jā, bet ar bērnu eju visur, uz veikaliem, uz kafejnīcām, uz pasākumiem utt. Rīt iesim uz šlāgerkoncertu un zaļumballi :D
25.07.2014 14:38 |
 
Reitings 65
Reģ: 29.01.2009
Ir ari tadas mammas,kas iedomajas,ka var dzivot tiesi ta pat kaa bija pirms berna,it seviski tas kuram jau ir drusku vecaki berni,ap gadiem 3,4. pasas staiga pa veikalu,pa ielu paceltam galvam un berns skrien kilometru pa prieksu,vai vispar cita virziena un vinas pat nepaskatas ko tas sicis dara,it ka visai sabiedribai vinas berns butu javac.
25.07.2014 14:44 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Ne par teemu, bet kaada velna peec te vienai kleitas jaamazgaa ar rokaam? Veljasmashiinaa mazgaajamas kleitas nevari nopirkt sev un beernam? Un kas tas par vaajpraatu - 2 reizes dienaa mazgaat griidas? Jums tur ir kaada sunju audzeetava maajoklii vai kaiminju bataljons naak ciemos ar dubljainiem apaviem 2 reiz dienaa?
Nee, es nebuut neesmu sushkje, tachu griidas mazgaashana 2 reizes dienaa ir maanija, un no taadaam apseestajaam jaunajaam maaminjaam arii rodas taas bljaaveejas, ka nekam nav laika.

P.S. Zinu vienu veel trakaaku, kura bij izdomaajusi, ka katru dienu visa gultasvelja esot jaavaara 100 graados un griidas jaamazgaa ar verdoshu uudeni katru dienu :D Pilniigi slimas caaljumaates.
25.07.2014 14:53 |
 
Reitings 2286
Reģ: 02.01.2014
Zinu vienu veel trakaaku, kura bij izdomaajusi, ka katru dienu visa gultasvelja esot jaavaara 100 graados un griidas jaamazgaa ar verdoshu uudeni katru dienu


taa mosh bija Kubiete :D :D:D:D ha ha, labicinisks jocins :D
25.07.2014 14:54 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
Es bez bērna varētu grīdu mazgāt 2x dienā :D vnk dzīvoklis maziņš un suns, ātri paliek netīra. a kad būs rāpotājs mājās, tad nezinu- i-robotu iegādāšos :D
25.07.2014 14:58 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
DieKleineHexe, nu mēs neesam tagad mājās un te parasti dzīvojas suns, tāpēc jā, grīdas ir jāmazgā 2 reizes dienā vismaz, jo spalvas izlien no kaut kurienes vienmēr!
Un jā, ir daži apģērbi,kurus ir jāmazgā ar rokām,ja gribās vēl kādreiz tos uzvilkt.
25.07.2014 14:58 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Man vienmēr viss ir somā , ja čuč nesu uz ratiem un braucam , veikalā - mierigi ratiem visu apakšā krāmēju... Braukt uz visu dienu , nav problēmu pudeles ,termoss un ūdens līdzi. Grib gulēt guļ ratos . Atceros, ka pat uz Jūrmalu braucām svinēt drauga dzimšanas dienu kad meitai bija tikai mēnesis . Es pat ar viņu eju uz kafūzi vai restorānu un lieku blakus krēslā :)
25.07.2014 15:00 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Nu bet tieši tā, tās spalvas izlien no visurienes, no gultas apakšām vai no skapju apakšām - es nezinu no kurienes, bet tās spalvas ir visur,kaut arī suns jau mēnesi nav bijis mājās. Un ja bērns rāpo pa grīdu un tad rokas bāž mutē, tad grīdas IR jāmazgā 2 reizes dienā.
Nē,nu es jau nelieku visām tā darīt, tā daru es un paldies DieKleineHexe , ka tu man to pārmet!
25.07.2014 15:00 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Jēziņ, man arī ir suns un kaķis ,bet es nemazgāju grīdas 2x dienā, laikam esmu slikta māte :D

Un kādas pekeles jūs ņemat līdzi uz pludmali?
25.07.2014 15:05 |
 
Reitings 996
Reģ: 07.05.2011
Mari, neesmu nekāda māmiņa, ne tuvu, bet mana draudzene, kurai 1,5 gadus vecs sīcis, grīdas mazgā 5 reizes dienā, turklāt viņai pat nav mājdzīvnieku :D Tavas 2x ir sīkums. :D Tāpēc pārējām- chill. Es arī uzskatu, ka labāk lieku reizi paņemt slotu rokās nekā cīnīties ar infekcijām.
25.07.2014 15:06 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
weee, tavs bērns jau rāpo un bāž visu mutē? nu no otras puses- būs stiprāka imunitāte :D
25.07.2014 15:07 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits