Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kāpēc jāprecas. Laulību pretiniekiem.

 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
http://www.lsm.lv/lv/raksts/cilvekstasti/dzive/civillauliiba-juridisko-liiklochu-vazhas.a91984/?utm_source=op&utm_campaign=news&utm_medium=soctikli

Šobrīd no tāda formāli juridiskā viedokļa raugoties, cilvēki, kas dzīvo nereģistrētās attiecībās šobrīd ir sveši cilvēki…,” norāda notariāta institūta direktors Gatis Litvins norāda, ka, nereģistrējot kopdzīvi arī rodas problēmas. „Valsts šobrīd ir iedevusi divas iespējas, kā to sakārtot, viena - noslēgt laulību, vienreizēja reģistrācija, kas uzreiz palīdz sakārtot attiecības. Otrs - var nereģistrēt attiecības, bet tad jānoslēdz atsevišķs civiltiesisks līgums (...),” atzīmē Litvins.

Notāri pamanījuši, ka šādu līgumu slēgšana nav bieži sastopama. Taču vismaz pagaidām, kamēr nav citu risinājumu, tas ir vienīgais veids, kā vismaz daļēji cilvēki, kas dzīvo nereģistrētās attiecībās un nevēlas laulāties, var sevi kaut kādā pasargāt no daudzām traģiskām sekām. Ja tas nav izdarīts, tad Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo dzīvesbiedru pieredze liecina, ka valsts palīgā nenāks.
24.07.2014 20:42 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Es gan uzskati,ka jāpadzīvo kopā un tad jāprecas.Apm. ar gadu kopdzīves vajadzētu pietikt,lai saprastu kāds ir cilvēks ,kā izturas ikdienas situācijās, kāda ir kuram izpratne par kārtību ,mājasdarbu sadali.
Manuprāt, ar randiņiem vien nepietiks un uzreiz kāzās, jo randiņos mēs izliekamies par labākiem nekā esam...piem.aiziet uz pāris stundām un satikties ir viegli būt labā omā ,smaidīgiem , neaizskart tēmas ,kuras otram varbūt nepatiks utt. ,neizrādīt savas sliktās puses.
Pamēģini gadu dzīvojot vienmēr būt ideāls otram , vienmēr smaidošs utt. Tas nav iespējams...
24.07.2014 22:49 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Jā, bet kāpēc tad liegta laulība homoseksuāliem pāriem? Tie ir pasargāti no nelaimēm?
Manupraat,vinjiem vajadzeetu ljaut preceeties un audzinaat beernus. Joprojaam neizprotu,kaapeec to aizliedz. Zinu iemesls,bet es tos neizprotu.
24.07.2014 22:45 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Labi - dabā ir iekārtots, ka kopā dzīvo, ģimeni veido vīrietis un sieviete :D Nekasīsimies pie vārdiem, jo tāpat skaidrs, ko ar to domāju ;)
24.07.2014 22:27 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Krista, nezinu tiešām par rozā periodu no gudrām grāmatām, bet liekas dīvaini tik ilgs periods... Par tām tikšanās reizēm jau minēju - ja ir tāda iespēja, nevis, ja tiešām aizņemti... Un protams, nav iespējams visos gadījumos pilnībā iepazīt otru cilvēku. Pataloģisko meļu arī netrūkst, tas tiesa... Arī iepazīstot otru cilvēku, apprecoties, nodzīvojot laimīgi n-tos gadus vēl nenozīmē, ka nekas nemainīsies. Cilvēki mainās, notikumi mainās, viss mainās... Garantiju nav! Bet es tik saku, ka kopdzīve nav obligāta, lai iepazītu cilvēku gana tuvu. Liela daļa vienkārši nemaz nepacenšas un tad žēlojas...
24.07.2014 22:25 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Bet dabā eksistē homoseksuāli pāri.
24.07.2014 22:24 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Tāpēc, ka dabā ir iekārtots, ka laulība ir starp vīrieti un sievieti.

Dabā tāds jēdziens "laulība" neeksistē.
24.07.2014 22:23 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Jā, bet kāpēc tad liegta laulība homoseksuāliem pāriem? Tie ir pasargāti no nelaimēm?

Tāpēc, ka dabā ir iekārtots, ka laulība ir starp vīrieti un sievieti. Un pārsvarā tā tiek arī uzskatīts sabiedrībā. Tad, kad sabiedrība sāk pieņemt un atļaut laulību arī homoseksuāļiem, iespējams, kaut kas mainīsies.
24.07.2014 22:22 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Draugi jau mainaas kaa zekjes,bet viirs un sieva,tas tomeer ir citaadaak. Neprotu pateikt kaa,bet citaadaak. Galu galaa,taapeec jau neprec katru ar kuru ir kopaa.


Jā, tāpēc arī man ir svarīgi, lai vīrietis, ar kuru esmu kopā, kuru mīlu, apprecētu mani. Būt par sievu nevis draudzeni tomēr ir kaut kā citādāk. Vismaz man tas ir svarīgi. Ar to vīrietis man apliecina, ka viņš ir gatavs ar mani būt kopā pavisam, ka ar mani ir citādāk, nekā ar citām sievietēm, kuras viņam bijušas draudzenes. Protams, tā nav nekāda garantija nedz veiksmīgai kopdzīvei, nedz mīlestībai mūža garumā, bet garantijas jau nav nekam.
24.07.2014 22:19 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Andas Nu redz,katram ir savs. Kameer man nav daljas gar to kaa dziivo citi,bet savaa dziivee man kaazas un peecaak lauliiba ir svariiga. Un 10 gadus es nebuutu kopaa ar viirieti tikai draudzenes statusaa. Iznjeemums ir tad,ja draudzeeties saak no tiinju gadiem,tad tas ir saprotams. Es runaaju par jau pieaugushu vecumu.
Katrs dara kaa velas,bet mans uzskats ir taads kaads ir.
24.07.2014 22:15 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Jā, bet kāpēc tad liegta laulība homoseksuāliem pāriem? Tie ir pasargāti no nelaimēm?
24.07.2014 22:15 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Andas, nu palasi kaut vai Kubietes ieliktajā linkā rakstu. Tādu bļāvēju ir diezgan daudz. Laulība ir kā darījums un apliecinājums. Es jau teicu, ka katrs var darīt kā grib, bet mani kaitina, ka pēc tam jāklausās un jālasa pārmetumi valstij. Daudzi vienkārši neaizdomājas, ka laulība nav tikai sieva, vīrs, bērni un mistiska brīvības iegrožošana. Klāt nāk daudzas priekšrocības, ko atsevišķās situācijās var izmantot. Var jau dzīvot ar apziņu - man jau nekad tā nebūs, bet nekad neko nevar zināt. Jādomā ir arī soli uz priekšu.
24.07.2014 22:14 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Galu galaa,taapeec jau neprec katru ar kuru ir kopaa.

Precētie krāpj, tāpat, kā neprecētie. Ja ir, tad ir, ja nav, tad nav. Kāzas katram nozīmē kaut ko citu. Ir cilvēki, kam tās neizsaka neko, jā, tu nepreci kuru katru, ar kuru esi kopā, bet tu arī kurai katrai nevelti visu savu dzīvi.

Uzskatu, ka tas ir vairāk tāds ticības jautājums.
24.07.2014 22:12 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Laulība un kāzas ir viens no vispatīkamākajiem pasākumiem divu cilvēka dzīvē. Kāpēc gan tādu nesarīkot. Protams tas prasa zināmus izdevumus un gatavošanos, bet tas ir tā vērts.

Laulība nav nekāda laimes garantija un ja kopdzīve neveidojas vai nesanāk, tāpat katrs aiziet uz savu pusi. Man patīk būt juridiski saistītam ar savu ģimeni, jo tā ir lielākā vērtība un pasaules. Un nepatiktu visu laiku būs draugam vai civilvīram.
24.07.2014 22:11 |
 
Reitings 1732
Reģ: 21.06.2012
A, vispār ko nozīmē vārds - jāprecas? :D

Ir dzirdēts tikai - jāapprecas
24.07.2014 22:10 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Neviens jau nebrēc, ir izdomāti alternatīvi risinājumi tādiem gadījumiem. Un ne visiem tas ir loģisks turpinājums, gluži tāpat, kā bērni.
24.07.2014 22:09 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
tomēr gribās to visu tā vienreiz un pa īstam.
Redz,tieshi taa. Draugi jau mainaas kaa zekjes,bet viirs un sieva,tas tomeer ir citaadaak. Neprotu pateikt kaa,bet citaadaak. Galu galaa,taapeec jau neprec katru ar kuru ir kopaa.
24.07.2014 22:08 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Andas Es kaazas neuztveru kaa pieraadiijumu kaut kam. Gruuti pat paskaidrot preciizi kaa es uz to raugos. Jaa,zinu,ka ir cilveeki,kuri neatbalsta,tad lai arii vinjiem kopaa ir labi,bet tas nemaina manu uzskatu par to.
24.07.2014 22:07 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Es zinu vīriešus, kuri neatbalsta laulības, bet nu tas nenozīmē, ka viņi nav spējīgi mīlēt kādu.

Manis pēc, lai viņi neprecās, bet, lai pēc tam nebrēc, cik valsts ir slikta un nelaimes gadījumos, nevar palīdzēt.
Esmu jau iepriekšējās diskusijās teikusi, ka laulība man ir ļoti svarīga. Vairākus gadus dzīvot ar vīrieti kopā un būt mūžīgā draudzene, nevēlos ne pa kam. Tas ir loģisks attiecību turpinājums.
24.07.2014 22:06 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Nu jā, kāpēc neapprecēties, kad nesen iepazinušies. YOLO! :D Es arī neuztveru, ka kāzas ir kaut kāds dzīves un nāves jautājums, nu izšķirsies, izšķirsies, kas par to, tomēr gribās to visu tā vienreiz un pa īstam.
24.07.2014 22:06 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Rozaa briljlu periods noteikti neilgst gadiem ilgi... Neticu, ka var tik ilgi buut tajaa rozaa maakonii ar taurinjiem veederaa. Spriezhu peec sevis - +/- pusgads un tad acis atveraas pilniibaa.

Bet vienu gan es nesaprotu... Ka ir iespeejams notureeties tiekoties tik reti kaa briivdienaas?... Kad gaaju uz randinju ar savu puisi (jebkuru no saviem puishiem), mees tikaamies gandriiz katru dienu! Pavadiijaam maksimaali kopaa visu iespeejamo laiku, jo nu mees tachu gribeejaam buut kopaa un skumaam viens bez otra! Dziivot kopaa nenaaca ne praataa, bet tikties vajadzeeja katru dienu. Protams, ne visiem ir taadas iespeejas... Bet daudziem, es teiktu, nav arii taas veeleeshanaas, ja arii ir iespeeja...

Arii manaa psihologijas graamataa ir rakstiits, ka rozaa brillju periods ir liidz 2 gadiem. Turklaat ne visi fiziski var tikties ik dienas. Kaa piemeeram, ja kaads no paara studee, straadaa pilno darba dienu un dziivo katrs savaa pilseetas stuurii. Nevar tak ilgstoshi dziivot taa, ka gulj 4h tikai lai redzeetu otro pusiiti.
Vispaar par iisto dabu vairaak ir attiecinaams uz sievieteem, jo tieshi daudzas sievietes nopuulaas, lai dabuutu viirieti, bet peec tam atslaabinaas. Kaa arii ja dziivo viirietis veel ar vecaakiem un mammiite visu patiesiibaa novaac, bet topshajai liigavai saka ka viirietis pats kaarto ar ceriibu, ka sieviete savaaks vinjas pieaugusho beernu nost no vinjas kakla. Ir viegli izlikties par labaaku nekaa esi paaris stundas diennaktii, bet sadziivee nosleept savu kazas kaaju un govs asti ir gruutaak.
Staasts iz dziives - par viira drauga sievu. Pirms kaazaam vinjai intereseeja politika, sports, ieshana uz zaali, veseliigs dziivesveids, eest gatavoshana, koncerti utt. Peec kaazaam atklaajaas, ka vinja to vinjam visu sastaastiija, lai appreceetos. Patiesiibaa vinjai riebjaas sports, vieniigais hobijs ir seriaali, gatavo pusfabrikaatus un visiem laimiigi staasta, ka beidzot kaa preceeta sieva var atslaabinaaties, un ka beidzot var atljauties ar viiru buut pati. Vinja to veel nezin, bet vinjsh jau ir atradis advokaatu un gatavojaas skjirties. :D 2 gadu laikaa no slaidas, sportiskas meitenes paarveertaas par 100kg maatiiti uz diivaana, kura rupji lamaajaas un negrib seksu.
24.07.2014 22:05 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits