Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Roku griešana

 
Reitings 27
Reģ: 22.07.2014
Jā, te atkal es. Dažas te varbūt sāks domāt, ka man kaut kas ar psihi nav kārtībā un varbūt viņām taisnība. :)
Jautājums - vai esat kādreiz apzināti sev darījušas pāri, griežot rokās, kājās vai vēl nezkur?

Mana atbilde uz savu jautājumu - jā, esmu to darījusi, kad uznāca lielāki pārdzīvojumi vai sarežģījumi ar kuriem šķietami nevarēju tikt galā. Pirms sākat man uzklupt - esmu apmeklējusi psihologu, kas man palīdzēja tikt galā ar šo problēmu.

*Es NEATBALSTU roku graizīšanu vai citus veidus, kādos ir iespējams sev nodarīt pāri!*
22.07.2014 12:45 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Nina, par šo tēmu esmu vairāk literatūras lasījusi nekā Tu dzēlības izlaidusi :D

Iespējams, es pat būtu Tavus apvainojumus ņēmusi pie sirds, bet, zinot to, cik Tu nekompetentus spriedumus te jau iepriekš rakstīji, nav vērts iedziļināties gan linkos, ko ievietoji, gan arī komentāros :D

Un pozitīvo domāšanu es tīri cilvēcīgi rekomendēju arī Tev.. dzīvē noderēs ;)
24.07.2014 00:44 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Visai uzjautrinoši, ka jums neapnīk. :D Un tagad varat pacelt rokas, kurš izlasīja no a līdz z avotu, ko iedevu? Noteikti nebūtu nevienas rokas, ja pirmais pret mani vērstais komentārs tapa ~10 minūtes pēc mana ieraksta, savukārt avots, ko iedevu, ir pietiekami garš un sarežģīts, lai tajā vajadzētu ilgāk iedziļināties. Tur, mīļās dāmas, arī atradīsiet atbildes, uz visiem jautājumiem par manu viedokli, ja vien neuzskatat, ka esat gudrākas par Latvijas Psihiatru asociāciju.

Piemēram, uz Alexxas jautājumu es jau atbildēju divas reizes - jā, izvēlējos nepareizu terminu "fiziska slimība", taču tas, ko ar to domāju, avotā ir, piemēram, zem "depresijas etioloģijas". Un pat ar manu neprecīzo terminu citi cilvēki saprata, ko ar to domāju, tā kā vainot varat savas nepārāk attīstītās spriestspējas.

Arī uz S80 esmu jau atbildējusi. Ir depresija, ko izraisa traģiski notikumi.

Vienīgais, ko tagad iedomājos, ka man ir prieks, ka jums ir tik saulaina izpratne par dzīvi. Ja viss būtu tik vienkārši, ja visu varētu ietekmēt ar pāris gadiņiem un pozitīvo domāšanu, neeksistētu psihoterapeiti ar med.izglītību, psihiatri, antidepresanti, trankvilizatori, tādu slimību kā šizofrēnijas utt. Jā, es paredzu, ka nākamais komentārs būs "šīs iespējas izmanto vārguļi", bet pirms to bilst, labāk palasiet LPA avotu sadaļā par ārstēšanos.
23.07.2014 19:02 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
HA Tā roku griešana mazu meiteņu modes lieta :D kā arī visādu gotu, emo u.c dīvaiņu padarīšana :D
Ja grib sev galu izdarīt ir daudz nesāpīgāki veidi par vēnu graizīšanu :D
23.07.2014 16:48 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Tūlīt Nina nolems, ka esmu bijusi izvarota. Nemulsini cilvēku!



Pardon, nedomāju Tevi, bet vispār.
23.07.2014 15:54 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Interesanti, ja sievieti izvaro un viņa nepadodās, bet saņemas pēc tā visa tas ir kā? Fiziskā kaite?!

Tūlīt Nina nolems, ka esmu bijusi izvarota. Nemulsini cilvēku!
23.07.2014 15:52 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Nina, Tu joprojām neesi atbildējusi uz jautajumu, kāpēc ārsti savos atzinumos un klasifikācijā to min kā psihisku slimību? Te vairs nav jautājums par to, kas bija man, bet gan par to, kāpēc Tu uzskati, ka Tev ir taisnība, ja valsts apstiprinātos avotos ir cita informācija?

Uz šo Tu nez kāpēc izvairies atbildēt.

Un par to, kas man ir vai nav bijis, muti gan Tu varētu paturēt. Drīzāk Tev nekas nav bijis, ja šādi izrunājies.
23.07.2014 15:51 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Nav cilvēkiem jāsaprot, ko Tu domā ar pašas radītiem terminiem. Apskaidrots ir tas, ka Tev, bez robiem zināšanās, ir arī paškritikas trūkums :D

Ja vēlies uzzināt sīkāk par saviem robiem, tad rocies evidence-based literatūrā.. man nav iekāres Tev veikt kļūdu labojumu ;)
23.07.2014 15:49 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Bija patīkami (.. vai drīzāk nepārāk, jo necerēju sastapties ar tādu nezināšanu) diskutēt, jūtu, ka savu misiju (apskaidrot) esmu izpildījusi.


Reizes 2 jau teici, ka nekomentēsi un beigsi savas runas, bet laikam neproti solījumus turēt. :D :D :D


Kas attiecās uz Alexxu, man prieks, ka Tu esi tik zinoša, pilnīgi mediķis, kaut nezini par Alexxas slimību pilnīgi neko.

Interesanti, ja sievieti izvaro un viņa nepadodās, bet saņemas pēc tā visa tas ir kā? Fiziskā kaite?!
23.07.2014 15:47 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Ne velti es vismaz 3 reizes minēju, lai griežaties pie cilvēkiem ar medicīnisko izglītību vai nopietnas literatūras un nevēlējos jums skaidrot visos sīkumos un zinātniskos nosaukumos depresijas raksturojumu. Es neesmu specializējusies medicīnā, tāpēc, protams, pie maniem vārdiem - pie kaut kādiem terminiem utt. - var atrast, kur piekasīties, taču visā kopumā mana nostāja ir pareiza (kā jau minēju, ka Alexxa piekasījusies manam vārdu savienojumam "fiziska slimība", taču nav papūlējusies saprast, ko tieši ar to domāju), ko pilnībā uzķēra stellaglmr. Vajag literatūru - rekur, pietiekami nopietna un pat latviešu valodā (kā man te pārmeta, ka lieku angļu) http://psihosomatika.lv/public/files/depresijas_vadl_2009.pdf. Ja Alexxai bija, piemēram, citēju no avota, "patreizējā epizode smaga depresija ar psihotiskiem simptomiem" vai " smaga epizode ar garastāvoklim atbilstošiem/neatbilstošiem psi­hotiskiem simptomiem ", vai pieņemsim bipolārie traucējumi un viņa izārstējusies 2 gados ar saucieniem "viss slēpjas domāšanā/galvā", tad aplaudēsim viņai - viens no medicīnas brīnumiem (protams, tādi arī ir) un varone! Bet ja nekas tik nopietns nav bijis - nav jāsprēgā par lietām, par kurām nezina. Depresija, kā jūs pašas avotā varat izlasīt, iedalās - un nevar salīdzināt vienu depresiju, ārstēšanu utt. ar citu, kā jau pašā sākumā minēju.

;) Bija patīkami (.. vai drīzāk nepārāk, jo necerēju sastapties ar tādu nezināšanu) diskutēt, jūtu, ka savu misiju (apskaidrot) esmu izpildījusi. :D
23.07.2014 15:34 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Cormeum

a, kur atsauce? :D
23.07.2014 15:08 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Kamēr daži labi šeit aktīvi norāda uz citu nekompetenci, paši pieļauj ne vienu vien kļūdu attiecībā uz konkrēto diagnozi.. Ne reizumis vien tāpēc arī rodas konflikts starp pacientu un ārstu, jo internetā salasīta maldinoša informācija..

Lai neslīgtu dziļākā filozofijā par to, kas ierosina depresiju, iekopēšu kaut ko no pieklājīgās literatūras gala:
The specific cause of major depressive disorder is not known.
. Informācija ir autjaunināta šī gada aprīlī..

Tas tā..lai beigtos svaidīšanās ar maldinošām frāzēm un ''tumsoņu'' apvainošana :D
23.07.2014 15:03 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Respektīvi, Jūs ar Ninu runājiet par pavisam divām dažādām kaitēm. Tikai ar līdzīgiem vispārīgajiem simptomiem.
23.07.2014 01:45 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Es neesmu speciāliste, bet man šķiet, ka izšķirošais fakors slēpjas izraisītājos jeb ierosinātājos. Respektīvi, ja tas ir pēctraumas sindroms - tas ir garīgi. Ja tas ir hormonu trūkums vai kā sauca - sa-se-so - to vielu smadzenēs, tad tā jau varētu skaitīties fiziska slimība.

Fiziska saslimšana ir saistīta ar nobīdēm pašā ķermenī. Nobīdēm, kuras rodas fiziski - trūkst vajadzīgo hormonu.

Garīgi - ja tiek traumēts tikai prāts. Kāds notikums bloķē vielu izdalīšanos.

Pirmajā gadījumā ir vajadzība piespiest ķermeni vielas ražot. Otrajā gadījumā ir jāapkaro garīgā trauma, kura bloķē vielu izdalīšanos. Ja vaina ir fiziska, grozies kā gribi ārstējot garīgi neko nepanāksi. Un atkal otrādi - ārstējot fiziski garīgās problēmas neatrisināsi un tāpat veidosies deficīts.
23.07.2014 01:39 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Stella Mani personīgi šobrīd interesē jautājums par to, kāpēc valsts slimību klasifokatorā slimība visās smaguma pakāpēs ir psiholoģiska, bet Ninas tekstos fiziska. Tas, ka katram vajag savu laiku, lai tiktu ar to galā, es zinu. Man jau te piešuva, ka man nekas nav bijis, jo nebija 5 gadi, bet tas lai paliek. Kur rāva fizisko, ja valsts atzīti ārsti, valsts atzītās lapās, saka, ka garīga?
23.07.2014 01:32 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Alexxa

Arī man nerodas sajūta, ka esi zinoša ārpus sevis piedzīvotās depresijas. Tu nevari vērtēt visus pēc sevis, bet tieši to Tu šobrīd dari. Depresija ir katram indivīdam savādāka. Gan cēloņos, gan līmeņos, gan - vienalga. Nav divu vienādu cilvēku un divu vienādu reakciju uz pašu faktu, kā arī - ārstēšanu. Prieks, ka Tu esi varone un tikusi ar labāko ārstu palīdzību ar to galā, bet nevajag iedomāties, ka tagad tas ir kaut kāds vidējais vispārējais rādītājs.

Viss, vairs nejaukšos. :D
23.07.2014 01:27 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Nina, es gāju pie ārstiem. Pie tiem pašiem, kas sastādījuši to slimību klasifikatoru. Nez kāēc mans un viņu viedoklis sakrīt, kamēr Tu esi bijusi pie vells zina kā un tagad stāsti to, kam pamatojuma nav. Ja Tu būtu nospiedusi uz linka manā komentārā, Tu redzētu, ka tas, ko apraksti, tāpat pieskaitās pie psiholoģiskajām saslimšanām.

Bet Tev jau vienalga, ka ārsti tā ir nolēmuši un valsts lapā tā publicējuši. Tev vajag, lai kāds tic Tavai versijai. Tev tiešām pašai vajadzētu aiziet pie tiem dakteriem, ko Tu tā slavē un noskaidrot, kāpēc viņi Tev saka vienu, bet valsts atzinumos ko citu. Man pietiek ar to, ko es redzu - to, ko saka ārsti - gan man, gan internetā. Kamēt Taviem izteikumiem ir tikai kaut kādi ķep/ļep pamatojumi. Parādi man, kurā valsts atzītā lapā būs rakstīts, ka saslimšana ir fiziska un tad parunāsim tālāk. Līdz tam - trenkā te savu vēju, ja ārstēties negribi, es savu pateicu. Ja doma, ka es savu slimību izdomāju, attur Tevi no pakāršanās, domā tā. Ja būtu ārstēta, zinātu, kā citiem par šādām slimībām stāstīt. Bet Tev jau tas neder, tad Tevi nežēlos...
23.07.2014 01:23 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Man jau patīk, ka Tu ar visiem valsts ārstiem esi gatava kasīties! Arī tiem Rīgas, ne tikai Mazpisānu!

Man nav jākasās. Es savu viedokli veidoju uz zināšanu bāzes, ko viņi man devuši + sava, citu cilvēku pieredze + literatūra. Tas, ka tu neesi apmeklējusi nevienu cilvēku ar medicīnisko izglītību, ir sen skaidrs.
23.07.2014 01:16 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Un tagad aizej un izlasi, ar ko sākas šis serotonīna trūkums. Ieraudzīsi zilus brīnumus...
Man jau patīk, ka Tu ar visiem valsts ārstiem esi gatava kasīties! Arī tiem Rīgas, ne tikai Mazpisānu! :D
23.07.2014 01:13 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
cormeum, atgriezies pie diskusijas sākuma un pasaki man, kurš te mētājas ar skaļiem apgalvojumiem? Vai ne jūs, kuras teicāt, ka meitenei ir jāgriež sev dziļāk, ka depresija nav saslimšana, kuras iemesli var būt medicīniski utt.? ;)

Traki ar jums, kā jau teicu, tumsonība lielākajā mērā.
23.07.2014 01:12 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Man patīk, kā tu, Alexxa, piesējies vienam vienīgam manam izteikumam par to, ka tā ir fiziska saslimšana, kas varbūt tiešām ir neskaidrs termins, jo, kā jau minēju:
Es tiešām neesmu ar medicīnisko izglītību, lai ļoti tieši, skaidri visu paskaidrotu un tāpēc lūdzu jums runāt ar ārstiem, kuri jums visu to izskaidrotu tā, ka pat jūs saprastu, un pat iedevu jums google linku.
, taču ignorē lērums citu faktu, ka, piemēram, depresijas, kura tevi, paldies dievam, nekad nav piemeklējusi, cēlonis ir ķīmiski procesi galvā un ka to nevar salīdzināt ar tavējo.

Ok, arlabunakti.. Man tiešām skumji, ka 21.gs. ir tāda tumsonība un ka tādēļ cieš daudzi cilvēki, kuri, kā jau šajā diskusijā teikts, baidās iet pie psihoterapeitiem, jo uzskata, ka vai nu cilvēki aprunās, apsmies vai nu paši tiks galā, lai gan ne vienmēr tā tas ir.
23.07.2014 01:11 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!