Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Badošanās

 
Reitings 27
Reģ: 22.07.2014
Sveikas, cosmo meitenes!
Vai Jūs kādreiz esat badojušās kādā ilgstošākā laika periodā? Kāpēc to darījāt?

*Es pati nebadojos un PILNĪGI NOTEIKTI neatbalstu badošanos!*
22.07.2014 09:51 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Tas nav apzināti, bet šobrīd sanāk badoties. Man ir tik saspringts darba grafiks pēdējā laikā, ka vienīgais laiks, kad es ēdu, ir tad, kad es sēžu cosmo. :D Nesanāk paēst diemžēl vairākas reizes dienā, bet es jau cenšos rūpēties par sevi un vismaz pa ceļam vienmēr kādu Mars šokolādīti apēdu vismaz. Plus vēl karstumā vispār nav apetītes, visas kalorijas tiek uzņemtas dzerot dažādus dzērienus vai netiek uzņemtas vispār, ja dzeru entos litrus ūdens.
23.07.2014 17:15 |
 
Reitings 421
Reģ: 26.09.2013
Nē neesmu nekad badojusies, zinu ko tas var nodarīt vielmaiņai. Es labāk normāli ēdu, nevis badojos un pēc tam sačakarētās vielmaiņas dēļ palieku resna.
23.07.2014 17:11 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Atceros ,ka manaa slimniicaa bija vesela badosanaas nodala, jaa -tas bija stingraa aarstu uzraudziibaa!
Mana draudzene,kura slimoja ar kliinisko depresiju ,meeginaaja sevi "satureet kopaaa" ar badosanos kuuri-10 dienas neeeda ,un tad loti leenaam saaka eest atkal.Iznaaca kopaa 20 dienas,kad vairaak vai mazaak tika dziivots uz teejaam,svaigi spiestaam daarzenu sulaam uttEs vienmeer apbriinoju vinu,jo vinai bija toreiz mazs beernins,kuram tasija normaali eest-nespeeju iedomaaties,kaa varetu iztureet?Tad otra lieta-vina tajaas 20 dienaas nestraadaaja(profesionaala maaksliniece),bet vienmeer teica,ka peec taas badosanaas kuures ,energija pieauga ar uzviju!
Es loti gribeetu pameeginaat Chanely vienas dienas neeesanu!Man buutu loti gruuti "mieriigi dziivot" tajaa dienaa-saprotu ka taa diena buutu jaavelta loti lielam mieram!
23.07.2014 16:52 |
 
Reitings 43
Reģ: 26.06.2014
Neesmu, taču esmu lasījusi un domājusi par ārstniecisko badošanos un zinu cilvēkus, kam tas ir palīdzējis atrisināt hroniskas veselības problēmas. Taču tas jādara mediķu uzraudzībā, jo ārstniecisks efekts sākas no 10 un vairāk badošanās dienām.
23.07.2014 16:42 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Vakar salasījos šo diskusiju un nolēmu arī pasēdēt uz kefīra no šodienas. Ārprāts, kā mani cosmo ietekmē, bet nu wish me luck :D
23.07.2014 11:39 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Fashionkilaa Dienā 1 kāruma putotais mazais jogurtiņš. Varbūt kāds ābols..
Neatceros, cik ilgi. Baigi senā vēsture.
23.07.2014 01:07 |
 
Reitings 282
Reģ: 08.10.2013
Pašlaik ļoti maz ēdu.Apetītes vispār nav. Varētu neēst neko, bet negribas problēmas pēc tam. Laikam māku sev labi ieskaidrot, ka nevēlos ēst.

Agrāk badojos, pēc tam sapratu ka tas ir slikti, sāku ēst pa mazlietiņam pa mazlietiņam un veselīgi. 3mēn. - 20kg protams fiziskās aktivitātes. Nenožēloju katrā ziņā.
22.07.2014 23:21 |
 
Reitings 173
Reģ: 20.02.2014
unique
cik ilgi badojies? pilnīgi neko neēdi?
22.07.2014 23:15 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Kādos 13-14 gados sāku badoties, nometu kādus 12kg. Stulbi, jā, bet slaida esmu kopš tā brīža.
22.07.2014 23:02 |
 
Reitings 1062
Reģ: 26.12.2012
Lasīju tavu komentāru stellaglmr un sāku saprast, ka neesmu vienīgā, kas neizjūt bada sajūtu. Lai kā es velētos ēst, es nejutīšu bada sajūtu-man īpaši jāpiedomā pie tā kad un ko jāēd. Tāpat, nejūtu sāta sajūtu.
22.07.2014 20:33 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
stellaglmr, ak, skaidrs, "vecā labā" celiakija. Interesanti, ka aiz vien vairāk cilvēkus pazīstu, kam šī ļaunā dāma piemīt, taču arī pati izvairos no glutēna jau 2 gadus, jo gluži vienkārši izjūtu smaguma sajūtu un pūšas vēders no šāda ēdiena. Pieļauju, ka man arī ir kaut kāda līmeņa nepanesamība. Paldies par info!
Traki gan, ka tik ilgi nevarēja atklāt, kas par lietu. Tas bija pirmais, kas nāk prātā, lasot par nopietnām gremošanas problēmām.
22.07.2014 19:41 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Aptiekā ir visādi produkti celiakijas slimniekiem. Cepumi pat tīri tā neko, esmu ēdusi. :D Izklausās, ka tev smagā formā tā slimība. Traki. Jebkādas tāda veida slimības ārkārtīgi pazemina dzīves kvalitāti. Man ir bijis kairināts zarnu sindroms, bet tas bija uz nervu pamata. Ak dievs, tā bija elle, tāpēc nespēju pat iedomāties, kā jūties tu. Un jā, tas tiesa, ka tāda veida slimības ātri izsauc ēšanas traucējumus, jo es pati sev diētu sastādīju, izplānoju līdz pat sīkākajai niansei.
22.07.2014 18:59 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Pārtikas nepanesamības var būt daudz un dažādas katrai no tām ir vēl daudz un dažādas pakāpes.

Manā gadījumā tā bija Celiakija. Kas primāri ir glutēna nepanesamība. Bet Celiakijai ir vairākas stadijas. Jo, ja tiek uzņemts glutēns, tad tiek iznīcinātas zarnu sieniņas (tur ir tādas bārkstiņas) caur, kurām tiek uzņemtas barības vielas. Ēdienkarte var sastāvēt no visa, kas nesatur glutēnu tiešā tā izpratnē. Bet, jo trakāka stadija, jo mazāka iespēja, ka atradīsi kaut ko ēdamu ārpus sava dārza. Šī nepanesamība nāk kopā gan ar vemšanu, gan skriešanu uz tualeti, gan nenormālām sāpēm vēderā, gan gāzu uzkrāšanos, vājumu, nogurumu - nu, visu pēc kārtas. Bet var gadīties, ka simptomi neparādās uzreiz vai neparādās vispār. Rezultātā, ja šo slimību neārstē (ieturot diētu, principā, visas dzīves garumā) sekas ir baisas - barošana caur vēnu. Lai turētu ķermeni paēdušu. Zarnas atsakās ne vien apstrādās, bet svarīgākais - uzņemt. Un šeit ir tā kļūda, ko daudzi pieļauj domādami, ka pārtikas vielas uzsūcas caur kuņģi - viņus neinteresē zarnu stāvoklis.

Katram slimniekam ir gastroentrologs - uzraugs. Pie viņa jāiet pēc situācijas - citam x pusgadā, citam x3 gados, citam x mēnesī. Viņš katram individuāli nosaka ēdienkarti. Kura laikam ejot un veselības stāvoklim uzlabojoties papildinās. Bet tapat nekad nebūs ļauts uzturā lietot glutēnu saturošus produktus.
Atveseļošanās ilgst gadiem, ja slimība ir ielaista - kā tas bija manā gadījumā. Parasti, tas dzīvot netraucē. Manā gadījumā - man ir arī čūla. Un psiholoģiska rakstura problēmas attiecībā uz ēdienu. Tādēļ, man ir grūtāk.
Sākumā neko izņemot griķus un vārītu (plikā ūdenī, bez garšvielām) vistu īšti ēst nevarēju. Ā, vēl bija gurķi un salātlapas. Kaut kādi kartupeļi, putras (pēc pirmā gada man atļāva prosu un kukurūzu) vispār bija aizmirstams. Bet te bija tas labums - man vispār negribējās neko. Un dievs vien zina kā tas viss būtu beidzies, ja es būtu klausījusies savos vecākos un ēdusi no rīta un vakarā kartupeļus ar cūkgaļu. Viss labs, kas labi beidzas.

Par nepanesību var uzzināt veicot zarnu biopsiju.

Ja ir vēl kāi jautājumi - droši vari uzrakstīt.
22.07.2014 18:44 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
stellaglmr, jāatzīst, ka visai smaga pieredze Tev bijusi. Labi, ka Tev jau ir labāk un mazais vesels. Tomēr, ko paredz
Rezultātā izrādījās, ka man ir pārtikas nepanesība.
?
Kā Tu uzņem nepieciešamās uzturvielas? Ko tieši ķermenis nepārstrādā?
Ņemot vērā, ka daudz lasu zinātnisko literatūru par uzturu, man patiešām interesē mazliet sīkāk.
22.07.2014 18:31 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Andas, kā kas tāds ir iespējams?
22.07.2014 18:23 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Zinu vienu meiteni, kura badojās, ēdi pāris ābolus dienā. Anoreksija. Tā notievēja, ka visi apkārtējie baidījās par viņas dzīvību. Atsāka ēst, un svars strauji kāpa, tagad sver ap 100kg, varbūt vairāk. Pirms tam izskatījās uz kādiem 30kg.
22.07.2014 18:17 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Bante

Grūtniecība norisinājās ideāli. Ja neskaita faktu, ka vienā brīdī sākās pamatīgs svara kritums, kas iedzina stresā ārstu. Bet bēbja pieteikšanās pati par sevi bija brīnums.
Jāsaka vienīgi, ka pirms grūtniecības jau kādu gadu, 1,5 - veselība bija krietni uzlabojusies visos iespējamos līmeņos, jo saņēmos un darīju visu lai tā notiktu kopš uzzināju diagnozi.
22.07.2014 18:11 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Aaa, nu vēl ir nācies ciest badu naudas trūkuma dēļ. Bet tā jau tāda "piespiedu" badošanās, ne jau pašizvēle...
22.07.2014 17:48 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Veselības dēļ ir nācies - pēc izslimotā vēdervīrusa kādu laiku ēdu jogurtiņu tikai un tāpat viss nāca laukā... Vēl esmu gavēni ievērojusi - reliģijas iespaidā. Bet apzinādi sevi šaustījusi ar neēšanu tāpat vien - nekad. Un tādus, kas tā dara, nesaprotu.
22.07.2014 17:43 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Stellaglmr-paldies ,ka padaliijies!
Badosanaas terapiju izmanto arii psihiatrijaa,bet tas viss ir aarstu uzraudziibaa.Nevar taa-sodien gribu ,riit vairs nee !Domaaju ,ka vienas dienas neesana loti labi attiira kermeni,bet es nespeeju to iztureet-saap galva(laikam visiem tas neder)
Es domaaju ka vissveseliigaakaa eesana ir taada,ja eed visu veseliigo ,un ar praatu-neko nevajag daudz!
22.07.2014 17:21 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits