melnais saraksts

 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Kā vērtējat, ka Latvija melnajā sarakstā iekļāvusi un iebraukt valstī liegusi tādām krievu estrādes zvaigznēm kā Kobzons, Gazmanovs un Valērija, kuru piedalīšanās Jaunajā vilnī noteikti bija plānota http://bnn.lv/?p=138814 ? Vai sekosiet līdz šim konkursam, apmeklēsiet to? :)
21.07.2014 11:45 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Kā vienmēr, manis rakstīto kāda noteikti pārpratīs... Un uzreiz piešūs visu ko vien var piešūt i Kremli, i urlu uzvedību, i mīlestību tikai pret krieviem... Labi, tiešām nav vērts te muti dzisināt veltīgi! Ko nu es tur, es jau esmu valsts nodevēja, kura atļāvās aizbraukt un kurai nav tiesību uz savu viedokli, kurš man jau bija vēl Latvijā esot. Lai nu tā būtu.. Eju kaktā nokaunēties! :D
22.07.2014 00:28 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Roberts

Nē, šeit vēsturiski - pēc izcelsmes - krievi nav bijuši saimnieki nekad. Jā, kā uzspiesta vara. Tā nekad nav bijusi latviešu izvēle šeit ielaist krievvalodīgos vai runāt krieviski. Šī ir māja, kura pieder latviešu valodai, Latvijas karogam, latviešu tradīcijām un kultūrai. Šī ir valsts, kurā dzīvo iedzīvotāji, un tikai tie iedzīvotāji, kuri ciena šo valsti pēc tā, kas tai pieder ir tiesīgi saukties par šīs mājas iedzīvotājiem. Pārējie - neatkarīgi no savas tautības - drīkst salikt koferi un doties, kur tos sauc viņu miesa un gars. Neviens nav spiests mācīties un sadzīvot ar šīs valsts būtību un paražām - visi šeit ir brīvi lemt pār savu dzīvi. Un visiem ir tiesības būt laimīgiem, kur tie vēlas. Ak, finansiāli grūti pārvākties? Nekas, kā zināms - smags darbs un saldi augļi. Kas gan ir pārvākšanās, salīdzinājumā ar pilnīgu laimi un eiforiju? Nieks. Piliens jūrā. Un visiem būtu labi.
22.07.2014 00:27 |
 
Reitings 443
Reģ: 11.05.2014
Robert, pati esmu dzimusi šajā laika posmā, tādēļ LSPR laikā neesmu dzīvojusi. Man nedaudz savādāka pieredze ar šo jautājumu, sākot jau ar to, ka latviešu skolā bija ļoti nevēlami minēt, ka vecāki ir krievvalodīgie. Man šķiet, ka runājot latviešu valodā un cienot tradīcijas, man apkārtējiem nevajadzētu likt kaunēties no savas ģimenes un izcelsmes.

Kā arī tas arguments par "runā krievu valodā - brauc uz savu Krieviju" neiztur kritiku. NEVIENS no maniem radiniekiem nenāk no Krievijas (no Latvijas arī nē), tomēr tā nu ir sanācis, ka šajā valodā runājam. Ko nu?
22.07.2014 00:24 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Ja ķīnietis - es atvainojos - ĶĪNIETIS var iemācīties 3 mēnešos latviešu valodu gan rakstiski (!), gan mutiski - ko nozīmē "nemācēt latviski" krievvalodīgajam, kurš Latviju uzskata par mājām?

Krievu valoda Latvijā ir pašpietiekama, jo it visur ar to iespējams komunicēt. Šeit iespējams dzīvot, ne vārda neprotot latviski.

Viņš visu dzīvi šeit dzīvo - jā, savās mājās - tikai atsakās ignorēt faktu, ka mājās ir arī sava kārtība un likumi.

Bet viņš pat jau arī nosaka šīs mājas likumus. Runājot analoģijās, šī nav māja, kas piederētu latviešiem, bet gan tāda, kas pieder abām kopienām vienādās domājamās daļās.
22.07.2014 00:21 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
helloandbye, manurpāt, nav vērts tērēt savu laiku, diskutējos ar šīm "nacionālistēm", kas dzimušas 1988.-1992. gados un LSPR laikus vispār nav pieredzējušas. Gan pati vēsture parādīs, kurai no pusēm būs bijusi taisnība.

Tā it kā mums nebūtu vecāku, vecāko māšu, brāļu u.c. radinieku, kuri dzīvoja LSPR laikos. Uzskati vairumā gadījumā nāk no ģimenes.
22.07.2014 00:19 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Robert, kā privātskolniecīte vasaru pavada? :D
22.07.2014 00:19 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
helloandbye, manurpāt, nav vērts tērēt savu laiku, diskutējos ar šīm "nacionālistēm", kas dzimušas 1988.-1992. gados un LSPR laikus vispār nav pieredzējušas. Gan pati vēsture parādīs, kurai no pusēm būs bijusi taisnība. :)
22.07.2014 00:17 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Neons

Zinu vienu krievvalodīgo - eksāmenu nolika, pilsonību dabūja. Tāpat divus vārdus knapi izboksterēt māk. Nerunā un nerunāšot latviski. Neesot nepieciešams.
Ja ķīnietis - es atvainojos - ĶĪNIETIS var iemācīties 3 mēnešos latviešu valodu gan rakstiski (!), gan mutiski - ko nozīmē "nemācēt latviski" krievvalodīgajam, kurš Latviju uzskata par mājām? Viņš visu dzīvi šeit dzīvo - jā, savās mājās - tikai atsakās ignorēt faktu, ka mājās ir arī sava kārtība un likumi. Viņš traucē savus tiešos kaimiņus ar tusiņu 9. maijā un ir huligāns pēc būtības, jo nemitīgi sauc viņus par fašistiem un cūkām. Man šķiet, ka savās mājās tā neviens nedara. Es kļūdos? Tu saviem kaimiņiem saki, ka viņi ir fašisti? Tev ir dīvaina kaimiņattiecību izpratne.

Ak, šie nabaga krievvalodīgie. Cik viņiem ir grūti! Jel. Attopieties vienreiz. Krievijā, piemēram, nevietējos - bet jā, tos kas tur nodzīvojuši visu mūžu vairākās paaudzēs - nosit uz ielām un gailis pakaļ nedzied. To viņi izmanto pat priekšvēlēšanu kampaņu materiālos ar slavinājumu. :D Bet, protams, protams - krievvalodīgie Latvijā ir apbižotie, jo Kremlis tā saka. :D
22.07.2014 00:14 |
 
Reitings 443
Reģ: 11.05.2014
Nina, saprotu, ka google izdod vienus rezultātus, bet vai tad amatpersonām nav pieejami nopietnāki resursi?

Es tik tā, spriedelēju. Saprotu, ka šādi mēs parādam savu nostāju, Putinu arī neslavinu, tomēr, galu galā, arī Latviju neidealizēju. Es esmu par mierīgu līdzāspastāvēšanu. Vai tad cilvēks, kurš ir dzimis, audzis, mācījies un kopumā uzturējies tikai un vienīgi krievu sabiedrībā skrien uz izteikti latviskiem pasākumiem, kuros viņš pieprasa, lai ar viņu runātu krieviski? Man šķiet, ka nē.
22.07.2014 00:11 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Un kur ir tie nabaga apspiestie lavieši, kuriem dzīves nav krievu dēļ? Par ko man būtu jākaunās? Par to, ka patīk abas tautas un gribu mierīgu tās līdzpastāvēšanu? Tiešām apkaunojoša vēlme...
22.07.2014 00:10 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Parādiet, kur ir tie apspiestie krievi, kuri cīnījušies par brīvu Latviju, bet tagad cieš no Latvijas valsts un tās iedzīvotājiem.
22.07.2014 00:07 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Neon, nu galīgi neproties. Kauna nav? Pateicības alga? Krievi te dzīvo cepuri kuldami.
22.07.2014 00:06 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Tāda sajūta, ka jūs šo personu iekļūšanu Latvijas melnajā sarakstā uztverat kaut kā.. personiski? It kā tas būtu vērsts pret krieviem. Tā tak nav!

Mani aizskar na jau kaut kādu nepazīstamu dziedātāju piedalīšanās "Jaunajā Vilnī", bet gan nepamatota cilvēka pamatbrīvību ierobežošana, liedzot Latvijā ierasties cilvēkiem, kuru uzskati kādam šķiet "nepatīkami". Atkārtošu, ka manā izpratnē viens no demokrātiskas valsts stūrakmeņiem ir tolerance un tiesības brīvi paust savus uzskatus, nebaidoties no represijām. Šie mūziķi, manuprāt, nav ne mudinājuši gāzt Latvijas Republikas likumīgo varu, ne aicinājuši uz vardarbību, terorismu, genocīdu, masu nekārtībām u.tml., nedz arī nodarbojušies ar spiegošanu.
22.07.2014 00:05 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Gan jau ir kaut kādi mehānismi, citādāk visas Alla Perfilovas nevarētu iebraukt Latvijā. :D
22.07.2014 00:05 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Vai tie, kuri nekliedz krieviski ir labāki? Kādā vecumā ir šī foruma dalībnieces pārsvarā? Liela daļa dzimusi brīvā valstī un gudri runā par cūkām okupantiem, sūta visus krievus uz Krieviju un vēl visādi izrunājas... Bet es piedalījos barikādēs par brīvu Latviju ar šiem pašiem krieviem! Mēs visi gribējām brīvību - vienoti! Šī valsts pieder tiem, kas par to cīnījās un cīnījās gan krievi, gan latvieši kopā pret Krieviju. Un kāds tad bija pateicības alga? Pilsonības eksāmens, bez valodas apmācības... Tad nu tagad - saņemam augļus tam visam, kas sākās tālajos 90.-tos.
22.07.2014 00:03 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
helloandbye, meklējot googlē, puslīdz nopietnos rezultātos figurē vārds Alla, tāpēc savu komentāru uzrakstīju lūk tādu. Mēs nezinām, vai viņas vārds tiešām ir nomainīts pirms vairākiem gadiem - tikpat labi viņa tikai šodien aizskrēja nomainīt vai vispār pasē stāv vārds Alla, mēs to pasi neesam redzējuši, lai spriestu, vai tā ir mūsu valsts kļūda vai nē. Katrā ziņā viņas situāciju nekas nepadara labāku, pazemojoši vienā vai otrā gadījumā.
22.07.2014 00:00 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Tāda sajūta, ka jūs šo personu iekļūšanu Latvijas melnajā sarakstā uztverat kaut kā.. personiski? It kā tas būtu vērsts pret krieviem. Tā tak nav!
21.07.2014 23:59 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Neons, mana vecmamma Latviju sauc par Dievzemīti. Tas, ko pa TV varēja redzēt 9. maijā Latvijā - bez komentāriem. Naids nerodas tāpat vien, bet gribu ticēt, ka tas ir vēstures mantojums, kas pamazām zudīs, vai varbūt nē, jo Latvijā vēl šobaltdien ir jauniešiem, kuri, dzimstot brīvā Latvijā, staigā ar Krievijas karogu un kliedz Rossija.
21.07.2014 23:55 |
 
Reitings 443
Reģ: 11.05.2014
Cik vienkārši....
http://www.delfi.lv/izklaide/slavenibas/muziki/dziedataja-valerija-nomainijusi-vardu-skerslu-iebrauksanai-latvija-neesot.d?id=44753070

Un kāda te diskusijas sākumā rakstīja, ka Krievijas zvaigznēm šis melnais saraksts neko nenozīmē.. Ui, kā nozīmē, ka pat vārds jāmaina. Viņai pašai tas neliekas pazemojoši diez - braukt uz valsti, kur tevi negaida un to pat oficiāli ir izziņojuši, un piedevām vēl mainīt vārdu? Zemu krita.


Palasot rakstu, izlasīju, ka vārds mainīts pirms vairākiem gadiem. Tad nu tagad varam spriest par mūsu politiķu kompetenci, izdarot šādus skaļus un publiskus lēmumus, ja pat nav spējuši pārbaudīt oficiālos personu datus. Interesanti, cik daudz naudas tika atvēlēts šim lēmumam no valsts budžeta?
21.07.2014 23:55 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits