melnais saraksts

 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Kā vērtējat, ka Latvija melnajā sarakstā iekļāvusi un iebraukt valstī liegusi tādām krievu estrādes zvaigznēm kā Kobzons, Gazmanovs un Valērija, kuru piedalīšanās Jaunajā vilnī noteikti bija plānota http://bnn.lv/?p=138814 ? Vai sekosiet līdz šim konkursam, apmeklēsiet to? :)
21.07.2014 11:45 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Ja tu dzīvo svešā valstī, tev ir jāciena valsts, vietējie iedzīvotāji un likumi. Ja kāds atbalsta putinu, tad dariet to mājās, runājiet par to savā ģimenes lokā, nevis skandiniet to visur kur vien var.

To var attiecinaat uz tiem, kuri ir dzimushi un augushi citur, bet peec tam paarceelushies. Krievs, kura gjimene jau treshajaa paaudzee dziivo lv un kursh ir dzimis un audzis te, nedziivo sveshaa valstii, bet gan savaa, un arii skaitaas vieteejais iedziivotaajs. Vieniigaa dusma var buut uz tagadeejiem 90gadiigajiem krievu pensionaariem, kuri bija tie iebrauceeji un kuri nepaskaidroja saviem beerniem, ka ir jaamaacaas vieteejaa valoda un likumi, lai gan, tolaik taadas lv nemaz nebija, bet gan padomju savieniiba. Cilveekiem ir jaaiemaacaas sadziivot, cieniit viens otru. Kameer neviens neaicina Putinu uz shejieni un nemeegina atjaunot padomju savieniibu, patiesiibaa nevienam nav dariishana gar to, kas simpatizee vairaak - Obama vai Putins.
22.07.2014 01:21 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Ja kāds nav apmierināts ar to, ka viņa pienākumos šeit dzīvojot ietilpst cienīt valodu un pieņemt visu pārējo - viņam ir jādodas, tur, kur viņš būs laimīgs.

Nu, bet, piedod, shis viedoklis neiztur kritiku!!! Ne visi latvieshi ir vienispraat (jau mineeju to ieprieksh, bet tu izteicies, ka tajaa nav logjikas) - ir dazhaadi viedoklji un kursh buus tas, kursh teiks, ka shis latviesha viedoklis ir pareizs, bet shis - nee? Es, piem., miilu latvieshu valodu, biju likumpaklausiigs iedziivotaajs un pildiiju visus pieklaajiiga pilsonja pienaakumus, bet tomeer - man krievvalodiigie nekad nav trauceejushi, nekad nav bijis svariigi, zina vai nezina kaads no vinjiem latvieshu valodu, nekad neesmu veeleejusies, lai shie savaac koferus un brauc prom uz Krieviju. Taapat, es ne paaraak priecaajos par ideju iestaaties Eiropas Savieniibaa savulaik... Un ko tas noziimee? Ja es gribu buut laimiiga Latvijaa ar krievvalodiigiem pie saaniem, tad man tomeer ir jaabrauc prom, jo mans viedoklis nedriikst pastaaveet? Bet tu jau arii neesi laimiiga Latvijaa, kuraa tik daudz krievu nerunaa latviski... Varbuut tev arii jaaapsver doma par prombraukshanu un turieni, kur jutiisies laimiigaaka, kur buus viss ideaali un tieshi taa kaa veelies tu?

Saki, luudzu, kas slikts ir vienliidziibaa? Kas slikts ir valodu liidzpastaaveeshanaa? Tieshi - kas tajaa visaa ir tik nenormaali slikts, negatiivs un biedeejoshss, kaapeec tik liela dalja ir pret to? Njemot veera, ka no otras puses pilniigi mieriigi pienjem anglju valodu... Jo es peec buutiibas neredzu atshkjiriibu - krievu vai anglju valodas, taas jebkuraa gadiijumaa nav latvieshu valoda, taas jebkuraa gadiijumaa ir sveshas valodas!
22.07.2014 01:20 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Tad, tavuprāt, publiska atbalsta paušana terorismam, agresijai, karam, prettiesiskām darbībām utml., it sevišķi, ja viedokli pauž ietekmīgs cilvēks, ir ok?

Kurā vietā kāda Krievijas Federācijas amatpersona ir paudusi atbalstu Tevis pieminētajam? Skatos gan CNN, gan NTV, gan RT - visas puses pauž nosodījumu vardarbībai.

Aizbrauc uz ASV un pasaki, ka Gejiem nav tiesību dzīvot.

Noskaties, piemēram, šo:
http://www.youtube.com/watch?v=YQ8d39xQBUg
Jā, tie ļautiņi man šķiet dīvaini, bet, kā redzams, neviens viņiem neliedz paust savu viedokli.
22.07.2014 01:19 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Tas, ko katrs domā individuāli, ir viņa paša ziņā. Arī Krievijas opozicionāri par sava viedokļa izteikšanu, saņem aizliegumus, represijas.

Jā, iespējams, bet, sekojot Tavai loģikai, varbūt Ziemeļkorejā par "nepatīkamu" viedokli draud nāvessods - tas nozīmē, ka, ja kāds ierobežo demokrātiju, tas tādas tiesības dod arī otram? šādā gadījumā man šķiet, ka otrs īpaši vairs neatšķiras no pirmā.

Ja lasi zviedriski, palasi viņa rakstīto.

Diemžēl neprotu zviedru valodu; esmu viesojies Zviedrijā vairākas reizes, bet tikai tūrista statusā.
22.07.2014 01:12 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Roberts

Aizbrauc uz ASV un pasaki, ka Gejiem nav tiesību dzīvot. Nepatīk arī šis piemērs? Aizbrauc uz Krieviju un nobļaujies Sarkanajā laukumā, ka PSRS bija noziedzīga. Ir vēl tik daudz piemēru. Katrā valstīt ir (arī sīkāk mērot: darba vietā, mājās, skolā, grupā, biedrībā) ir viedoklis, kuru labāk paust tikai sarunā ar sevi. Tas nav nekas jauns vai pārsteidzošs.
22.07.2014 01:11 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Tad, tavuprāt, publiska atbalsta paušana terorismam, agresijai, karam, prettiesiskām darbībām utml., it sevišķi, ja viedokli pauž ietekmīgs cilvēks, ir ok?
22.07.2014 01:10 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Robert, tu taču esi pieaudzis cilvēks - vajadzētu saprast, ka ir viedokļi, kurus labāk paturēt lietošanai mājās.

Pamēģini paņemt rokās sarkanu karogu ar ugunskrustu, pastaigāt pa pilsētu un paust savu viedokli atbilstošajā jautājumā - policija ātri vien paskaidros, kādu viedokli vajadzētu paturēt pie sevis.

Protams, ko KL paredz atbildību par kara noziegumu, noziegumu pret cilvēci, mieru u.tml. attaisnošanu, slavināšanu utt. Man gan ir ļoti negatīvs viedoklis par jebkuru totalitāru sistēmu, jo uzskatu sevi par liberāli cilvēku.

Man liekas ironiski, ka Latvijas Republikā parādās jēdziens par "viedokli, kas lietojams mājās", jo tieši tāds, manuprāt, pastāvēja LPSR laikos.
22.07.2014 01:07 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
joselyn, tieshaam? :D Es kaadam teicu, lai vaacaas prom? Es kaadu saucu par okupantu? Es noniecinaaju kaada valodas veertiibu kaa taadu? Jaa, gribeet liidzpastaaveeshanu - naids lielaakaa pakaapee! :D
22.07.2014 01:06 |
 
10 gadi
Reitings 154
Reģ: 31.01.2010
Oficiāli ir jābūt valsts nostājai. Tas, ko katrs domā individuāli, ir viņa paša ziņā. Arī Krievijas opozicionāri par sava viedokļa izteikšanu, saņem aizliegumus, represijas.
Nevaru atbildēt par visām Eiropas valstīm, bet varu pateikt, ka Zviedrija, kas zināma kā toleranta valsts, arī ir izteikusi savu viedokli par situāciju Ukrainā ārlietu ministra Karla Bildta personā. Ja lasi zviedriski, palasi viņa rakstīto.
22.07.2014 01:04 |
 
10 gadi
Reitings 3180
Reģ: 29.01.2009
Un man diena nemaz nav bijusi smaga, tieshi otrādi - lasu visu dienu un brīnos, cik daudz naida un kategorisma ir cilvēkos...
'

Sekoju diskusijai no paša sākuma un ja godīgi, tad vienīgais naids, ko redzu ir..tevī.. par to, ka krieviem netika iedota pilsonība pēc neatkarības iegūšanas. Atkal un atkal.
22.07.2014 01:00 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Robert, tu taču esi pieaudzis cilvēks - vajadzētu saprast, ka ir viedokļi, kurus labāk paturēt lietošanai mājās.

Pamēģini paņemt rokās sarkanu karogu ar ugunskrustu, pastaigāt pa pilsētu un paust savu viedokli atbilstošajā jautājumā - policija ātri vien paskaidros, kādu viedokli vajadzētu paturēt pie sevis.
22.07.2014 00:56 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Neons

Es jau atbildēju. :D
22.07.2014 00:52 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Piekritīšu Robertam, kāpēc tu, stellaglmr, domā, ka tieši tavs viedoklis ir tas "pareizākais"? Un man diena nemaz nav bijusi smaga, tieshi otrādi - lasu visu dienu un brīnos, cik daudz naida un kategorisma ir cilvēkos...
22.07.2014 00:51 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Robert

Šobrīd atbilde uz visu ir preambula. Un Satverme pēc definīcijas.
Ja kāds nav apmierināts ar to, ka viņa pienākumos šeit dzīvojot ietilpst cienīt valodu un pieņemt visu pārējo - viņam ir jādodas, tur, kur viņš būs laimīgs. Nevaru iedomāties situāciju, kurā es sevi spiestu dzīvot nemīlamā vietā - vēl ļaunāk - traucētu visus sev apkārt, jo man tā gribētos. Un vēl uzskatītu par nepieciešamu atzīmēt savas neeksistējošās tiesības.
22.07.2014 00:50 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Rinkēviča lēmumu atbalstu, jo kultūras personas paužot atbalstu noteiktai politikai valstī, spēj ietekmēt arī citu cilvēku viedokli.

Tātad valsts cenšas aizsargāt savus iedzīvotājus no "kaitīgiem" viedokļiem - vai es pareizi sapratu?

Šīs personas savējo izteica vai nu ar vārdiem vai savu māksliniecisko darbību, tāpēc jāmāk ne tikai paust savu viedokli, bet pieņemt arī konsekvences, kas izriet no attiecīgās rīcības.

Saprotu, par jebkuriem uzskatiem, kas nesaskan ar valdošās elites, draud konsekvences? Patīkami to apzināties.
22.07.2014 00:50 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Neons

Man nesķiet, ka Tu esi uztvērusi manis rakstītā būtību. Tāpat, man šķiet, ka Tev diena ir bijusi gara un smaga. Nerodas sajūta, ka ar savu tekstu Tu būtu pateikusi ko loģisku. Nemaz nerunājot par to, ka tam būtu kāda saistība ar manis pausto viedokli.
Atpūties, paguli un nesatraucies. Katram gadās dienas, kad visur vēlas redzēt tikai oponentus un nemaz nevēlas izprast tekstu pēc būtības. ;)
22.07.2014 00:47 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Nē, šeit vēsturiski - pēc izcelsmes - krievi nav bijuši saimnieki nekad.

Nē, šeit vēsturiski - pēc izcelsmes - krievi nav bijuši saimnieki nekad.

Šī ir māja, kura pieder latviešu valodai, Latvijas karogam, latviešu tradīcijām un kultūrai.

Katram tiesības uz savu viedokli, bet kādēļ uzskati, ka Tavējais ir "pareizāks" par citu, kurš, iespējams, uzskata citādi?

Šī ir valsts, kurā dzīvo iedzīvotāji, un tikai tie iedzīvotāji, kuri ciena šo valsti pēc tā, kas tai pieder ir tiesīgi saukties par šīs mājas iedzīvotājiem.

Jā, bet valsts nav nacionāla - tā sastāv no divām kopienām -, tādēļ, kā jau sacīju, abām ir vienādas tiesības un pienākumi.

Pārējie - neatkarīgi no savas tautības - drīkst salikt koferi un doties, kur tos sauc viņu miesa un gars.

Kādēļ kādam būtu jādodas prom no savas valsts? Jau vienojāmies, ka šī māja sadalīta divās domājamās daļās.
22.07.2014 00:44 |
 
10 gadi
Reitings 154
Reģ: 31.01.2010
Bet runājot par melno sarakstu, rūpīgi sekoju diplomātijas aprindām gan te Latvijā, gan ārvalstīs. Rinkēviča lēmumu atbalstu, jo kultūras personas paužot atbalstu noteiktai politikai valstī, spēj ietekmēt arī citu cilvēku viedokli. Šīs personas savējo izteica vai nu ar vārdiem vai savu māksliniecisko darbību, tāpēc jāmāk ne tikai paust savu viedokli, bet pieņemt arī konsekvences, kas izriet no attiecīgās rīcības.
22.07.2014 00:44 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Šī ir māja, kura pieder latviešu valodai, Latvijas karogam, latviešu tradīcijām un kultūrai.
Pasaki to nākošreiz ES, kad viņi kārtējo reizi nodiktēs, ko drīkst un ko nedrīkst darīt LV ... Un, ja kas, latviešiem (jā, tiem pašiem, kuri zina latviešu valodu kopš dzimšanas un dzīvo Latvijā) arī viedoklis dalījās par iestāšanos ES, tāpat arī par valodas referendumu un krievvalodīgajiem iedzīvotājiem kopumā... Viņus tad arī vajadzētu iznīcināt, jo nepakļaujas vairākuma gribai?
22.07.2014 00:43 |
 
10 gadi
Reitings 154
Reģ: 31.01.2010
Vismaz man noteicošā ir attieksme, ar kādu pie manis vēršas. Ja cilvēks augstprātīgi domā, ka mans pienākums arī privāti viņam atbildēt tikai krieviski, pat nepajautājot, vai pārvaldu šo valodu, tad atpakaļ var iegūt atbildi latviski vai angliski. Vai zviedriski.
Man ir krievvalodīgie draugi, ar kuriem brīvi komunicēju abās valodās, bet tur valda savstarpējā cieņa. Uzskatu, ka valodas ir bagātība, bet oficiāli krievu valoda Latvijā ir svešvaloda, tāpēc tā ir mana brīvās gribas izpausme, kad laipna cilvēka lūgumam atbildu krieviski.
22.07.2014 00:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits