melnais saraksts

 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Kā vērtējat, ka Latvija melnajā sarakstā iekļāvusi un iebraukt valstī liegusi tādām krievu estrādes zvaigznēm kā Kobzons, Gazmanovs un Valērija, kuru piedalīšanās Jaunajā vilnī noteikti bija plānota http://bnn.lv/?p=138814 ? Vai sekosiet līdz šim konkursam, apmeklēsiet to? :)
21.07.2014 11:45 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Man ir pilniigi vienalga par krieviem latvijaa un latvieshiem latvijaa, vai jebkur citur. Taapat kaa man ir vienalga par Ukrainu, Iraaku, Aafriku u.t.t. Nopietni! Man ir svariiga nevis valsts, nevis politika, netiiraas speeliites, nevis patriotisms, nacionaalisms, bet tiiraa cilveeciigaa veertiiba. Man visi cilveeki ir vienliidziigi un visas valsti - vienkaarshi liela teritorija. Latvija ne ar ko nav labaaka par Krieviju (tiiri no cilveeciskuma viedoklja) vai kaadu citu valsti, taapat ASV nav labaaka par Vaaciju utt. Svariigs ir tikai cilveeks - taads kaads vinjsh ir - tiiri raksturs, meerkji, sapraats, intelekts un viss tas, kas raksturo cilveeku kaa cilveeku. Un man vienmeer zheel, ja kaads kaadu apspiezh, noniecina, nievaa, neciena, izsmej, apsaukaa u.tml. Mums nav taadu tiesiibu, manupraat... Un nav svariigi - shajaa forumaa apliek krievus, kuri nemaak latvieshu valodu, vai arii krievu forumaa apliek latvieshus - kuri ir paaraak iecilkeejushies... Abaas pusees ir taisniiba un abaas pusees taas nav...

Kaa jau teicu, man krievs neko sliktu nav nodariijis, lai es vinju kaut kur suutiitu, ka man buutu svariigi, lai vinjsh runaa kaadaa citaa nekrievu valodaa, vai ka es negribeetu atrasties vinja tuvumaa. Cilveeks kaa jau cilveeks! Kas es taada, lai maaciitu krievu kaut ko dariit? Mani vinji arii nemaaca un nedzen... Toties no latvieshiem gan esmu dzirdeejusi gana daudz jau shodien vien personiigi pret sevi veerstu...
21.07.2014 19:27 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Kaa mani kaitina shitie teksti! A kas tu taada, lai kaadam noraadiitu, kur vinjam praukt un ko dariit?


Jo tā ir mana valsts, bet viņi šeit ir tikai iebraucēji. Ja viņi tiešām gribētu, lai tā ir arī viņu valsts, tad pieņemtu tās nosacījumus - iemācītos valodu, nedievinātu Putinu un neklaigātu par to, cik apspiesti viņi te ir. Un kā pierādījums tam, ka tā nav zinātniskā fantastika, ir tie visi tūkstoši Latvijai lojālo krievu tautības iedzīvotāju, kas šeit dzīvo un kuri neuzskata sevi par apspiestiem nabadziņiem, kas jāglābj.
21.07.2014 19:28 |
 
Reitings 93
Reģ: 03.07.2014
No šī saraksta nav jēgas, ja tajā netiek iekļauti arī izraleas politiķi, kas veic agresiju pret Palestīnu, kuras rezultātā pēdējo nedēļu laikā miruši teju 500 sievietes un bērni :(
21.07.2014 19:29 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
No šī saraksta nav jēgas, ja tajā netiek iekļauti arī izraleas politiķi, kas veic agresiju pret Palestīnu, kuras rezultātā pēdējo nedēļu laikā miruši teju 500 sievietes un bērni


Nav jau tā, ka nav jēgas. Bet jā, es nosodu arī Izraēlu. Reiz pie mums uz fakultāti bija atbraucis Izraēlas premjers uz vieslekciju. Tā arī tiešā tekstā par palestīniešiem pateica - we must kill them...briesmīgi!
21.07.2014 19:35 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Man vieniigajai pohuj? :D :D :D
21.07.2014 19:37 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Mammas draudzene nesen stāstīja gadījumu, kad ar savu 7-gadīgo meitu devās ar traumu pie ārsta Daugavpilī. Meitenīte krieviski runāt neprot. Ārsts sācis kliegt uz mammas draudzeni, ka tā nav iemācījusi meitai krievu valodu, jo dzīvo taču Latgalē! Tas ir normāli? Un šādu gadījumu ir daudz. Man pašai 12.klasē ar salauztu roku nācās aicināt mammu līdzi ārsta kabinetā par tulku, jo "ārste", redziet, latviski nemācēja. Gadītos man tāda situācija tagad, Valsts valodas centrs uzreiz tiktu informēs, un domāju, ka ilgi viņa tur vairs nenostrādātu... Nebija jau nekāda privātprakse, bet valsts poliklīnika.
21.07.2014 19:37 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Man vieniigajai pohuj?


Nee, ne vieniigai! :D :D :D
21.07.2014 19:41 |
 
Reitings 974
Reģ: 08.05.2014
Neon, jūtu, ka tev ir cēli mērķi ū tē tē, bet tādu cilvēku nav daudz un gluži vienkārši tas ir, lai gan skaists, bet tomēr no realitātes pilnīgi atrauts ideālisms. Tam mēs varam sākt reālistiski pievērties tad, kad pilnīgi visi esam apģērbti, pabaroti un +- vienlīdzīgi, until then tā ir jūsu "paēdušo" velta mutes plātīšana (atvaino, nav iespējams ignorēt to, ka tu, cik saprotu, atrodies Kanādā, kas vispār ir super valsts; lai cik faktu tu nezinātu, tavs skats ir "no malas", kas patiesībā ir privilēģija, jo tas prasa vai nu milzīgu piepūli, vai arī vienkārši neatrašanos "konflikta zonā").
21.07.2014 19:41 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Es nespēju iedomāties, kā pilsonības piešķiršana no zila gaisa spētu vairot cilvēku patriotismu Latvijai.
Man šķiet, tieši otrādi - ja cilvēks, kurš neko lāgā neprot, nesaprot latviski, iegūtu pilsonību un turpinātu runāt ikdienā krieviski (un nevajag teikt, ka viņš mācītos latviešu valodu, lai parunātos ar sev tuvajiem vai veikalā latviski, tā tas nav, pēc savas dzīves pieredzes zinu - arī es ar atsevišķiem ģimenes locekļiem Latvijā nerunāju latviski, kaut visi zinam latviešu val.) un ja paceltos jautājums par divvalodību (bet tas noteikti paceltos, kāpēc - par to vēlāk), viņš nodomātu - o, forši, tagad būs ērtāk šeit dzīvot! Cilvēki, kā jau šajā diskusijā noskaidrojām, lielākoties domā par savām ērtībām, nevis patriotismu. Protams, ir izņēmumi, bet kopējā tendence nebūtu tāda, ka piešķirtās pilsonības vairotu mīlestību pret Latviju.

Kāpēc divvalodības jautājums un vispār krievu apspiešanas jautājums noteikti paceltos? Jo ir tādi cilvēki, kuriem nekad nav labi un ir izplānotas provokācijas no citām valstīm (konkrēti šajā gadījumā Krievijas). Liksim pretī Ukrainu - tur krieviem ir pilsonības un tur bija identisks referendums par krievu valodu kā valsts 2. valodu. Tas izgāzās, jo liela daļa ukraiņu ļoti sargā savu valodu un tiešām pat atsakās runāt krieviski. Bet Ukrainā ne visi krievi jūtas apspiesti, to arī zinu pēc savas pieredzes, tāpēc visi šie jautājumi man šķiet kā viena liela provokācija no Putina sekotājiem.
21.07.2014 19:42 |
 
Reitings 571
Reģ: 03.03.2012
Mani vinji arii nemaaca un nedzen... Toties no latvieshiem gan esmu dzirdeejusi gana daudz jau shodien vien personiigi pret sevi veerstu...


Tad atbrauc un padzīvo LV. Atbrauc un paskaties, kas notiek, kad tu ar krievu nerunā krieviski. Paskaties un paklausies, kur tevi tad sūtīs, kā tevi tad nolamās un nozākās(jā, es uzskatu, ka valstī ir jārunā valsts valodā. Ja es dzīvotu Anglijā vai Spānijā es arī runātu valsts valodā, nevis dirstu visiem virsū, ka viņi ar mani latviski nerunā). Un pēc tam stāsti, kādi viņi ir apspiesti un cik viņi patiesība ir labi cilvēki, kas nevienam neko neuzspiežot. Man ir bijušas neskaitāmas tādas situācijas, tāpēc reāli smiekli nāk par to, ka mēs viņus apsaukājot un apspiežot, bet viņi jau balti un pūkaini.

Kas es taada, lai maaciitu krievu kaut ko dariit?


Un kas viņi tādi te ir, lai man mācītu dzīvot un stāstītu, ka es vispār neesmu tiesīga dzīvot, jo nerunāju viņu valodā? A? Kas viņi tādi ir, lai man manā valstī draudētu un zākātos par to, ka es runāju valsts valodā?

Ir daļa normālu krievu, kam nav problēmu aiziet un dabūt pilsonību, zināt valodu un vēsturi. Normāla attieksme. Kā jebkuram cilvēkam būtu. Bet pēdējā laikā liekas, ka tādu ir ļoti maz.
21.07.2014 19:43 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Naziic-tiesi tad ,kad ieraudziiju tavu nik,zinaaju ,ka tu kaut ko taadu ierakstiisi:D:D
Es varu teikt tikai vienu-man nav pilniigi nekaadu probleemu Latvijaa ar latviesiem ,bet Amerikaa nesatiekos...Amerikaa labaakas attieciibas ir ar krieviem,ziidiem...toties Latvijaa atkal nav attieciibu ar siem cilveekiem.Diivaini!:D
Neons-tu esi pieradusi ,pie vairaakaam naacijaam,kultuuraam ,tiesi taapat kaa es.Gruuti iedomaaties ,ka mazajaa Latvijaa ir citaadi...Atceros,ka dziivojot Latvijaa ,man arii bija tiesi taadas domas,kaa te vairumam.
21.07.2014 19:45 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Sabiedriskajā krievu tautības pensionāres, ak dievs. Neatbildi tikai krieviski, pašu velnu dabūsi redzēt. :D
21.07.2014 19:46 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Man ir svariiga nevis valsts, nevis politika, netiiraas speeliites, nevis patriotisms, nacionaalisms, bet tiiraa cilveeciigaa veertiiba. Man visi cilveeki ir vienliidziigi un visas valsti - vienkaarshi liela teritorija.

Te jau ir tā atšķirība. Cilvēkiem, kas tev oponē, ir svarīgi saglabāt savu nacionālo identitāti, tāpēc viņi aizsargā Latvijas vērtības. Un tas ir valsts uzdevums, tāpēc arī tādas prasības pilsonības iegūšanai.

Man, piemēram, nav svarīgi, kur es dzīvoju, no kurienes esmu cēlusies, kādas ir manas dzimtās valodas utt. Man tas viss spēlē ļoti lielu lomu!
21.07.2014 19:48 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
nav svarīgi,

ir svarīgi
21.07.2014 19:49 |
 
Reitings 974
Reģ: 08.05.2014
Sabiedriskajā krievu tautības pensionāres, ak dievs. Neatbildi tikai krieviski, pašu velnu dabūsi redzēt.


Jūtos nedaudz pretīgi to sakot, bet tās jau drīz noliks karoti, paldies dievam.
21.07.2014 19:50 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
21.07.2014 19:51 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Jasmin, tavupraat es neesmu dziivojusi LV, ka saki, ka man uz turini ir jaabrauc, lai uzskrietu kaadam krievam virsuu? :D Es zinu krievu valodu perfekti un man vienalga, ka krievs nezina latvieshu valodu! Kaa jau teicu, man svariigi ir nevis valoda, bet cilveeciksias faktors - labs vai slikts cilveeks. Ja labs un neko man nav nodariijis, par ko man vinju suniit un gaaniit? Par to, ka neprot tik pasaulesslavenu valodu kaa latvieshu valodu?... :D Valoda ir veertiiba, tas gan, bet nevajag to paarveerst par ieroci!

..bet tomēr no realitātes pilnīgi atrauts ideālisms.

Nu jaa, taa tas ir gan! Es nekur neapgalvoju, ka esmu shajaa teemaa kaads eksperts. Es tikai dalos ar savu redzeejumu uz sho situaaciju. Nesaku, ka man ir taisniiba, bet, gribu, lai citi redz, ka var domaat arii savaadaak un varbuut tas nemaz nav tik nepareizi...
21.07.2014 19:51 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
Man vieniigajai pohuj?


Nee, ne vieniigai!


Neons, tiešām pohuj? Parasti jau tēmās, kas pilnīgi vienaldzīgas, neienteresēts cilvēks tik garās diskusijās neiesaistās:)
21.07.2014 19:52 |
 
Reitings 996
Reģ: 07.05.2011
Sabiedriskajā krievu tautības pensionāres, ak dievs. Neatbildi tikai krieviski, pašu velnu dabūsi redzēt.



Laikam esmu jocīga vai arī dzīvoju paralēlajā pasaulē no jums visām, bet man ne reizi nav nācies sastapties ar tādu attieksmi no krievu tautības cilvēku puses! Kaut ko nesaprotu, nemāku izskaidrot (vai otrādi- otra puse nemāk izskaidrot latviski), parasti kaut kā cenšamies saprasties. Nekad (pat Daugavpilī) man nav nācies dzirdēt pārmetumus, ka nerunāju krieviski! Lai gan krievu valodu ziņu ļoti labi, un lepojos, ka māku vēl vienu svešvalodu papildus klasiskajai angļu un vācu valodai. Neticēsiet, bet dzīvē un karjerā lieti noder!
Tas tiešām ir smieklīgi, šķiet, ka cilvēki paši cenšas saskatīt vēlamo un tad palaiž stulbas baumas (lasīt- visi krievi ir maitas). Līdzīgi kā ar tām 30 izvarošanām Positivus.
21.07.2014 19:56 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Pastāstiet man, ārzemnieces (Neons, Emmanuelle) - kā tur īsti būtu, ja daļa latviešu emigrētu uz jūsu valstīm, padzīvotu tur kādu laiciņu, vai viņi varētu iztikt ar latviešu valodu, tai pat laikā strādājot labos amatos, piemēram, par policistiem, ārstiem, politiķiem (ir fakti, ka tādi krievi Latvijā ir)? Vai viņiem tāpat vien piešķirtu pilsonību, tiešām nav nekādu nosacījumu? Vai, ja viņi uzrīkotu valodas referendumu, jūs atbalstītu to, jo "visas valstis ir viena liela teritorija, visi ir vienlīdzīgi, .."?
Nu tā, tīri interesei.
21.07.2014 19:56 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits