melnais saraksts

 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Kā vērtējat, ka Latvija melnajā sarakstā iekļāvusi un iebraukt valstī liegusi tādām krievu estrādes zvaigznēm kā Kobzons, Gazmanovs un Valērija, kuru piedalīšanās Jaunajā vilnī noteikti bija plānota http://bnn.lv/?p=138814 ? Vai sekosiet līdz šim konkursam, apmeklēsiet to? :)
21.07.2014 11:45 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Par krievu urlaam, zheel tavus radiniekus, kuri dziivo nelabveeliigaa rajonaa!

Nav jādzīvo nelabvēlīgos rajonos, lai sastaptos ar nelabvēlīgiem cilvēkiem. Piemērs: Spānijā kādā uz nejaušību izvēlētā kafejnīcā oficiante, izdzirdot, ka pie galdiņa runājam krieviski, uzjautāja, no kurienes esam, pateica, ka pati ir no Krievijas. Tiktāl likās viss labi līdz nākamreiz, kad šī pienāca, viņa izturējās tā, it kā mēs visi būtu pazīstami jau 100 gadus. Burtiski - sāka krieviski jautāt, ar ko precas viena sieviete no mūsu kompānijas, jo mēs pie galdiņa runājām par kāzām; jautāja, kur nopirkām to somiņu utt. Tas viss bija tik neveikli, jo mums viņas kompānija nebija vēlama un to likām ar savām atbildēm arī manīt.
Lūk, šī uzbāzība no krievu puses citiem krieviem vai puskrieviem nav vēlama, tāpēc teikt, ka visi krievi ārzemēs čupojas - nu nevar gan.
21.07.2014 17:35 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
Pilsoniiba noziimee valsts piederiibu, pakljaushanos likumiem, veestures akcepteeshanu, nevis valodas zinaashanas liimeni.
Es patiešām neesmu tik plaši interesējusies, lai varētu spriest par visām valstīm, bet vismaz vairumā Eiropas valstis, par kurām tiešām zinu, arī pilsonības nedala pa labi un pa kreisi, bet gan ir, pirmkārt, jābūt nodzīvojušam valstī konkrētu laika periodu (tas tā kā LV krieviem būtu), un otrkārt, ir jāpilda eksāmens, kas iekļauj valodas zināšanu pārbaudi.
Kāpēc tad LV krieviem tik grūti ir pierādīt savas valodas zināšanas, ja šādas prasības ir daudz kur citur Eiropā (nerunāju par pasauli, jo patiešām nezinu, kā ir DĀR, Brazīlijā vai Austrālijā).
Es pazīstu daudzus krievus, kuriem nav bijušas problēmas iegūt pilsonību, kas ir arī pašsaprotami, jo s patiešām nezinu daudzus darbus LV (varbūt izņemot Latgali, ar kuru man patiešām nav daudz sakara), kur varētu iztikt bez latviešu valodas zināšanām, tāpēc arī nedaudz pamācīties neprasa nekādus lielus pūliņus. Pilsonību nav ieguvuši vecie cilvēki un pieļauju, ka laukos vidējā paaudze (vecāki par 40 gadiem), bet, lai cik tas varbūt dažām nežēlīgi neizklausītos - paies gadi 30 (+/-) un šie cilvēki nomirs (labi, tas nav nekas nežēlīgs, bet gan tas ir dabisks process) un nebūs LV vairs nepilsoņu problēmas.
21.07.2014 17:38 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Pie krievvalodiigo agresijas, pashlabma mekleeshanas ir vainiiga valsts, jo vinja neparuupeejaas par saviem iedziivotaajiem kaa pienaakas jau pashaa saakumaa!

Tā tas nav. Ja kāds pateiks, ka par Vaņas, kurš svin 9. maiju ar cigareti zobos, vodku padusē un mugurā kreklu ar uzrakstu "USSR", valodas nezināšanu un nevēlmi asimilēties latviešu vidē ir vainīga valsts.. Nu piedodiet.. Tie krievi, kuri vēlējās asimilēties, to veiksmīgi izdarīja.
21.07.2014 17:38 |
 
10 gadi
Reitings 3176
Reģ: 29.01.2009
Atbalstu aizliegumus.

Un par to pilsonību, par ko te tik šausmīgus palagi tiek rakstīti.

Tiem, kam viņa vēl nav šobaltdien un tādēļ ienīst Latviju un latviešus, labāka attieksme nebūtu arī tad, ja pilsonība tiktu iegūta līdz ar neatkarības atgūšanu. Ir vienkārši daļa sabiedrības, kam nekad nav labi un nekas, kas notiek nav labi- jā un šeit es runāju par tiem krievvalodīgiem, kuru intereses tik cēli oficiāli "aizstāv" Putins.

Anyway, tiešām liels + tam komentāram, ka, ja man nesimpatizē Krievijas politika Ukrainas konfliktā, tas nozīmē, ka ienīstu krievus.
21.07.2014 17:39 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nina, pag, bet tad sanaak tu pati runaa pretrunaas! Es saku, ka krievi chupojas, bet tu staasti kaa krievu oficiante, uzzinot, ka runaajat krieviski, gribeeja buut attieciigi draudziiga (jo automatiski juus kljuvaat vinjai tuvi), bet tieshi juus bijaat tie, kuri saaka izvairiities (tipiski latvieshiem). Tad kaads sakars tam, ka krievi nechupojas aarzemees? Vinja, krieviete, gibeeja chupoties, bet juus - daljeeji krievi (gan jau uzskataat sevi vairaak par latvieshiem, nevis krieviem) - negribeejaat. Pamataa joprojaam paliek fakts, ka krievi uzreiz labpraat pievelkaas pie saveejiem, bet latvieshi - sveshos neuznjem.

Bez tam - veeleeshanas runaaties, draudziiga iztureeshanaas un atklaatiiba (kas kopumaa raksturiiga krieviem) noziime, ka shis cilveeks ir urla vai nelabveeliigs cilveeks? Manupraat, tu kaut ko jauc...
21.07.2014 17:43 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Pasaki man, ar ko tu peec neatkariibas biji pelniijusi pilsoniibu vairaak kaa kaiminjsh Aleksandrs?


Šitais jautājums vnk pa rubli!! :D :D Varbūt tāpēc, ka mani senči vairākās paaudzēs ir bijuši latvieši, dzīvojuši Latvijā un skolojušies Latvijā nevis iebraukuši te pēc okupācijas?.. Un kā zināms, mūsdienu Latvija ir 1. Latvijas Republikas pēctece.
21.07.2014 17:46 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
..pilsonības nedala pa labi un pa kreisi, bet gan ir, pirmkārt, jābūt nodzīvojušam valstī konkrētu laika periodu (tas tā kā LV krieviem būtu), un otrkārt, ir jāpilda eksāmens, kas iekļauj valodas zināšanu pārbaudi.


Arii taados gadiijumos, kad valsts uzsaak savu neatkariigu pastaaveeshanu? Es nerunaaju par iebrauceejiem, es runaaju tieshi par faktu, ka valsts ieguva neatkariibu, bet kaut kaada iemesla deelj sashkjeela iedziivotaajus divaas daljaas. Kaapeec tas bija jaadara tad? Ne tagad, ne shobriid, bet tieshi TAD!
21.07.2014 17:47 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
Valodas paarbaude ir tiaki viena dalja no eksaamena. Bet es runaaju par idejisko pusi, kas ir pilsoniiba, nevis par praktisko eksaamena kaartoshanas norisi.

Šito aizej un pastāsti kaut ASV, Krieviju ātri vien tev parādīs tavu vietu :D Nē nu es jau zinu jums Latvijas pilsonību vajag tik cik brīvi ceļot un vēlēšanās iebalsot ušaku :D Un tādas prasības kā himnas noskaitīšana skaitās lielākā jūsu pazemošana :D
Pasaki man, ar ko tu peec neatkariibas biji pelniijusi pilsoniibu vairaak kaa kaiminjsh Aleksandrs? Kaapec tev to pieshkjiira bez eksaamena?

Kaimiņš aleksandrs šeit pirms 1940 gada nedzīvoja viņš vai nu pats vai viņa vecāki šeit iebrauca kā viestrādnieki fabrikās vai armijnieki i viss.
Latvietis tak ar nevar Anglijā pretendēt uz viņu pilsonību ja nezin ne bū ne bē angļu valodu, kā arī bērniem Anglijā dod automātisko pilsonību ja viens no vecākiem ir anglis pasaule ir apaļa un nedomāju ka Latvijā vajadzētu izdarīt kādus izņēmumus...
21.07.2014 17:52 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Zakjis, nu tad varbuut arii visiem kaadreizeejiem vaacieshiem, kas sheit palika, arii vajadzeeja pieshkjirt nepilsonja statusu? M?
Iebraukushi te peec okupaacijas? Nu bet tak taa bija viena vesela valsts. Protams, ka cilveeki izvietojaas pa visu valsti, mekleeja sev jaunu maajvietu, dazhus sheit iesuutiija, nevis pashi atbrauca utt. Neviens nebrauca uz Latviju, domaadams, ka shii ir cita teritorija, ar citiem likumiem. Nu jaanjem tak veeraa, ka peec neatkariibas ieguushanas Latvijas valsts nebija vairs taada kaa kaadreiz. Viss tika uzsaakts no jauna! Un logjiki buutu, arii visiem iedziivotaajiem pieshkjirt pilsoniibu jaunaa valstii, jo vinji te ir palikushi, taatad patiik, taatad gatavi pakljauties jaunaas valsts likumiem.
21.07.2014 17:52 |
 
Reitings 433
Reģ: 06.12.2012
Kāpēc nevarēja pēc neatkarības visiem piešķirt pilsonību? Kāpēc Lietuva varēja, Igaunija varēja šo jautājumu atrisināt mierīgā ceļā, bet Latvijai prāta pietrūka...


Jēeeziņ:D :D :D

Pirms kaut ko salīdzināt un izteikt kaut kādus spriedumus varbūt būtu lietderīgi iegūt kaut elementāras zināšanas par to, ko tik pārliecināti runā!!!!! Igaunijai un Latvijai pilsonības likums ir gandrīz vienāds un arī problēmas ar ko saskaras pilsoņu - nepilsoņu sakarā identiskas. Savukārt Latviju un Igauniju salīdzināt ar Lietuvu ir vairāk nekā smieklīgi, tur jau vēsturiski disproporcija starp pamatnāciju un cittautiešiem jau PSRS laikos bija niecīga. Pirms pilsonības likuma pieņemšanas Lietuvā bija tikai 8% krievu.
Tumsonība...
21.07.2014 17:52 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
ervins, palasi manu komentaaru tieshi virs taveejaa! Atkaartoshos - es nerunaaju par tagad!!! Ne par to, ka tagad kaadam ir jaapieshkjir pilsoniiba, bet par laiku, kad to vareeja un vajadzeeja dariit, lai zemee buut miers, nevis sashkjeltiiba sabiedriibaa!
21.07.2014 17:54 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
Arii taados gadiijumos, kad valsts uzsaak savu neatkariigu pastaaveeshanu?

Valsts savu neatkarīgu pastāvēšanu uzsāka 1918 gadā, 1940 gadā notika okupācija, 1991 gadā tika atjaunota 1918 gadā izveidotā Latvija. i viss

P.S Un Nedomā ka Psrs laikos iedodot visssavienības pilsonību netika šķiroti cilvēki pēc tautības :D Tāpat pasē bija Latvietis līdz ar to nekur lielos amatos Maskavā netikt :D
21.07.2014 17:55 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Es tiešām neplānoju iesaistīties garās, bezjēdzīgās diskusijās.

Vienīgais, ko varu pateikt: katram ir 2 iespējas:
1) Gribi te dzīvot, iegūt pilsonību - lūdzu, nokārto eksāmenu, esi pilsonis.
2) Negribi, jo uzskati, ka citur ir labi - lūdzu, ir 21.gs., vari pārvāktie suz jebkuru pasaules malu un justies laimīgs. Gribētos gan redzēt, kurās citās valstīs met pakaļ pilsonību bez valodas zināšanām un jebkādas cieņas pret konkrēto valsti, tautu, tās vēsturi, kultūru, utt.
21.07.2014 17:56 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
lai zemee buut miers, nevis sashkjeltiiba sabiedriibaa!

Ha HA ukraiņi visiem sadeva pilsonību :D nu un ko tas deva viņiem ir miers :D Jāsmejas :D
21.07.2014 17:56 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Antonello, ok, neesmu tik ljoti siiki informeeta, mana vaina! Pa ausi galam tik kaut ko taadu dzirdeeju un redzu, ka tajaas valstiis taadu probmeelu kaa ir muusu super Latvijaa, nav. Un tas neatsver faktu, ka Latvija ir iebraukusi auzaas ar to savu iekshpolitiku un labaak nekljuus noteikti... Taapeec, var jau aizstaaveet latvieshu valodu no krieviem, bet driiz latvieshu valoda izzudiis anglju valodas spiediena deelj... Taapat jau visa dokumentaacija valstii ir teju divaas valodaas un visiem ir jaamaak anglju valoda bez maz obligaati. Nu ko - no viena graavja otraa!
21.07.2014 17:58 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
ervins, pri chom te pilsoniiba Ukrainaa? Kaadaa sakaraa tu savilki paraleeles? Vai tad es mineeju, ka Ukrainaa visas probleemas saakaas pilsonju/nepilsonju deelj?
21.07.2014 18:00 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Neon, es nenonāku pretrunās, bet tu piedomā faktus. Tā mana komentāra jēga bija izteikta ar beigu teikumu:
Lūk, šī uzbāzība no krievu puses citiem krieviem vai puskrieviem nav vēlama, tāpēc teikt, ka visi krievi ārzemēs čupojas - nu nevar gan.

Ja tev ir svarīgas mūsu tautības, tad tur pasvītrojumā viss arī izteikts - bija arī krievi.

Bez tam - veeleeshanas runaaties, draudziiga iztureeshanaas un atklaatiiba (kas kopumaa raksturiiga krieviem) noziime, ka shis cilveeks ir urla vai nelabveeliigs cilveeks? Manupraat, tu kaut ko jauc...

Manis aprakstīto situāciju dēvēju kā nevēlamu, uzmācīgu uzvedību, jo uzspiest savu klātbūtni un interesēties par tēmām, par kurām runā ar labi pazīstamiem cilvēkiem (p, kāzas), nav patīkama uzvedība.
Urlas - tas ir cits stāsts. Par urlām es nodēvētu tos, kuri piedzeras, lamājas, provocē, meklē kašķi, nemācās tās valsts valodu, kurā atrodas, ir pilni ar stereotipiem, kurus izpauž agresīvā veidā, rasistiski utt.

Ar to es nesaku, ka krievu mentalitāte ir slikta vai ka visi krievi ir tādi. Ar to es gribu pateikt, ka ne visi krievi grib čupoties viens ar otru ārzemēs, jo ir nācies bieži redzēt šādus te nepatīkamus cilvēkus, ar kuriem negribas kontaktēties.
21.07.2014 18:03 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Vispār jā.. Cik dzirdēts, Igaunijā problēmas ar krieviem ir tikpat izplatītas, cik šeit, Latvijā. Par nepilsoņiem/pilsoņiem neesmu interesējusies, bet ja Neons domā, ka Igaunijā visi sit ķepas un priecājas par krieviem, tad kaut kā savādi.
21.07.2014 18:06 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nelabveeliigs cilveeks nav tas pats kas neveelams cilveeks, ja kas...


Un tad man ir jautaajums, vai juusu kompaanijas krievi bija tuuristi, vai nu tikai viesi, vai arii cilveeki, kuri atbrauca uz sho valsti palikt dziivot? Arii tas var buut par iemeslu dazhaadai attieksmei. Tuuristi necenshaas sadraudzeeties, jo taapat brauks prom. Bet tie, kuri atbraukushi uzsaakt jaunu dziivi, neatteiksies no jauniem kontaktiem un pazinjaam.
Bez tam - vienmeer jau pastaav iznjeemumi! Nekur neesmu apgalvojusi, ka pilniigi visi latvieshi turaas atstatus, vai visi krievi un citi tautu paarstaavji vienmeer, bez iznjeemumiem, chupojas. Kaa jebkur pastaav taada lieta kaa patiik/nepatiik personiiba un ir vai nav tas kontakts savstarpeejais (draudziigaa dzirksts).
21.07.2014 18:09 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
Ta neons vispār nezin pat elementāras lietas :D Paķer kaut kādus faktus te uzraksta, ja kāds uzraksta pretī atbildi, sakarīgi vairs nespēj atbildēt pretī, pārlec uz nākošo tēmu :D

Tie fakti ļoti virspusēji un līdzīgi, kādi izskan no Krievijas TV varētu būt, ka cilvēks vienkārši pārkarsis skatoties Krievijas TV :D

P.S Par Igauniju runājot neiet jau viņiem labāk, bet situāciju uzlabo to ka igauņi ir ar mugurkaulu un ir ierādījuši viņiem savu vietu :D
Neviens jau laikam pat nav dzirdējis par tādu Narvas referendumu 90to gadu sākumā par (autonomiju, krievu valodu u.c) Palasat :) Igauņiem arī nav gājis viegli... :)
21.07.2014 18:15 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits