melnais saraksts

 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Kā vērtējat, ka Latvija melnajā sarakstā iekļāvusi un iebraukt valstī liegusi tādām krievu estrādes zvaigznēm kā Kobzons, Gazmanovs un Valērija, kuru piedalīšanās Jaunajā vilnī noteikti bija plānota http://bnn.lv/?p=138814 ? Vai sekosiet līdz šim konkursam, apmeklēsiet to? :)
21.07.2014 11:45 |
 
Reitings 305
Reģ: 29.01.2009
Bet kā skatos, atkal nav labi, ja reiz man ir cits viedoklis no masu bara, tad man vienīgais ceļš ir uz Krieviju...


Neons

Vienkārši, ja tu kaut kādā jautājumā neatbalsti Latviju, tātad automātiski esi Krievijas pusē. :D
21.07.2014 15:55 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
ka Gazmanovam radi dzīvo Jūrmalā un Rīgā - taču jājautā, kāpēc viņi dzīvo Latvijā, ja jau tajā Krievijā viss tik labi?

Kādēļ gan cilvēkam, kam līdzekļi atļauj, neiegādāties vasarnīcu Jurmalā? Acīmredzot patīk.
Varbūt nedrīkst?:D Kāds tagad noteiks, kuram pirkt īpašumu Sočos, kuram Kannās, kuram Jūrmalā?:D
Man Jūrmala ir otra majvieta un, jā, es atbalstu JV. Laikam spēju uz to balagānu ironiskāk un racionālāk paskatīties.
80 procentu īpašumu tur pieder krievvalodīgo biznesmeņiem un daudzām šīm estrādes "zvaigznēm". Var jau pieņemt likumus, aizliegt pirkt īpašumus utt., tikai mani māc šaubas, vai lv savāksies pietiekams skaits cilvēku, kas būs spējīgi kaut vai tos pašu zemes nodokļus maksāt
21.07.2014 15:57 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Ukrainā tas viss sākās valsts iekšienē. Un pie tā nav vainīga ne Krievija, ne kāds cits, kā vien pati Ukrainas valsts, kurā bija bardaks jau nez cik ilgi. Tagad tas viss kamols ir tik ļoti sapinies, ka nu jau vairs neviens īsti neatceras sākumu. Bet vajadzētu! Latvijā arī kaut kas līdzīgs var gadīties, jo atklāti runājot, valsts ir totālā pakaļā ar savu politiku un domāšanu kopumā. Un atkal jau, ja kas tāds sāksies (nedod Dievs, protams!), nu nebūs pie tā vainīga Krievja un ne krievijas krievi. Bet gan pati Latvijas valsts ar tās iedzīvotājiem. Protams, Krievija iejauksies, un ASV neatpaliks, bet tās ir šo lielvalstu īpašības, kam nav nekāda sakara ar nacionalitāti. Šīs valstis iejauksies un konkurēs savā starpā par jebko un jebkur. Kāpēc Latvija domā, ka Krievijai uz viņu ir kaut kādi īpašāki plāni?... Nu nav tak... Un man gribētos, lai Latvija paliktu tomēr neitrālā zonā, kura nešķiro citus pēc politiskajiem uzskatiem, kuri uz viņu nemaz neattiecas... Nu vot kas vainas Jaunajam vilnim? Reāli - kāda vaina šim pasākumam? Par ko tāds naids? Ja šo visu rīkotu cita valsts, tad taču visi tikai priecātos. Bet par ko Latvija šobrīd (mūsdienās) tik ļoti ienīst šo kaimiņu un nkādi nevar nomierināties? Okupācjas dēļ? Nu tad jau mums vēl daudzas valstis būtu jāienīst vienlīdz stipri, piem., arī to pašu Vāciju... Bet nē, tos jau mēs mīlam, bet vot krievi un Krievija - reāla skabarga pakaļā... :D
21.07.2014 16:04 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Ukrainā tas viss sākās valsts iekšienē. Un pie tā nav vainīga ne Krievija, ne kāds cits, kā vien pati Ukrainas valsts, kurā bija bardaks jau nez cik ilgi.

Ja reiz sākās valsts iekšienē, tad tur tam arī vajadzēja palikt. Krievija ir vainīga pie tā, ka iejaucās.
Ja pie katra strīda Latvijā, piemēram, par 9. maiju, Krievija apgādātu piedzērušās urlas ar raķetēm, tas būtu ok?

Latvijā arī kaut kas līdzīgs var gadīties, jo atklāti runājot, valsts ir totālā pakaļā ar savu politiku un domāšanu kopumā.

Es, ja godīgi, tad vispār neizprotu tavus iebildumus, jo mēs runājam par vienu un to pašu - Latvijā arī kaut kas līdzīgs var gadīties.

Atšķiras tikai mūsu domas par iemesliem, kāpēc tas var gadīties. Es uzskatu, ka tas var gadīties agresora provokāciju dēļ un pastiprināsies, jo latviešiem lielākoties nav savas stingrās pozīcijas. Tāpēc es atbalstu šīs pozīcijas kaut nelielo veidošanu ar melno sarakstu.
21.07.2014 16:13 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Tāpat JV būs :)
21.07.2014 16:21 |
 
Reitings 382
Reģ: 24.02.2014
politika vistiesakaja sakara ir saistita ar visu, jo ta ietekme. un sadas personas ar savu muti tikai kultive agresiju, atbalsta okupaciju. atbalstu neiebrauksanu.
un nejauciet 3 krievu zvaigznes ar visu jurmalas pasakumu un latvijas ekonomiku!
21.07.2014 16:25 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Par ko tāds naids?

Man šķiet, šis "naids" atspoguļo latviešu mentalitātes ne to labāko pusi, vājāko vietu, es nezinu, mazas valsts kompleksus.
Kaut kāds jocīgs un elastīgs mums tas "lepnums".
Es uzskatu, ja tev ir kaut kādi principi un nostāja kadā jautājumā, tad ar to nekādus darījumus slēgt nav iespejams. Ja tu esi cilveks ar morāli.
Ja tu uzskati, ka "Krievija" rīkojas nepareizi kaut kādā situācijā, ok, tā ir tava nostāja un tavas tiesības, bet KĀ gan tu vari tajā pašā laikā uz kāda cita analoģisku rīcību pievērt acis vai vispār nereaģēt??? Tāpēc, ka tas cits tev kādu kaulu ir pametis un te jau var kādu kompromisu ar saviem "principiem" noslēgt.
Tas ir cilvēka tik sasodīti necienīgi un pretīgi. Vispār nesaprotu.
21.07.2014 16:25 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Latvija pieļāva milzīgu kļūdu laicīgi neasimilējot latvijas krievus sabiedrībā. Nu nafig neiedeva visiem pilsonību jau no paša sākuma? Kāda sūda pēc latvieši izdomāja, ka vajag tādus "nepilsoņus" - zemāko kastu, kuri nepieder nevienai valstij? Un joprojām, valsts daļēji ienīst pati savus iedzīvojājus kā ļaundabīgu audzēju. Ko gan latvijas krieviem darīt, kā ne atbalstīt Krieviju ar kuru vismaz valoda ir kopīga, lai gan Krievijai viņi nav vajadzīgi. Kādēļ Latvija cilvēkus, kuri te ir dzimuši ir padarījusi par iebraucējiem un izstumtajiem? Pie tam, ne visi krievvalodīgie ir nākuši no Krievijas... Sak, nu lai tak kārto eksāmenu.. Bet kāpēc?... Kāpēc nevarēja pēc neatkarības visiem piešķirt pilsonību? Kāpēc Lietuva varēja, Igaunija varēja šo jautājumu atrisināt mierīgā ceļā, bet Latvijai prāta pietrūka... Un re, atkal, ja sāksies problēmas, tad nu būs vainīga Krievija, tikai ne paši latvieši... Jā, jā, mēs jau tie baltie un pūkanie, mēs jau tie nevainīgie ne pie kā...
21.07.2014 16:26 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Neon, tev ir ļoti nepatriotiski uzskati, bet principā par to brīnīties nevajadzētu, ja tu dzīvo citviet. Es it kā arī neesmu nekāda lielā Latvijas patriote, bet vismaz kaut kāda saprašana par to, kas Latvijai ir labi un kas ir slikti, man ir.. Pareizi vien ir, ka Latvija neiedeva pilsonību visiem! Tie, kas gribēja pilsonību, to ieguva, pilsonības iegūšanai nav nekādu šķēršļu kā vien eksāmens. Vai tas ir par daudz prasīts? Piemēram, mana mamma no nepilsones tapa par pilsoni. Savukārt viņai ir pazīstamas sievietes, kas jau vairākkārt ir teikušas, ka ies likt to eksāmenu, bet diemžēl nekur tālāk netiek (pārsvarā pat neaiziet uz eksāmenu), jo vienkārši slinkums mācīties gramatiski pareizu latviešu valodu vai kaut ko par Latviju.. Un kāpēc gan lai tādiem cilvēkiem vajadzētu Latvijas pilsonību? Vai nebūtu vieglāk viņiem iegūt tās valsts pilsonību, kuras valodu un vēstures faktu utt. viņiem nav slinkums mācīties? Kāpēc pilsonību jāizdaļā visiem par neko? Nesen bija ziņas, ka krievu bērni beidzot skolu liks ne tikai matemātikas utt. priekšmetu eksāmenus, bet arī pierādīs savu patriotismu valstij - nezinu, cik tās ziņas patiesas, bet nebrīnītos, jo viņiem sava nacionālā identitāte ir vērtība (par to taču nestrīdēsimies, ne?). Kāpēc mums savējo vajag norakt?
21.07.2014 16:33 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Kādēļ Latvija cilvēkus, kuri te ir dzimuši ir padarījusi par iebraucējiem un izstumtajiem?

Ir uz pirkstiem saskaitāmi gadījumi, kad tiešām notiek krievu diskriminācija, izstumšana (esmu pati izjutusi, redzējusi), bet daudz vairāk gadījumu ir, kad krievi paši negrib asimilēties mūsu vidū (daudz vairāk esmu redzējusi, piemēram, tā pati nevarēšana iegūt pilsonību).
21.07.2014 16:36 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Bet kaapeec muusu kaiminjvalstis, kuras veesturiski bija taadaa pashaa situaacijaa, speeja visu noreguleet vienkaarshi iedodot pilsoniibu un nekas slikts nav noticis? Valstis joprojaam ir neatkariigas un Krievija tajos nav iebrukusi. Kaapeec latvieshi tik ljoti baidaas, ka valsts iedziivotaaji peekshnji buus pret savu valsti un dariis visu iespeejamo, lai te valdiitu Krievija? Kur pamats taadaam domaam? Ir kaads reaals pieraadiijums? Ja mees miileetu savus "braaljus un maasas" tad no taadaam lietaam nebuutu jaabaidaas. Naaks pie varas krievi, buus krievu sveetki? Ja pilsoniiba tiks pieshkjirta tagad, tad iespeejams, jo nu jau ir par veelu... Sabiedriiba ir sanaidota un tagad noteikti katrs vilks dekji uz savu pusi. Bet vajadzeeja jau pashaa saakumaa sho jautaajumu noreguleet, kad mees visi vienaa dienaa kljuvaam briivi un visiem Latvija kljuva par vienu maajvietu.
Jaa, neesmu es baigaa patriote. Esmu pasaules iedziivotaaja! Miilu Latviju nevis kaa valsti, bet kaa zemi, kur es piedzimu, kur ir manas beerniibas takas, kur ir mani draugi un manas radu saknes. Un es nesaprotu, kaapeec man buutu jaaieniist mans "braalis" kursh ir uzaudzis ar mani vienaa seetaa, bet vienkaarshi runaa citaa valodaa... Man personiigi neviens krievs neko nav nodariijis, lai es vinjus ieniistu un gribeetu izsuutiit no Latvijas. Un arii krievijas krievi man neko nav nodariijushi, lai es vinjus negribeetu ielaist valstii. Tas, ka katram ir tiesiibas uz savu viedokli un nostaaju, tas ir tikai normaali...

Bez tam, zini kas notiek ar latvieshiem aarzemees? Diivainas lietas... Kaa neviena cita naacija, lavietis izvairaas no sava tautiesha un beeg pa gabalu, vai nopleesh 9 aadas par katru siikumu. Krievi, indieshi, rumaanji, polji, vaacieshi, filipiinieshi, itaalji, franchi u.c. - visi aarvalstiis turaas kopaa, stutee viens otru, paliidz, atbalsta. Bet tikai ne latvieshi... Latvietis par katru variiti tureesies atstatus no saveejiem un "draudzeesies" tikai, ja buus spiests vai varees no taa guut kaadu labumu sev. (Es nerunaaju par visiem, bet kopumaa). Jauka tauta, vai ne? Un nevajag teikt, ka tie sliktaakie ir tie, kuri ir aizbraukushi. Tie ir tie pashi - arii tie, kas ir palikushi Latvijaa. Mees visi esam no vienas miiklas taisiiti!

Vienkaarshi, latvieshi breec par skabargu Krievijas acii, bet savu baljkji nemaz neredz...
21.07.2014 16:55 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Neon-es aizdomaajos pati par sevi.Ar Amerikas latviesiem tiesaam netiekos...
21.07.2014 16:59 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Latvietis par katru variiti tureesies atstatus no saveejiem un "draudzeesies" tikai, ja buus spiests vai varees no taa guut kaadu labumu sev.
Es arī šo niansi esmu novērojusi...
Man stāstīja, ka barikādēs arī krievi bija plecu pie pleca ar latviešiem.. tikai pēcāk viņus nedaudz uzmeta.. neiedeva pilsonību.. :)
21.07.2014 17:00 |
 
Reitings 820
Reģ: 28.04.2012
Jā, izklausās, ka nav uz pasaules nelaimīgākas tautas, kā krievi. Visi viņiem, nabadziņiem dara pāri, uzmet, kamēr viņu dvēseles ir šķīstas, šķīstas... ļaunie latvieši, fuj, ko viņi iedomājas - grib, lai valsts valodu iemācās un vēl pilsonību nemet pakaļ par velti. Nu, šausmas, kā var tā darīt...
Ja jau visiem tā gribas pilsonību - ko tad nevar aiziet un eksāmenu nokārtot? Tas nav nekāds nepaveicamais varoņdarbs. Tie, kas ir gribējuši būt par pilsoņiem, sen to jau ir izdarījuši. Tie, kas tikai grib gaudot, kā viņiem par velti neiedalīja pilsonību...turpina gaudot.
21.07.2014 17:06 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Ja jau visiem tā gribas pilsonību - ko tad nevar aiziet un eksāmenu nokārtot? Tas nav nekāds nepaveicamais varoņdarbs.

Pasaki man, ar ko tu peec neatkariibas biji pelniijusi pilsoniibu vairaak kaa kaiminjsh Aleksandrs? Kaapec tev to pieshkjiira bez eksaamena? Latvieshi savaa valstii padariija sevi vienliidziigaakus par vienliidziigajiem.

Pilsoniiba noziimee valsts piederiibu, pakljaushanos likumiem, veestures akcepteeshanu, nevis valodas zinaashanas liimeni.
21.07.2014 17:10 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Es nesaprotu, kāpēc tu raksti tā, it kā es vai kāds cits, kurš būtu pret pilsonības automātisku iedošanu, melno sarakstu utt., ienīstu krievus. Es neienīstu ne Latvijas, ne Krievijas krievus. Mana nepatika saistās ar cilvēciskajām īpašībām - agresiju, pašlabuma meklēšanu, pilsonības gadījumā vēlmi pieprasīt to, ko nevar nopelnīt utt. Pēc viedokļiem šajā diskusijā var labi redzēt, ka šī nepatika saistās arī ar atsevišķiem latviešiem.

Bez tam, zini kas notiek ar latvieshiem aarzemees?

O jā, zinu, jo man jau atkal radi ir tajās ārzemēs (manuprāt, es vispār pateicoties saviem radiem diezgan plaši varu spriest). Varu teikt to, ka man pazīstamie krievi un indieši, par kuriem tu uzrakstīji, ka viņi labprāt tiecas pēc saviem tautiešiem, to nedara. Tie krievi, kuri brauc uz ārzemēm, pārsvarā ir t.s. urlas, no kurām gribas turēties pa gabalu. Neaudzināti, nepieklājīgi, skaļi utt., politiskie uzskati bieži putiniski. Katrā ziņā manai radiniecei, kas ir uz pusi latvieti, uz pusi krieviete, ir patīkamāk satikt latvieti ārzemēs nekā krievu. Latvieši izturās civilizētāk.

Esmu lasījusi, ka ārzemēs darbojas visādas latviešu biedrības, pasākumi utt. Tā kā.. cik cilvēku, tik pieredžu, bet nolikt latviešus un Latviju nav liela māksla.
21.07.2014 17:12 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Pilsoniiba noziimee valsts piederiibu, pakljaushanos likumiem, veestures akcepteeshanu, nevis valodas zinaashanas liimeni.

Tev ir bijusi darīšana ar eksāmenu? Zini, ko tur pārbauda un kāds ir minimālais valodas zināšanu līmenis? Eksāmenā netiek pieprasīts, lai spētu rakstīt latviski kā Upīša "Zaļajā zemē", bet lai spētu normāli komunicēt ar citiem latviešiem latviešu valodā.
21.07.2014 17:16 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Tie krievi, kuri brauc uz ārzemēm, pārsvarā ir t.s. urlas, no kurām gribas turēties pa gabalu.
Nezinu.. man svešumā saskarsme ar krieviem ir visnotaļ pozitīva.. normāli, patīkami, draudzīgi cilvēki :)
21.07.2014 17:16 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Mani komentaari, lai gan ir adreseeti tev, bet kopumaa - nekaa personiska. Palasot sho diskusiju tas naids vnk straavo caur teksta rindinjaam. Un man tas nav saprotams!

Mana nepatika saistās ar cilvēciskajām īpašībām - agresiju, pašlabuma meklēšanu, pilsonības gadījumā vēlmi pieprasīt to, ko nevar nopelnīt utt.

Kaa jau iztecos - shobriid situaacija jau ir aarpus kontroles. Latvieshi ir panaakushi to, ka valsts iedziivotaaju viduu briest neapmierinaatiiba savaa starpaa. Tagad jau ir par veelu kaut ko labot! Pieshkjirot pilsoniibu, meegjinot kaut kaa noliidzinaat konfliktus, diez vai buus panaakams miers. Vismaz ne tik aatraa laikaa... Pie krievvalodiigo agresijas, pashlabma mekleeshanas ir vainiiga valsts, jo vinja neparuupeejaas par saviem iedziivotaajiem kaa pienaakas jau pashaa saakumaa! Tagad ir redzamas shiis riiciibas sekas... Tikai diemzhee, meediji bezkauniiga veidaa turpina celt azhiotaazhu, stimuleejot veel lielaaku neapmierinaatiibu valsts iekshienee. Taa ir bumba ar laika degli, pie tam - pashi mees to izveidojaam un pashi aizdedzinaajaam..

Esmu lasījusi, ka ārzemēs darbojas visādas latviešu biedrības, pasākumi utt. Tā kā.. cik cilvēku, tik pieredžu, bet nolikt latviešus un Latviju nav liela māksla.


Tu esi tikai lasiijusi, bet es - reaali saskaarusies. Nekas labs tajaas biedriibas nav! Vismaz ne Kanaadaa. Taa ir organizaacija, ar savu politiku, saviem kanoniem. Te, kaa jau izteicos, vai nu turaas pa gabalu, vai arii pleesh no tevis visu, ko vien var nopleest. Bierdiibas gadiijumaa - ir otrais varinats.

Par krievu urlaam, zheel tavus radiniekus, kuri dziivo nelabveeliigaa rajonaa! Urlu visaas naacijaas ir gana, ja kas... Arii latvieshu urlas nav nekaads iznjeemums.
21.07.2014 17:24 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Tev ir bijusi darīšana ar eksāmenu? Zini, ko tur pārbauda un kāds ir minimālais valodas zināšanu līmenis?

Valodas paarbaude ir tiaki viena dalja no eksaamena. Bet es runaaju par idejisko pusi, kas ir pilsoniiba, nevis par praktisko eksaamena kaartoshanas norisi.
21.07.2014 17:26 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits