melnais saraksts

 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Kā vērtējat, ka Latvija melnajā sarakstā iekļāvusi un iebraukt valstī liegusi tādām krievu estrādes zvaigznēm kā Kobzons, Gazmanovs un Valērija, kuru piedalīšanās Jaunajā vilnī noteikti bija plānota http://bnn.lv/?p=138814 ? Vai sekosiet līdz šim konkursam, apmeklēsiet to? :)
21.07.2014 11:45 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Neons, valodu veido un uztur tās runātāji, nevis papīri un formalitātes, tāpēc sabiedrības valoda ir daudz bīstamāka par to, ka kaut kādi papīri ir uzrakstīti latviski un angliski un ka kaut kādi diplomāti runājas savā starpā angliski. Ja pārdevēja, policists, parasts iedzīvotājs utt. neprot runāt latviski, prot tikai krieviski - tas ir daudz trakāk.
Sabiedrība pēkšņi nesāks runāt tikai angliski. Protams, ir jaunieši, kuri izmanto angļu vārdus latviešu valodā, jo uzskata, ka tas ir stilīgi, bet šīs iezīmes nav tik izplatītas, cik ar krievu valodu. Diez vai mēs, Latvijā dzīvojošie latvieši, sagaidīsim tos laikus, kad mūsu bērni runās tikai angļu valodā, nezinot latviešu. Savukārt ar krievu valodu - tā šur tur ir realitāte.
22.07.2014 02:02 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nu piedod, daudzi likumprojekti tiek rastiiti divaas valodaas, izgliitiibas dokumenti, sertifikaati, diplomi - divaas valodaas, internetaa - nevaru apgalvot, ka visas maajas lapas, bet daudzas - tiek dubleetas ENG valodaa... Daudzos amata aprakstos kaa obligaata prasiiba ir anglju valoda, biezhi vien bez reaala pamatojuma un nepiecieshamiibas utt.. Neesmu paarliecinaata, bet vai gadiijuama arii dazhaadas izkaartnes, eedniicu menu un tamliidziigas sadziiviskas lietas arii nav lielaakoties angliski Riigaa? Lai arii tuuristu deelj, viss kopaa liecina par to, ka anglju valodas ir gana daudz muusu valsts aizkulisees...
22.07.2014 02:03 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Krista

Bet mēs runājam par galvaspilsētu. Un reģioniem un visu valsti. :D
Ja būtu, ja notiktu, ja parādītos latviešu tautai mugurkauls. Ja, ja, ja - tās visas ir fantāzijas, kurām nav seguma. Nedz idejiski, nedz praktiski.

Bet, jā Tev ir taisnība, kreivvalodīgo pārāk lielās tiesības ir likušas tiem aizmirst savus pienākumus.
22.07.2014 02:04 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Tu tātad ceri, ka korupcijas apkarošanas dokumenti būš tikai latviešu valodā! :D Skaidrs.

Labi, tauta. Kārtējo reizi saprotu, ka šeit nav iespējams veidot konstruktīvu diskusiju, jo nevien netiek lasīsts pretējā flanga viedoklis, bet arī paši par savu viedokli to nespējiet noturēt. Tāpat, jūtams, ka īstas skaidrības par ko runā jau arī nav. Bet tas ir normāli. Kur divi - tur trīs viedokļi.
22.07.2014 02:07 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Jādodas nu pie miera. Diskusiju saglabāju, rīt, kādā brīvā brīdī, parādīšu saviem krievvalodīgajiem kolēģiem; būs interesanti dzirdēt viņu viedokli.
Paldies, ka piedalījāties diskusijā, cienījamās dāmas! Arlabunakti!
22.07.2014 02:07 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Sabiedrība pēkšņi nesāks runāt tikai angliski. Protams, ir jaunieši, kuri izmanto angļu vārdus latviešu valodā, jo uzskata, ka tas ir stilīgi, bet šīs iezīmes nav tik izplatītas, cik ar krievu valodu.

Tu piemirsi par leeto darbaspeeku, kursh atspersies un vieniigaa iespeejamaa komunikaacijas valoda visticamaak buus anglju valoda. Bez tam - robezhas ir valjaa, daudzi brauc prom un daudzi (sveshie) iebrauc. Latvieshi aizprecaas ar angliski runaajoshiem aarzemniekiem un meedz atgriezties valstii. Aarzemju studenti, praktikanti u.c. - visi runaas angliski un latvieshi vilksies liidzi... Nesaku, ka vienaa dienaa viss notiks - bet pavisam reaali, peec dazhaam paaudzeem gan tas ir iespeejams.
22.07.2014 02:08 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Tu tātad ceri, ka korupcijas apkarošanas dokumenti būš tikai latviešu valodā!

Nu no kurienes tu to izziidi? Kur es teicu, ka ceru, ka korupcijas apkaroshanas dokumenti buus tikai latvieshu valodaa? Tie nav vieniigie dokumenti valstii anglju valodaa. Ja buut tik vien taas beedas, kaa tikai shie dokumenti, nebuutu veerts nemaz piemineet...
22.07.2014 02:12 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Neon. Tu piemirsi, ka arī tagad ir cilvēki, kas pārceļas no ārzemēm uz Latviju, bet viņi spēj samērā īsā laikā iemācīties latviešu valodu. Vienkārši - viņiem ir vajadzība, pieklājība un cieņa pret valsti, kurā viņi ieradās. Krieviem, kuri neprot latviešu valodu, nav vajadzības (un tāpēc ir labi, ka tiek pausti negatīvi viedokļi attiecībā uz krievu valodu; ka ir naturalizācijas eksāmens utt., vismaz kaut kas tiek iekustināts) un nav sapratnes par pieklājīgu un cieņpilnu uzvedību.

Principā visi tavi argumenti ir, kā jau te teikts, "ja nu..". Tu vispār nezini, vai šeit kāds iebrauks, vai viņi tiešām nemācīsies latviešu valodu utt., bet mēs zinām 100%, ka pastāv problēma ar krievu valodu. Domāju, ka ir jāprāto un jārisina tas, kas pastāv 100%, nevis jāizdomā visādas teorijas.
22.07.2014 02:13 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Neon. Tu piemirsi, ka arī tagad ir cilvēki, kas pārceļas no ārzemēm uz Latviju, bet viņi spēj samērā īsā laikā iemācīties latviešu valodu. Vienkārši - viņiem ir vajadzība, pieklājība un cieņa pret valsti, kurā viņi ieradās. Krieviem, kuri neprot latviešu valodu, nav vajadzības (un tāpēc ir labi, ka tiek pausti negatīvi viedokļi attiecībā uz krievu valodu; ka ir naturalizācijas eksāmens utt., vismaz kaut kas tiek iekustināts) un nav sapratnes par pieklājīgu un cieņpilnu uzvedību.

Daudzi krievi nekur neieradaas, vinji te piedzima. Taapeec vinji arii uz to skataas savaadaak. Vinjiem ir gruuti pienjemt to, ka vinju dzimshanas laikaa bija ok runaat krieviski, bet te peeksnji vinjus par to lamaa. Tad nu arii vinjiem iestaajaas spiits un vinji speciaali nerunaa. Jo vairaak savstarpeeja naida kultiveesim, jo mazaak krievvalodiigie gribees runaat latviski un latvieshi - krieviski, un tas viss novediis pie sabiedriibas saskjelshanaas un sekas mees jau zinaasim.
22.07.2014 02:19 |
 
10 gadi
Reitings 154
Reģ: 31.01.2010
Lemšana par persona non grata (nevēlama persona) statusa noteikšanu ir ārlietu ministra kompetencē un lielākoties ir saistīta ar ļoti specifiskiem, tajā skaitā diplomātiskiem, iebraukšanas aizlieguma iemesliem, kas prasa pieņemt politisku lēmumu. Balstoties uz oficiālo valsts viedokli, manuprāt, lēmums ir pieņemts atbilstoši. Tā kā diplomātija nav mans pamatdarbs, tas ir tikai mans personīgais viedoklis. Aizliegumu var noteikt arī iekšlietu ministrs (ja tiek apdraudēta valsts drošība).
22.07.2014 02:21 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nina, kameer sho cilveeku iipastsvars ir maazaakumaa - iespeejams nav jaauztraucaas. Bet, kursh var apgalvot, ka taa buus vienmeer? Kursh var apgalvot, ka latvieshi neizdariis taadu pashu kljuudu kaa ar krievvalodiigiem runaajot krieviski, un vienkaarshi nesaaks runaat anglju meelee?...

Juus zinaat 100%, ka ir probleema... Nu ok. Un ko taalaak? Visus izsuutiit? Apshaut? Ieslodziit? Pakljaut verdziibaa?... Ar saukljiem par to, lai tinaas uz Krieviju nekas netiks atrisinaats... Un, ja reiz man tiek paarmests par teorijaam, tad tikpat liela teorija ir liela dalja latvieshu iedomas, ka krievi , tiekot pie otraas valsts valodas pasludinaashanas, atvediis Latvijaa Putinu vai paarnjems varu, vai ko tur veel... Taa arii ir tikai teorija, jo mees neviens nezinaam, kaa buus patiesiibaa.
22.07.2014 02:24 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Krista-taa arii ir!
Kameer neviens veel nav"apsitis" viens otru sajaa diskusijaa:D(man viira miilaakais izteiciens latviski),es paprasiisu veel saadu jautaajumu,jo te jau vairs nieiet runa par valodu,cik es saprotu...
Ko juus(iistaaas latvietes,ar visiem pareizajiem ciltskokiem-es arii piederu pie taam ) dariitu,ja juusu deels apreceetu sievieti,kuras asiniis pluust krievu asinis?Meitene runaa tekosi latviski,bet sadziivee ir jaatiekas tomeer ar radiem,kuri nerunaa tik labi...Taa notiek tik biezi!Vai jus arii taa metiisieties virsuu ?!Tik vienkaarsi-tas ir noticis un viss-variet iztiepies ,vai sarauties...!
Mana profesijaa bija taa,ka es nevareeju daudz meetaaties ar to savu-"es nerunaasu krieviski",jo te ir Latvija,jo man nepatiik!Pacients runaa krieviski ,un man ir jaaatbild!Gribu ,vai negribu!
Tas taa no sadziives,neejot lielaas politiskaas detalaas....Tas viss nav tik balts ,vai melns..ir arii peleeks starpaa!
22.07.2014 03:00 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
Eh cienījamās dāmas un godājamais kungs, diskusija ir virzījusies uz priekšu negaidītos apmēros, ka dāma, kas apgalvo, ka "viņai šis ir vienalga" pavadījusi visu dienu, drukājot komentārus (ceru, ja Jums tur, ārzemēs, vismaz lietus lija, citādāk žēl par zemē nomesto dienu), bet no kunga, kura vecumā ...>40 gados (citādi komentārs par meitenēm, kas nav pieredzējušas LPSR laikus neiztur kritiku, jo 30gadnieks arī nav piedzīvojis saprātīgā vecumā LPSR laikus) būtu sagaidāma tautu samierināšanas (vienlīdzības) rīcība, darbā rādīs diskusiju kolēģiem, lai vēl vairāk sakurinātu tautu naidu mūsu mazajā valstiņā. Bravo!
22.07.2014 05:22 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Cerise, nu protams, nepiekā cita piesieties vairs nevari? Un zini, mums bija jauka saulaina diena un es mierīgi sēdēju pļaviņā, ēdu zemenes, sauļojos un piedalījos visai interesantā diskusijā. Kāda vaina?... Nedrīkstēju paust savu atšķirīgo nostāju, jo tev tā nepatīk?...
22.07.2014 06:08 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Labrīt!!! Skatos te viss vēl notiek! Kā ir? Izskaudāt beidzot no valsts tos nekrietnos krievus? :D :D :D
22.07.2014 07:47 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
|Neon tu dzīvo Kanādā droši ka ikdienā sazinies angļu valodā diez vai māki franciski, bet pēc taviem domu graudiem var secināt, ka krievi tev īpaši tuvi :D Varbūt laiks no Kanādas pārcelties un pārtikušo Krieviju :D
22.07.2014 08:04 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Ervins, kāpēc gan man būtu uz kaut kurieni jāpārceļas? Ja man nav nekādu iebildumu pret vāciešiem, varbūt ieteiksi arī uz turieni aizbraukt?... :D Ja vēlies, atbrauc pie manis ciemos, redzēsi savām acīm, ka dažādas tautas spēj līdzpastāvēt vienā valstī ar dažādām valodām.
22.07.2014 08:17 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Neons

Tu šobrīd apzināti centies izlocīties. Es Tev jau vienreiz iekopēju vietu, kurā Tu izvirzi apgalvojumu, ka galvenie draudi latviešu valodas eksistencei nāk no angļu valodas. Jo tā tiek pielietota valstiski svarīgos dokumentos. Tu apgalvoji, ka sarunvaloda nav svarīga vai nerada tik lielu apdraudējumu.
Pēc tam Tu piesauc tūristus un iebraucējus (starpcitu, tie iemācas valodu kā itāļi, tā ķīnieši un co) un veikalu skatlogus, jo tas radot apdraudējumu, jo acīmredzot lieliski saproti, ka valstiski svarīgi dokumenti nevar būt tikai latviešu valodā. Ļoti lielā mērā tādēļ, ka vairums dokumentu ir jāsaprot arī citiem - piemēram, vēstniekiem, SVF un tā tālāk.

Beigu galā Tu sāc fantazēt, iespējams, Tu ceri, ka es to nepamanīšu. Bet lieki. Tu pati saproti, ka Tavs apgalvojums neiztur kritiku, bet nez kādēļ, tā vietā, lai atzītu, ka Tev nav taisnība - jo tā ir visai vienkāši apgāžama visos veidos un izejas punktos - Tu turpini kult tālāk, līdz pašai vairs īsti nav argumentu.


Kas attiecas uz Kristas komentāru.
Vēlreiz uzsveru, neviens neaizliedz runāt krievu valodā. Gribi? Bet, lūdzu! Šeit mēs apspriežam to, ka valsts (likumu noteiktajā kārtībā) valoda ir latviešu valoda. Un nevienam nav tādas privilēģijas to nezināt un domāt, ka viņam uz to ir tiesības. Tas ir absurds un kaut kāda zinātniskā fantastika par tēmu "atlidos citplanētieši un pienāks pasaules gals".

Man rodas sajūta, ka tā grupiņa, kura šeit tik izmisīgi aizstāv krievvalodīgo intereses vispār nesaprot par ko tieši tiek runāts. Arī es aizstāvu krievvalodīgo intereses - bet es nevaru aizstāvēt to, kurš neciena šo valsti, kurā dzīvo. Problēmu rada tie, kuri iedomājas, ka visi krievvalodīgie tiek padarīti par bubuļiem svešā gultā. Bet es jau sākotnēji minēju un neviena meitene vien šeit ir minējusi - kamēr visi ievēro likumus un neizdomā tos pēc savas patikas, tikmēr nevienam ne ar vienu nav problēmu. Bubuļi svešā gultā var būt arī latvieši, kuri atbalsta Hitleru. Bet tādiem, šķiet, vispār nav īsti vietas zem šīs saules. Vismaz, ne demokrātiskā valstī. Kādēļ visu vajag vispārināt un izdomāt no mušas ziloni? Kādēļ es nedrīkstētu teikt, ka krievvalodīgais ar PSRS karogu rokās un saukli uz lūpām "latvieši-fašisti" ir okupants? Un arī krievvalodīgo aprindās ir tādi, kuri redzot šo farsu kaunas par saviem biedriem. Bet to jau var tikai latvietis - izdomāt, ka viņš ir "savādāks" un censties attaisnot neloģisko. :D
22.07.2014 09:09 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Vieniigais jeedziigais viedoklis shajaa diskusijaa ir stellaglmr. Vinja prot ne tikai logjiski un pamatoti paskaidrot/izskaidrot to,bet arii sameeraa objektiivaaks. Kaa arii var lasiit,ka cilveekam ir saprshana par ko runaa. Paareejiem aaraa spraucas ne tikai zems vai absoluuti nekaads zinaashanu liimenis,bet ariidzan ir juutama tikai un vieniigi personiigaa nepatika,kas nez kaapeec tiek pausta kaa kaut kaada patiesiiba.
Par Roberta saliidzinaajumu ar attistiitajaam un Islaama valstiim vispaar neizteikshos, bet es jau sen esmu pamaniijusi un izteikusies,ka nekas vairaak par labaam gramatikas zinaashanaam,shim cilveekam nav.
22.07.2014 09:26 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Vot abloms a valērija tik un tā būs :D
22.07.2014 10:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits