melnais saraksts

 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Kā vērtējat, ka Latvija melnajā sarakstā iekļāvusi un iebraukt valstī liegusi tādām krievu estrādes zvaigznēm kā Kobzons, Gazmanovs un Valērija, kuru piedalīšanās Jaunajā vilnī noteikti bija plānota http://bnn.lv/?p=138814 ? Vai sekosiet līdz šim konkursam, apmeklēsiet to? :)
21.07.2014 11:45 |
 
Reitings 974
Reģ: 08.05.2014
Ok, saprotu, tu gribi nokļūt paradīzē. Es gribu, lai manās vecumdienās Latvija vēl eksistē, lai latvieši tur nav minoritāte un lai manis teikto kāds saprot.
21.07.2014 19:57 |
 
Reitings 996
Reģ: 07.05.2011
Vēlos papildināt- kādreiz krievu valodu nepārvaldīju gandrīz nemaz, tagad zinu pietiekoši labā līmenī, bet tāpat runāju latviski. Bez vajadzības nepāreju uz krievu valodu.
21.07.2014 19:57 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Ar to visu es gribu teikt, ka noteikti jums šāda situācija liktos nepieņamama un jūs tagad sāksiet izdomāt atrunas, iebildumus, kāpēc tā nevarētu notikt, meklēsiet pagātnes notikumus. Tam nav sakara ar to, ka kāds ir pieradis pie vairākām nācijām, kultūrām, bet sakars ar to, ka jūs dzīvojat tur, ārpusē, un jums pa lielam ir nospļauties, vai te būs divvalodība, karš u.c. vai nē. Es piekrītu, ka Latvijā diezgan šaurs skatījums uz citām, piemēram, rasēm, bet tas šajā jautājumā galīgi neko nenozīmē. Krievi nav nekāda svešā rase vai svešā kultūra, mums ar krieviem patiesībā ir daudz kas kopīgs un ilgi esam pastāvējuši līdzās. Runa ir par savas valsts nosargāšanu.

Neons-tu esi pieradusi ,pie vairaakaam naacijaam,kultuuraam ,tiesi taapat kaa es.Gruuti iedomaaties ,ka mazajaa Latvijaa ir citaadi...Atceros,ka dziivojot Latvijaa ,man arii bija tiesi taadas domas,kaa te vairumam.
21.07.2014 19:59 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Neons, interesanti, ka tu ieminējies par cilvēcisko faktoru, kuru nekad neesmu izjutusi no krievu tautības cilvēkiem, kad apkalpoju tos krievu valodā, bet pati neprotu labi runāt krieviski, un tad mokos, kamēr tie krievi latviski runā teju izcili. Un, lūdzu, bez tekstiem par to, kāpēc nemācos krievu valodu, mācos jau mācos, bet iet lēnām. :D Valoda ir vērtība, tieši tā, un latviešu valodai nav jāizmirst, Latvijā jārunā latviski. :)
21.07.2014 20:00 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Neons-tu esi pieradusi ,pie vairaakaam naacijaam,kultuuraam ,tiesi taapat kaa es.Gruuti iedomaaties ,ka mazajaa Latvijaa ir citaadi...Atceros,ka dziivojot Latvijaa ,man arii bija tiesi taadas domas,kaa te vairumam.

Emmanuelle, ir, ir taa... Saaku pamaniit, ka manas domas mainaas ar gadiem un ar pieredzi. Jo vairaak satieku un redzu cilveekus no citaam tautaam, citaadi domaajoshus, jo vairaak saprotu, cik viss ir relatiivs un subjektiivs...
Kaut kad sen atpakalj tieshi tevi pamaniiju shajaa forumaa un man bija taads "kultuurshoks", jo likaas - ak, Dievs! Nu kaa var taa domaat! Nu kaa var buut tik tolerants cilveeks pret visu un visiem. :D Tagad pati par taadu pamazaam kljuustu - viss tik gaisiigs, tik jauks, visi tik labi, visi tik jauki, pasaulee valda miilestiiba (nedaudz paarspiileeju, bet doma skaidra)... :D Karoche, tagad es arii esmu citpalneetietis! :D Aarzemees klejo kaut kaads viirus laikam.. :D
21.07.2014 20:00 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Neons, tava ideja, protams, skaista, bet neaizmirsti, ka mēs te, Latvijā, esam vien 1,9milj. iedzīvotāji, ieskaitot krievus. Un normāls latvietis, tāds, kas ir mācījies mūsu vēsturi, cienījis mūsu kultūru, neļaus saplūst divām nācijām kopā, par to tu aizmirsti un beidz sapņot jau tagad, lai nav vēl daudzus gadus jāaizstāv savi uzskati. Mēs, kā tauta, esam apdraudēti ne tikai politiski, bet arī kulturāli, latviešiem ir jāaizstāv sevi, sava valoda un tradīcijas. Citādāk izskatīsimies pēc pēdīgajiem kājslauķiem - jebkurš, kas te ienāk, var diktēt savus noteikumus. Un valoda tieši ir tā, kas pakļaujas iznīcībai, tāpēc nekāda divvalodība šeit nav iespējama un es pilnīgi saprotu savu tautiešu sašutumu par tiem krieviem, kas vēl nav atjēgušies un domā, ka šeit joprojām ir Padomju valsts.
21.07.2014 20:02 |
 
Reitings 974
Reģ: 08.05.2014
Nu, uz mani vienreiz paskatījās kā uz tārpu ābolā, jo latviski atļāvos atbildēt, cik tobrīd rādīja mans pulkstenis. Es pat to nedarīju aiz spītības - es krieviski runāt nemāku. Nāku no čuhņas, kur ir maz krievu un skolā mācījos vācu valodu. Tas skatiens nedrīkst būt norma.
21.07.2014 20:02 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Neons, izklausās, ka vairāk atkal kādā reliģiskā sektā esi nonākusi. :D
21.07.2014 20:04 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Nina-ir jaamaak noteikti iedziivoties!Tur nu es pilniigi piekriitu,jaapienem dziives veids!Par valodu-man patiik tas,ka nekritizee ,ja perfekti nezini,ir izruna!
Manaa pusee cilveeki ir loti draudziigi !Ir izveeles briiviiba-gribi cupojies,negribi ,necupojies!
Te ir tik daudz no visiem,ka tos paaris letinus daudz nemaz nejuut!:DManaa puse tiesi ir loti daudz indiesu,kiiniesu,japaanu,vjetnamiesu uttTad veel Afganistaamas,Iraanas ,Pakistaanas cilveeki(tie varbuut vairaak turaas kopaa sava starpaa)-tie ir tie,kuri noteikti te driiz vien buus paarsvaraa!Man ar viniem nav pilniigi nekaadu probleemu-loti draudziigi cilveeki.
21.07.2014 20:06 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Es perfekti zinu krievu valodu, arī rakstiski. Vidusskolas atestātā stāv 10. Tas nenozīmē, ka es šo valodu lietoju. Latvijas krieviem ir jāzina latviešu valoda, tāpēc, ja viņi no manis kaut ko vēlas, viņiem ir jāzina latviešu valodu, lai es atbildētu. Ja es vēlos kaut ko no viņiem kādā iestādē vai veikalā, viņiem ir jāzina latviešu valoda, jo es esmu klients un manā pusē ir likums. Ja nejauši pagadās kāds tūrists, kas grib kaut ko pajautāt, tad viss kārtībā, jo tūristi parasti ir iemanījušies zināt arī angļu valodu.
21.07.2014 20:09 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
Emmanuelle, bet Ninas jautājums bija pilnīgi citādāks. Mani arī ļoti interesē atbilde, tāpēc arī aizrādu :D
21.07.2014 20:09 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Pastāstiet man, ārzemnieces (Neons, Emmanuelle) - kā tur īsti būtu, ja daļa latviešu emigrētu uz jūsu valstīm, padzīvotu tur kādu laiciņu, vai viņi varētu iztikt ar latviešu valodu, tai pat laikā strādājot labos amatos, piemēram, par policistiem, ārstiem, politiķiem (ir fakti, ka tādi krievi Latvijā ir)? Vai viņiem tāpat vien piešķirtu pilsonību, tiešām nav nekādu nosacījumu? Vai, ja viņi uzrīkotu valodas referendumu, jūs atbalstītu to, jo "visas valstis ir viena liela teritorija, visi ir vienlīdzīgi, .."?
Nu tā, tīri interesei.

Zini, slinkums staastiit, jo taapat nesapratiisi.

Iisumaa, visi, protams, zina anglju valodu. Bet, piem, Kanaadaa franchu valoda ir kaa otra valsts valoda un puse Kanaadas reaali to nezina un nepieprasa zinaat. Te ir milziigas kopienas - kuraas uztur kultuuru un tradiicijas katraa naacijaa kaa vien veelas. Valstii svin gan indieshu sveetkus, gan aziaatu sveetkus, veel pa vidam vissadas sveetku dienas un briivdienas. Beerni biezhi vien iemaacaas anglju valodu tikai saakot apmekleet skolu, jo gjimenees, draugu lokaa, kopienaas visur runaa dzimtajaas valodaas.
Nu vareetu staastiit veel daudz un dikti... Kanaadaa ir ljoti neitraala valsts, taa pienjem absoluuti visu un visus. Te ir taada paradiizes politika nedaudz... Kas no vienas puses ir labi, no otras puses - ne paaraak, jo tomeer shad tad kaut kaadai kaartiibai buutu jaabuut... Jo, piem., taapat pastaav visu viedu minoritaates un paarlieku liela aukleeshanaas ar vinjaam, kas beigu beigaas noved pie taa, ka tiek apspiestas neminoritaates. Nu paradiizes uz zemes nav un nebuut - vienmeer kaut kas vai kaadam buus slikti, tas jau ir skaidrs...

Taa apmeeram.
21.07.2014 20:10 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Emmanuelle, bet neviens (ja neskaita kaut kādus tirliņus, bet šajā diskusijā tiešām neviens tāds nav) jau arī neapsauc krievus, kas draudzīgi dzīvo šeit un runā latviešu valodā ar akcentu vai kaut kur nepareizi ko pateicis! :D Tavējie indieši, ķīnieši, japāņi utt. gan jau prot kaut ko angļu mēlē un neprasa savu valodu par valsts valodu. Tur ir tā atšķirība.

Tāpēc domāju, ka tas, manuprāt, pofigisms jeb, jūsuprāt, lielā pieredze un viedokļa brīvība padzīvojot ārzemēs rodas no tā, ka jūs, dzīvojat citurienē, vienkārši neizprotat reālo situāciju LV un zemapziņā jums kļūst vienalga par LV likteni.
21.07.2014 20:12 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Latvieši ir draudzīgi pret draudzīgi noskaņotiem krieviem. Nevajag latviešus pataisīt par kaut kādiem krievu nīdējiem, ikvienam latvietim ir kāds krievu draugs, par kuru var teikt viso to labāko. Un ikviens latvietis krievu pieņems, tas ir attieksmes jautājums, nevis tautības jautājums. Un man riebjas, ka latviešus sauc par rusofobiem, jo mēs gribam Latvijā runāt latviski.
21.07.2014 20:12 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Andas, maldies! Lai gan pienjemu, ka taads priekshstats var buut palasot manus tekstus. :D Es kaadreiz par Emmanuelli domaaju liidziigi... :D Piedod, Emmanuelle! :D
21.07.2014 20:13 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Zini, slinkums staastiit, jo taapat nesapratiisi

Kur palika tavs ārzemnieciskais pacilātums? :)

Iisumaa, visi, protams, zina anglju valodu.

Ko arī vajadzēja pierādīt. Skat. manu atbildi, kas veltīta Emmanuellei.
21.07.2014 20:14 |
 
Reitings 974
Reģ: 08.05.2014
Neviena valoda un kultūra Kanādai nekad nebūs apdraudējums, jo Kanāda ir milzonīga un spēcīga valsts. Diemžēl Latvija ir maza, mīļa pieneņpūka, kas jāsargā no katra mazākā vēja. Neatceros, kurš te iesāka salīdzinājumu ar Kanādu, bet tas bija muļķīgi.
21.07.2014 20:14 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Latvijas krieviem ir jāzina latviešu valoda, tāpēc, ja viņi no manis kaut ko vēlas, viņiem ir jāzina latviešu valodu, lai es atbildētu.

Jā, bet atkal tagad pastiprināti skatos Rīgā darba piedāvājumus un jāatzīst, ka pašai nākot no latviskas pilsētas, esmu mazliet sakreņķējusies, jo manas krievu valodas zināšanas guļ diezgan saldu miegu jau kopš vidusskolas beigšanas. Un ir šī it kā normālā, taču arī nedaudz absurdā darba devēju vēlme, lai darbinieks pārvaldītu ideāli krievu valodu, īpaši, ja strādā apkalpojošā sfērā. Tas ir koks ar diviem galiem, tomēr mēs daļēji atbalstām šo situāciju, ka krievs šajā valstī jūtas tik labi, jo viņam nav jāpielāgojas.
21.07.2014 20:15 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es atbildeesu noteikti-mazliet veelaak!Tagad jaaskrien pie dentista!:D
21.07.2014 20:15 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Neatceros, kurš te iesāka salīdzinājumu ar Kanādu, bet tas bija muļķīgi.

Es iesāku un neuzskatu, ka tas būtu muļķīgi, jo, redz, pat lielajā Kanādā iebraucēji zina angļu valodu.. Meitenes-ārzemnieces runā par Latviju un krieviem, bet neizprot reālo situāciju ar tiem Latvijas krieviem, par kuriem cilvēki cepjās. Viņām liekas, ka Latvijā cepjas par normālajiem krieviem, kuri prot latviešu valodu. Vienkārši - priekš kam runāt, ja nezini neko par sarunas tēmu?
21.07.2014 20:18 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits