Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Tēriņi - cik daudz un cik maz?

 
Reitings 157
Reģ: 14.05.2014
Sveikas,
Zinu, ka šī tēma diezgan runāta un apspriesta, tomēr gribu to apskatīt no cita skatu punkta.
Iepriekš bijušas sarunas par to, kā dalīt izdevumus, kurš un cik daudz ko pērk, bet mana situācija ir sekojoša: vīrs mani palūdza aiziet no darba, jo pats ļoti labi pelna, arī sakarā ar to, ka plānojam bērniņu un bija nepieciešams nedaudz atpūsties no smagās darba rutīnas utt.utt.
Viņam ārzemēs ir uzņēmums, tādēļ bieži atrodas komandējumos - ik pēc pāris nedēļām aizbrauc dažreiz uz mēnesi, bet pārsvarā tās pašas pāris nedēļas. Atstāj man naudu.....un tad sākas. Veinmēr ir neliels pārmetums par to, ka es pārāk daudz tērēju, īpaši tagad - kad ir eiro valūta, šķietami lielāks cipars sanāk. Tajā pašā laikā - visas mājas ķīmijas, higiēnas preces, kosmētiku pērku es par šo naudu, reizi mēnesi aizeju pie friziera, manikīra un kosmetologa, degviela autiņam, konservi un pārējās lietas kaķim, savukārt viņš apmaksā komunālos izdevumus - tāda bija mūsu noruna. Kad viņš ir mājās - pārtiku, protams, pērkam kā kuram sanāk. Pie tam viņš nesamierinās ar cīsiņiem, vai pelmeņiem - viņam garšo labi paēst - steiki ar sarkano vīnu utml. Kad atkal brauc prom - ir jautājums, atkal Tev vajag naudu, man liekas Tu pārāk daudz tērē. Reizēm šķiet, ka viņš neizprot cik kas maksā, saka, ka viņš tik daudz netērē cik es, bet viņam jau ir tikai jāpabaro sevi, kad viņš ir komandējumā, viņam nav ne jausmas cik maksā šampūns, pulveris vai eļļa cepšanai...
Kā jūs domājat - cik ir daudz un cik ir maz tādiem izdevumiem mēnesī? Un kā man rīkoties, lai liktu viņam saprast, ka es netērēju naudu pa labi pa kreisi, nekādas īpašās drēbes arī nepērku, šad tad atļaujos kaut ko nopirkt (pat mazāk nekā viņš pats). Es jūtos neērti katru reizi, kad man ir jātaisnojas par izdevumiem, kā mazs bērns, kas visu končās noēdis...
14.05.2014 15:22 |
 
Reitings 202
Reģ: 19.03.2014
Dinčuks
Es nebūšu no tām, kas teiks, ka 900 EUR ir ārprātā daudz. Ar attiecīgu dzīvošanas līmeni ir attiecīga summa.

Izdevumu tabula noteikti ir labākais variants, lai parliecinātu vīru, ka netērē par daudz.

Taupības nolūkos noteikti var pirkt lielos iepakojumus. Gaļu arī var reizi nedēļā aizbraukt uz tirgu nopirkt - tur ietaupīsies laba summiņa (+gaļa svaigāka un kvalitatīvaka). Alkoholu iesaku pirkt bāzē vai alkohola outletā. Tās tādas dažas idejas, lai ietaupītu.

Veiksmi pārliecināt vīru! :)
19.08.2014 13:33 |
 
Reitings 1277
Reģ: 30.10.2013
Nē, protams, bet tā cepšanās par visām goldiggerēm, uz kakla sēdētājām utt ir pilnīgi nejēdzīga, jo arī ne mazums vīriešu ir goldiggeri un uz kakla sēdētāji.
Personīgi nepazīstu, bet zinu vienu tādu, kuram pašam bija jauna meitene stāvoklī, a, šis šo pameta un savos 24 gados aizskrēja pie 40 + vecenes un uztaisīja šai ar sīko. Protams atšķirībā no jaunās meičas 40 + gadīgajai bija savs dzīvoklis un visas pārējās štelles nodrošinātas. :)
16.05.2014 12:29 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
Neuzskatu ka vīrietis būtu lielāks parazīts par sievieti sēžot mājās. Par to bērnu pieskatīšanu tā gan taisnība vīriešiem ir problēmas :D
16.05.2014 12:17 |
 
Reitings 1277
Reģ: 30.10.2013
Ervīn, vecis uz kakla arī ir kaut kas briesmīgs. Tādam vīrietim kaut kas nav ar galvu kārtībā, ja pieļauj to, ka vājais dzimums par viņu gādā.
No otras puses, domājams, ka neviena sieviete neies sūdzēties un pamest savu vīrieti, ja tā viņam tāda "īslaicīga, pamatota" pasēdēšana uz kakla.
Ja man darbs kaulus nelauž un noplenu pietiekami kā arī nebūtu iespēju iebraukt parādos, tad man nebūtu grūti atļaut vīrietim pasēdēt mājās, bet ne jau ar alus pudeli pie TV. Es no viņa gribētu sagaidīt mājas darbu apdarīšanu, iepirkšanos un arī ēst gatavošanu. Kas tad nekaitētu - atnāc no darba, viss tīrs, ēdiens galdā.. nekāda vaina.
Tomēr mana pieredze rāda, ka lielākā daļa vīriešu labākajā gadījumā var bērnu pieskatīt, bet bērna pieskatīšana un trauku nomazgāšana viņiem ir pilnīgi nesavienojamas lietas, jo nespēj darīt 2 lietas vienlaicīgi. NO MANAS PIEREDZES,ATKĀRTOJU VĒLREIZ! :)
16.05.2014 11:50 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
ka, ja mans vīrs pie vakariņām grib konjaku, tad tas nemaksā 15, bet gan 40 eiro

Sabiedrības krējums :D

40 euro vērts konjaks :D iekrāsotas samazgas vien ir :D laba konjaka cena sākās ar skaitli ar divām nullēm! :D
16.05.2014 10:21 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
šeit jau gandrīz visas dāmas dzīvo ar šādu moto: "Esmu pati skiastākā, gudrākā un neaizvietojama" līdz ar to uzskata par pašsaprotamu sēdēt vecim uz kakla :D bet par večiem kas iedomājušies ka var pasēdēt sievietei uz kakla gan šeit skarbi izsakās un nepieļauj pat domu ar tādu satikties :D
16.05.2014 09:58 |
 
Reitings 992
Reģ: 01.10.2013
luuk velviens pieraadijums,ka ir abiem jastrada, nevis tikai puisim, tas adreiz var apniks,ka vins majas tpt reti un tu vieniga naudu tere.nav jabrinaska piem, pec cik tiem gadu kopa busanas aizies no tevi. neesi slinka,nesaprotuka var sedet majas neko nedarit ka tik tere veca naudu. vecaku vizinasana un tadas lietas neskaitot, bet ja piem ar draudzeni karinies ar masinu, tad ej tu nopelni tadu naudu redzees vai tev patiktu,ka vecis dzivo tev uz ''klakla'', tas tads ieteikums
15.05.2014 18:02 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
Tas tik nozīmē ka viņa mājās nestrādā ar 900euro atdevi. Iespējams minetu nemāk uztaisīt :D
15.05.2014 14:01 |
 
Reitings 1579
Reģ: 04.04.2013
Meitene tak rakstija, ka pelnija vairak kaa 900 eirikus un virs teicis esot, ka tadu pasu limeni nodrosinas un re vairs nenodrosina un tad jau patiesam labak stradat. Ieteiktu teikt, ka nespej izdzivot un ej atpakal stradat.
15.05.2014 13:18 |
 
Reitings 2209
Reģ: 29.01.2014
900 eiro jaunai sievietei nemaz nav tik daudz- ap 630ls laikam. Kaut gan es pārtieku no 170(summa diegan precīza, jo i-banka apreķina) euro, jo students un higienas preces tik cik toletes papīram un baltām ziepēm. Īre, intrnets kopā 50, pārējo noēdu. Vienkārši es no dabas tāds skumjš, nekur neeju, neko negribās.
15.05.2014 13:04 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Atvainojos, "trūkumcietējam".
15.05.2014 11:23 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Ak, tu nabadzīte! Pasūdzies par šo problēmu kādam trūkukumcietējam, varbūt tad paliks vieglāk :)
15.05.2014 11:23 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
lasis+kojaks sastāda 150 no tiem 900 eiro.


Nopērc XO konjaka vietā VS konjaku un 100eiriki ietaupīsies :D :D :D
15.05.2014 10:11 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Es gan daļēji saprotu nabaga autori. Man arī bieži, pērkot partiku, izdevumi garneles+sarkanvīns vīram sastāda ap trešo daļu pirkuma summas. Summas mēnesī, ko atstāju Rimi, arī ir diezgan iespaidīgas. Vīru es esmu izlutinajusi tā, ka viņš ir kļuvis nespējīgs iegriezties pārtikas veikalā un nopirkt ēst. BET - es pie tā strādāju, uz veikalu eju retāk, pērku tikai to, ko mēs kopā sarakstā ierakstam (kā rezultāta mājās hroniski kaut kas ir izbeidzies), cenšos uz veikalu pēc pārtikas sūtīt viņu pašu.

Vienīgais, man par izdevumiem nav nekādu pārmetumu, tajās reizēs, kad es (audzinošos nolūkos), kopīgi izkrāmējot pārtiku, saku - "lūk, šie sīkumi kopā maksā tik un tik", viņš sāk bozties, ka man nav viņam jāatskaitās.

Sāc viņu mazāk žēlot, aizsūti biežāk uz pārtikas bodi (vai aizvelc uz Rimi iepirkt ēdamo nedēļai kopā), ļauj, lai viņš sakrāmē lielāko daļu groza, pati pieliec no savas puses eļļu, veļas mazgāšanas šķidrumu un mīkstinātāju. Tā jau ir, kā meitenes saka, tie, kas neregulāri iepērkas, pat ja cenas "pa lielam" zin, tāpat īpaši nestādās priekšā, cik tiek atstāts pie kases veikalā. Un cik bieži.

Grūti pateikt, vai vaina tur, ka viņš ir paskops (bet mīl izrādīties), vai arī viņam tiešām šķiet, ka tie 900 eiro mēnesī ir par daudz. To tu labāk zināsi.

Paskaitīt izdevumus čekos arī ir laba doma - pēc tam var kopsavilkumu noprezentēt (bez pārmetumiem) vīram, kopīgi izrunāt, kuru izdevumu daļu varētu optimizēt, nu piemēram, ja lasis+kojaks sastāda 150 no tiem 900 eiro, tad varbūt var ēst to lasi retāk? Un dzert tēju :)

Taupīt uz sevi (mana iecienītā metode), protams, ir visvieglāk. Man rezultātā ir tā, kā tu negribi, lai ir tev - vīrs sapucējies, es - mazliet noplukusi. Bet nu, tas "mazliet noplukusi" ir mans dvēseles stāvoklis, es tā vienmēr esmu izskatījusies, vēl ilgi pirms tam, kad vīru satiku. Man nav iebildumu.

Lai tev veicas!
15.05.2014 08:26 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Vistnotaļ interesanta tēma.

Mani gan vairāk par visu šeit izbrīna viens fakts - vīrs nedēļām un pat mēnešiem ir komandējumā, bet sieva nestrādā. Ok, es saprotu - katru rītu sporta nodarbības, reizi mēnesī frizieris, kosmetalogs, teātris utt. Dinčuk - ko Tu dari ikdienā? Es vēl saprastu, ja dzīvo laukos savrupmājā - Tev ir dārzs, suns.. Ir tas tipiskais stāsts par sievietēm, kuru vīri ir jūrnieki un vairākus mēnešus prom no mājām - šīs sievietes pamazām nojūdzas. Sākumā jau tas šķiet ļoti vilinoši - nestrādāt, būt sava laika pavēlniecei - darīt, ko vēlies utt. Tikai ar laiku sieviete saprot, ka visas draudzenes ir aizņemtas un labi, ja reizi nedēļā var atrast laiku īsam randiņam ar Tevi, ka māju katru dienu kārtot nav nepieciešams un šopingā arī ar laiku apnīk iet. Protams, es varbūt kļūdos un Tev ir pavisam citādi, bet spriežu pēc sevis - es ilgāk par nedēļu mājās nevaru nosēdēt. Ja vēl ir vīrietis, kas vakarā pārnāk no darba un zinu, ka vakaru pavadīsim kopā + man ir laiks pagatavot gardas vakariņas utt. Bet, pat slimojot nedēļu, man jau sāk pietrūkt iespēja tikt cilvēkos, attīstīties profesionāli utt.

Tavā situācijā, ja iepriekšējais darbs būtu bijis ļoti slikts (lai gan Latvijas līmenim izklausās labi apmaksāts), tad es tagad atrastu citu darbu - uz nepilnu slodzi un lietderīgi pavadītu laiku, kad vīrietis komandējumos, turklāt pati nopelnītu naudu vismaz saviem tēriņiem. Es arī ikdienā tērēju ļoti daudz, man arī reizēm simti izgaist nedēļas laikā. Bet es arī pelnu daudz, tāpēc varu to atļauties. Mans vīrs ir diez gan piesardzīgs attiecībā uz finansēm - ja viņš mani reizi pa reizei nepiebremzētu, tad es laikam vispār būtu sapirkusi pilnu māju ar lietām, bez kurām mierīgi varu iztikt. Tāpēc nevaru iedomāties, ka tagad prasītu vīram katru mēnesi tādas summas, kādas pati nopelnu, ja aizietu no darba un citu darbu nemeklētu.

Vēl viens pārsteidzošs moments ir par plānoto grūtniecību - man arī pazīstama sieviete aizgāja no darba momentā, līdz ko uzzināja, ka ir stāvoklī. Jo darbs esot grūts (jāstrādā 3 dienas nedēļā), viņa gribot maksimālu mieru grūtniecības laikā utt. Piedzima mazais, sieviete saņem mazu bērnu naudu, vīrs strādā valsts iestādē, tāpēc alga arī ir pietiekami maza un tagad abi cīnās... Aizgāja no sava kredītā paņemtā dzīvokļa un izīrē to, paši dzīvo krietni pieticīgākā miteklī, jo citādi nespēj savilkt galus. Ok, es saprotu, ka Tavs vīrs ir ļoti labi pelnošs, bet ja šobrīd Tev uz diviem cilvēkiem jāiztērē teju tūkstotš eiro mēnesī, tad parēķini - kad būs mazais, šī summa būs krietni lielāka. Un, ja tagad vīrietim ir grūtības šo summu nodrošināt, tad viņš būs gatavs pēc grūtniecības iestāšanās un bērniņa piedzimšanas iedot Tev naudiņu visam, kas nepieciešams ne tikai Tev, bet arī mazajam?

Ja Tu esi tikko aizgājusi no darba, tad varbūt vēl laiskais dzīves veids Tev nav apnicis, bet iesaku padomāt ilgtermiņā - vai gribēsi gadu, divus šādi dzīvot, kā pašlaik?

Katrā ziņā - vēlu veiksmi tikt galā ar vīrieti un sevi! :)
15.05.2014 07:40 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
+ krista

Tā godīgi sakot, man liekas, ka 900 EUR ikdienas tēriņiem ir pietiekami (ja ņem vērā, ka no šīs summas nav jāmaksā īre un komunālie maksājumi), bet es tā saku, balstoties uz mūsu ģimenes tērēšanas paradumiem.

Laikā, kad nestrādāju un man nebija arī nekādu uzkrājumu, no vīra nesaņēmu nevienu pārmetumu, ka tērēju daudz, jo es tiešām arī netērēju daudz. Arī vīrs tad nepelnīja nemaz tik daudz. Ja pareizi atceros, kopējie ģimenes ienākumii bija zem 700 LVL, mums pietika, lai samaksātu īri, komunālos maksājumus, uzturētu mašīnu un paēstu, šis tas vēl palika kontā.
Jā, bet es pa skaistumkopšanas saloniem nestaigāju un kaut ko sev pirku minimāli.

Runā ar vīru, ka Tev nepietiek. Ja godīgi, čekus es nekrātu un neko nepierāditu, jo man tas liktos pazemojoši, ka tagad par katru centu jāatskaitās.
Zinot savu spītību, es gan noteikti atgriestos darbā :D
15.05.2014 05:51 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Nez, es vispaar apdomaatu, vai veelos beernu ar cilveeku, kuram nav zeel nodzert vienaa vakaraa tuukstoshus, bet tai pashaa laikaa grib, lai sieviete ekonomee liidz bezjeegai, turklaat veel seezj maajaas pa baltu velti. Veel sanaaks kaa tai anekdotee, kur beerninjsh prasa teetukam vai var panjemt veikalaa saldeejumu, bet teetis atbild, ka arii vinjam gribeetos saldeejumu, bet nevar to atljauties, jo snabim savaadaak nepietiks.
15.05.2014 01:23 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
ā, un vari lūdzu padalīties ar tabulu?
15.05.2014 00:50 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
man uz neilgu laiku nācās palikt bez savas naudas, un mūsu pārim šī situācija arī bija nepierasta. rezultātā diezgan ātri atradām risinājumu - gājām iepirkties kopā, gan pārtiku, gan saimniecības preces, gan drēbes, pat manu kosmētiku utt. nauda viņam izgāja nepierasti daudz, bija neliels šoks, cik izdevumi likās milzīgi, kad viens no pāra nestrādā, bet fakts, ka viņš gandrīz par visu maksāja pats 1. personā, līdz ar to personīgi kontrolējot izdevumus, neatstāja iespēju kaut ko pārmest.
saprotu, ka jums šis risinājums neder, jo vīrietis ne vienmēr ir mājās, bet sākumā diemžēl tā ir, ja cilvēks nav pieradis nevienu uzturēt, ir šoks par izdevumiem. viss jārunā un jāizrunā.
15.05.2014 00:48 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Ak, Jeezinj, lai eed restoraanaa, ja ienaakumi atljauj un reizi 2-3 nedeeljaas(saprotu, ka maajdziivnieku un beernu nav, viirs reti maajaas, taatad ikdienas "bardakam" nevajadzeetu buut) var pasaukt kaadu no tiiriishanas servisa, lai izberzh maaju. Tavaa vietaa atrastu kaadu aktivitaati(plus sportam) aarpus maajas un viikendos (kad shis savos komandeejumos) paceljotu.
Te gatavo kungam un kjeeninjam vakarinjas - lasiitis, konjaks un veel jaatskaitaas par kaut kaadaam kapeikaam. Varbuut, ka atbraucis no komandeejuma vareetu savu sievu aizvest shopingaa un uz restoraanu, nevis gaidiit, kad shim cels galdaa lasi un konjaku.
Es vispaar peec taadiem tekstiem nopirktu sev vienu somu pa 900 eiro un dumji blisinaatu acis. Izlaists Tev tas vecis.
Vins akls un neredz, ka Tev vajag jaunas kurpes?Phe, saprotu, ka te ir runa par turiigu viirieti, nevis kaut kaadu aakstu ar algu - dazhi simti eiro. Kapeikpiseejs bez komentaariem.
14.05.2014 21:26 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits