Tēriņi - cik daudz un cik maz?

 
Reitings 157
Reģ: 14.05.2014
Sveikas,
Zinu, ka šī tēma diezgan runāta un apspriesta, tomēr gribu to apskatīt no cita skatu punkta.
Iepriekš bijušas sarunas par to, kā dalīt izdevumus, kurš un cik daudz ko pērk, bet mana situācija ir sekojoša: vīrs mani palūdza aiziet no darba, jo pats ļoti labi pelna, arī sakarā ar to, ka plānojam bērniņu un bija nepieciešams nedaudz atpūsties no smagās darba rutīnas utt.utt.
Viņam ārzemēs ir uzņēmums, tādēļ bieži atrodas komandējumos - ik pēc pāris nedēļām aizbrauc dažreiz uz mēnesi, bet pārsvarā tās pašas pāris nedēļas. Atstāj man naudu.....un tad sākas. Veinmēr ir neliels pārmetums par to, ka es pārāk daudz tērēju, īpaši tagad - kad ir eiro valūta, šķietami lielāks cipars sanāk. Tajā pašā laikā - visas mājas ķīmijas, higiēnas preces, kosmētiku pērku es par šo naudu, reizi mēnesi aizeju pie friziera, manikīra un kosmetologa, degviela autiņam, konservi un pārējās lietas kaķim, savukārt viņš apmaksā komunālos izdevumus - tāda bija mūsu noruna. Kad viņš ir mājās - pārtiku, protams, pērkam kā kuram sanāk. Pie tam viņš nesamierinās ar cīsiņiem, vai pelmeņiem - viņam garšo labi paēst - steiki ar sarkano vīnu utml. Kad atkal brauc prom - ir jautājums, atkal Tev vajag naudu, man liekas Tu pārāk daudz tērē. Reizēm šķiet, ka viņš neizprot cik kas maksā, saka, ka viņš tik daudz netērē cik es, bet viņam jau ir tikai jāpabaro sevi, kad viņš ir komandējumā, viņam nav ne jausmas cik maksā šampūns, pulveris vai eļļa cepšanai...
Kā jūs domājat - cik ir daudz un cik ir maz tādiem izdevumiem mēnesī? Un kā man rīkoties, lai liktu viņam saprast, ka es netērēju naudu pa labi pa kreisi, nekādas īpašās drēbes arī nepērku, šad tad atļaujos kaut ko nopirkt (pat mazāk nekā viņš pats). Es jūtos neērti katru reizi, kad man ir jātaisnojas par izdevumiem, kā mazs bērns, kas visu končās noēdis...
14.05.2014 15:22 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
P.S. Vīnu daudzi LV pasūtina uz majam no piegādātaja kasti piem. Ta ir lētāk:) Labus vīnus. Un jā , labu vīņu var atrast ari uz atlaidi.:)
14.05.2014 19:54 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
Par pārtiku minot, nu nez! Šodienā visi pērk visu eko vai akciju utt..man ieteikums ir izvērtēt savu apetīti un daudzumus ko pērk mājās. Klasiskas lieta, kam vienmēr ir jābūt skapītī, gaļa, zivis (kurai var atrast savus pārdevējus (laika jautājums)) un sezonālā ēšana dārzeņiem, augļiem. Nemaz tik traki dārgi un daudz pārtikai neaiziet, bet ir jāpaplāno jau atkal.
14.05.2014 19:55 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Sasmeejos par konjaku!:D:D
14.05.2014 19:56 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Nemaz tik traki dārgi un daudz pārtikai neaiziet, bet ir jāpaplāno jau atkal.
+

te mēs nonakam pie ta ka nepieciešama tabula rekiniem+ jamacas but saimniecei. Pagaidam autorei ats ne tuvu nav izdevies. Nu nav tas tik vienkarši.
14.05.2014 19:57 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Sasmeejos par konjaku!
es ar:D iedomajos veci kas pie vakariņām pudeli konjaka katru7 reizi dzer:D


P.S. Labs konjaks nemaksa arii 40 euro... vairāk mīļā sirds:D
14.05.2014 19:58 |
 
Reitings 157
Reģ: 14.05.2014
Neskatoties uz daudziem nepatīkamiem komentāriem - paldies jums, meitenes :) Arī Kubietei paldies, kas ļoti izceļās ar savu skrabumu ;)
Es saprotu, ka uzreiz grūti iedziļināties problēmas būtībā, jo katram ir savas vērtības un izpratne par lietām, tomēr šeit burvība ir tāda, ka ir šī personalitāšu un pieredžu dažādība, un var iegūt daudz, dažādus viedokļus un tie visi ir pareizi no "savas" puses.
14.05.2014 20:01 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
Dinčuk,

saprotu ir netīkama situācija, bet ir jārisina. Uztaisi tabulu, kad vīrs mājās apsēdies un izstāsti savu sāpi. Saki, mēs vienojāmies par benzīnu, taču jau otro mēnesi no vietas (nezinu kā Tev tur ir), Tu man bāku atstāj tukšu, man ir jālej pilna bāka no tavas atstātās naudas manam ēdienam, tātad hmm nezinu nu 100 eur?(minu). čeks, tabula priekšā. Tātad papildus mēnesī man vajag tik un tik, jo vīram ir jāsteidzas, var aizmirsties, lai nekrājas domstarpības, degvielu pildi pati. Konjaki, vīni, vīra pārziņā. Kam sievietei jāiet veikalā un jāpērk tādas lietas??? Lai pats pērk.
Nu tā, un iemācies šos soļus kārtot un izrunāt ar vīru. bet visas šīs lietas, Tev ir jāuzliek uz papīra.
14.05.2014 20:04 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Es pelnīju vairāk par 900 eiro un mans vīrs to zināja un saprata, ka viņam būs jādod minimāli tāda pati summa, kāda bija mana alga,
ja strādāji tad jau tev ar tadu algu normala summa darba birzā sanak. Nu vismaz 9 menesu točna. Ar katru gan mazak, bet tomer pieklajiga nauda. Tātad + vel ta tava nauda... ir pavisam ok. tad.
14.05.2014 20:05 |
 
Reitings 157
Reģ: 14.05.2014
es ar iedomajos veci kas pie vakariņām pudeli konjaka katru7 reizi dzer


P.S. Labs konjaks nemaksa arii 40 euro... vairāk mīļā sirds


Tas bija vienkārši salīdzinājums :D Protams, ka viņš neidzer to 0.7 vienā vakarā, bet, no manas limitētās mēneša naudas, tas tāpat ir daudz, ja jānopērk kautvai viens konītis mēnesī - tas viss jau tos izdevumus sastāda.

te mēs nonakam pie ta ka nepieciešama tabula rekiniem+ jamacas but saimniecei. Pagaidam autorei ats ne tuvu nav izdevies. Nu nav tas tik vienkarši.


Man prieks par Tevi, Kubiete, ka esi pārsaimnieciski laba saimniece, bet ir diezgan nepamatoti runāt par cilvēkiem personīgi, ja personīgi nemaz nepazīsti. Tev taktika un pieklājība gan jāiemācās. Nez' , ko ir vieglāk iemācīties? ;) Bieži beztaktiskums ir iedzimts kā rakstura īpašība, bet pieklājību normu trūkums ir jāmācās - Tev tas dzīvē var noderēt!
14.05.2014 20:11 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
a strādāji tad jau tev ar tadu algu normala summa darba birzā sanak. Nu vismaz 9 menesu točna. Ar katru gan mazak, bet tomer pieklajiga nauda. Tātad + vel ta tava nauda... ir pavisam ok. tad.
uz šo ta arī neatbildēji.
14.05.2014 20:13 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Dinčuks, varbūt atgādini vīrietim, ka tā bija viņa ideja tev darbu pamest un, ka viņš piekrita konkrētu summu ar konkrētiem nosacījumiem bez pukstēšanas tev piešķirt. Ja viņš grib sīknaudu skaitīt, tad lai dod tev mazāku summu, bet visu pērk pats.

Manējais visas kopdzīves laikā tikai vienreiz ir atļāvies piesieties maniem izdevumiem - reizē, kad pamanījos nedēļas laikā nobraukt 2 bākas nekur īsti nebraucot :D
14.05.2014 20:14 |
 
Reitings 157
Reģ: 14.05.2014
Paldies, DIO, ka iedziļinājies...Tev taisnība...laikam vienkārši neprotu izrunāt šīs lietas. No šodienas uzsāku tabulu - baigi labo atradu netā, čeki atsevišķi, visu sīki pierakstīšu, lai skaita un domā.
Man gan radās ideja arī par konīti - vienreiz jānopērk viņam kaut kāds bonapartts vai kā saucās :D lai brīnās uz nebēdu :D Teikšu, ka savādāk man frizierim nepietiks :D
14.05.2014 20:16 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
strādāji tad jau tev ar tadu algu normala summa darba birzā sanak. Nu vismaz 9 menesu točna. Ar katru gan mazak, bet tomer pieklajiga nauda. Tātad + vel ta tava nauda... ir pavisam ok. tad.
Ja uz šo neatbildi , pienemu ka par strādāšanu samelojies:D
14.05.2014 20:17 |
 
Reitings 157
Reģ: 14.05.2014
a strādāji tad jau tev ar tadu algu normala summa darba birzā sanak. Nu vismaz 9 menesu točna. Ar katru gan mazak, bet tomer pieklajiga nauda. Tātad + vel ta tava nauda... ir pavisam ok. tad.
uz šo ta arī neatbildēji.


Tas ir NVA? Tā kā iesniedzu atlūgumu uz pašas vēlēšanās, tad man vēl 2 mēneši laikam jāgaida. Šajā gadījumā pēc likumiem viņi rēķina ienākumus pēdējā pusgada laikā, atskaitot pēdējos 3 mēnešus + maksā pēc trīs mēnešiem. Nu...ja sīcis nepieteiksies, tad tikšu arī pie valsts naudas.
14.05.2014 20:20 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Nu jā sanak sanemt faktiski pēc 3 menesiem. Un pat ja piesakas berns tas neko nemaina. Sanemsi savu naudiņ tapat, un diezgan normalu LV ...:)
14.05.2014 20:21 |
 
Reitings 157
Reģ: 14.05.2014
Kubiete, kapēc Tu esi tik skarba? Atmaigsti nedaudz. :)
14.05.2014 20:23 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
Dinčuk,

sevi (frizieri, smukas kurpes) un vīra kaprīzes (konjaku) apbižot nevajaga. Viss, ko Tev viņam vajaga parādīt, ka realiatē izrunātais sākuma plāns nestrādā, jo benzīns, jo dāvanas, jo vēl kaut kas.. un plāns kā risināt lietas, izdevumu organizēšana. Galu galā, ja gribas tikt pie bērniņa, Tu nevari būt stresā par katru centu, bet par ļaunu plānot ģimenes budžetu nenāk nevienam. Turklāt vienmēr pie katra mēneša piedomā, kas ir svarīgi notikumi jau nākamajā mēnesī (dzimšanas dienas, vārda dienas, ziemassvētki, lieldienas utt). Tev izdosies, bet ar mīlestību un pacietību.
14.05.2014 20:24 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Nu tāda brīžam esmu:)
14.05.2014 20:24 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Ak, Jeezinj, lai eed restoraanaa, ja ienaakumi atljauj un reizi 2-3 nedeeljaas(saprotu, ka maajdziivnieku un beernu nav, viirs reti maajaas, taatad ikdienas "bardakam" nevajadzeetu buut) var pasaukt kaadu no tiiriishanas servisa, lai izberzh maaju. Tavaa vietaa atrastu kaadu aktivitaati(plus sportam) aarpus maajas un viikendos (kad shis savos komandeejumos) paceljotu.
Te gatavo kungam un kjeeninjam vakarinjas - lasiitis, konjaks un veel jaatskaitaas par kaut kaadaam kapeikaam. Varbuut, ka atbraucis no komandeejuma vareetu savu sievu aizvest shopingaa un uz restoraanu, nevis gaidiit, kad shim cels galdaa lasi un konjaku.
Es vispaar peec taadiem tekstiem nopirktu sev vienu somu pa 900 eiro un dumji blisinaatu acis. Izlaists Tev tas vecis.
Vins akls un neredz, ka Tev vajag jaunas kurpes?Phe, saprotu, ka te ir runa par turiigu viirieti, nevis kaut kaadu aakstu ar algu - dazhi simti eiro. Kapeikpiseejs bez komentaariem.
14.05.2014 21:26 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
man uz neilgu laiku nācās palikt bez savas naudas, un mūsu pārim šī situācija arī bija nepierasta. rezultātā diezgan ātri atradām risinājumu - gājām iepirkties kopā, gan pārtiku, gan saimniecības preces, gan drēbes, pat manu kosmētiku utt. nauda viņam izgāja nepierasti daudz, bija neliels šoks, cik izdevumi likās milzīgi, kad viens no pāra nestrādā, bet fakts, ka viņš gandrīz par visu maksāja pats 1. personā, līdz ar to personīgi kontrolējot izdevumus, neatstāja iespēju kaut ko pārmest.
saprotu, ka jums šis risinājums neder, jo vīrietis ne vienmēr ir mājās, bet sākumā diemžēl tā ir, ja cilvēks nav pieradis nevienu uzturēt, ir šoks par izdevumiem. viss jārunā un jāizrunā.
15.05.2014 00:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!