Tēriņi - cik daudz un cik maz?

 
Reitings 157
Reģ: 14.05.2014
Sveikas,
Zinu, ka šī tēma diezgan runāta un apspriesta, tomēr gribu to apskatīt no cita skatu punkta.
Iepriekš bijušas sarunas par to, kā dalīt izdevumus, kurš un cik daudz ko pērk, bet mana situācija ir sekojoša: vīrs mani palūdza aiziet no darba, jo pats ļoti labi pelna, arī sakarā ar to, ka plānojam bērniņu un bija nepieciešams nedaudz atpūsties no smagās darba rutīnas utt.utt.
Viņam ārzemēs ir uzņēmums, tādēļ bieži atrodas komandējumos - ik pēc pāris nedēļām aizbrauc dažreiz uz mēnesi, bet pārsvarā tās pašas pāris nedēļas. Atstāj man naudu.....un tad sākas. Veinmēr ir neliels pārmetums par to, ka es pārāk daudz tērēju, īpaši tagad - kad ir eiro valūta, šķietami lielāks cipars sanāk. Tajā pašā laikā - visas mājas ķīmijas, higiēnas preces, kosmētiku pērku es par šo naudu, reizi mēnesi aizeju pie friziera, manikīra un kosmetologa, degviela autiņam, konservi un pārējās lietas kaķim, savukārt viņš apmaksā komunālos izdevumus - tāda bija mūsu noruna. Kad viņš ir mājās - pārtiku, protams, pērkam kā kuram sanāk. Pie tam viņš nesamierinās ar cīsiņiem, vai pelmeņiem - viņam garšo labi paēst - steiki ar sarkano vīnu utml. Kad atkal brauc prom - ir jautājums, atkal Tev vajag naudu, man liekas Tu pārāk daudz tērē. Reizēm šķiet, ka viņš neizprot cik kas maksā, saka, ka viņš tik daudz netērē cik es, bet viņam jau ir tikai jāpabaro sevi, kad viņš ir komandējumā, viņam nav ne jausmas cik maksā šampūns, pulveris vai eļļa cepšanai...
Kā jūs domājat - cik ir daudz un cik ir maz tādiem izdevumiem mēnesī? Un kā man rīkoties, lai liktu viņam saprast, ka es netērēju naudu pa labi pa kreisi, nekādas īpašās drēbes arī nepērku, šad tad atļaujos kaut ko nopirkt (pat mazāk nekā viņš pats). Es jūtos neērti katru reizi, kad man ir jātaisnojas par izdevumiem, kā mazs bērns, kas visu končās noēdis...
14.05.2014 15:22 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Es varu saderet autore neskatas atlaides, neiepēraks tirgu, nezin kur kas letaks un cik maksa uz atlaidem kas. Nu nav saimniece iznakusi no autores nav, te pierādās ka mājsaminiecei alabai ari jāmāk būt! Nu cerams ar laiku iemacisies. Un iemacies likt sev maskas uz sejas pati, vel daudz ko var pati maja izveikt. Un mekle letakas alternativas skaistumkopšanai, nav tam jaatdod 50% budžeta ta ka kurpem nav nauda. Un zini kurpes jaunas tiri normalas var nopirkt ari pa 15-40 euro.
14.05.2014 19:20 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Kubiete, man gan šķiet, ka problēma ir tajā, ka viņa uzskata, ka, ja vīrs pelna labi, tad nevajag domāt par naudu, un vajag visiem izrādīt, ka nauda ir vairāk kā vajag. Pieņemu, ka viņa apgrozās arī tādā sabiedrībā
Zini miljonari un tie kas bagati LV liela dala taupa, it īpaši uz partiku.skatās atlaides. Meitene vienakarsi nemāk saimniekot.
14.05.2014 19:21 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
900 euro nemaz nav tik ļoti daudz,ja naudu pārrēķina uz latiem. Tie eiro tomēr vienmēr izklausās daudz.
14.05.2014 19:21 |
 
Reitings 1816
Reģ: 10.04.2014
vienīgais variants krāj čekus. neizklausās ka viņš tev kaut ko pārmestu. vienkārši ats nekad nav par visu maksājis, tādēļ arī nesprot kā var tik daudz iztērēt. nākošajā reizē būs čeki ko parādīt.
vai izveidojiet kopīgu maksājumu karti, tad internetbankā redzēs cik kur tērē
14.05.2014 19:22 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Bet iztikai ir pavisam ok. Bernu nav, pusmenesi vecis vel nav majas. 900 tada gadiena ir ļoti ok.
14.05.2014 19:22 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Bet iztikai ir pavisam ok. Bernu nav, pusmenesi vecis vel nav majas. 900 tada gadiena ir ļoti ok.
Īpaši tad ja pārtika tiek pirkta ekoloģiskā,piemēram,nevis siera izstrādājumi uz atlaidi Super Netto.
14.05.2014 19:26 |
 
Reitings 1051
Reģ: 07.07.2009
Zini miljonari un tie kas bagati LV liela dala taupa, it īpaši uz partiku.skatās atlaides. Meitene vienakarsi nemāk saimniekot.


Tieši tā, liela daļa. Un ir arī liela daļa, kas netaupa, jo paši nemāk apieties ar naudu. Par to saimniekošanu, piekrītu.
14.05.2014 19:26 |
 
Reitings 201
Reģ: 12.01.2014
Dinčuks,šajā situācijā man vispār liekas kā koks ar diviem galiem - no vienas puses tev nav jāatskaitās par visu, ja viņš tā neprasīja. Un tas nav īsti godīgi, ka viņš tev pārmet, jo tavs vīrs arī tērē naudu ne pirmās nepieciešamības precēm. No otras puses es tavu vīru saprotu, jo 900 eur bez rēķiniem šķiet drusku sālīti... Kaut arī es, protams, to nevaru objektīvi. Es tev iesaku pārrunāt ar vīru par naudu (ar visiem čekiem) un drusku sekot cenām līdz.
Viens gan nav skaidrs - kāpēc viņš lika, lai tu ej prom no darba? Par tiem darba apstākļiem es saprotu, bet varēja censties atrast darbu, kas nebūtu tik smags. Tas nav neiespējami. Sievietei ir jābūt finansiāli neatkarīgai.
Lancaster, ļoti laba ideja par tabulas veidošanu. :)
14.05.2014 19:32 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Īpaši tad ja pārtika tiek pirkta ekoloģiskā,piemēram,nevis siera izstrādājumi uz atlaidi Super Netto.
arī tad ir ok. diviem. siers nemaksa miljonu, bet ap 6 euro.. :)
14.05.2014 19:35 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
P.S. Te redazam ka laba saimniece mājās ari prasa darbu un ir jāmāk saimniekot. Nu nav ats ka redzam tik vienkārši. Ir jāpieliek pūles :)
14.05.2014 19:37 |
 
Reitings 866
Reģ: 31.01.2014
Īpaši tad ja pārtika tiek pirkta ekoloģiskā,piemēram,nevis siera izstrādājumi uz atlaidi Super Netto.

Nu ja tiek pirktas eko lietas, buutu jaaizrunaajas, vai ir veerts tam teereet naudu. Varbuut viirietim vienalga, vai tas siers naak no superiigaa eko veikala vai no Super Netto uz atlaidi. Varbuut vinjsh eestu arii Super Netto variantu, bet sieviete spiitiigi iepeerkas 2x daargakajaa eko veikalaa. Vareetu buut, ka viirietim ir piezemeetaakas veelmes nekaa autorei.
14.05.2014 19:39 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
Dinčuk,

Uztaisi elementāru izdevumus pret ienākumiem tabulu.
Iemācies nodalīt no nepIEciešamajiem produktiem un precēm no ekstrām. Sadzīves ķīmija nu diezin vai pērc katru mēnesi pilnā komplektācijā. Iemācies pirkt veikalā gudri, ir preces tai pašai sadzīves ķīmijai izdevīgāk pirkt atlaidēs lielos iepakojumus, nevis mazos katru mēnesi... Atsevišķi izrēķini mēnesī, cik Tev ir nepieciešama nauda degvielai.
Cik aiziet pārtikai.
Cik reāli ir Tev nepieciešams un kas ir vajadzīgs un kas ir tikai tāpēc, ka mājās ir garlaicīgi.
Plus neparedzētie izdevumi un izklaides (dāvanas, māmiņ dienas utt).
Parādi vīrietim tabulu, padomājiet kopā, kas trūkst vēl varbūt, vai gluži kas ir lieks.
14.05.2014 19:44 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es varu pateikt tikai vienu,ka dziivojot Latvijaa,kur eediens ir tiesaam daargs,nemot veeraa algas,tos 900EUR var izteeret vienaa elpas vilcienaa!Es loti piedomaaju ,ko pirku , cik daudz uttMan bija loti liidziigi ,kaa Cataleya pirmaas dienaas,ka veel nebiju iedziivojusies.
14.05.2014 19:45 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Man izskatās, ka sieviete vienkārši net apieties ar naudu. Un visa lieta.
14.05.2014 19:46 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
DIO-tiesi taa!Tas arii loti paliidzees naakotnee organizeet izdevumus.Beigaas -abas puses buus prieciigas:)
14.05.2014 19:47 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Nu ja tiek pirktas eko lietas, buutu jaaizrunaajas, vai ir veerts tam teereet naudu. Varbuut viirietim vienalga, vai tas siers naak no superiigaa eko veikala vai no Super Netto uz atlaidi. Varbuut vinjsh eestu arii Super Netto variantu, bet sieviete spiitiigi iepeerkas 2x daargakajaa eko veikalaa. Vareetu buut, ka viirietim ir piezemeetaakas veelmes nekaa autorei.
Varu pateikt,ka man personīgi būtu vienalga,ka vīrietis ir mierā ēst arī parodiju par sieru. Man personīgi ir svarīgs ēdiena sastāvs,pēc tā arī izvēlos pārtiku. Bet tas ir par mani personīgi.
14.05.2014 19:50 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
Emmanuelle,

organizēt mājas kārtību pareizi jau Kubiete saka, nav viegli. No vienas puses man tas liekas pašsaprotami, bet es redzu pēc cosmo, tā ir šīs dienas problēma un iespējams klupšanas akmenis un strīdu iemesls daudzām attiecībām.
14.05.2014 19:50 |
 
Reitings 157
Reģ: 14.05.2014
Es saprotu, ka daudzām daudz kas nav skaidrs, nevajag skatīties pēc savas situācijas, lūdzu. Es pelnīju vairāk par 900 eiro un mans vīrs to zināja un saprata, ka viņam būs jādod minimāli tāda pati summa, kāda bija mana alga, mēs izrunājām to vairākkārt PIRMS es aizgāju, bet, neskatoties uz to, es viņam tik daudz nemaz neprasīju.
Un par saimniekošanu es nemaz nerunāšu - uzskatu, ka esmu pat ļoti laba saimniece. Es nesēžu akciju lapās un neskatos - tas gan tiesa, bet jūs neņemat vērā to, ka, ja mans vīrs pie vakariņām grib konjaku, tad tas nemaksā 15, bet gan 40 eiro un vīnu ne jau Super neto veikalu plauktos viņš pasūta! Ne jau es tādas latiņas pacēlu. Un es varu nopirkt kurpes arī par 20 eiro, bet jūtos neērti viņam blakus, ja viņam ir par 300, jo viņš visu laiku uzsver, ka grib, lai sieva viņam blakus izskatās līdzvērtīgi apģērbta un sakopta. Par to iet runa! Viņš tusiņā var notērēt 500 eiro pa vakaru, bet man liek atskaitīties par pārtiku 50 eiro vērtībā, kuru pats pasūtījis.
Jūs varat samazināt summas un salīdzināt proporcionāli! Diezi vai Kubiete būs priecīga, ja viņas vīrs pasūtīs vakariņās lasi par 8 eiro, kuru pagatavošanai vajadzēs vēl šo to nopirkt, bet pats krogā pa to laiku nodzers 50, taču vakarā, ēdot lasi, prasīs, kapēc lasis ir pa 8 eiro, nevis 3. Tur ir būtība!

Bet paldies par tabulu, es arī atradu internetā vienu piemērotu, domāju, ka tas varētu būt sākums priekš izpratnes par izdevumiem.
14.05.2014 19:51 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
nu diez vai kads siera iztrādājumu gribes, jo no ta tak ari neko nevar pagatavot. Laba lieta visa gala beigās izrādās pat palīdz ietaupit. Tikai ats mans viedoklis. Es jau mineju ka nepirksu lasa fileju pa 17, euro, bet meklesu kur atlaide un ņemšu veselu pa 6 euro kilogramā.
14.05.2014 19:51 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Un par saimniekošanu es nemaz nerunāšu - uzskatu, ka esmu pat ļoti laba saimniece. Es nesēžu akciju lapās un neskatos - tas gan tiesa, bet jūs neņemat vērā to, ka, ja mans vīrs pie vakariņām grib konjaku, tad tas nemaksā 15, bet gan 40 eiro un vīnu ne jau Super neto veikalu plauktos viņš pasūta!
Nu tak vins to konjaka pudeli neizdzer vienā vakarā...:D
14.05.2014 19:53 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits