Tēriņi - cik daudz un cik maz?

 
Reitings 157
Reģ: 14.05.2014
Sveikas,
Zinu, ka šī tēma diezgan runāta un apspriesta, tomēr gribu to apskatīt no cita skatu punkta.
Iepriekš bijušas sarunas par to, kā dalīt izdevumus, kurš un cik daudz ko pērk, bet mana situācija ir sekojoša: vīrs mani palūdza aiziet no darba, jo pats ļoti labi pelna, arī sakarā ar to, ka plānojam bērniņu un bija nepieciešams nedaudz atpūsties no smagās darba rutīnas utt.utt.
Viņam ārzemēs ir uzņēmums, tādēļ bieži atrodas komandējumos - ik pēc pāris nedēļām aizbrauc dažreiz uz mēnesi, bet pārsvarā tās pašas pāris nedēļas. Atstāj man naudu.....un tad sākas. Veinmēr ir neliels pārmetums par to, ka es pārāk daudz tērēju, īpaši tagad - kad ir eiro valūta, šķietami lielāks cipars sanāk. Tajā pašā laikā - visas mājas ķīmijas, higiēnas preces, kosmētiku pērku es par šo naudu, reizi mēnesi aizeju pie friziera, manikīra un kosmetologa, degviela autiņam, konservi un pārējās lietas kaķim, savukārt viņš apmaksā komunālos izdevumus - tāda bija mūsu noruna. Kad viņš ir mājās - pārtiku, protams, pērkam kā kuram sanāk. Pie tam viņš nesamierinās ar cīsiņiem, vai pelmeņiem - viņam garšo labi paēst - steiki ar sarkano vīnu utml. Kad atkal brauc prom - ir jautājums, atkal Tev vajag naudu, man liekas Tu pārāk daudz tērē. Reizēm šķiet, ka viņš neizprot cik kas maksā, saka, ka viņš tik daudz netērē cik es, bet viņam jau ir tikai jāpabaro sevi, kad viņš ir komandējumā, viņam nav ne jausmas cik maksā šampūns, pulveris vai eļļa cepšanai...
Kā jūs domājat - cik ir daudz un cik ir maz tādiem izdevumiem mēnesī? Un kā man rīkoties, lai liktu viņam saprast, ka es netērēju naudu pa labi pa kreisi, nekādas īpašās drēbes arī nepērku, šad tad atļaujos kaut ko nopirkt (pat mazāk nekā viņš pats). Es jūtos neērti katru reizi, kad man ir jātaisnojas par izdevumiem, kā mazs bērns, kas visu končās noēdis...
14.05.2014 15:22 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Kubiete, pec tavas logikas ( tas kur apsauc citu, pats tads ir) pati esi dumja
Jau tirgu lasit diskusijas, visur piekakasi, izdarisi savus mulkigos secibajumus un bazisi tos visiem tgd virsu.
14.05.2014 17:07 |
 
Reitings 1051
Reģ: 07.07.2009
Nu, bet tad lai viņa runā ar vīru, nevis sūdzas par to forumā. Viņi vienojās par summu, ko viņš viņai katru mēnesi dos. Abi šādiem noteikumiem piekrita. Vīrieši nepievērš uzmanību tādiem sīkumiem kā higiēnas preces vai tīrīšanas līdzekļi, līdz ar to, ja sieva jau mēneša vidū lūdz papildus naudu, kaut iepriekš viņa teikusi, ka norunātā summa būs pietiekama, ir saprotams, ka viņš jūtas nedaudz neapmierināts, jo varbūt nemaz neaizdomājas, ka viņa nopirkusi kaut ko dzīvoklim, nevis katru dienu gājusi pa veikaliem iepirkt sev jaunas drēbes. Pie tam, ja summa bija paredzēta lietošanai tikai viņās vajadzībām, tad nav uzreiz par to naudu jāskrien pirkt abiem pārtika un uzkopšanas līdzekļi dzīvoklim. Lai tam naudu prasa atsevišķi.
14.05.2014 17:07 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
JUs tgd diktesiet ko un kam rakstit par kadu temu ? Sadala attiecibas kam domata,a?
14.05.2014 17:08 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Jau tirgu lasit diskusijas

Laboju, jau pretigi lasit,
14.05.2014 17:10 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Nu, bet tad lai viņa runā ar vīru, nevis sūdzas par to forumā. Viņi vienojās par summu, ko viņš viņai katru mēnesi dos. Abi šādiem noteikumiem piekrita. Vīrieši nepievērš uzmanību tādiem sīkumiem kā higiēnas preces vai tīrīšanas līdzekļi, līdz ar to, ja sieva jau mēneša vidū lūdz papildus naudu, kaut iepriekš viņa teikusi, ka norunātā summa būs pietiekama, ir saprotams, ka viņš jūtas nedaudz neapmierināts, jo varbūt nemaz neaizdomājas, ka viņa nopirkusi kaut ko dzīvoklim, nevis katru dienu gājusi pa veikaliem iepirkt sev jaunas drēbes. Pie tam, ja summa bija paredzēta lietošanai tikai viņās vajadzībām, tad nav uzreiz par to naudu jāskrien pirkt abiem pārtika un uzkopšanas līdzekļi dzīvoklim. Lai tam naudu prasa atsevišķi.
+

ar šo biaj arī jāsāk.Jaizrunājas ar vīru. Un ja nesaprot, teikt ka ies strādāt. izrunat izdevumus, cenas. Kopā aiziet uz veikaliem... pateikt ari ka vīreni vedot kur autore maksaa, un ka sev ka lasu apģērbu vispaer nepērk, taupa. Nu ir jaruna.
14.05.2014 17:11 |
 
Reitings 524
Reģ: 28.03.2013
par kādām summām tad ir runa??
savādāk jau nevar saprast
14.05.2014 17:41 |
 
Reitings 264
Reģ: 13.02.2009
Ne viss ir tik melns vai balts!

man ari bija tada situacija, kad dzivu par drauga naudu, biju darba meklejumsos sava joma un vins teica, lai nestradaju par vismili vai ko, kam mer atrodu, bet gan dzivoju pa maju un vins uztures.

pirmaja menesi iedeva summu - partikai un kam vajag. Sev neko netereju un nevajag, par dzivokli vins makas, kad esjam arpus majas, vins maksa. Summa pietika, bet uz prieksu teicu, ka nakammenes ir paredzeti lieli maksajumi, vins iedeva lielaku summu, kad tresajam menesim prasiju, tad vinam bija lielas acis, ka vai tad tev vairs nekas nav, un jautaja kur visu iztereju, jo vins bija gaidijis ka pietiks uz diviem menesim.

Man ari situacija lika justies loti neerti, no sakuma sacelu kaski, bet pec tam izrunajamies un es paradiju/izstastiju/atgadinaju par lielo maksajumu.

vel tagad ik pa likam ja ir kads jokas par naudu un teresanu, tad vins iz met man, ka es diviem menesiem paredzeto iztereju viena laika, bet to vins saka ar smaidu. Vinam joprojam liekas, ka tas bija daudz un par daudz, bet tas tapec, ka vinam likas, ka vins man dod uz diviem menesiem.

varbut vis problema ir taja, ka tu prasi 1 datuma naudu partikai un tad 15 datuma naudu sev, tad ap 27 naudu partikai un ap 10 naudu sev, vinam liekas, ka par daudz un nojuk, kad tev, kad partikai un viss sak likties, ak tik tev.

vienojoties par summam- majas dzivei un tev atseviski.
lai skaita uz konta vai vel labak ieviesiet atsevisku, kopjo kreditkarti, kur visu laiku ir nauda un ir noruna ap cik vari teret, bet vienmer ir rezervei.
14.05.2014 17:42 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Man arii tagad interesee,cik liela summa ir taa,ko sis "skopulis" ir iedevis teerinam?:D
14.05.2014 17:50 |
 
Reitings 1300
Reģ: 07.10.2012
Nelasīju visu diskusiju, bet es tādus cilvēkus saucu par kapeiku pisējiem!
Tā taču ir tikai nauda un viņai nav nekādas vērtības, ja to tur mājās iebāztu zeķē :)
14.05.2014 18:12 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Man būtu sašutums ne gluži par to,ka vīrietis vēlas zināt,kur aiziet viņa nauda,bet gan par to,ka pats ir piedāvājis man nestrādāt un visu nodrošināt,tajā pašā laikā pārmetot kā es tērējos. Ja reiz esi uzticējis savai dāmai noteiktu naudas summu ar kuru brīvi rīkoties,iekļaujot kopīgās preces,tad skaitīt katru iztērēto centu ir nevietā.
Ja vīrietis var atļauties iedot 200 euro,es rēķinos,ka tā nauda ir tik,cik viņam ir liekā tādiem izdevumiem kā eļļai,manam frizierim utt.

Es tavā vietā ietu atpakaļ strādāt un teiktu,lai turpmāk par kopīgājiem saimniecības izdevumiem atbildību uzņemas tikai un vienīgi viņš,gan jau nāktu pie prāta,kad tualetē jau avīzes būs beigušās.
14.05.2014 18:18 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
Es vispār tā neparakstītos, ja man teiktu: ej prom no darba un es tevi uzturētu. Sievietei ir jābūt savai naudai, nedrīkst 100% paļauties uz otru, jo otrs nav mūžīgs, slimības, citas sievietes utt. Nekad nav garantijas, kad būsi ar šo cilvēku visu mūžu kopā un viņam visu mūžu būs tāda alga, lai tevi uzturētu.
14.05.2014 18:25 |
 
Reitings 157
Reģ: 14.05.2014
Labi, runāsim par konkrētām summām. Vienkārši gribēju saprast - cik vispār sievietes atļaujās tērēt sev vai cik uzskatītu par normālu.
Ja es nebūtu runājusi ar vīru, tad mēs nebūtu nonākuši pie konkrētām summām vispār. Esmu ar viņu runājusi, protams. Es negribu viņu nekur sūtīt un tamlīdzīgi, es gribu saprast kā man viņam parādīt to, ko viņš neredz, vai likt saprast,ka es needu naudu un tajā pat laikā izrādīt cieņu pret viņu.
Tātad.
Vienojāmies par 500 eiro mēnesī - kas ir tēriņi skaistumkopšanai, sadzīves ķīmijai, sportam, kosmētikai un apģērbam, ja sanāk, ja gribas nopirkt ko dārgāku, tad jāprasa atsevišķi. Ar vienošanos, ka pārtikai viņš dod atsevišķi un pats pielej mēnesī pilnu bāku ar degvielu manai mašīnai. Tas tā kā izklausās ok.
Braucot komandējumā uz 2 nedēļām iedod man 500 eiro. Konstatēju, ka degviela nav ielieta - ieleju no šīs naudas. Pēc divām nedēļām esmu šo naudu iztērējusi, jo rēķinos, ka tā nauda ir maniem tēriņiem - mājai viss ir sapirkts no sadzīves ķīmijas, šampūni, atlikts sporta nodarbībām līdz mēneša beigām, būts pie friziera utt. Pa vidu vēl paspēju saslimt un kādus 40 eiro iztērēju zālēm. Bet tad viņš paziņo, ka tomēr aizturēsies komandējumā vēl divas nedēļas. Saku, ka man beigusies nauda - atsūta man 400 eiro, no kuriem man ir jānopērk biļetes uz teātri, lai aizietu kopā, kad viņš būs mājās (30eur), jānopērk viņa draugam dāvana vārdadienā, kuru viņš izvēlējies (25 eur), jānopērk dāvana viņa mammai mātesdienā (20eur) + jānopērk partika vakariņām, kad viņš ieradīsies (30eur).
Tad viņš atbrauc un pēc nedēļas atkal brauc prom, pasu viņam naudu, jo man tā ir beigusies, kamēr viņš bija mājās - tāpat vēl pārtiku pirku un atkal degviela bija jāielej, bet viņš man prasa - a kur Tu iztērēji 900 eiro??? Itkā jau taisnība! Tiešām 900 eiro pa 5 nedēļām ir aizgājuši... Bet es nemaz īsti neesmu šo naudu jutusi, neesmu neko baigi sev pirkusi. Kad sāku uzskaitīt:
Ielēju degvielu - Tev taču dīzelis! Pa pilnu bāku var mēnesi laist...
Teātrim biļetes? - Tie taču tikai 30 eiro!
Tavai mammai dāvana? - tas taču sīkums! Tie nav pat 100....
Biju slima, dakteris, zāles - nu...vēl 30? A kur pārēji?
Un tā nu es sežu, sarkstu un skaidrojos...nu ko man viņam teikt? Ka iztērēju savus 500, jo rēķinājos, ka par tiem nav jāatskaitās, ka biju pie kosmetologa, nopirku zeķubikses? Ka apēdu tik un tik? Ka samaksāju savu telefona rēķinu? Ka katrām vakariņam priekš viņa aiziet ~ 20 eiras? Ka viņš aizmirsa ieliet degvielu? Ka esam vienojušie par kaut kādām summām? Viņš taču pats to visu saprot! Un tā katru reizi....

Es nezinu, laikam neprotu naudas lietās komunicēt.... Kur nu vēl nevaru iedomāties šādā situācijā paprasīt kaut vai 100 eiro jaunām kurpēm
14.05.2014 18:58 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Nu ja ar 900 euro, un nav bernu tu sev kurpes nevari nopirkt un čīksti bezmaz ka ka bomzis staigaa...atvaino gribas teikt ko skarbāku.
14.05.2014 19:05 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Problēma ir tajā, ka Tu esi tikai sieva, bet viņam gribas arī saimnieci mājās, tāpēc jau mudināja Tevi nestrādāt algotu darbu. Šobrīd sanāk, ka viņš kāroto nav saņēmis, tā vietā adoptējis tīni, kas neprot saprātīgi un racionāli plānot budžetu. Ej strādāt, nebūs laika notrallināt vīra naudu. Secīgi - mazāk kašķu un miers mājās. :)
14.05.2014 19:08 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Vispar te skatos labi der meiteņū ieteikums-krāj čekus+ salīmē un klāt skaidrojumu kas kur terets. Un kopsavilkumu. Tad izrunaties. Viss.
14.05.2014 19:11 |
 
Reitings 866
Reģ: 31.01.2014
Kad saak figureet iisti skaitlji, saaku saprast tavu viireti. Varbuut tu to naudu nenoeed, bet nu izklausaas tieshaam DAUDZ. Neizskataas, ka vinjsh ir skops, driizaak vinjsh neizprot, kur taa nauda aizlido. Tad te vietaa ieteikums taisiit tabulas Excelii, lai pie kam pashai sekotu liidzi saviem teerinjiem.
Peec teikumiem, ka citaam sievieteem shaadi viirieshi peerk Aifonus utt., bet tev nekaa, vienas kurpes gan ielai, gan pasaakumiem, domaaju, ka tev dod 200-300 eiro, bet.. 900 un chiiksteeshana? Vai pati nopelniiji vairaak savaam un gjimenes vajadziibaam, kad straadaaji? Ja jaa, ej straadaat, pati jutiisies labaak. Ja nenopelniiji vairaak, shkjiet, teema par zeltraceem ir vietaa.
14.05.2014 19:13 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Problēma ir tajā, ka Tu esi tikai sieva, bet viņam gribas arī saimnieci mājās, tāpēc jau mudināja Tevi nestrādāt algotu darbu. Šobrīd sanāk, ka viņš kāroto nav saņēmis, tā vietā adoptējis tīni, kas neprot saprātīgi un racionāli plānot budžetu.+ bingo.


sportots var majas, un skriesana ir bezmaksas. pie kosmetologa nu navjaiet katru menesi, un frizierim nav jatere 100 euro.. saimniecibas lizdekli neizmaksa 100 euro... un nav japerk nenormali dargie sampūni pa 40 euro...atrodi letaku alternativu. Turklat sedi majs, tad uz visu var daudz ietaupit, jo ir laiks čekot visam un visur atlaides. Tirgu lasa fileja 17,50 euro... bet Rimi uz akciju alsis 6 euro kilograma..nemam lasi veselu.

Vistas fileja rimi 5 euro... tirgu 3,3 euro...ir jāmācās būt saimniecei. Un lai mājā svaigi ziedi_ba saimniece panaks.
14.05.2014 19:15 |
 
Reitings 1051
Reģ: 07.07.2009
Peec teikumiem, ka citaam sievieteem shaadi viirieshi peerk Aifonus utt., bet tev nekaa, vienas kurpes gan ielai, gan pasaakumiem, domaaju, ka tev dod 200-300 eiro, bet.. 900 un chiiksteeshana? Vai pati nopelniiji vairaak savaam un gjimenes vajadziibaam, kad straadaaji? Ja jaa, ej straadaat, pati jutiisies labaak. Ja nenopelniiji vairaak, shkjiet, teema par zeltraceem ir vietaa.


++++
14.05.2014 19:15 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Tu droši vien pārāk neskaties uz cenām, bet to, ka arī Rīgā nauda kūst ātri es zinu.
Ap 500€ es pēdējo reizi tur notērēju dažās dienās.
Ieteiktu pievērst uzmanību preču cenām, nepirkt lieku. Un saskaitīt , cik aiziet kopā par : zālēm, teātri, dāvanām u.tml. Izdevumiem. Tad atvelc no pamatsummas un paskaties, kas paliek.
Ja vienas vakarinas izmaksā 20€, tad nav brinums, ka 900€ aiziet looti ātri.
14.05.2014 19:17 |
 
Reitings 1051
Reģ: 07.07.2009
Kubiete, man gan šķiet, ka problēma ir tajā, ka viņa uzskata, ka, ja vīrs pelna labi, tad nevajag domāt par naudu, un vajag visiem izrādīt, ka nauda ir vairāk kā vajag. Pieņemu, ka viņa apgrozās arī tādā sabiedrībā, jo iepriekš komentārā rakstīja, ka kauns ar draudzenēm par to runāt. Līdz ar to, diez vai pirks lētākas preces, kā pārējie apkārt.
14.05.2014 19:19 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits