Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Barga vasaras nometne .

 
Reitings 385
Reģ: 15.01.2014
Sveikas meitenes! Man ir māsa kurai ir 14 gadi (vasarā paliek 15), pagaišgad viņa iestājās jaunā skolā, ļoti turīgā skolā. Manā ģimenē neviens nepelna miljonus un problēma tajā, ka māsa ir ļoti prasīga pret vecākiem, viņa nespēj novērtēt to ko viņai sniedz, viņa kontaktējas ar vecākiem labi tikai tad kad viņi dod vai nu naudu viņai, vai pērk jaunas lupatas. Māte pērk viņai katru mēnesi kkādas jaunas lupatas dārgas, pērk visādas Vans kedas, jo redz tādas ir viesiem. Viņa nesen teica, ka neatbild uz telefona zvaniem, jo viņai kauns vilkt ārā savu telefonu "draugu" priekšā, jo visiem esot Iphone. Pēdējais piliens bija tad, kad viņa šodien man zvanīja un prasīja vai varu aizsist 30eur, jo viņai jāiet uz divām dzimšanas dienām? (viņā man pastāstīja to, ka kā dāvanu viņa puisim dāvinās 20 eur, meitenei 10 eur metīs uz ūdenspīpi un plusā viņi katram dāvinās pa pudelei - Tullamors ar Jameson). Tas nav normāli.

Tātad jautājums ir tāds- vai ir kāda tiešām laba, stingra nometne, kas ilgst ilgāk par 1 nedēļu kur var aizsūtīt izlutinātus pusaudžus (2 pusaudzes. Mana māsīca arī tāda pati kā māsa), kur materiālajam stāvoklis nebūs nekādas vērtības?! Vai ir kkas līdzīgs Jaunsargiem?
24.04.2014 16:25 |
 
Reitings 280
Reģ: 31.10.2013
oj, es taa saprotu weee.Es arii savos 13 jau tuseejos un dzeeru tulamoru!Un taapeec varu droshi piekrist,ka naudas nedoshana novediis pie zagshanas un manipulaacijaam! Taa vecaaki pazaudees daudz vairaak nervus!

Bet man arii tgd ir jau sava stipraa gimene un 20 gados,kad manas vienaudzes veel tuseejaas un dzeera,es jau straadaaju,pelniiju naudu,ar tusinjiem biju uz juus un veidoju nopietnas attieciibas!
25.04.2014 23:20 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Man arī maksāja par atzīmēm, trauku mazgāšanu un pat istabas kārtošanu :D
25.04.2014 23:07 |
 
Reitings 496
Reģ: 13.04.2014
Bet tētis strādā ārzemēs, tā kā tā nauda, kas man tika ne par ko nebija katru dienu. :D

Un visas nepieciešamās lietas man tika pirktas - drēbes, grāmatas, rakstāmlietas, somas. Tā nauda bija manām izklaidēm. Un es uzskatu, ka pareizi mamma darīja. Tagad es zinu, ka nauda ir jānopelna, neviens Tev uz paplātes viņu neatnesīs.
25.04.2014 22:44 |
 
Reitings 496
Reģ: 13.04.2014
Es skolas laikā strādāju - pelnīju atzīmes un jo labākas atzīmes, jo lielāka kabatas nauda. 200 euro gan man nebija, bet katrai atzīmei savi santīmi, kuri mēnesī saskaitoties veido manu algu. Papildus izdevumus - dzimšanas dienas u.c. tika pelnītipalīdzot mammai mājas uzkopšanā.


Man bija tāpat. :) Un es vienmēr zināju, ka naudiņa ir jānopelna. Ja vajadzēja naudu - mazgāju mammas mašīnu. Te es nerunāju par pusdienu naudu, tā bija - 1ls dienā, ja gribēju vairāk - bija jānes labas atzīmes mājās. :) Un tagad es nevaru iedomāties, ka savā 21 gadu vecumā prasītu mammai naudu. :)

Tētis gan, tas mani lutināja, deva naudu tāpat, tāpēc laikam man liekas, ka tas nav nekas traks, ja vīrietis par visu maksā. :D
25.04.2014 22:42 |
 
Reitings 1152
Reģ: 01.04.2014
Mila, piekrītu, un tāpēc uzskatu, ka vajag kaut kādu vidusceļu. Zinu dažas meitenes, kurām dēļ vecāku stingrības ir tāda situācija, ko aprakstīju. Tāpēc nevajag kategoriski bērnam aizliegt pilnīgi visu, vajag samērīgā veidā parādīt, kas ir kas, ja reiz viņam ir interese, tad tā ziņkārība tiks apmierināta jebkurā veidā, un, man liekas, ka labāk būtu tomēr to darīt tuvinieku klātbūtnē.

Bet nevajag arī pārspīlēt ar to visa-kā-atļaušanu. Nevajag piedzirdīt vai dot cigaretes, bet iepazīstināšana nenāktu par ļaunu. Vismaz, saku to pēc savas pieredzes.
25.04.2014 22:29 |
 
Reitings 866
Reģ: 31.01.2014
Cik nav redzēti tādi gadījumi, ka, bērnu audzina ļoti, pat pārāk stingri, neatļauj pilnībā neko, un, kad tas bērns beidzot tiek brīvībā no stingrajiem vecākiem, viss strikti aizliegtais tiek izmēģināts un pārmēģināts trīskārtīgi, narkotikas, alkohols, gulēšana ar visu pēc kārtas, utt.

Šis ir tik bieži dzirdēts, bet reālu piemēru tam nevienu nezinu. Es biju viena no tām, kurai bija aizliegti tusiņi utt., alkoholu principā zināja, ka lietoju, bet nekad to neafišēju, mājās nedzēru un naudu viskijam neprasīju. Nu nevarētu teikt, ka es tagad gribu baigi nodzerties un maukoties apkārt. Toties zinu cilvēkus, kas visu savu mūžu (un viņiem ir gan 25, gan 40+) lietojuši alkoholu, zāli utt. lielos daudzumos un nedomā to pārtraukt. Cilvēki ir dažādi, nevar piemērot visiem vienu scenāriju.

Manuprāt, vecākiem nav jābūt draugiem, bet gan vecākiem - cilvēki, kas aprūpē un ievada bērnu dzīvē. Dzīvē, nevis alkoholismā un seksā 12 gados. Taču, protams, audzināšanas metodes ir dažādas, zinu arī meitenes, kurām bija visatļautīga audzināšana. Teiksim tā - viņas jau pieaugot domā, ka viss viņām ir kārtībā (tāpat kā weee), bet nu no malas.. Nezinu, es neteiktu, ka gribētu viņu dzīvi. :D Man tā liekas diezgan pagrimusi.
25.04.2014 22:13 |
 
Reitings 1152
Reģ: 01.04.2014
Lai arī cik nepareizi tas liktos, bet daļēji piekrītu weee. Bērniem, pusaudžiem un vispār cilvēkiem kopumā piemīt viena kopīga lieta - ļoti gribas to aizliegto. Cik nav redzēti tādi gadījumi, ka, bērnu audzina ļoti, pat pārāk stingri, neatļauj pilnībā neko, un, kad tas bērns beidzot tiek brīvībā no stingrajiem vecākiem, viss strikti aizliegtais tiek izmēģināts un pārmēģināts trīskārtīgi, narkotikas, alkohols, gulēšana ar visu pēc kārtas, utt. Tāpēc, neredzu neko sliktu tajā, ja reizēm, pa kādiem svētkiem, pusaudzim ielej arī kaut ko stiprāku. Pēc savas pieredzes, kad dzīvoju kopā ar cilvēku, kurš bija pilnīgi pret alkoholu, smēķēšanu, teica, ka man līdz 18 gadiem ne pilīti nedrīkst, tad man tiešām gribējās pamēģināt, iedzert kaut ko stiprāku, uzpīpēt kaut ko. Pārvācos pie tēta, kuram uzskati bija pavisam savādāki - ja citi dzer, tad man arī ir jāielej. Protams, nav jānodzirda, bet, piemēram, viskijs pie kolas, kāds vīns, liķieris samērīgos daudzumos, pilnīgi normāli. Ar ūdenspīpi tas pats.

Un tad, kad pret to visu normāli attiecās un neaizliedza, es izmēģināju, un man pilnībā pazuda vēlme kaut kur slepus meklēt grādīgos dzērienus, piedzerties, pīpēt, utt.
25.04.2014 14:41 |
 
Reitings 165
Reģ: 09.12.2013
Vispār piekrītu weee, zinu meičas, kas tīņu gados trakoja un 99% 10 gadi vēlāk mierīgi, lamīgi, sakārtoti dzīvo.
25.04.2014 14:13 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Beibe.Marta mēs tādas bijām 3 , visas attiecības 10+ gadus , laimīgas ne nodzērušās ne degradējušās
25.04.2014 14:02 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Diāna, nu ne gluži , ja gribi lai kāds mainās tas ir jādara tā, lai to pat nepamanītu, lai tas ir pašas lēmums ne vecāku vai tavs. No šitiem jūsu ultimātiem viņa vienkārši aizbēgs . Vasara ,draugi, dāčas, tusiņi alko upes utt.
25.04.2014 13:58 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
weee

Da labi...
25.04.2014 13:57 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Būs vajadzīga, ticiet man šitām meitenēm pēc tam ir stabilākās ģimenes ar superlabām attiecībām. :) bet laiks rādīs kurai no mums ir taisnība.
25.04.2014 13:55 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Es vienkārši parādītu vidējo fingerīti.

Ja man meita paraditu, es vinai to fingeriti labakaja gadijuma salauztu. Un no ta briza vinai nebutu ne telefons, ne dators, ne jaunas smotkas. Un neviens vinas vieta ne drebes mazgas, ne vinai speciali est taisis. Es vinai ta dzivi pabojatu, ka maz neliktos.
25.04.2014 13:54 |
 
Reitings 385
Reģ: 15.01.2014
weee tu gribi teikt, ka visam jāiet savu gaitu? Nejaukties iekšā?
25.04.2014 13:54 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Nu labi neatļāva, es aizgāju no mājām un senči baidījās ,ka dzīvošu un nakšņošu pažobelē ...
25.04.2014 13:53 |
 
Reitings 385
Reģ: 15.01.2014
Beibe.Marta Es tieši tāpat domāju. Nevienam nebūs viņā vajadzīga. Es vecāku vieta tā arī daŗītu, kad viņai paliktu 18 gadi, bet viņi ir pārāk mīksti, lai tā izdarītu.
25.04.2014 13:52 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Nu es esmu tas bērns, kam vecāki 16 gados nopirka dzīvokli un atļāva dzīvot patstāvīgi. Un esmu normāls cilvēks, jā tusējos, darīju trakas lietas , toties 20 gados man jau bija citas vērtības, kamēr mani klasesbiedri gāja uz klubiem kuri man sen vairs nebija interesanti un aktuāli.
Es nemāku spriest par patieso draudzību, bet gan jau tur ir ne tikai telefons apakšā , protams, draugi ar laiku mainās utt. ,bet tas ir jāizdzīvo ...
25.04.2014 13:51 |
 
Reitings 1732
Reģ: 21.06.2012
Es vienkārši parādītu vidējo fingerīti. :D
25.04.2014 13:45 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
weee

un tagadeja situacija novedis pie ka laba?! Tas skukjis ir izlutinats, izlaidies un nejedz, ka tam draudzenitem vinja visticamak pie vienas vietas. Ja jau draudzibu meera pec ta cik kruti telefini, drebes un citi kramji pieder. Attapsies viena, stulba un nevienam nevajadziga skolu beidzot. Bet saprast to, ka ta ista dzive sakas tikai pectam vinja nejedz.

Vispar zinu gadijumu kad sitadu meitu vecaki vienkarsi pec videnes beigsanas izlika no majas. Dzivoja kojas, est normali nebija ko, skolu bastoja, vecaki iedoto minimalo piki nodzera un nopipeja, palika stavokli no viena vakara sakara. Uztaisija abortu un driz vien attapas bez draugiem, bez neka. Jo vinjiem vinja bija vajadziga tikai kamer kopa iedzer un uzsauc kaut nedaudz alko vai cigas.

Labi, ka attapas, atrada nepilna laika darbu un lenam, lenam izkaarpiijaas. Tagad saka vecakiem paldies, savadak nebutu nekas mainijies, visticamak taa ari aiztusetos, attaptos kaa sieva kadam alhakolikim un bez normala darba un gimenes dzives.
25.04.2014 13:44 |
 
Reitings 385
Reģ: 15.01.2014
Donata līdz ar to, ka visi draugi ''biezie'' viņai nav nevienas sirdsdraudzenes viņai esmu tikai es, tāpēc viss tiek stāstīts man.
Maija domā tas nebūs sliktāk? Tad vispār viņā būs prom no vecāku acīm un neviens pilnībā nevarēs izkontrolēt ko viņā dara.
25.04.2014 13:42 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits