Barga vasaras nometne .

 
Reitings 385
Reģ: 15.01.2014
Sveikas meitenes! Man ir māsa kurai ir 14 gadi (vasarā paliek 15), pagaišgad viņa iestājās jaunā skolā, ļoti turīgā skolā. Manā ģimenē neviens nepelna miljonus un problēma tajā, ka māsa ir ļoti prasīga pret vecākiem, viņa nespēj novērtēt to ko viņai sniedz, viņa kontaktējas ar vecākiem labi tikai tad kad viņi dod vai nu naudu viņai, vai pērk jaunas lupatas. Māte pērk viņai katru mēnesi kkādas jaunas lupatas dārgas, pērk visādas Vans kedas, jo redz tādas ir viesiem. Viņa nesen teica, ka neatbild uz telefona zvaniem, jo viņai kauns vilkt ārā savu telefonu "draugu" priekšā, jo visiem esot Iphone. Pēdējais piliens bija tad, kad viņa šodien man zvanīja un prasīja vai varu aizsist 30eur, jo viņai jāiet uz divām dzimšanas dienām? (viņā man pastāstīja to, ka kā dāvanu viņa puisim dāvinās 20 eur, meitenei 10 eur metīs uz ūdenspīpi un plusā viņi katram dāvinās pa pudelei - Tullamors ar Jameson). Tas nav normāli.

Tātad jautājums ir tāds- vai ir kāda tiešām laba, stingra nometne, kas ilgst ilgāk par 1 nedēļu kur var aizsūtīt izlutinātus pusaudžus (2 pusaudzes. Mana māsīca arī tāda pati kā māsa), kur materiālajam stāvoklis nebūs nekādas vērtības?! Vai ir kkas līdzīgs Jaunsargiem?
24.04.2014 16:25 |
 
Reitings 1152
Reģ: 01.04.2014
lionne, esmu mācījusies dažādās skolās, gan ''krutā'' Rīgas ģimnāzijā, gan parastās vidusskolās, un nekur nav tik briesmīga attieksme, kā Tu tagad pārspīlē. Jā, bija tādi klasesbiedri, kas vazājās apkārt naktīs, dzēra un pīpēja visu pēc kārtas, bet mani tas ne cik neuztrauca, es neskrēju viņiem pakaļ, necentos izskatīties tik pat ''kruta''. Es vienalga, arī tajā skolā, atradu cilvēkus, ar kuriem varu parunāt, un lielākā daļa neizturējās pret mani kā pret kaut ko zemāku, jo redz man nebija vans kedas vai vēl sazin kas. Protams, bija arī tādi klasesbiedri, no kuriem sanāca dzirdēt kādu indīgāku frāzi, bet, come on, tagad ir jāņem vērā un jāraud par katra idiota izteicieniem? Ja es nonāktu tādā situācijā, kur visa klase būtu uzpūtīgi un iedomīgi bagātie, tad, jā, es labāk izvēlētos būt atstumtā, nevis tērētu visu savu naudu, cenšoties pielaizīties pārējiem.
24.04.2014 17:57 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Aļaska - Viņai ir 14 gadi!!! Iedomājies pati, ja tu ietu skolā kur jau 14 gados dzer pat Tullamors ar Jameson.
lionne, manaa skolaa ne tikai tuliiti dzeera 14 gados. Bija, kas shnauca kokaiinu jau 16 gadu vecumaa. Nu ja nav mugurkaula autores maasai, tad - jaa, jaamaina skola. Bet nu nemot veeraa to, ka man nebija brendu dreebes, es taapat vareeju iedraudzeeties arii ar bagaatajiem. Taa nav nekaada zinaatne - ja esi stulbenis, tad nevienaa skolaa ar tevi nedraudzeesies, vienalga bagats vai nabags :D
24.04.2014 18:03 |
 
Reitings 1249
Reģ: 30.10.2013
Aļaska - pēc autores aprakstītā viņa mācās arzemju skolā. Rīgas ģimnāzija, noteikti nestāv klāt minētajai skolai.
24.04.2014 18:04 |
 
Reitings 2033
Reģ: 10.12.2012
domāju pat tik 'prestižā" skolā skolēni dalās bariņos, kā normāli jaunieši. Vienkārši māsa grib piederēt tam "krutākajam" bariņam, kur bērni tusē un aprunā, drāmas taisa. Ticu, ka klasē mācās arī piezemēti jaunieši, nedomāju, ka skola pie vainas un tās mainīšana var māsai sagandēt attiecības ar vecākiem. Manuprāt, pilnīgi stulbs ieteikums...
24.04.2014 18:06 |
 
Reitings 127
Reģ: 27.01.2014
Diezin, cik gadu pašai autorei?? Pēc skaudības izklausās! :D
24.04.2014 18:07 |
 
Reitings 1249
Reģ: 30.10.2013
demoiselle - jā, domāju, ka autores māsai nav mugurkaula, un viņa varbūt nesaprot, ka tie krutākie nav tie krutākie. Šeit cosmo (neskatoties uz divainajiem forumiem) mēs tomēr esam to visu pieredzējušas pašas skolās, un mums ir bijis tas periods, ka esam vēlējušās būt tai "krutajā" līmenī... citas tikai vēlāk saprot, ka tur, taj kompānijā nemaz tik forši nav atrasties, citas to saprot ātrāk, pirms ir šņaukušas kokainu.
24.04.2014 18:08 |
 
Reitings 1152
Reģ: 01.04.2014
Kā jau teicu, normāls cilvēks nevērtēs otru pēc brendīgu drēbju vai apple produktu esamības/neesamības, tāpēc mani ne cik neuztrauks tas, ko šāds idiots saka par mani. Vienkārši uzaudzē biezāku ādu, un beidz būt citu pakaļu bučotājs.
24.04.2014 18:09 |
 
Reitings 1249
Reģ: 30.10.2013
Aļaska - tev tas ir vienkārši, jo tu nesi 14 gadnieču prātā :) Bet citām tas liekas pasaules gals...ja netiek "krutākajā" kompānijā un tas tajā vecumā ir normali
24.04.2014 18:10 |
 
Reitings 2840
Reģ: 29.01.2009
man vienai kolēģei ir meita,kurai ir jau 30 (!)gadi un viņa arī šādi rīkojās kā autores māsa-neko nedara,dirn ar draugu mājās,gaida savu mūzu (jo ir mākslinieci),vecākiem pieprasa naudu,prasa lai pērk dažādas brenda drēbes,kosmētiku,ja kaut ko nenopērk,tad solās pašnāvību taisīt,ir jau arī mēģinājusi to darīt..eh...citreiz paklausoties,ko kolēģe stāsta paliek kauns viņas meitas vietā.
24.04.2014 18:12 |
 
Reitings 1152
Reģ: 01.04.2014
Ne visi 14 gados ir ar tādu prātiņu. Kā jau šeit rakstīja, katrā klasē ir arī piezemētāki un loģiskāk domājoši pusaudži. Man arī ir 14, bet jau sen vairs nav aktuāli skriet līdzi tiem krutākajiem. Jā, kādā 3. klasītē, kad tiešām gribējās būt to ''labāko'' bariņā (tagad uz to skatoties, smieklīgi paliek), gāju citiem līdzi aiz stadiona pīpēt, bet, kad man beidzot sāka pielekt, kas ir kas, neciešu tos līdzskrējējus. Labi, varbūt ir nepieciešams tādā veidā aplauzties, bet žēl to vecāku, kuri pilnīgi labprātīgi piekrīt izmest naudu par visām meitenes kaprīzēm.
24.04.2014 18:18 |
 
Reitings 65
Reģ: 13.09.2013
Diāna, tavai māsai nevis nometni vajag, bet meklēt vasaras darbu. Šaubos, vai viņa ko vairāk par 100 Ls par tādu vasaras darbiņu nopelnīs. Lai meitenei rodas priekšstats, ka nauda no gaisa nekrīt. Arī par mazu naudas summu ir smagi jāstrādā. Pati bērnībā strādāju dažādos vasaras darbiņos, uzreiz radās cits skats uz dzīvi. Noteikti iesaku, parunā ar vecākiem.
24.04.2014 18:18 |
 
Reitings 1249
Reģ: 30.10.2013
maz...maz - viņa gadijuma neparspile pati ?
24.04.2014 18:19 |
 
Reitings 1149
Reģ: 15.01.2014
Var sākt pieteikties vasaras darbam - uz priekšu, lai iet un rubī! Zinās kā nauda nāk, nespļaus vecākiem acīs.
+ vecākiem jāmaina attieksme.
24.04.2014 18:28 |
 
Reitings 779
Reģ: 27.11.2012
Ja viņa negribēs doties uz crazy nometnēm vai vasarā strādāt, jūs taču nepiespiedīsiet. Jāpāraudzina pamatīgi.
Es mēģinātu viņai paskaidrot par to, kas ir ģimenes budžets un cik daudz naudas viņai kā parazītam vispār pienākas. Draudētu ielikt citā skolā.
Ja neizdodas - vsjo, lai staigā vecās lupatās un slēpjas no bagātniekiem.
24.04.2014 18:28 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
Es ieteiktu so diskusiju paradit autores mammai, jo visa sakne tomer ir vecaku nepareizajaa audzinasana. 15 gadiigu skukji tagad nezinu kas var izmainiit. Laikam tikai totala vecaku nabadziba, kad tiesam nav ko dot, jo izskatas, ka jums ar finansem viss ir ok, tapec ari maasa pieprasa visas šmotkas, kedas utt.. Bet ir ari dzirdeti gadijumi, kad vecaki strada 3 darbos, brauc vasara piepelnities uz UK, pasi staiga 20 gadus vecas drebes, lai tik bernam nopirktu jaunakos Ipad u.tml. Te vecakiem jamaina domasana un paradumi. Janolemj 100%, bet nekadam atrunam un pie taa jaapieturas.
24.04.2014 18:47 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Darbs un tikai vienīgi darbs. No 14 gadiem NVA jau var atrast darbu, vasarā, uz 2 - 4 nedēļām.
24.04.2014 19:36 |
 
10 gadi
Reitings 3987
Reģ: 02.02.2011
Manuprāt, tā ir tīrākā vecāku nolaidība - nespēt iemācīt dzīvē īstās vērtības. Atceros, ka man arī bija tā škrobīgi, ka staigāju māsas drēbēs, telefona nebija vēl ilgi, kad citiem jau sen bija, negāju uz daudziem pasākumiem, jo nebija naudas. Bet man iemācīja novērtēt to, ka ne naudā ir laime, izaudzināja mani par gudru un saprātīgu, labu cilvēku.
Tāpat ir skumji, ja izaug tik kompleksaini jaunieši, kas raud un ienīst sevi izskata dēļ. Atkal vecāki vainīgi.
Ir jāmāca, ka vērtība ir tajā, cik gudrs esi, cik labs cilvēks, cik laba humora izjūta, cik labs sarunu biedrs esi, cik veselīgs ir tavs dzīvesveids, cik labi tu izturies pret citiem un vidi utt. Tās ir īstās vērtības.. Ne nauda, manta un smuka sejiņa.
24.04.2014 22:09 |
 
Reitings 385
Reģ: 15.01.2014
Piccoliina man ir jau tuvu pie 25, un nekaada skaudiiba nav, taa tachu ir mazaa maasa. Tikai zheel un dusma uz vinju.

Paldies meitenes. Tas par to budzetu un vasaras darbu ir veertiigas idejas.

Un es pati zinu, ka taa ir veecaku vaina, bet takaa pa 14 gadiem nejeedza audzinaat kaa vajag tad vismaz tagad negribaas, lai tas veel trakak viss aiziet, tapeec arii gribaas tagad kko dariit, lai neattistitu to visu lidz tadam limenim kaa rakstiija te viena cosmiete, ka sieviete sezh vecakiem uz kakla 30 gados un neko nedara.Paldies visaam par atbildem. :)
24.04.2014 22:44 |
 
Reitings 2840
Reģ: 29.01.2009
lionne

Kādā ziņā?
24.04.2014 22:50 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Kāpēc vajadzīga kaut kāda nometne? Es nezinu vai kāda jau te teica (ok, pārskrēju ar acīm, ka ir vairākkārt minēts, bet ok, turpināšu vien :D), taču mans ieteikums vienkāršs - vasarā, kad nav skolas vispār viņai nedot naudu nekam (protams, badā likt mirt nevajag), bet likt atrast darbu un, ja to vispār atradīs, tad pati arī rēķināsies ar saviem izdevumiem un domās ko varēs atļauties. Es pati parasti nebūt neesmu pret to, ka vecāki dod savam bērnam visu to labāko un to, ko var finansiāli pavilkt, taču šajā gadījumā man šķiet, ka tavai māsai vienkārši pašai būs grūtāk dzīvē. Zinu, jo pati tiku lutināta un bija grūti pierast pie tā, kad tie laiki tomēr beidzās. :) Man šķiet, ka tādā veidā tikai kļūsti mērķtiecīgāks. Jo es pati, kad tiku izmesta no vecāku ligzdiņas, kārtējo reizi pārliecinājos par to, kā es vēlos dzīvot, un, ka nodrošināta dzīve ir tiešām mans pavisam stabils mērķis un tagad es arī zinu, kā es to vēlos sasniegt. Pusaudžu gados viss tas šķita abstrakts.
24.04.2014 23:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)