Barga vasaras nometne .

 
Reitings 385
Reģ: 15.01.2014
Sveikas meitenes! Man ir māsa kurai ir 14 gadi (vasarā paliek 15), pagaišgad viņa iestājās jaunā skolā, ļoti turīgā skolā. Manā ģimenē neviens nepelna miljonus un problēma tajā, ka māsa ir ļoti prasīga pret vecākiem, viņa nespēj novērtēt to ko viņai sniedz, viņa kontaktējas ar vecākiem labi tikai tad kad viņi dod vai nu naudu viņai, vai pērk jaunas lupatas. Māte pērk viņai katru mēnesi kkādas jaunas lupatas dārgas, pērk visādas Vans kedas, jo redz tādas ir viesiem. Viņa nesen teica, ka neatbild uz telefona zvaniem, jo viņai kauns vilkt ārā savu telefonu "draugu" priekšā, jo visiem esot Iphone. Pēdējais piliens bija tad, kad viņa šodien man zvanīja un prasīja vai varu aizsist 30eur, jo viņai jāiet uz divām dzimšanas dienām? (viņā man pastāstīja to, ka kā dāvanu viņa puisim dāvinās 20 eur, meitenei 10 eur metīs uz ūdenspīpi un plusā viņi katram dāvinās pa pudelei - Tullamors ar Jameson). Tas nav normāli.

Tātad jautājums ir tāds- vai ir kāda tiešām laba, stingra nometne, kas ilgst ilgāk par 1 nedēļu kur var aizsūtīt izlutinātus pusaudžus (2 pusaudzes. Mana māsīca arī tāda pati kā māsa), kur materiālajam stāvoklis nebūs nekādas vērtības?! Vai ir kkas līdzīgs Jaunsargiem?
24.04.2014 16:25 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nu vecāki paši vainīgi, ka visas kaprīzes realizē pēc pirmā pieprasījuma. Pie tams sīka ir iemācījusies panākt savu arī savā ziņā ar tādu šantāžu - neatbild uz zvaniem u.t.t.

Ko darīt? Atklāti izrunāties vispirms. Nomainīt skolu uz visparastāko, nedod ne kapeikas, bet piespiest vasarā sākt strādāt un pelnīt patstāvīgi, uz visām kaprīzēm - pilnīgs ignors. Negrib runāt un atbildēt uz zvaniem - lūdzu! Bet naudu tāpat nedabūs un var kaut badā nosprāgt, ja neiemācīsies pienācīgi uzvesties... Papsihos un nomierināsies! Un iespējams sāks kustināt smadzenes...
24.04.2014 16:57 |
 
Reitings 734
Reģ: 13.02.2014
Es skolas laikā strādāju - pelnīju atzīmes un jo labākas atzīmes, jo lielāka kabatas nauda. 200 euro gan man nebija, bet katrai atzīmei savi santīmi, kuri mēnesī saskaitoties veido manu algu. :D Papildus izdevumus - dzimšanas dienas u.c. tika pelnītipalīdzot mammai mājas uzkopšanā.
24.04.2014 16:58 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Labāk, lai velkas strādāt uz Maximu u.tml. un iemācās, cik grūti nauda nāk. Mēnesi norubīs melnām mutēm un diez vai par visu algu gribēs 3 pārus Vans kedeļu nopirkt.
24.04.2014 17:04 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Man taa ideja par konkreetu naudas summu meenesii liekas loti laba. Un straadaashana vasaraa arii. Ne jau taada baigaa - meitenei tikai 15 gadu, bet nu piestraadaashana kaut kur.

Un vispaar gribeetos pateikt kaadu jocinu par "tava mamma" :D - vecaaki pashi izlutinaajushi to meiteni. Ja es vareeju bagaatnieku beerninu skolaa iejusties ar saviem vidusmeera algas vecaakiem bez jaunaakajaam stiliigajaam lietaam, tad jebkursh var.
24.04.2014 17:14 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
Ohohooo.. te runā par 100 - 200 EUR uz mēnesi. :( Manā laikā bija 20 santīmi uz nedēļu. Un nemaz nejutos apdalīta. Zināju, ka par tādu naudiņu man nedēļā ir jāiztiek uz končām un miers. Varēju iztērēt visu uzreiz, bet varēju arī iet 20 reizes uz veikalu un pa 1 santīmu nopirkt 1 konču.

Šajā gadījumā tiešām paši vecāki vispirms ir jāizaudzina un tikai tad pie bērna jāķerās. Kamēr vecākiem pašiem domāšana neieies rāmjos tikmēr tur nekādas nometnes nelīdzēs.
24.04.2014 17:16 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
meitenei 10 eur metīs uz ūdenspīpi un plusā viņi katram dāvinās pa pudelei - Tullamors ar Jameson


Neslikti.. 14 gados.. :D :D
24.04.2014 17:17 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
Līdzīgas drāmas esmu redzējusi ļoti situētā ģimenē, kur meitiņa staigā brendos, katrā skolēnu brīvlaikā tiek vizināta uz kūrortiem. Bet redz- nenovērtē, tāpat māte slikta, jo vienmēr jau būs vēl jaunāks i-phone modelis. Nez- aizvest uz riktīgu lauku skolu, lai redz, ka pasaulē ir arī citādāk. bet no otra puses meitene jau nav vainīga, ka piedzimusi tādā ģimenē un iet tādā skolā, kur mācās tādi bērni.
24.04.2014 17:25 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Nometne te nepalīdzēs! Pāraudzināt vairs nevarēs, tikai dzīve viņu izmācīs! Sūti viņu pie manis uz vasaru! Rudenī atbrauks mājās kā jēriņš! Man pašai nav iPhone, zināmu apsvērumu dēļ es tagad pārvietojos ar Nokia 100 un ziniet man vienalga, ko citi saka. Piezvanīt var, sms nosūtīt var, nu, vienīgi bildēt nevar, bet man ir aparāts un, tāpēc viss čiki piki! Darba man priekš mazās draiskules pietiks un šai apkārtnē viņas vecuma bērni nedzer nekādus viskijus, kur nu par kaljāna pīpēšanu...
24.04.2014 17:32 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
Paši izlutinājuši, paši vainīgi. Nav ko sūtīt uz tādām skolām, ja bērnam kauns par savu vecāku maku biezumu draugu priekšā. Un kkāda nometne neko taču nemainīs. Kur vsp tāda ideja ienāca? Vajag mierīgi izrunāties un apskaidrot, ka neesat jūs tik bagāti kā pārējie pusaudži.
varbūt jāsāk ar to, ka jānomaina skola, ja finansiāli nevar pavilkt to līmeni??? par kādām bargām nometnēm var murgot, ja bērns grib iejusties klases, draugu kolektīvā, nebūt atstumts?

tiešām
24.04.2014 17:33 |
 
Reitings 1152
Reģ: 01.04.2014
Viņa nesen teica, ka neatbild uz telefona zvaniem, jo viņai kauns vilkt ārā savu telefonu "draugu" priekšā, jo visiem esot Iphone.

Par šo te vispār nav ko teikt. :| Kā man riebjas cilvēki ar tik pretīgu attieksmi.

Piekrītu, ka ar vienu vai divām nedēļām kaut kādā nometnē nekas netiks mainīts. Vispār, tādā vecumā raksturu ir ļooti grūti, ja pat neiespējami.
24.04.2014 17:33 |
 
Reitings 1249
Reģ: 30.10.2013
varbūt jāsāk ar to, ka jānomaina skola, ja finansiāli nevar pavilkt to līmeni??? par kādām bargām nometnēm var murgot, ja bērns grib iejusties klases, draugu kolektīvā, nebūt atstumts?

pilnibaa piekritu
24.04.2014 17:37 |
 
Reitings 1152
Reģ: 01.04.2014
tādā vecumā raksturu izmainīt ir ļooti grūti, ja pat neiespējami
24.04.2014 17:37 |
 
Reitings 734
Reģ: 13.02.2014
Es savukārt mācījos kopā ar Ventspils Naftas īpašnieka dēlu, kurš dzīvo mājā ar 17 istabām un pakaļ brauc personīgais šoferis. Kad Užavas alus īpašnieka mazmeita ar savu 101 telefonu uz rokas pavaicāja miljonāra dēlam, ko šim melnbaltais telefons, ja visiem jau krāsainie? Atbilde sekojoša-vecāki lika pašam nopelnīt naudu telefonam, ja vēlas jaunu, jo vecais vēl ļoti labi strādā. Tā, lūk, bērns jāaudzina. Nomācījos ar puisi vienā klasē 9 gadus un nekad nedzirdēju kadu augstprātīgu vārdu vai runas par vecāku miljoniem. Un arī Iphoni viņam nebija vajadzīgi.
24.04.2014 17:41 |
 
Reitings 1152
Reģ: 01.04.2014
varbūt jāsāk ar to, ka jānomaina skola, ja finansiāli nevar pavilkt to līmeni??? par kādām bargām nometnēm var murgot, ja bērns grib iejusties klases, draugu kolektīvā, nebūt atstumts?

Kas tas par sviestu? Normāli cilvēki nevērtē otru pēc tā, kāds viņam ir telefons, cik brendīgas ir kedas un viss pārējais. Es arī vienu laiku mācījos tīri bagāto bērneļu skolā, un, nezinu, bet mani labi pieņēma, nejutos lieka tikai tāpēc, ka man nav jaunākā aifona vai dārgu brendu lupatas.
24.04.2014 17:42 |
 
Reitings 1249
Reģ: 30.10.2013
Aļaska - tada ir šī skola, un ne meitene, ne vacāki tur nevar neko mainīt. skola ar milzigie steriotipoiem ja ''gerbies sliktak par mums, tad neesi vajadziga šeit, ja tev nav ipad - esi bomzis u.tt. Tā ir skolas vaina nevis meitenes!!! 14 gados ir svarigi, lai klase butu draugi, viņa nevar neieklausities citos, jo negrib but atstumta..
24.04.2014 17:42 |
 
Reitings 350
Reģ: 19.11.2009
Tiešām, es ieteiktu pašlaik noteikt mēneša limitu, lai pati arī sadala tēriņus- vai nu pērk padsmito dārgo botu pāri, vai nu notriec visu tusiņos, vai nu atliek Iphonam! Bet jebkurā gadījumā, vairāk par šo limitu nedot!
Un par vasaru laba doma- lai iet strādāt/praksē! Tad gan nopelnīs naudu, gan vairāk sapratīs tās vērtību+ieraksts CV!
24.04.2014 17:43 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
YesYesIDo, mhm, zinaams staasts. Mums skolaa arii tie pavisam bagaatie nemeetaaja no sevis nekaadus krutos. Bija pilniigi normaali un forshi cilveeki. Cik atceros, tie diezgan ljoti turiigie, bet ne-miljonaari, bija tie iistie kretiini :D
24.04.2014 17:45 |
 
Reitings 1152
Reģ: 01.04.2014
Aļaska - tada ir šī skola, un ne meitene, ne vacāki tur nevar neko mainīt. skola ar milzigie steriotipoiem ja ''gerbies sliktak par mums, tad neesi vajadziga šeit, ja tev nav ipad - esi bomzis u.tt. Tā ir skolas vaina nevis meitenes!!! 14 gados ir svarigi, lai klase butu draugi, viņa nevar neieklausities citos, jo negrib but atstumta..

Jā, skolās ir arī iedomīgi un riebīgi bērni, bet viņu dēļ nav jāsūc no vecākiem nauda un jāskrien pirkt visu, ko vien vēlas, tikai lai izpatiktu kādam. Bet, pirmāmkārtām, visi nav tādi, un, pat ja ir, vajag izaudzēt mugurkaulu un beigt mēģināt izpatikt visiem.
24.04.2014 17:46 |
 
Reitings 1249
Reģ: 30.10.2013
Aļaska - Viņai ir 14 gadi!!! Iedomājies pati, ja tu ietu skolā kur jau 14 gados dzer pat Tullamors ar Jameson.. es nedomāju, ka tu vairs vēlētos mācīties šajā skolā, ja tu nevaretu vispaŗ tur iejusites.. tiešām sēdētu stūrī un nerunātu ne ar vienu, ļautu visiem skandināt apkārt, ka si bomziS ?
24.04.2014 17:49 |
 
Reitings 1249
Reģ: 30.10.2013
demoiselle - vienalfa vai kretīnu vai bagātnieku skola, turklāt liela daļa bērnu bagātnieku ģimenēs ir izlutināti, lai nu kā te ir problēma tikai skolas kompānijā un steriotipos. JĀMAINA SKOLA, ja vecākiem kaut kas nepatīk, ar to tak bija jāreiķinas, viņu ielaižot tik turīgā skolā..
24.04.2014 17:52 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits