sapnis

 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Labvakar. :) Sheit ir kaada, kura aizraujas ar apzinaato sapnjoshanu (lucid dreaming)? Gribeetos palasiit citu pieredzi, atklaajumus un metodes, bet mekleetaajaa neko daudz neatradu.

Atvainojos par neesoshajaam garumziimeem.
20.04.2014 20:11 |
 
Reitings 734
Reģ: 13.02.2014
Par kādām citām metodēm iet runa?
21.04.2014 13:37 |
 
Reitings 2126
Reģ: 03.05.2013
Tie reality check'i tiešām strādā? Viss, kas man jādara - jāpieraksta un jāpārlasa sapņi un jātaisa reality check vairākas reizes dienā līdz to izdaru arī miegā?

Jā, ja nevēlies/nav laika trenēt kādu metodi paralēli tam, pēc kāda laika arī sapnī apziņa ''pamodīsies'', varēsi sākt kontrolēt. ;) Tikai tad ir jāatceras par nostabilizēšanos.

Cik ilgi Tu guli, un noprotu, ka sapņus kontrolēt sāc no rīta, pirms mošanās?

Man parasti sanāk kādas 8-9h miega. Diemžēl nav tādas iespējas izvēlēties, kad tieši vēlos sākt kontrolēt, bet pēc pieredzes, jā, visi ilgstošie apzinātie sapņi man ir bijuši tieši pēc tām 5-7h miega, kad REM cikli ir visgarākie.
21.04.2014 13:33 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
El, Diablo, sorry, tad pārpratu ;)
Cik ilgi Tu guli, un noprotu, ka sapņus kontrolēt sāc no rīta, pirms mošanās?
21.04.2014 13:28 |
 
Reitings 734
Reģ: 13.02.2014
Tie reality check'i tiešām strādā? Viss, kas man jādara - jāpieraksta un jāpārlasa sapņi un jātaisa reality check vairākas reizes dienā līdz to izdaru arī miegā?
21.04.2014 13:28 |
 
Reitings 2126
Reģ: 03.05.2013
Sapņi ir jāpieraksta jebkurā gadījumā, pie jebkuras metodes. Un tieši tā koncentrēšanās ir grūta, un sākumā neefektīva + ar tādu metodi ir liela iespējamība dabūt miega paralīzi apzinātā sapņa vietā.
21.04.2014 13:26 |
 
Reitings 381
Reģ: 07.07.2013
:D Jo tā liekas visvienkāršākā un nav tik čakarīga kā, piemēram, tā sapņu pierakstīšana vairāku dienu garumā :D Bet, man šķiet, šito (ar to koncentrēšanos neuzko) metodi arī meditācijās izmanto, ne?
21.04.2014 13:23 |
 
Reitings 2126
Reģ: 03.05.2013
Ko? Es teicu, ka viss ir atkarīgs no stundām, ķermenis un smadzenes atpūšas to 4h laikā. Vēlreiz iekopēšu.
atpūšas līdz 00:00 (ja ir laicīgi aiziets gulēt)

Tas bija tikai kā piemērs.
21.04.2014 13:22 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Tu gribi teikt, ka cilvēki, kas strādā naktīs un tajā pusnaktī ir nomodā, neatpūšas vispār? Netraucēts miegs norit viļņveidā un minēt kādu pulksteņlaiku, kurā norit viskvalitatīvākais miegs ir tikpat aplami, kā paziņot, ka ēst pēc sešiem ir kaitīgi. Mēs sapņojam šo viļņu augšējos punktos, atkarībā no miega kopējā ilguma, vairākas reizes naktī. Tikai ne visi to atceras. Vienīgais, kam patiešām ir sakars ar miega kvalitāti ir tumsa, un gaismas piesārņojums, kurš to negatīvi ietekmē kā cilvēkiem, tā dienas dzīvniekiem. Tomēr neaizmirstam, ka arī cilvēku vidū pastāv "cīruļi" un "pūces", tā ka nevar visus mest vienā maisā un apgalvot, ka beauty sleep ir dabūjams tieši pusnaktī.
Es domāju, ka Tev miegs ir uzlabojies, jo Tu to gaidi, tam attiecīgi gatavojies un noskaņojies, cilvēki, kuri novērtē sapņu pasauli, ikopj arī lielisku miega higiēnu. :) Atceros vienu brīdi, kad daudz murgoju, tad brīžiem bija bail iet gulēt un rezultātā, protams, arī nekvalitatīvs miegs un murgi atkal. Savācoties nomodā vieglāk savākties arī miegā.
21.04.2014 13:20 |
 
Reitings 2126
Reģ: 03.05.2013
Ehh, lasot Pūūūces rakstīto, sapratu, ka laikam ir jāatkārto.

Iesācējiem nav jāmēģina tādas metodes.
Ir milzums lērums citu, daudz vieglāku un ne tik riskantu metožu, nu kāpēc visi izvēlas šo vispirms? :D
21.04.2014 13:17 |
 
Reitings 381
Reģ: 07.07.2013
Es kā pilnīgs iesācējs šajā visā šonakt kaut ko mēģināju izveidot.. Laikam vajadzēja rūpīgāk izlasīt, kas un kā darāms.. Tātad, aizdesoju gulēt, apgūlos uz muguras, pilnīgi atslābinājos, koncentrējos uz neuzko, kā te bija sākumā norādīts, un nekustināju ķermeni (kas arī, šķiet, bija visgrūtākais, jo vienubrīd likās, ka sāk ieniezēties visas vietas). Pagāja kādas 10 min un jutu tādu dīvainu sajūtu, it kā no manis pāri būtu palikusi tikai mana galva, nu apmēram sajūta tāda, ka ķermenis sākot no kakla un uz leju nemaz nebūtu. Tad mani pārņēma bailes, sāku svīst un sirds sāka baigi sisties. Tad vnk satvēru roku un atvēru acis. Pēc brīža, kad biju beigusi stresot, mēģināju vēlreiz, tiku līdz vietai, kur prāts sāk izspēlēt jokus, t.i. met ārā man kaut kādus dīvainus skatus un ne pa tēmu sāku dzirdēt Sipenieces balsi. ;D Īsti nezināju, ko tālāk darīt; sāku iztēloties kaut ko, bet nu neko daudz tas no parastas vizualizēšanas neatšķīrās.. :| Pēc brīža man suns ielīda gultā un es pamodos. Lieki teikt, ka pēc tam, kkādos 5os naktī mani pamodināja murgs, kur 2 vīri ar bizēm mēģina mani izvilkt no gultas. Bet nu, kas man patika- ka uz rīta pusi sapnī redzēju cilvēku, kuru jau sen vēlos satikt xD
21.04.2014 13:13 |
 
Reitings 2126
Reģ: 03.05.2013
Samaara, smadzenes un ķermenis atpūšas līdz 00:00 (ja ir laicīgi aiziets gulēt). Sapņi visvairāk, visspilgtāk rādās pēc kādām 4,5-7h miega, un tieši to laiku ir jāizmanto apzinātajiem sapņiem. Tieši šī iemesla dēļ es atteicos no WILD (Wake Induced Lucid Dream) metodes, jo tur apzinātajā sapnī nokļūst uzreiz aizmiegot. Citādi, nekādu problēmu nav un pēc pašas pieredzes redzu - 2, 3 gadi tādas sapņošanas, bet miega kvalitāte nav sarukusi, pat otrādāk.
21.04.2014 12:56 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Lucid dreaming ir forša lieta, bet ir liels BET. Ejot gulēt nevajadzētu pārlieku uz to koncentrēties, jo tā jau zemapziņas līmenī iestāstām savai CNS, to, ka vēlamies "cauru" miegu, respektīvi REN fāzi, kura arī ir tā, kurā sapņojam. Šajā laikā smadzenes darbojas diezgan aktīvi, līdz ar to nekāda atpūta nesanāk. Kā "aktīvā atpūta" protams, tas ir forši, redzēt lietas, ko vēlamies un ieiet tādā, kā matriksā, bet pie aktīvas smadzeņu darbības, arī ķermenis neatpūšas pilnībā. Šūnu atjaunošanās, informācijas grupēšana un citas cilvēka funkcijām svarīgas lietas notiek tieši 3. un 4. Non-REM miega fāzēs.
Tāpat tika veikts pētījums (lasīju sen, atsauci vairs nepateikšu), kurā cilvēki vairākas naktis pavadīja REM fāzē, ar apzinātajiem vai neapzinātajiem sapņiem, kas nu kuram. Visi saslēgti pie aparātiem, kas tos modināja augšā, dodot tādu kā kikeri un neļaujot iegrimt NREM fāzēs. Daudziem sākās halucinācijas arī esot nomodā, slikta pašsajūta utt.
21.04.2014 10:58 |
 
Reitings 1152
Reģ: 01.04.2014
Dažas vienkārši nekad to nav piedzīvojušas, tāpēc arī domā, ka tāpat vien aizverot acis un kko iztēlojoties, sajūtas būs līdzvērtīgas. Aplami. Galīgi aplami. Palasīju to rakstu un piekrītu, sapņos izjūtas ir autentiskas izjūtām dzīvē, un nekāda iztēlošanās nestāv tam klāt. Pati apzināti sapņoju vienkārši priekam, nerisinu nekādas problēmas un nebēgu ne no kā, vienkārši reizēm vēlos atpūsties tur.
21.04.2014 09:58 |
 
Reitings 10
Reģ: 31.03.2014
Bonecutie, El Diablo, Kitija
ar lielu interesi lasiiju Juusu komentaarus un veelos ko shaadu izmeegjinaat.
Mani ljoti interesee psiholgjija un kaa darbojas cilveeku domu speeks un praats.
Varbuut Juus vareetu ieteikt kaads graamatas anglju valodaa (dziivoju ASV), kur par sho visu ir apraksiits siikaak ar dazaadaam metodeem un padomiem?
21.04.2014 07:31 |
 
Reitings 1707
Reģ: 31.07.2012
Miega paralīze ir tas iemesls, kāpēc arī pārtraucu visu lielo interesi un trenēšanos..
Vienmēr, kad notika moments, kad gribēju pamosties, nonācu tumsā, apzinājos, ka esmu atmodusies, bet fiziski nevarēju ne pakustēties, ne atvērt acis, ne pagriezties, ne pacelt rokas..
21.04.2014 01:56 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
laikam esmu visjocígáká no visám... bet ilgus gadus es biju domájusi, ka visiem ir tá - sapnji ir otra dzíve, realitáte.. ka tad, kad ir kkáds nekontroléjams murgs, tas brídina par lietám, kam dívé jápievérsh uzmaníba, daudzus sapnjus máku iztulkot, un tas palídz nákotné pienjemt lémumus... biju pársteigta, kad man pateica, ka citi sapnjus neredz katru nakti, neticéju
21.04.2014 00:59 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
hmmm, es no bérníbas katru reizi, kad iemiegu, redzu sapnjus, pat ja gulju 10 minútes. un vienmér zinu, ka sapnjoju.... reizém sapnjus kontroléju, bet biezhák ljaujos plúsmai, jo kontroléshana apník, neinteresanti, labák ljaut lai sapnis pats plúst. ljoti biezhi redzu sapnjus atkártoti, tápat biezhi redzu sapnjiem turpinájumus. man sapnji ir otra realitáte. tur ir cita dzíve, lai cik jocígi tas neskanétu, bet man iemigt ir tápat ká iet uz májám - viss savs, viss zináms...
21.04.2014 00:51 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Neons, kā teikt, sapnī man ir cita dzīve, varu pēkšņi mainīt sapni, tā saturu, norises vietu. Tā ir spēle ar sajūtām.

Nez, es to sapņos bieži vien tāpat daru un tas nav nekas sevišķs... Nekas tāds uz ko tagad būtu baigi jātiecas! Tikpat labi - aizver acis un sāc iztēloties kaut kādu scenāriju. Ideja tā pati.
21.04.2014 00:13 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Kad bieži murgoju, nebija nemaz tik viegli to visu uzreiz izmainīt (dzīvē bija dažādas problēmas), un ko tad, vajadzēja vienkārši samierināties ar to visu?

Bet vai tad apzināta sapņošana ir vienīgā izeja problēmu risināšanā? Tas, manuprāt, ir garākais un smagākais ceļš. Daudz vienkāršāk ir nemānīt sevi un neiestāstīt sev, ka problēmas pašas pa sevi izzudīs. Tas vienkārši ir jārisina, nevis jābēg no tām vai jāignorē! Un jābūt godīgam pret sevi. Priekš tā nav nemaz tik tālu un dziļi jārokās savos sapņos n-tos gadus...

Tas nav uzbrauciens! Tas vienkārši ir viens viedoklis par šo tēmu... Citreiz, šķiet, cilvēks par daudz visu sarežģī...
21.04.2014 00:10 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Neons, kā teikt, sapnī man ir cita dzīve, varu pēkšņi mainīt sapni, tā saturu, norises vietu. Tā ir spēle ar sajūtām.
21.04.2014 00:07 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits