Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

uz kuru valsti bēgt?

 
Reitings 416
Reģ: 25.12.2013
uz kuru valsti jūs ieteiktu bēgt vai bēgsiet pašas, kad sāksies riktīgs karš un ienāks Latvijā armijas?
domāju ka Eiropa un ASV atkrīt jo tās var apšaudīt ar atombumbām u.c.
Austrālija, Jaunzēlande, D-Amerika?
20.04.2014 12:34 |
 
10 gadi
Reitings 191
Reģ: 23.02.2011
vajag iet strādāt, un mazāk netā sēdēt
tad arī negribēsies nekur bēgt :D
iedzer baldriāņus un atslābsti - nekāda armija te nenāks ;)
bet ja ļoti bail - tad uz Antaktīdu :)
Karalienes Modas zemē būsi pasargāta :D
22.04.2014 18:50 |
 
Reitings 549
Reģ: 22.12.2013
Ja nu nodarbojamies ar visadu teoretisku scenariju apceresanu, tad domatu, ka savu gimeni iekartot dzive valsti, kur sobrid dzivoju. Protams, ta tada pratulosana vien ir, nezinu, ka butu, ja jau rit kaut ko vajadzetu lietas laba darit.
22.04.2014 14:42 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Latviesi galiligi klisteri sagajusi sava sula varoties; atjegsies ka vienmer tikai tad kad tanks parbrauks pari.
Vai jums liekas, ka krievi izleja 20 miljonu (nepretendeju uz precizu ciparu) savu cilveku asinis Latvijas vai Baltijas valstu del? Tas bija viens briesmigs un drausmigs kars, kura absoluti bezjedzigi aizgaja boja desmitiem miljonu cilveku, valstu ekonomikas es pat nepieminesu. Krievija saja kara uzvareja Nacistisko Vaciju, velreiz atgadinasu, zaudejot miljoniem savu tautiesu dzivibu, viniem ir visas tiesibas atzimet so datumu. Ta nav Latvijas vai Baltijas valstu okupacijas atzimesana. Krievija Latviju vienkarsi panema jo vareja panemt. 1939 Latvijas valdiba parakstija ligumu ar psrs par karabazu izvietosanu un tautai par to nekas teikts netika, tauta sedeja nezina lidz 1940 vasarai. Un latviesi vel ar romantiskam atminam atceras tetina Ulmana laikus ka kaut kadu Latvijas zelta laikmetu vai ko, sis cilveks Latviju vienkarsi atdeva PSRS. Un dazi vel runa par kaut kada tur agraka liguma parkapumu, kad speka bija jauns ligums. Sizofrenija kaut kada.
Saja datuma krievi un svin uzvaru par nacisietm.
22.04.2014 14:29 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
Es pati esmu daļēji ukrainiete, man radi dzīvo Ukrainā, tāpēc zinu +/- situāciju no iekšpuses, kas tiešām atšķiras no kaut kādiem tvnetiem vai pasarg dievs no krievu medijiem.
Kāpēc tad nepastāsti arī mums, kas tur notiek?
22.04.2014 06:11 |
 
Reitings 866
Reģ: 31.01.2014
Un jā, izlasot pēdējos komentārus (visu diskusiju nelasīju), jāvērš uzmanība uz to, ka krievvalodīgie Latvijā ir ļoti dažādi. Vieni tiešām nesaprot, ka lat.val. ir jāprot, savukārt citi to saprot un respektē, bet sadzīvē tomēr izvēlās runāt sev ērtākā valodā, kas nereti ir tieši krievu. Piemēram, mana mamma prot latviešu valodu, bet visādās iestādēs tomēr labprātāk runā savā dzimtajā valodā. Un tā pati mana mamma noteikti neatbalsta Putinu, savukārt daudzas viņas paziņas gan, kas mani tiešām apbēdina.
21.04.2014 23:29 |
 
Reitings 866
Reģ: 31.01.2014
Domāju, ka mani radinieki pārceltos uz UK, jo tur jau dzīvo citi radinieki. Taču es gribētu palikt tepat, nekur nebēgt. :)

Par to situāciju Ukrainā - man ir ļoti žēl, ka ir tik daudz cilvēku, kas atbalsta Putinu. Patiesībā mani parāva uz šoku, kad uzzināju, ka šie cilvēki ir tepat, Latvijā. Pārsvarā visi krievvalodīgie un pat tādi, kuri ir no Ukrainas.. Tā kā tas, ka līdzīgs scenārijs apmeklēs Latviju, ir pat ļoti ticams, jo tiešām daudzi cilvēki šādu rīcību atbalsta. Es pati esmu daļēji ukrainiete, man radi dzīvo Ukrainā, tāpēc zinu +/- situāciju no iekšpuses, kas tiešām atšķiras no kaut kādiem tvnetiem vai pasarg dievs no krievu medijiem. Un tas ir traki! Un tāpēc es nekad nesapratīšu, kā var atbalstīt to morālo kropli, ti, Putinu.
21.04.2014 23:25 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Vairums jau tā arī dara - nereti redzu, ka viens runā latviski, otrs krieviski, bet visu sarunā. Pamatproblēma ir tajā, ka daļa krievu nesaprot, ka latviešu valoda ir vienīgā valsts valoda. Un tā nav nekāda iedomība vai lecīguma pazīme - normāla valsts sastāvdaļa. Pasarg` Dievs, ja 112 operators nemācētu latviešu valodu, vai tas pats policists, vai cits valsts varas pārstāvis. Kas notiek privātajā sektorā man ir vienalga, kas notiek sadzīvē - arī man ir vienalga.
21.04.2014 17:38 |
 
Reitings 2033
Reģ: 10.12.2012
Es visu laiku sev atgādinu "Noziegums sākas tur, kur par atsevišķu indivīdu vainu dara atbildīgu visu kopu."
21.04.2014 17:27 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
tam piekrītu, ka tvnets dažādus notikumus atspoguļo ne pārāk objektīvi

Tvnetu minēju tikai tāpēc, ka tas ir viens no lielākajiem. Arī citi masu informācijas avoti neaizmirsīs minēt, ka mazāk cietušais jaunietis bijis krievvalodīgais. Tāpat tas strādā otrā virzienā - ja mazāk cietušais ir krievs, masu mediji krievvalodīgajiem saka :"Redz kā latvieši krievu piekāva!"
Tā tas vienkārši strādā, lai gan taisnība nav nevienam - valoda, ļoti iespējams nebija kautiņa iemesls.
Personīgi es nedomāju slikti ne par vienu krievu tikai tāpēc, ka viņš būtu krievs.

Tad kāpēc uz manu ieteikumu, vienkārši ignorēt krievvalodīgos, ja šķiet netīkami runāt viņu valodā, es saņemu šādu atbildi?
Un klausies, kā vēl pakaļ tiek kliegts, lai mācoties krieviski.

Vai tiešām visi? Vai tiešām vairākums? Jeb tie daži, kas konkrēti sakritīs uz nerviem un tamdēļ paliks atmiņā labāk kā tie, kas meklēs nākamo, kam pajautāt vai tomēr centīsies kādu vārdu saburtot mūsu valodā?
21.04.2014 17:18 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Alexxa, tam piekrītu, ka tvnets dažādus notikumus atspoguļo ne pārāk objektīvi. Bet ne jau no plika nekā viņi būtu radījuši konfliktu, konflikts ir vecāks par tvnetu.
Personīgi es nedomāju slikti ne par vienu krievu tikai tāpēc, ka viņš būtu krievs. Esmu satikusi gasn foršus krievus, gan riebīgus latviešus. Tas nav rādītājs.
Bet tas, kā cilvēks attiecas pret tās valsts, kurā dzīvo (te runāju tieši par tiem, kas dzīvo vai plāno dzīvot ilgstoši), pamatiedzīvotājiem un viņu valodu, gan daudz parāda.
21.04.2014 16:59 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Tvnetā mēs vēlāk lasam, ka naktī no tāda uz tādu datumu, 19XX gadā dzimušu jaunieti Vecrīgā piekāvis 1900 19XX gadā dzimis krievu tautības jaunietis. Viss. Un tā tas murgs top lielāks.

Šādi tas bija domāts.
21.04.2014 16:47 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Lūgums tajā teksta daļā, kur rakstīju "daži krievvalodīgie", domās to aizvietot ar "pietiekami liela daļa krievvalodīgo".

Abas versijas ir pareizas, jo sākās tas viss ar salīdzinoši nelielu krievvalodīgo grupu, kas šobrīd jau ir kļuvusi jūtami lielāka. Tas tāpēc, ka daži krievvalodīgajiem paredzētie mediji to propagandē tieši tā. Krievvalodīgie tiek pozicionēti kā cietēji. Latviešu valodā runājošajiem toties tiks atsevišķi izcelts, ka kāds ir bijis krievvalodīgais. Teiksim, ja ir bijis kautiņš Vecrīgā, kurā ir iesaistīti latviešu un krievu valodā runājošie jaunieši un latviski runājušais būs fiziski vairāk cietis, protams, presē automātiski tiks atspoguļots, ka viens, kas cieta mazāk bija krievvalodīgais. Viss ko vajag, lai būtu jauns kašķis, jo neviens pat neiedziļināsies vai jauniešiem konflikts bija meitenes, alkohola vai cigaretes dēļ. Visi automātā to pieņem kā kautiņu starp latvieti un krievu. Tvnetā mēs vēlāk lasam, ka naktī no tāda uz tādu datumu, 19XX gadā dzimušu jaunieti Vecrīgā piekāvis 1900 gadā dzimis krievu tautības jaunietis. Viss. Un tā tas murgs top lielāks.
21.04.2014 16:45 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
PS - piekrītošs "mhm" no manas puses kuššššš komentāram.
21.04.2014 16:36 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Un? Gribi teikt, ka konflikts būtu tikai, ja tā iedomātos visi krievvalodīgie?
Bet - pareizi, es pārāk brīvi lietoju valodu, izteicos ļoti nepareizi. Protams, ka tādu krievvalodīgo ir daudz vairāk, nekā daži. Ar šo vārdu gribēju uzsvērt, ka nerunāju par visiem vai pat par vairumu krievvalodīgo cilvēku (jo negribu kopā ar visādiem salašņām apvainot arī tos, kas izturas normāli). Mana kļūda. Lūgums tajā teksta daļā, kur rakstīju "daži krievvalodīgie", domās to aizvietot ar "pietiekami liela daļa krievvalodīgo".
21.04.2014 16:34 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Konflikta pamats ir tāds, ka daži krievvalodīgie iedomājas, ka visiem pārējiem būtu jāpielāgojas tieši viņu vajadzībām.

Un tieši mediji no šī te uzkuļ masu konfliktu.
21.04.2014 16:27 |
 
10 gadi
Reitings 861
Reģ: 12.05.2010
Protams, ka ir ne viens vien krievvalodīgais, kas pret Latviju, latviešiem un mūsu valodu, neko glaimojoši neizturas, bet kāds viņam pamatojums to visu mīlēt, ja sistēma kā tāda paredz, ka viņš ir izstumtais?


Normālam cilvēkam pietiek ar pamatojumu, ka viņš te ir ievācies un dzīvo. Vismaz tādu pamatojumu par gana labu atzīst mani paziņas krievi, kuriem nav nekādas problēmas sarunāties latviski un cienīt valsti. Viņiem vienīgais pamatojums ir tieši tāds - es šeit dzīvoju un es cienu zemi, kurā es dzīvoju. Viņiem par kaut kādu sistēmu ir, atvainojos, pajāt. Un pret šiem cilvēkiem arī latvieši vienmēr izturas normāli.
Man šķiet stulbi sākt dzīvot kādā valstī, zākāties par tās tautu, valodu un kultūru, tad gaidīt kaut kādu cieņu pretī un kad šo cieņu nesaņem, tad skaļi klaigāt par apdalīšanu un diskriminēšanu.

Turklāt, man nav nācies dzirdēt, ka latvietis uz ielas skaļi ar necenzētiem vārdiem nolamā kādu, kurš runā krieviski. Taču, ļoti daudzas reizes ir nācies dzirdēt nievājošus, necenzētus vārdus no krieviski runājošiem, kas ir raidīti pilnīgi svešu(piemēram, pieturā blakus stāvošu vai rindā pirms viņiem stāvošu) cilvēku virzienā. Ari pati esmu nosaukta par pretīgo latviešu k*ci, kurai drīz tiks ierādīta vieta un tad es iemācīšos normālā valodā runāt. Un ko es tam krievam(kurš pēc izskata nebija maskačkas urla, bet gan normāli ģērbies un nebija piedzēries) biju nodarījusi, kad stāvēju, gaidīju autobusu un runāju ar mammu pa telefonu? Manuprāt, neko.
21.04.2014 16:27 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Par to, ka vide nepiemērojas viņu vēlmēm un vajadzībām?
Tieši tā. Konflikta pamats ir tāds, ka daži krievvalodīgie iedomājas, ka visiem pārējiem būtu jāpielāgojas tieši viņu vajadzībām.
Un žēl, ka tieši šie te parasti ir spilgtākā krievvalodīgo daļa (jo tos, kas izturas ar cieņu un pieklājību pret valsti, kurā dzīvo, tik ļoti nepamana).
21.04.2014 16:21 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Varbūt Latvijai vajadzētu ņemt piemēru no Krievijas kā attiekties pret cittautiešiem savā valstī? Diez vai kāds būtu sajūsmā.


:D Un tad Krievija nekavēsies nosaukt Latviju par fašistisku valsti. Krievija jau principā nevar būt fašistiska, jo II Pasaules karā cīnījās pret Hitleru. Lai gan skaidrs, ka būtiskāk ir nevis tas, kas esi bijis, bet gan tas - kas esi šodien.
21.04.2014 16:19 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
principā momentā, kad krievu valodā runājošajam tiek pārmests, ka viņš nerunā valsts valodā, tas jau ir agresijas sākums - Tu izrādi agresiju pret viņu
Es nepārmetu, ka viņi nerunā latviski. Es pārmetu, ka viņi no manis (un manas valsts) pieprasa, lai es runātu ar viņiem krieviski.

saki, ka nesaproti un ej tālāk, nevis pati meklē kašķi kaut ko pārmetot. Tā agresija jau nav vienpusēja.
Āha. Un klausies, kā vēl pakaļ tiek kliegts, lai mācoties krieviski.

ir tādi latvieši, kas pieprasa krievvalodīgajiem runāt latviski. No kurienes mēs ķērām tās tiesības pieprasīt? Jo te ir Latvija? Nu, ir Latvija, bet tas nedod tiesības pieprasīt
Vēlreiz. Neviens psihiski vesels cilvēks nepieprasda, lai krievvalodīgie savās mājās, savās ģimenēs, ar saviem draugiem runā latviski.
Prasa to, lai valsts iestēdēs un ar latviešiem vai nu runā valsts valodā, vai ņem līdzi tulku, vai lai meklē citas iespējas risināt savas problēmas vai noskaidrot interesējošos jautājumus, bet lai nediktē, kādas valodas man kā Latvijā dzīvojošam latvietim (latvietei) būtu jāmācās.
21.04.2014 16:19 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
To varēs redzēt vien pēc vairākām paaudzēm. Nav bijušie PSRS iedzīvotāji nemirstīgi..
21.04.2014 16:18 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits