uz kuru valsti bēgt?

 
Reitings 416
Reģ: 25.12.2013
uz kuru valsti jūs ieteiktu bēgt vai bēgsiet pašas, kad sāksies riktīgs karš un ienāks Latvijā armijas?
domāju ka Eiropa un ASV atkrīt jo tās var apšaudīt ar atombumbām u.c.
Austrālija, Jaunzēlande, D-Amerika?
20.04.2014 12:34 |
 
Reitings 925
Reģ: 11.06.2012
Krievi Latvijā ir zemāki par zemi, klusaki par zāli.



:D
21.04.2014 15:34 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Rūta, lielākā daļa krievvalodīgo ir tiešām mierīgi. Esmu pati dzīvojusi dažādos Rīgas mikrorajonos un kā jau mums visiem ir zināms, Purvciems un Pļavnieki ir no tiem mikrorajoniem, kur krievvalodīgo ir izteikti daudz. Protams, gadās pa kādam agresīvākam tipiņam vai lecīgākai tantei, bet lielākoties viņi ir pavisam parasti cilvēki, tikai nerunā latviski, tas arī viss. Un tādas kā Tu, kas mejas par to, ka krievi ir mierīgi, ir tieši tādas pašas, kā tie agresīvie krievvalodīgie indivīdi, tikai runā latviski. Tu neesi labāka par viņiem.
21.04.2014 15:42 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Vēlme sazināties valsts valodā ir agresija? Kopš kura laika?
21.04.2014 15:46 |
 
Reitings 925
Reģ: 11.06.2012
hmmm, man nav nekas pret krieviem, nešķiroju cilvēkus pēc tautības. Smīnu izraisīja šis apgalvojums, kaut vai valodas referenduma dēļ, kā arī gaidāmo protestu dēļ. Tomēr šeit ir Latvija, dzīvosim draudzīgi, bet neaizmirsīsim to. ;)
21.04.2014 15:53 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Vēlme sarunāties valsts valodā ir vēlme. Tiklīdz mēs sākam to kādam uzspiest, mēs kļūstam tieši tādi paši, kā pretējā puse, kas vēlas, lai mēs sarunātos viņu valodā. Tā tik un tā ir vienam otra apspiešana.
Agresija ir uzskatīt, ka valoda ir pazīme cilvēka agresijai. Satiekot uz ielas krievvalodīgo, ja viņš man lūdz paskaidrot ceļu krievu valodā, es to arī daru krieviski. Ja cilvēks man ceļu jautās latviski, angliski vai vāciski, es tāpat atbildēšu šajās valodās, bet ja trāpīsies kāds, kas runā teiksim itāļu valodā, kuru es nesaprotu, es vai nu mēģināšu ar viņu runāt angliski - ja nu sanāk, vai arī paraustīšu plecus un došos tālāk, nepārmetot šim cilvēkam, ka viņš nerunā manā valsts valodā. Zinu ne vienu vien skandināvu biznesmeni, kam jau kādu laiciņu pie mums ir bizness, bet viņi runā krieviski, jo krievu valodu ir vieglāk iemācīties, nekā mūsu - latviešu. Kā jūs uz ielas zināt, vai jums ceļu prasa kāds, kas 20 gadus dzīvo Pļavniekos un valodu principa pēc nemācās, vai šāds te biznesmenis, kas mūs apgādā ar darbavietām, nes mūsu valstij labumu, bet valodu viņam iemācīties ir ļoti grūti? Jūs tak abus uz Maskavu pa taisno, jo runā krieviski. Un tas nav normāli.
21.04.2014 15:56 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Alexxa, nu prieks, ka Tava pieredze tikai pozitīva, bet tāpēc nevajag noliegt citu cilvēku pieredzi.. jā, vairums krievvalodīgo ir mierīgi, netraucē utt. Un man, piemēram, nav ar viņiem nekādu problēmu. Bet ir pietiekami daudz tādu, latviešu valodu sauc par "suņu valodu", pašus latviešus - par fašistiem un pierasa, lai ar viņiem runā krieviski.
Kādā vispār sakarā par cilvēku, kas norāda uz šo problēmu, vari teikt, ka viņa neesot ne ar ko labāka... WTF?
sazināties valsts valodā ir agresija? Kopš kura laika?
+++ Arī tāds pats jautājums rodas. Nosaukt agresoru par to, kas tas ir, tagad skaitās tikpat liela agresija?
21.04.2014 16:00 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Vēlme sarunāties valsts valodā ir vēlme. Tiklīdz mēs sākam to kādam uzspiest, mēs kļūstam tieši tādi paši, kā pretējā puse, kas vēlas, lai mēs sarunātos viņu valodā
Ne gluži. Savā privātajā dzīvē katrs var sarunāties, kā vien vēlas. Nevienam psihiski veselam cilvēkam tas nesagādā problēmas, kā viņa līdzcilvēki sarunājas savās mājās, ar saviem radiniekiem, draugiem utt.
Problēmas rada tas, ka daļa krievvalodīgo pieprasa, lai citi mācās viņu valodu. Lai valsts iestādēs viņus apkalpo krieviski, lai uz ielas nejauši garāmgājēji viņiem atbild krieviski utt.

Ja kāds ienāk manās mājās un prasa, lai es ar viņu sarunājos viņa valodā, bet es atsakos, tad neesam gan mēs vienādi.
Es viņu neesmu aicinājusi.
Es arī neprasu, lai runā latviski. Bet lai neprasa no manis un manas valsts pielāgoties viņiem. Tas nav pareizi.
21.04.2014 16:05 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Nosaukt agresoru par to, kas tas ir, tagad skaitās tikpat liela agresija

Jā, jo principā momentā, kad krievu valodā runājošajam tiek pārmests, ka viņš nerunā valsts valodā, tas jau ir agresijas sākums - Tu izrādi agresiju pret viņu. Tad krievu valoda principā skaitās agresijas pazīme, jeb agresija tomēr rodas no provokācijas - šajā gadījumā pārmetuma par valsts valodas nelietošanu. Ja nevēlies runāt ar cilvēku krieviski, saki, ka nesaproti un ej tālāk, nevis pati meklē kašķi kaut ko pārmetot. Tā agresija jau nav vienpusēja.
Protams, ka ir ne viens vien krievvalodīgais, kas pret Latviju, latviešiem un mūsu valodu, neko glaimojoši neizturas, bet kāds viņam pamatojums to visu mīlēt, ja sistēma kā tāda paredz, ka viņš ir izstumtais?
Mums nevienam nav tiesību pieprasīt, lai kāds runā tajā vai citā valodā. Ir tādi krievvalodīgie, kas pieprasa no mums sarunāties ar viņiem krieviski, ir tādi latvieši, kas pieprasa krievvalodīgajiem runāt latviski. No kurienes mēs ķērām tās tiesības pieprasīt? Jo te ir Latvija? Nu, ir Latvija, bet tas nedod tiesības pieprasīt. Tas dod mums tiesības nesarunāties ar tiem, kas nerunā valsts valodā un viss, neko vairāk.
21.04.2014 16:10 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Nu redz', Alexxa, šis laiks parādīs, cik viņi ir mierīgi, vai tomēr viegli provocējami. Ikdienā būt mierīgam ir viena lieta, cita - kas notiek spriedzes situācijā.
21.04.2014 16:10 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Alexxa,neesmu redzējusi, ka latvietis uzbruktu krievu ģimenei veikalā, jo izdzirdējis, ka tie savā starpā krievu valodā diskutē, kurš jogurts labāks. Nereti sliktākā pozīcijā ir pats latvietis, ja krievu valodu nezina, nekā krievs, kurš latviešu valodu nepārvalda. Valsts pastāvīgajiem iedzīvotājiem valoda ir jāzina, tas tā kā būtu skaidrs. Ja to nevar, negrib mācīties, jāsamierinās ar neērtībām. Latvijā gan krieviem vienmēr pasper solīti pretī - pāriet uz krievu valodu. Ar ko tas tiek novērtēts? Pretenzijām par mācībām valsts valodā? Vai šādas reformas liegs viņiem savā starpā sazināties krieviski,aizliegs lasīt Fjodoru Dostojevski? Nebūt ne. Tad par ko stress? Par to, ka vide nepiemērojas viņu vēlmēm un vajadzībām? Varbūt Latvijai vajadzētu ņemt piemēru no Krievijas kā attiekties pret cittautiešiem savā valstī? Diez vai kāds būtu sajūsmā. :)
21.04.2014 16:10 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Protams, ka ir ne viens vien krievvalodīgais, kas pret Latviju, latviešiem un mūsu valodu, neko glaimojoši neizturas, bet kāds viņam pamatojums to visu mīlēt, ja sistēma kā tāda paredz, ka viņš ir izstumtais?


Paga, naturalizācija ir aizliegta? Vella rutki! Jāraksta ANO un jāsūdzās..
21.04.2014 16:14 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Alexxa, Latvijas valsts valoda ir latviešu valoda, tāpēc valsts iestādes ir tiesīgas pieprasīt no pilsoņiem (vai no tiem, kas vēlas kļūt par pilsoņiem) valsts valodas zināšanas.
Sadzīvē viss atkarīgs no katra paša inteliģences un kultūras.
21.04.2014 16:15 |
 
Reitings 734
Reģ: 13.02.2014
Latviešu un krievu, Latvijas un Krievijas attiecības ir tādas pašas kā starp pirmklasnieku un divpadsmitklasnieku. Pirmklasnieks palūgs patīties malā, divpadsmtlasnieks pašu malā pagrūdīs. Lielākie diktē noteikums ciemā. Tāpat arī Krieija diktē noteikumus Latvijā un neko Tu tur nepadarīsi, jo tas nav iespējams. Sūdzēties vari, bet jēgas nebūs. Latvijā runā un runās krievu valodā un Tu būsi tikai mazais sūda latvietis.
21.04.2014 16:15 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
šis laiks parādīs, cik viņi ir mierīgi, vai tomēr viegli provocējami.

Provocējams ir jebkurš un pie tam gana viegli. Vajag tikai izdomāt saukli, kas derēs masai un aiziet. Tieši ar šādu metodi sākās barikādes un Latvijas atbrīvošana no PSRS ar Īvānu un saukli par pastalām priekšgalā. Šai metodei ir sakars nevis ar tautību, bet ar cilvēka psiholoģiju, tāpēc pie attiecīgas situācijas es nebūšu pārsteigta par masu krievvalodīgo agresiju, taču tas nenozīmē, ka ikdienā viņi visi ir agresīvi un pret latviešiem noskaņoti. Šo fenomenu veido masu mediji, kas vienai pusei otru rāda kā sliktāku. Attiecīgi jautājums, kam šāds valodas konflikts ir izdevīgs? Uz Putinu var neskatīties, tas notiek te pat tuvāk.
21.04.2014 16:18 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
To varēs redzēt vien pēc vairākām paaudzēm. Nav bijušie PSRS iedzīvotāji nemirstīgi..
21.04.2014 16:18 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
principā momentā, kad krievu valodā runājošajam tiek pārmests, ka viņš nerunā valsts valodā, tas jau ir agresijas sākums - Tu izrādi agresiju pret viņu
Es nepārmetu, ka viņi nerunā latviski. Es pārmetu, ka viņi no manis (un manas valsts) pieprasa, lai es runātu ar viņiem krieviski.

saki, ka nesaproti un ej tālāk, nevis pati meklē kašķi kaut ko pārmetot. Tā agresija jau nav vienpusēja.
Āha. Un klausies, kā vēl pakaļ tiek kliegts, lai mācoties krieviski.

ir tādi latvieši, kas pieprasa krievvalodīgajiem runāt latviski. No kurienes mēs ķērām tās tiesības pieprasīt? Jo te ir Latvija? Nu, ir Latvija, bet tas nedod tiesības pieprasīt
Vēlreiz. Neviens psihiski vesels cilvēks nepieprasda, lai krievvalodīgie savās mājās, savās ģimenēs, ar saviem draugiem runā latviski.
Prasa to, lai valsts iestēdēs un ar latviešiem vai nu runā valsts valodā, vai ņem līdzi tulku, vai lai meklē citas iespējas risināt savas problēmas vai noskaidrot interesējošos jautājumus, bet lai nediktē, kādas valodas man kā Latvijā dzīvojošam latvietim (latvietei) būtu jāmācās.
21.04.2014 16:19 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Varbūt Latvijai vajadzētu ņemt piemēru no Krievijas kā attiekties pret cittautiešiem savā valstī? Diez vai kāds būtu sajūsmā.


:D Un tad Krievija nekavēsies nosaukt Latviju par fašistisku valsti. Krievija jau principā nevar būt fašistiska, jo II Pasaules karā cīnījās pret Hitleru. Lai gan skaidrs, ka būtiskāk ir nevis tas, kas esi bijis, bet gan tas - kas esi šodien.
21.04.2014 16:19 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Par to, ka vide nepiemērojas viņu vēlmēm un vajadzībām?
Tieši tā. Konflikta pamats ir tāds, ka daži krievvalodīgie iedomājas, ka visiem pārējiem būtu jāpielāgojas tieši viņu vajadzībām.
Un žēl, ka tieši šie te parasti ir spilgtākā krievvalodīgo daļa (jo tos, kas izturas ar cieņu un pieklājību pret valsti, kurā dzīvo, tik ļoti nepamana).
21.04.2014 16:21 |
 
10 gadi
Reitings 861
Reģ: 12.05.2010
Protams, ka ir ne viens vien krievvalodīgais, kas pret Latviju, latviešiem un mūsu valodu, neko glaimojoši neizturas, bet kāds viņam pamatojums to visu mīlēt, ja sistēma kā tāda paredz, ka viņš ir izstumtais?


Normālam cilvēkam pietiek ar pamatojumu, ka viņš te ir ievācies un dzīvo. Vismaz tādu pamatojumu par gana labu atzīst mani paziņas krievi, kuriem nav nekādas problēmas sarunāties latviski un cienīt valsti. Viņiem vienīgais pamatojums ir tieši tāds - es šeit dzīvoju un es cienu zemi, kurā es dzīvoju. Viņiem par kaut kādu sistēmu ir, atvainojos, pajāt. Un pret šiem cilvēkiem arī latvieši vienmēr izturas normāli.
Man šķiet stulbi sākt dzīvot kādā valstī, zākāties par tās tautu, valodu un kultūru, tad gaidīt kaut kādu cieņu pretī un kad šo cieņu nesaņem, tad skaļi klaigāt par apdalīšanu un diskriminēšanu.

Turklāt, man nav nācies dzirdēt, ka latvietis uz ielas skaļi ar necenzētiem vārdiem nolamā kādu, kurš runā krieviski. Taču, ļoti daudzas reizes ir nācies dzirdēt nievājošus, necenzētus vārdus no krieviski runājošiem, kas ir raidīti pilnīgi svešu(piemēram, pieturā blakus stāvošu vai rindā pirms viņiem stāvošu) cilvēku virzienā. Ari pati esmu nosaukta par pretīgo latviešu k*ci, kurai drīz tiks ierādīta vieta un tad es iemācīšos normālā valodā runāt. Un ko es tam krievam(kurš pēc izskata nebija maskačkas urla, bet gan normāli ģērbies un nebija piedzēries) biju nodarījusi, kad stāvēju, gaidīju autobusu un runāju ar mammu pa telefonu? Manuprāt, neko.
21.04.2014 16:27 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Konflikta pamats ir tāds, ka daži krievvalodīgie iedomājas, ka visiem pārējiem būtu jāpielāgojas tieši viņu vajadzībām.

Un tieši mediji no šī te uzkuļ masu konfliktu.
21.04.2014 16:27 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits