uz kuru valsti bēgt?

 
Reitings 416
Reģ: 25.12.2013
uz kuru valsti jūs ieteiktu bēgt vai bēgsiet pašas, kad sāksies riktīgs karš un ienāks Latvijā armijas?
domāju ka Eiropa un ASV atkrīt jo tās var apšaudīt ar atombumbām u.c.
Austrālija, Jaunzēlande, D-Amerika?
20.04.2014 12:34 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Bet kāpēc uzreiz būtu jādzīvo Krievijas sastāvā? Mums taču ir NATO, ar kuru ir līgums un kur ik gadu aiziet n-tie miljoni. Kāpēc jūs neticāt, ka kopā ar draugiem-amerikāņīem varēsim uzvārēt ļauno lāci un ienākt Amerikas sastāvā?

Es vnk ākstos. Es taisos bēgt no šis valsts jau tagad, jo valsts nevar mani nodrošināt miera laikā - kāpēc jāgaida karš?
21.04.2014 12:27 |
 
Reitings 734
Reģ: 13.02.2014
Patīk šis raksts internetā:
«Es braukšu projām no Latvijas, - man saka simpātiska studente saulainā augstskolas auditorijā Rīgā. «Man bail. Es nevēlos lai man atkal visu atņem: māju, zemi, brīvību un visu pārējo savas stulbās ideoloģijas vārdā. Tā kā viņi to izdarīja ar maniem vecvecākiem pēc Otrā pasaules kara. Tagad tas atkārtojas. Es to negribu pieredzēt. Pietiek. Mums jau ir biļetes uz Austrāliju. Brauksim visi, kopā ar bērniem,» studente saka un skumji pasmaida. Neraugoties uz to, ka Putins nezin vai nāktu pāri robežai kopā ar komunisma ideoloģiju, t.i., ēkas nacionalizējot vai izsūtot uz Sibīriju piena separatora dēļ. Okupācija mūs tomēr neuzrunā.

«Mans dēls jau shēmo krīzes situācijas scenāriju. Ja putinieši sagrābs varu Latvijā, mēs noteikti emigrēsim uz Kanādu,» saka Edīte un nesmaida. Viņa nav vienīgā, kurai liekas aizdomīgi pašmāju oligarhu prezidenta Andra Bērziņa un Aivara Lemberga pēkšņās vajadzības verbāli publiski luncināties Putina priekšā un skaudri lamāt NATO spēkus.

«Vai šie kungi jau zina un paredz Putina plānus Latvijā un tāpēc pielien Putina varai jau tagad?» jautā Edīte, un man nav atbildes uz šo ļoti loģisko jautājumu.

Esam mēs. Sekojam Rasmusena deklarācijām par to, ka NATO kuģi tomēr tiks nosūtīti uz Baltijas jūru un mūsu gaisa telpu apsargās NATO kara lidmašīnas. Vai tas mūs aplaimo? Nē, jo ir skaidri redzamas rietumu kaimiņvalstu bailes iesaistīties reālās aizstāvības akcijās, un tās signalizē, ka psiholoģiski mēs (viņu izpratnē) joprojām esam «tikai Austrumeiropa» un «Krievijas interešu zona», par kuru brīvību nav jēgas lēkt ugunī un tāpēc izraisīt sev materiālas un militāras problēmas.

Tirgus ekonomika neslēpj, ka kari un militāri konflikti izmaksā dārgi valsts kasei un tāpēc no šādiem «pasākumiem» labāk ir izvairīties. Klausoties biržas domāšanā skoloto rietumu finanšu ekspertu komentāros (Krimas notikumu sakarībā), nevar nepamanīt viņu nespēju anulēt tirgus loģiku ideoloģiska fanātisma priekšā.

Tas satrauc. Tieši tāpat kā Putina saites ar Ķīnu, kas Krimas okupācijas rezultātā ir nostiprinājušās. Ceturtdien savas konferences laikā Putins šo faktu uzsvēra kā īpaši svarīgu notikumu. Runa šajā gadījumā nav tikai par ekonomiskās varas saaugšanu, bet arī par ko citu. Tas ir brīdinošs signāls apkārtnei, jo demonstrē autoritāra Āzijas bloka veidošanu, kurā ietilpst Ķīnas diktatūra un aizvien mazāk demokrātiskā Krievija. Tas, protams, saasinās spriedzi starp pasaules lielvarām līdz līmenim, kuru mēs atceramies no aukstā kara laikiem.

Karš jau ir sācies. Kur atrodas tuvākā patvertne parastajam Latvijas iedzīvotājam? Bērziņam un Straujumai pienākas VIP drošības loža, kas būvēta par mūsu nodokļu naudu.

Bet kas pienākas mums?
21.04.2014 12:31 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Man arī drīzāk patika julenok citāts tāpēc, ka viņa vienkārši ieskatījās šajā tēmā no cita rakursa :)

Katrā ziņā .. piekrītu arī tam, ka bez kara šeit jau nav nekāda Leiputrija.. kas arī izkaidro latviešu kurtību svešumā :D
21.04.2014 12:54 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Kapēc bēgt? Ja Krievija kļūs norūpējusies par saviem tautiešiem, ar laipnu žestu atdosim tos labākai dzīvei Krievijā. Nevienu te nespīdzināsim un ar varu neturēsim.

21.04.2014 13:12 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
ctn, Tu laikam jaunāko Šlesera reklāmu neesi redzējusi. Tam čalim par šito ir cits viedoklis.
21.04.2014 13:29 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Alexxa, es jau šīs diskusijas uztveru ar vieglu smīnu. Vienīgais izklaidējošais moments, ka ikvienā šādā diskusijā pavīd persona, kas mēģina argumentēti diskutēt ar siena gubu...
21.04.2014 13:38 |
 
Reitings 734
Reģ: 13.02.2014
Alexxa, kas par reklāmu?
21.04.2014 13:45 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Krievi ir gudrāki kā te dažiem patīk iedomāties. Viņi sev vāc prokrieviski noskaņotus cilvēkus bij. PSRS valstis. Plāno atvērt krievu skolas, kur mācības protams būs atbilstoši Krievijas vērtībām nevis proeiropederastu vērtībām, atvieglo Krievijas pilsonības iegūšanu krievvalodīgajiem un tiem kam radi bijusi no PSRS; Baltijas valstu citplanētiešu pasu turētājiem tagad būs iespēja tikt pie Krievijas pasēm. Tāda rīcība ilgtermiņā novedīs pie līdzīgas situācijas ka austrumukrainā šodien, ja Baltijas valstis noļodzisies valsts stabilitāte. Bet mūsu debilā valdiba to vien dara kā kacina krievus; būtu viņu intereses latviešu nākotne, ar krieviem uzturētu labas attiecības, bet viņiem latviešu tauta neinteresē. Tikai pēdīgais idiots var iedomāties ka sliktas kaimiņattiecibas kalpo kaimiņiem. Nē, tas kalpo kādam trešajam bet koru karu un ugunsgrēks auditorijai to nesaprast
21.04.2014 13:46 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
YesYesIDo te var apskatīties visu, ko Šlesers var pateikt:
https://www.youtube.com/watch?v=jD7FuF64EGM
21.04.2014 13:53 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Ir taču arī normāli krievu tautības cilvēki. Nevajag foruma šizo uztvert tik nopietni. Tā būtu tikpat liela kļūda, kā domāt, ka visi Krievijā atbalsta Putinu. :)
21.04.2014 13:57 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Piedod, Morgan, bet kā var uzturēt labas kaimiņattiecības ar kādu, kurš to negrib? Ja ar Krieviju labas kaimiņattiecības var būt tikai tad, ja svilpo viņu stabulē, tad kāda jēga. Man ir grūti uzturēt labas kaimiņattiecības ar kādu, kurš piepīpē kāpņutelpu, piespļauda ar sēmenēm un vēl grib, lai ar viņu draudzējos.

Un ar daļu krievu Latvijā tā ir - viņiem viss būs slikti, kamēr nebūsim Krievijas sastāvā. Laikam dzīvo ilūzijā, ka atgriezīsies padomjlaiki - dzīvesvieta teju par brīvu, darbs un alga ikvienam, pat ja viņš neko nedara.
21.04.2014 14:04 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
kā var uzturēt labas kaimiņattiecības ar kādu, kurš to negrib?
Nu, man tas šķiet apmēram tāpat, kā uzturēt labas attiecības ar kādu, kas tevi ieslodzījis pagrabā, kādu laiku izvarojis, pēc tam palaidis iet, tomēr joprojām diktē savus noteikumus, kā tev dzīvot un ko darīt. Un, protams, kā viņu sveicināt un kā izrādīt labu attieksmi pret viņu. Tas varētu būt līdzīgi. Izturies pieklājīgi, nerunā pretī, piekāpies prasībām un ceri, ka iepriekš notikušais neatkārtosies.
21.04.2014 14:09 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
domāt, ka visi Krievijā atbalsta Putinu
Protams, ka visi neatbalsta... varbūt nedaudz ne par tēmu, bet, ņemot vērā to, kāda Krievijā propaganda, un kāda attieksme pret tiem, kas izrāda nepiekrišanu varai, cepuri nost to krievu priekšā, kas protestē un izsaka Putinam neglaimojošu viedokli. Pavisam nopietni, visu cieņu viņiem.
21.04.2014 14:12 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Nekādi padomju laiki neatgriezīsies, nesapņojiet.

Jūs pašas atbildejat. Tik tiesām, kā ir iespējams uzturēt labas attiecības ar tautu, kura otru uzskata gopņiku kura hobijs ir rīt sēmočkas un spļaudīties?
Kur jūs redzat tos krievus kuri mèģina latviešiem uzkundzēties es tiesām nezinu. Krievi Latvijā ir zemāki par zemi, klusaki par zāli. Tikai absolūtas bezizejas situācija kaut ko prasīs latvietim un tad vēl raustisies, ka nedabū pa galvu. Latvieši ir drausmīgi lecigī savas valodas dēļ, dies pas kāds krieviski ierunāsies bet tajā pat laika pret angļu valodu reti kad ir iebildumi. Liekulība. Man gan nav grūti krieviski runajosam kaut ko paskaidrot vai iztulkot, par to pretī saņēmusi esmu tikai pateicību un lielas izbrīnītas acis, ka latviete var krieviski runajosam izpalīdzēt. :D . Tā lūk veido dialogu. Mazāk lekties vajag un vairak kompromisus meklēt, tad to pašu arī saņem pretī.
Ar Kakaduu kāpņu telpas gopņiem līdzīgi atrastu kā sarunāt, lai nespļaudas un nepiedrazo. Vajag tikai gribēt un nelekties. Ar lecību nekas labs nav dzīvē panākums.
21.04.2014 14:31 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
Zviedri jau neļaus Krievijai tāpat vien savākt Baltiju. Ne velti viņiem jau sen ir vienošanās, lai kāds būtu Putins , Skandināvu valstīm nesūda nevarēs padarīt!
Amerika tik morāli atbalstīs :D
21.04.2014 14:33 |
 
Reitings 820
Reģ: 28.04.2012
Krievi Latvijā ir zemāki par zemi, klusaki par zāli.


Par šo es tā smējos. Paskaties uz to, cik skaļi par neko bļauj nepilsoņi(pēc tautības krievi), Gapoņenko un pārējie. Vai varbūt tu pateiksi, ka latvieši referendumu par krievu valodu kā otro valsts valodu uztaisīja?
Vai latvieši Norvēģijas televīzijā muldēja, ka armija plānojot apšaut krievu sievietes un galu galā - paskaties, kas par murgu notiek 9.maijā. Diez vai to plātīšanos ar PSRS karogiem un pretīgu saukļu uzsaukšanu dara latvieši, kamēr krievi klusi, klusi sēž mājiņās un ir nevainīgāki un svētāki par eņģeļiem.

Par kompromisiem parunāsim, kad tie, kas 20 gadus LV dzīvo, iemācīsies runāt valsts valodā. Vietējiem nav viņu priekšā uz ceļiem jālien un jāklanās. Ja grib kompromisus, lai paši arī kaut ko dara lietas labā, nevis tikai latviešiem viss jādara.
21.04.2014 14:56 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
tad vēl raustisies, ka nedabū pa galvu. Latvieši ir drausmīgi lecigī savas valodas dēļ, dies pas kāds krieviski ierunāsies
uzrakstīt jau visu ko vari, tas to nepadara par patiesību.
Vienīgi ar šo Tu apvaino ne tikai latviešus, bet arī tos krievus un citus krievvalodīgos, kas tomēr ir iemācījušies valsts valodu, ir noskaņoti šai valstij labvēlīgi un neiedomājas, ka latvieši būtu viņiem nez ko parādā.
21.04.2014 14:56 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
kad tie, kas 20 gadus LV dzīvo, iemācīsies runāt valsts valodā
Manis pēc lai viņi kaut vai latīniski runā (tā ir katra paša brīva izvēle), kamēr nepiečakarējas man un neprasa, lai es mācos viņu valodu.
Vispār jebkurās citās valstīs tas šķistu neiedomājami, ka vnk te tādi daudzi sanākuši, tāpēc tagad vietējiem jāmācās viņu valoda, nevis otrādi. Tad varbūt arī Īrijā vai Anglijā visādi darba meklētāji varētu sākt protestēt, ka tajās valstīs nerunā viņu dzimtajās valodās?
21.04.2014 15:00 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Šeit ir lasāmas Jurģa Liepnieka pāris versijas, kā varētu sākties karadarbība Latvijā.
Patiesību sakot, tas viss ir diezgan reālistiski un tur nebūt galvenais vaininieks nebūs krievs. Krievs tikai izmantos situāciju, kuru esam iesākuši mēs paši. Un kurš gan var Krievijai pārmest to, ka tā vēlas izmantot tik lielisku iespēju? Mēs, jo mums tādas nav un nebūs? Jo mēs esam neatkarīga valsts? Neatkarīga, protams, brīva valsts un tā. Mēs vieni paši neko nevaram. Mēs esam kā invalīds uz gultas, mēs neko nevaram bez palīdzības. ES, NATO.. Mēs stājamies kaut kādās savienībās, jo mums bail, ka pie mums atkal atnāks krievs. Nu un ko tās savienības dod? Ar ko labākas par Krieviju? Jo juridiski skaitās, ka atzinuši mūs par brīviem, bet ar saviem normatīviem smacē tā, ka maz neliekas? Kur ir tas labums?
21.04.2014 15:13 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Jūs pašas atbildejat. Tik tiesām, kā ir iespējams uzturēt labas attiecības ar tautu, kura otru uzskata gopņiku kura hobijs ir rīt sēmočkas un spļaudīties?
Kur jūs redzat tos krievus kuri mèģina latviešiem uzkundzēties es tiesām nezinu. Krievi Latvijā ir zemāki par zemi, klusaki par zāli. Tikai absolūtas bezizejas situācija kaut ko prasīs latvietim un tad vēl raustisies, ka nedabū pa galvu. Latvieši ir drausmīgi lecigī savas valodas dēļ, dies pas kāds krieviski ierunāsies bet tajā pat laika pret angļu valodu reti kad ir iebildumi. Liekulība. Man gan nav grūti krieviski runajosam kaut ko paskaidrot vai iztulkot, par to pretī saņēmusi esmu tikai pateicību un lielas izbrīnītas acis, ka latviete var krieviski runajosam izpalīdzēt. . Tā lūk veido dialogu. Mazāk lekties vajag un vairak kompromisus meklēt, tad to pašu arī saņem pretī.


Starp citu, tautību neminēju un arī konkrētu nedomāju, minēju tikai kā vienu no nepatīkamiem un bieži sastopamiem piemēriem sadzīviskās kaimiņattiecībās.

Morgan, pārāk laikam tālu dzīvo no Latvijas, lai varētu vērtēt reālo situāciju. Neredzu nevienu krievu, kurš būtu zemāks par zāli un arī valodas ziņā neredzu viņu apspiestību...
Manā mājā dzīvo kundze, kura katrā mājas sanāksmē, atliek kādam runāt latviski, bļauj Govoritje po russki... un cilvēki mīļā miera labad runā arī. Nav jau grūti, ja prot. Par apspiešanu un diskrimināciju nesauktu sadzīviskus kašķus starp divu tautību agresīvi noskaņotām kundzēm. Tā kā, Morgan, nezinu, kādā vidē apgrozies, kur tiiik lecīgi latvieši atrodami un tik kusli krievi.
21.04.2014 15:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits