savadakas attiecibas - Tu un vecaki

 
Reitings 97
Reģ: 09.04.2014
Sveiki! Piedodiet,ka bez garumzimem! Nav man tadu plansete...
Meitenes, man vajaga jusu palidzibu. Gruti ir kluset un izlikties,ka visslabi.Vajaga skatu no malas. Saksu ar to,ka esmu preceta,man ir 5 gadigs berns. Ar mammu attiecibas vislaik bijusas jocigas - it ka mil,rupejas, pardzivo, bet tai pasa laika lien ara briziem nesaprotamas lietas... Piem. tinju gados, stradajot uz lauka, kur bija turpat kaimini, vina saka blaut,ka man mute ka vecas vecenes pakala un iesita man plauku... Tas bija tik pazemojosi,ka vel tagad atceros to! Ari par sexu, mr un citam meitenu lietam kautrejos runat. Biezi labprat viesojos pie labakas draudzenes,kurai bija forsi vecaki...
Labu laiku atpakal virs devas prom pelna. Vienojos, ka varesu padzivot pie mammas, atradu turpat darbu. Sanak vecakiem 2.stavs, man 1. un par visu es maksaju pati - pati perku est, malku perku, dodu elektribai utml. Vienigais - majas izmantoju pienu un olas, jo vecakiem ir govs un vistas. Pat, ja vecaki kur mani vai bernu ved (piem.pie daktera) es maksaju.
Bet arvien vairak man sap viena lieta... Attieksme... Ja censos sevi aizstavet, ko preti saku - dabuju pamatigu plauku vai mammas kavienu. Mamma pieteikusi - tu uz mani neblausi! Ok. Neblausu. Bet, kad vina blauj, tad saku - ludzu,neblauj- tad sanemu - attieciba pret tevi daru ko un ka gribu, kad tu busi mana mate, tad ari ta varesi. Tur ta lieta,ka es esmu mamma. Bet es nevaru iedomaties, ka es necienu bernu, jo tas,ka esmu mamma un vins mans berns,nenzoime, ka vins nav cilveks,kas pelnijis cienu... Un ari ta muziga manis nenovertesana! Skolas laika - tu nebusi spejiga pabeigt skolu un iestaties augstskola! Tomer es pabeidzu skolu un sobrid man 2 augstakas. Tu nevaresi to un sito, tu neesi normala mamma, normalas mammas dara savadak, nevis ka tu utml. Sobrid lukojam atsevisku dzivokli.jo vairak nevaru izturet. Bet,pat tad kad aiziesu, es zinu,ka nekas nemainisies.Jo pa vasaru dzivoju prom, bet tapat zvana - ko, tu ar bernu uz kaazam iesi, nee,normalas mates neiet uz tadiem pasakumiem ar berniem utml. Briziem man vnk gribas begt. Man sap manis nenovertesana,man sap gan fiziski, gan garigi vinas plaukas....Es saprotu ari,ka mil un uztraucas, bet tad kapec lien ara tadi nesmukumi?
18.04.2014 14:28 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Meitenes, kas parament auteerei miikstchauliibu. Juus vispaar varat iedomaaties, kaa tas ir kad tava MAMMA tevi shaadi noliek jau no beerniibas? Visu laiku kaut ko paarmet un veel sit. MAMMA. Logiski, ka meitenei ir iedragaata pashapzina, turklaat ja veel raksturs nav stiprs, tad vispaar. Nedomaaju, ka vienaa dienaa autore iemaaciisies buut stipra un zinaas iistos vaardus, kas taadai varmaakai jaasaka pretii.

Atkaartoshos - iesaku aiziet neskatoties atpakal, un tikai tad, kad taa mamma sapratiis (ja sapratiis), tad varbuut laut atpakal savaa gimenee.

Un aizej pie psihologa. Tu esi traumeeta jau no beerniibas no tavas mammas puses, jaasaak aarsteet, lai vari pilnveertiigaak dziivot dziivi
18.04.2014 15:57 |
 
Reitings 821
Reģ: 23.04.2011
Es ļoti atvainojos, bet tu man pēc tādas kārtīgas mīkstās izklausies. Mazs bērns esi, ka pati sevi pat pret savu māti nevari aizstāvēt? Atsāksi dzīvot savā dzīvoklī, uzreiz arī skats uz dzīvi pamainīsies. Es piemēram nevarētu tik negatīvā un noslogotā vidē normāli dzīvot, kad par katru sīkāko nesaprašanos man pa muti bliež. Sit pretim, ja nesaprot. Nu un kas, ka māte. Tu esi viņas bērns un arī tas, ka viņa pret tevi paceļ roku nav normāli. Nu, vismaz sitienā noķer viņas roku un draudīgu acu skatienu skatoties virsū saki, ka neko tādu virs negrasies paciest.
Ak, jā, telefona zvan. Uz tiem taču var neatbildēt. Nu labi, saprotu, ka ar mammu runāt tomēr gribas, bet nu es savējo izmācīju telefoniski man neko nepārmest vienkārši nometot klausuli, kad viņa sāk runāt muļķības. Neesi jau tu vienīgā, kurai gribas runāt ar viņu. Viņai arī gribas ar savu meitu parunāt, tāpēc domāju, ka to telefonisko skaidrošanos pārstās, kad sapratīs, kas par lietu.
18.04.2014 15:49 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
murmulite87 - es zinu, kā ir būt tādā situācijā, šis stāsts ir līdz mielēm pazīstams. Manā gadījumā Hitlers bija vecāmāte, kas šādi izturējās pret manu mammu. Bija 90-to gadu vidus un mamma bija ar diviem maziem bērniem palikusi bez vīra krīzes laikā, kad algas bija mazas un atsevišķu dzīvokli nevarēja uzturēt. Mammai, atšķirībā no autores, nebija izglītības, darbs arī bija mazā veikaliņā par pārdevēju. Tā nu visi dzīvojām pie omes, kurai patika valdīt un terorizēt. Mamma morālu vardarbību bija piedzīvojusi jau no bērnības, tāpēc aizvien grūtāk bija tai pretoties. Viss, ko viņa darīja, tika pavadīts ar vārdiem "tu neko nevari, tu neko nemāki, tu bez manis esi nulle, kura badā nosprāgs un bērnus bērnunamā ieliks" Pagāja 10 gari gadi, mamma atrada labāku darbu, no domes saņēmām dzīvokli un pārvācāmies. Mammai vēl mīksta sirds un viņa ar omi pa telefonu sarunājas, es telefonā viņas nr. sen esmu nobloķējusi, man ir sava dzīve. Ciemos jau gadiem nebraucam. Tagad viņa ir veca un vientuļa. Saņēma, ko pelnījusi. Autorei iesaku cīnīties par savām tiesībām uz mierīgu dzīvi un pārvākties pēc iespējas tālāk.
18.04.2014 15:48 |
 
Reitings 992
Reģ: 01.10.2013
sviests, ja nemaki sava vecuma aizstavet sevi, tad neviens neko normali nevares ieteikt,neviens nesaka ka jasit preti, bet kko ,lai tas nenonaktu lidz sana, bet ja to esi pieljavusi, tad laikam isti ar galvu nedraudzejies vaiarii sava zinat tev tas pati, saproti ka gribi :D
18.04.2014 15:40 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Kad atrodi dziivokli un paarvaacies, pasaki vinai, ka tev liidz kaklam un ka ar vinu vairs nekontkteesies. Saprotu, ka taapat taa ir tava mamma, bet vismaz uz paaris meeneshiem paartrauc kontaktu, nomaini numuru un viss. Lai iet bekaas. Ja gribees tevi un mazbeernu redzeet, tad lai labojas. Citu variantu neredzu, jo, ja jau pret tevi no beerniibas taa iztiikojas, tad, aciimredzot, tu vienkaarshi nemaaki netikt pazemota no mammas puses.
18.04.2014 15:39 |
 
Reitings 408
Reģ: 16.02.2014
Cik Tev ir gadi???? Tev ir BĒRNS un VĪRS un vēl auklējies ar savu māti!??! Ko,tavuprāt, viņa dara pareizi ?
18.04.2014 15:37 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Man liekas, ka mammas bieži tiek celtas augstākos posteņos nekā ir pelnījušas. Vismaz šajā gadījumā. It kā no vienas puses lieka - mamma ir mamma un pret viņu jāizturas ar cieņu, bet no otras puses - ja viņa sava mūža laikā ir spējusi dot negatīvo vairāk nekā pozitīvo, tad viņa vispār ir pelnījusi, ka viņu sauc par mammu?
Tu no viņas esi emocionāli atkarīga. Bet tu viņai nekad nebūsi laba. Iespējams, ka tā ir ļoti savdabīga mīlestība pret savu bērnu, lai pat neteiktu vairāk, ka tās vispār nav...
18.04.2014 15:32 |
 
Reitings 97
Reģ: 09.04.2014
tb jums
18.04.2014 15:29 |
 
Reitings 97
Reģ: 09.04.2014
Es neprasu jaums kaut ko mainit. Es saprotu, ka to varu tikai es :) Vnk man skita,ka vina parezi dara - vina tacu ir mamma.... Likas, ka jus teiksiet - jaa, vinai var... Laikam man vnk ir tas iepotets.....
18.04.2014 15:28 |
 
Reitings 408
Reģ: 16.02.2014
Manuprāt, arī pati nedaudz esi vainīga. Kā Tu vari pieļaut, ka Tev sit? Jā, viņa ir tava māte, bet viņai nav tādas tiesības tevi pazemot! Kāpēc vispār pie viņas vēl sēdi ja nespēj izturēt viņas attieksmi? Nu esi egoiste un pasūti viņu.Tik grūti nemaz nav- nomaini nr, pārcelies un nesaki adresi. Diez vai Tevi ar policiju meklēs. Bet ja tu to pati negribēsi, tad varēsi turpināt tupēt pie mātes un ļaut, lai viņa tevi pazemo. Mēs Tev forumā nespēsim palīdzēt, ja pati neko nemainīsi.
18.04.2014 15:18 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Nē, nu ne visiem paveicas ar vecākiem, bet beidz no sevis ņergu tēlot, tā vien izklausās, ka mātei ir taisnība.

Gribētu, jau sen pārtrauktu kontaktus, nomainītu telefonus, neteiktu adresi u.tml., tu taču pati saproti, ka šī būtu izeja neskatoties uz to, ka tā tomēr ir māte.
18.04.2014 15:12 |
 
10 gadi
Reitings 831
Reģ: 29.01.2009
Nu un ko tad? Neatbalsta un viss! Mani arī neviens neatbalstīja,jo viņiem likās, ka esmu uzņēmusies par daudz un daru to, kas nav piemērots man. toties tagad viss ir lieliski- esi pieaugusi pašai jāmāk pieņemt savi lēmumi un dzīvot patstāvīgi. Tu izsklausies pēc šausmīgi kompleksainas būtnes.
18.04.2014 15:12 |
 
Reitings 97
Reģ: 09.04.2014
pateiksu godigi - kad uzsauj plauku, tad man sak skist - pati bijai vainiga,nevajadzeja muti virinat, nevajadzeja ta darit utml.
18.04.2014 15:10 |
 
Reitings 97
Reģ: 09.04.2014
bet ka jau mineju - terors nebeigsies., ja aziesu.Pa vasaru,kad esmu prom, tapat zvana un parmet par normalam un nenormalam matem utml. Briziem liekas - sajuksu. Virs ari raugas lielam acim, jo lai kadus podus nav gazis, bet vecaki nekad sim nav situsi. Jaa, sava zinapie vira ari atri izskreju savulaik, jo loooti gribeju prom no majam...uz laiku izdevas. Ceru,ka tagad ari izdosies.
18.04.2014 15:07 |
 
Reitings 97
Reģ: 09.04.2014
Meitenes, bet ka es lai to nepielauju? Ka?!
Es jau teicu - esmekleju kur aiziet... Sakuma dzivojam atseviski,bet tad atkal kopa...Tagad mekleju kur palikt. Bet ta reali tada lieta,kur atkalnav atbalsta un tad kritas viss garigais - ''Tu bez mums nevaresi, tu pazudisi taja Riga un dzivokli...''Utml. Saprotat, psihologiski tas irgruti,ka dari, bet tevi nenoverte tuvakie cilveki.
18.04.2014 15:04 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
iedomājies situāciju no malas - precētu bērna māti ar 2 augstākajām izglītībām sit kaut kāda nenormāla vecene, kas vēl uzdrošinās pamācīt, kā dara normālas mātes un pārmest, ka tu neesi tāda. un tā vietā, lai tev ar tavām 2 augstākajām izglītībām pielektu, ka šo psihiski nelīdzsvarotu cilvēku jāpasūta trīs mājas tālāk, tu vēl pārdzīvo, ka neesi izpelnījusies šīs būtnes cieņu. tu jau sen esi liela meitene, kas prot pati par sevi pastāvēt un neviens, pat pašas māte, nedrīkst tevi sist un terorizēt. neesi, lūdzu, smieklīga.
18.04.2014 15:02 |
 
Reitings 97
Reģ: 09.04.2014
fashionslave, es neprasu zelot :) es stradaju un viss ir ok tada lieta :) Bet tiesi ka Tu saki - cilvekam,kuram mani pec idejas butu jaatbalsta... Nesen man gaja ciet... Reali gaja ciet, jo piedzivoju tirisanu. Centos runat ar mammu ka ar sievieti,jo likas - nebus ar mani labi. Bet ko sanemu? lai tikai nesakot viram,ka iet ciet, ve lpametisos un lai sanemos,jo citam ta medzot but un ir dzivas, bet es te nezin ko teloju....Ne, protams,kair bijis,ka atbalsta un ir labi...piem.palidzeja kad meita piedzima. Bet tadu brizu ir maz.
18.04.2014 15:01 |
 
Reitings 8
Reģ: 16.04.2014
Njā.. diezgan skarbi. Nesaprotu, kā tu vari atļaut tā vienkārši sist tev pļaukas? Principā pat par neko, jo savādāks viedoklis nav tam iemesls. Lai arī cik ļoti es mīlētu un cienītu savus vecākus, tādu attieksmi gan nepieļautu. Tev steidzami jānomaina sava attieksme pret to visu, jāsaprot, ka tas nav normāli un visbeidzot jāsāk pastāvēt par sevi, nepieļaujot tādas izdarības.
18.04.2014 15:00 |
 
10 gadi
Reitings 831
Reģ: 29.01.2009
Un beidz čīkstēt!!
Pilnīgi dusmas uzdzen :D pati uzturies negatīvā vidē, kur tiec pazemota kā pati saki- bet ko tu dari lietas labā? Pazvani vīram?
18.04.2014 15:00 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Kāda māte, tāda meita.
Vispār nevajag mocīt sevi, viņu un vēl bērnu - dzīvo atsevišķi!
18.04.2014 14:57 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits