Nokristīties

 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Man šī baznīcas tēma ir sveša, bet tā nu sanācis, ka mamma grib, lai es nokristītos (precīzāk, to grib viņas radi un mana drauga māte).
Kā notiek šis process? Kā tas notiek luterāņiem, kā katoļiem, kā pareizticīgajiem? Kas, ko, kā, cik maksā, cik ilgi, ko tas no manis prasa/prasīs dzīvē?
13.04.2014 17:22 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Ance, nav jau tik rupji un traki, kā tu uzrakstīji :)
Jā, neesmu pa baznīcām-gājējs un Bībeles lasītājs, tomēr, cik ir dzirdēts, tad pareizticība ir krietni tuvāka. Tieši tā iemesla dēļ, ka tur tu ej, kad vēlies, ja vēlies. Kristīts esi, svētība saņemta, nav jāskaita tēvareizes kā obligāts pasākums. Pareizticīgo baznīca ir vienīgā, kurā es labprāt ietu iekšā bez galvas sāpēm, jūtos labi. Tur neko neuzspiež.
Vienīgi, kā te tagad ar to nākotnes vīru būs, hmm.
Lai vai kā, tagad tā doma, kā viss notiek, ir skaidra.
13.04.2014 18:16 |
 
Reitings 168
Reģ: 31.01.2014
Neviena baznīca neko neuzspiež.
Uzskatu, ka kristīties pašas kristīšanās pēc, ir muļķīgi. Tu vispār zini, kāda jēga ir kristībām? Bez uzbraucieniem, vienkārši jautāju.
13.04.2014 18:23 |
 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
varu pastāstīt savu pieredzi. Šobrīd tieši eju iesvētes mācību luterāņos.
Aizgāju diezgan neticīga, bet dzīvē bija izmisuma punkts un man daži cilvēki bija stāstījuši, ka pēc iesvētes baznīcā daudziem dzīve izmainījusies uz labo pusi (starp citu iespējams tieši šī iemesla dēļ, tikai un vienīgi vēlot Tev to labāko, Tevi mēģina pierunāt iesvētīties), tāpēc zaudēt jau man nebija ko un sāku iet. Uzzināju, ka luterāņos pārsvarā iesvētes mācība (alfas kurss) notiek pavasaros un rudeņos. 4 mēnešus 1x nedēļā jāaiziet paklausīties lekciju, tad mazās grupiņās notiek diskusijas, var uzdot interesējošos jautājumus (viss kopā kādas 2h). Jāaiziet ari pa visu laika posmu uz dažiem dievkalpojumiem. It kā ir jālasa bībele, bet praktiski neviens ar varu nespiež. Tur neviens neko neuzspiež, nepārmet un neliek darīt. Pilnīgi neko - viss paša izvēle un brīva griba. Ja arī nebūsi lasījusi, neviens nepārmetīs un iesvēti neliegs. Un īstenībā man patīk. Mācītāji ir fantastiski cilvēki, lekcijas ir interesantas, liek par daudz ko aizdomāties. Nezinu, nevienu brīdi nenožēloju, ka esmu sākusi tur iet. Esmu sākusi uz dzīvi skatīties citādi, kļuvusi mierīgāka, līdzsvarotāka..
par naudām.. Manā baznīcā neviens neliek maksāt konkrētu naudas summu. Ir ziedojumi - cik gribi, tik noziedo, ja nevari atļauties, vari neziedot vispār.
13.04.2014 18:24 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Es pagājušo vasaru nokristījos luterāņu baznīcā. Vispār viņiem ir mācības kkādā noteiktā laikā, bet, kad es gāju mācības bija jau sākušās, tāpēc man bija atsevišķa saruna ar mācītāju. Neko traku nelika darīt :-D Bija jāmaksā naudiņa (30ls laikam), jo mani gan kristija, gan svētīja. Nu nez, nejūtu, ka man kāds tur būtu kko uzspiedis vai arī tagad skraidītu pakaļ un kko liktu darīt vai pieprasītu. Man tas bija vajadzīgs, lai kļūtu par krustmāti.
13.04.2014 18:25 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Un vispār ir interesanti papļāpāt ar mācītāju. Tāda psiholoģija jau vien ir.
13.04.2014 18:26 |
 
Reitings 2033
Reģ: 10.12.2012
es ik pa laikam pārcilāju domu, ka kādu dienu, kad reliģiskajā plānā viss būs man sakārtots, aiziet uz savu iesvētīto baznīcu un palūgt mani izsvītrot no draudzes. Drāmu negribu, bet lai kam kādu dienu vajadzēs, jo rodas sajūta, ka mani vēl rauj uz pusēm, bet negribas nevienu aizvainot.

Uz taviem jautājumiem nespēšu atbildēt.
13.04.2014 18:31 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Nē, tas galīgi nebija domāts kā apvainojums vai rupjība. Atvaino, ja tā šķita. Vienkārši pēc taviem komentāriem nešķita, ka tu reāli pati to vēlies.
13.04.2014 18:39 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Par pareizticīgajiem neko nezinu, jo esmu katoliete. Kolēģe, kas ir pareizticīgā, plāno pāriet katoļticībā, lai ar vīru piederētu pie vienas baznīcas. Viņa teica, ka arī katoļticība viņai tuvāka.
13.04.2014 18:44 |
 
Reitings 4197
Reģ: 16.09.2011
Es tik zinu, ka ja neesi kristīta, nevari kļūt par krustmāti krustbērnam, kā arī laulāties baznīcā. Vismaz katoļiem tā ir. Pati esmu kristīta jau ļoti maziņa būdama, arī iestiprināta esmu. Kad mani kristīja, man piedēvēja kreiso krustmāti, jo tā, ko ģimene vēlējās nebija kristīta.
13.04.2014 18:49 |
 
Reitings 386
Reģ: 17.10.2013
Kri.! kristies tikai ja pati to gribi, nevis tikai tāpēc, ka kāds to grib tavā vietā vai to prasa kādas normas.
13.04.2014 19:57 |
 
Reitings 1149
Reģ: 15.01.2014
Nokristījos pareizticībā, kad man bija padsmit gadi.
Ceremonija bija ļoti jauka. Jauns un saprotošs macītājs, klusa un mierīga ceremonija.
Laikam jau viss atkarīgs cik lielā baznīcā vēlas kristīties.

Un es ticu, ka cilvēks pēc kristībām mainās :) Ir teorija, ka pēc kristībām tiek dots kāds talants, kuru līdz tam neesi pamanījis. Tā teikt- izcelts saulītē :) Man tā noteikti notika :)

Bet, ja nav iekšēja pārliecība, ka vajag, tad nevajag nekur!
13.04.2014 20:25 |
 
Reitings 664
Reģ: 29.01.2009
iesaku Tev aiziet iechekot baptistu baznicu. ja esi Rigaa- Mateja baznica vai Vilandes baznica. man loti patik nepiespiesta atmosfera, pozitivie cilveki, jaukas dziesmas. cilveki vnk priecajas par dzivi. Personigi man gan katolu, gan luteranju baznica liekas garlaiciga, atvainojos. man liekas, ka tas ir tik forshi, kad baznica ir interesanti un pat jautri, jo Dievs tak ir tik pozitivs! :)
13.04.2014 20:42 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Šie tavi spriedelējumi par to, bez maz no "kura klaita labāk piestāvētu manai somiņai" sērijas, šķiet pat zaimojoši. Pastaigā kādu gadu pa baznīcām un atrodi to, kur jūties labi. Ne jau nokristies, jo tā tante domā, ka vajag. Tas ir tizli, atvaino.


++++
Man izklausās, ka Tev nevajag kristīties, jo izklausās, ka Tava saistība ar baznīcu arī beigtos līdz ar to nokristīšanos. Protams, Tev ir tiesības to darīt, bet man tāda attieksme liekas nepareiza.
Es esmu pareizticīgā, tiku nokristīta jau pavisam maziņai esot. Tām, kas saka, ka pareizticīgo baznīcā viss ir ļoti vienkārši, nekas nav jādara-no kurienes tāds viedoklis? Tas ir latviešu pareizticīgo baznīcā? Es esmu kristīta, eju uz krievu un ir ļoti daudz lietu, kas jāievēro, ir dažādi ierobežojumi.

Personigi man gan katolu, gan luteranju baznica liekas garlaiciga, atvainojos. man liekas, ka tas ir tik forshi, kad baznica ir interesanti un pat jautri, jo Dievs tak ir tik pozitivs!


Jautrs un interesants Tev varbūt kino vai kaut kāds cirks, baznīcai nav pienākuma kādu izklaidēt. Un, ja baznīca un tajā notiekošais šķiet garlaicīgs, tad cilvēks tajā neatrodas īsto iemeslu pēc.
13.04.2014 21:35 |
 
Reitings 664
Reģ: 29.01.2009
Anastasija tas ir mans personiskais viedoklis, jo uzskatu, ka Dievs ir pozitivs un man patik dievkalpojumos smaidit un justies brivi.
ja baznīca un tajā notiekošais šķiet garlaicīgs, tad cilvēks tajā neatrodas īsto iemeslu pēc.

tieshi tapec izvelos baznicu, kura man nav garlaicigi, shi baznica mani aizrava, kad vel biju berns. neviens no maniem vecakiem baznicaa niett, vnk pati aizgaju un loti patika, taa ari tur paliku
13.04.2014 21:41 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
tip_tip, baptisti vai tad nav kaut kādi sektanti?
un tādu jautrību man nevajag :D manuprāt, tas neiet kopā ar baznīcu.
13.04.2014 22:03 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
tas nebija domāts aizskaroši!
13.04.2014 22:03 |
 
Reitings 1149
Reģ: 15.01.2014
Anastasija nē. Es tiku kristīta krievu pareizticīgajā baznīcā. Rīgas Svētā Ņevas Aleksandra pareizticīgo baznīcā.
Un es nesaku, ka nav ierobežojumi dodoties uz baznīcu, bet, lai nokristītos nebija jādodas uz svētdienas skolu vai mācībām. Varbūt tas ir kā kurā baznīcā?
13.04.2014 22:13 |
 
Reitings 664
Reģ: 29.01.2009
Cukurvavere :D
nav nav sektanti, manaas jau pieminetajas baznicas ir superigi jaunieshu dievkalpojumi, pasakumi.
Bet nu tas ir tuvs man un manai dzives parliecibai!
13.04.2014 22:17 |
 
10 gadi
Reitings 225
Reģ: 17.01.2011
Cukurvāvere, nu tak paskaties, kas notiek kādā no baptistu baznīcām http://www.agenskalns.org/archives/323 un tad saukā par sektantiem. Tāda lēkāšana tur nav.
Tā nav sekta.
Internetā viegli atrodama informācija, ka
2004. gada 8. jūnijā tika parakstīts līgums starp valsti un 7 tradicionālajām Baznīcām, tai skaitā Baptistu draudžu savienību.
2006. gada 5. oktobrī Saeima otrajā lasījumā atbalstīja piecu tradicionālo konfesiju likumprojektus, tai skaitā Baptistu draudžu savienības likumprojektu, līdz ar to tika pieņemts Latvijas Baptistu Draudžu Savienības likums.

Pat civillikumā par laulību noslēgšanu ir minēts, ka:
Ja laulājamie pieder pie ev.-luterāņu, Romas katoļu, pareizticīgo, vecticībnieku, metodistu, baptistu, septītās dienas adventistu vai Mozus ticīgo (judaistu) konfesijas un vēlas salaulāties pie savas konfesijas garīdznieka, kuram ir attiecīgās konfesijas vadības atļauja, tad viņus laulā pēc attiecīgās konfesijas noteikumiem.

Tātad baptisti Latvijā ir atzīti par tradicionālu konfesiju. Svētdienās LTV1 tiešraidē raida dievkalpojumus.

Man tas šķiet kaut kas nesaprotams, cilvēks grib kristīties, jo radi un māte grib, ne veco, ne jauno derību lasīt negrib, nav pat mēģinājis patstāvīgi atrast informāciju par konfesiju atšķirībām, bet tajā pašā laikā stāsta, ka katolisms ir galīgi svešs un nepieņemams, bet pareizticība sirdij mīļa.
13.04.2014 22:53 |
 
10 gadi
Reitings 418
Reģ: 07.08.2010
Frāzes "Man šī baznīcas tēma ir sveša...", "...mamma grib, lai es nokristītos...", "Kas, ko, kā, cik maksā, cik ilgi, ko tas no manis prasa/prasīs dzīvē?" 100% parāda, ka Tev to nevajag, neesi tam gatava, nesaproti lietas būtību, neesi reliģiska utt.
13.04.2014 23:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)