Ēst veselīgi - GRUPIŅA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tātad, šī ir grupiņa meitenēm,kuras nemāk ēst veselīgi, bet grib iemācīties. Mēs gribam atteikties no miltu produktiem, saldumiem, makdonaldiem, eļļā ceptiem produktiem, čipšiem,pārlieku daudz garšvielām utt utt.

Mums vajag vienai otru pabakstīt, atgādināt, motivēt, reizēm pateikt kādu skarbāku vārdu, lai saņemtos un beidzot beigtu ēst kā senie latviešu zemnieki :D

Rītu sāksim ar kaut ko veselīgu, kā piemēram mazkaloriju jogurtiņu ar augļiem, nevis baltmaizi ar sviestu un desas gabalu,kurai pa virsu majonēze uzziesta.

Šeit mēs dalīsimies ar veselīgām receptēm,kuras būs salīdzinoši viegli pagatavot un ieejot veikalā neapjuksim - ai tam ēdienam grūti sapirkt produktus, nopirkšu saldēto picu.

Ja ir vajadzība, tad katra meitene var atrast sev kādu ,kas tuvāka un viena otrai kaut aizsūtīt atgādinošas sms,apmēram - neuzdrošinies pat skatīties uz cepumu pakas pusi,resnule :D vai dažai labai jāveik ikdienišķā burciņu procedūra, un viņa nevar uz to saņemties,bet vakarā saņem sms - tavs celulīts netaisās no tevis atvadīties labprātīgi!

Un te būs arī piramīda :


Galvenais, ja šodien saņemies uzsākt to lietu, tad nepadoties un nekrist kārdinājumā Maķītim :D Āmen !
27.01.2014 13:24 |
 
Reitings 471
Reģ: 18.06.2013
Man tas pats - Nutellu ēd bērni, tādēļ viņa katru rītu ir uz brokastu galda :/


Tieši viņas dēļ man kauns rakstīt, ko ēdu brokastīs. :D :(



Pusdienās toties labojos - salāti ar olīvām, laima sulu,pipariem un lardonu, lai kā nu tie mazie gļas gabaliņi tulkojas. :)
27.01.2014 17:22 |
 
Reitings 471
Reģ: 18.06.2013
Tpu, nav nekāda viņa, bet gan nutella. :D
27.01.2014 17:24 |
 
Reitings 39
Reģ: 19.01.2014
Es ļoti grēkoju ar brokastu pārslām un pienu, it kā jau nav nekas diži slikts,bet jau sāku aizrauties un ēst regulāri KATRU rītu brokastīs un reizēm arī pusdienās/vakariņās..
Bet vispār cenšos neēst vispār maizi, bet ja nu ļooti gribas, tad graudu maizi, vai ''ķieģelīti'' , sviestu gan nu galīgi nē.
27.01.2014 17:26 |
 
Reitings 900
Reģ: 19.01.2014
@ demoiselle

saprotu :)
27.01.2014 17:29 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Man loti patika pie sava 'Studenta", vina perfektais apraksts,ko vins ir dariijis nepareizi-peec taa loti labi vareeja saprast,ka cilveks saprot...
Laikam visgruutaaka lieta visaa ir -saakt izgarsot eedienus ,kuri ir taadi vienkaarsaaki.Ipasi tad,ja cilveeki ir pieradusi uzturaa lietot daudz sviesta,kreejuma...kas dod to iipaso garsu.
Taads pavisaam labs saakums-izgarsot riita "sviestmaizi",bez sviesta...Nelikt auzu paarslu putrai klaat neko saldu,dzert kafiju pilniigi tiiraa veidaa,saldinatu dzeerienu vieta dzert uudeni,neforseet ne ar augliem,ne sulaam.
Vislabaak ,ja arii "otras pusiites" eed tiesi taapat.
27.01.2014 17:31 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Maza piebilde-tikko cilveeks redz,kaa svars kriitaas stimuls ir divtik liels!
Es noteikti ieteiktu eest ik peec 4-5 st,bet katraa no eedienreizeem tomer to proteinu-tai nav obligaati jabuut galai ,bet tas nevar buut jogurts,kur ieksaa cukurs 25gm ,un proteins 2gm!
27.01.2014 17:36 |
 
Reitings 1613
Reģ: 09.03.2010
Es ari pievienosos. Es gribu sakt veseligi est, bet ne nomest svaru.
27.01.2014 17:42 |
 
Reitings 900
Reģ: 19.01.2014
produkti, kas palīdz sadedzināt taukus:
Zivis
Piena produkti -siers,piens,jogurts
Rieksti -mandeles etc+glāze ūdens (alternatīva avokado un saulespuķu sēklas)
Pākšaugi -pupas,zirņi,soja,lēcas,zaļie zirnīši

Enerģijas boosteri :
Ogas
Augļi
Pilngraudu produkti
27.01.2014 17:48 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Laikam katram savs,bet es arii pirms skriesanas neko daudz neforseeju ar cukuru.
27.01.2014 18:05 |
 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
Šobrid lasu A. Karra "Kā viegli nomest lieko svaru". Liekā svara gan man laikam vēl īsti nav, bet interesantas šķiet grāmatā izteiktās idejas par veselīgu pārtiku. Varbūt kāda ir lasījusi un varētu izteikt savu viedokli par tur lasīto? Varbūt kāda šos principus pielieto un var padalīties ar rezultātiem - vai tiešām viss sarežģītais patiesībā ir tik vienkāršs?

Pamatideju tur ir tāda, ka diētas nedarbojas. Bet ja cilvēks ēd pareizi un uzņemto pārtiku maksimāli pietuvina tādai, kādu cilvēkam ir paredzējusi daba, tad svara problēmām vispār nevajadzētu būt. Tur visai argumentēti tiek skaidrots, kāpēc cilvēkam būtībā nav nepieciešama ne gaļa, ne piens, bet ideālākā pārtika ir augu valsts produkti. Tāpat izskaidrots, kāpēc mēs varam būt pieēdušās, bet just izsalkumu, kāpēc mums tik ļoti garšo viss neveselīgais utt.
Lasu un domāju. Viss tur baigi loģiski it kā.. bet ja tā, tad tiešām radikāli jāmaina domāšana, lai atrisinātu mūžsenās ar ēšanu un svaru saistītās problēmas, kas nomāc mūs, sievietes...
27.01.2014 18:11 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Man piemeram, nekad nav bijis liekais svars,bet man bija cita vaina-ieveeroju ,te dziivodama,ja eedu visu,kas kaarojas-nebija energija,bija miegainiiba ,nogurums ,seja atceros bija pumpaina utt
Tad viirs paneema mani rokas ,un jau vairaakus gadus -esmu cits cilveeks.
Es vienmeer saku -tas ir dziives veids.Es nekad nevaretu teikt ,ka mees dziivojam uz kaadas iipasas dieetas,bet esam loti tuvu ZONE-tas gan.Esmu ieveerojusi,ka man pilniigi neprasaas cukurs-driizaak varbuut melnaa sokolaade un tad arii ,pavisam mazs gabalins...
Viens teikums-ir jaamaacas izgarsot vienkaarsi eedieni,bet veseliigi...
27.01.2014 18:22 |
 
10 gadi
Reitings 2935
Reģ: 29.01.2009
Kā jums šķiet, vai kebabs ir slikta ātrā uzkoda? Es sev saku, ka tie ir svaigi dārzeņi ar grillētu gaļu (tauki notek nost)- tātad nekas slikts. Izvēlos tikai vistas gaļu, kas ir liesāka par liellopu. Manuprāt, vienīgais sliktais šajā salikuma ir lavašs- tīrākie kviešu milti. Kebabs ir mana vājība- īpaši PMS laikā :D
27.01.2014 18:26 |
 
Reitings 435
Reģ: 12.01.2014
KUR Rīgas centrā var veselīgi paēst!?
27.01.2014 19:04 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Pupsik, dazhreiz jau var visu. Bet tieshaam dazhreiz. Ja tev sanaak paaraak biezhi, tad maajaas var uztaisiit veseliigaas wrapu, kebabu versijas
27.01.2014 19:08 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
Nela, es 90% izvēlos Lido :D
27.01.2014 19:11 |
 
10 gadi
Reitings 3185
Reģ: 18.12.2012
Man ar veselīgu ēšanu ir ļoti, ļoti grūti. Man ir grūti pat pieķerties tai idejai, ka jāpiespiež sevi darīt (ēst/neēst) kaut ko tādu, ko varbūt nemaz negribas.
Nespēju sevi radikāli ierobežot, tāpēc vienmēr sāku pamazām. Agrāk bija labi rezultāti, šoreiz ķeršos pie tā paša, jo palaidos...
Sākumā izslēdzu 'traģiskās' lietas - saldos dzērienus, saldumus, čipsus, bulciņas (lai gan ar to visu arī ir visvieglāk, jo nelietoju uzturā tik daudz).
Pēc tā no manas ēdienkartes izlido pārsaldināta balta kafija, mērces (daudz un dažādas, jo īpaši mīlu majonēzi).
Kad tas viss pazudis, sākas grūtākais posms. Cenšos mazāk sālīt, mazāk eļļu izmantot, mazāk cīsiņu, mazāk gaļas kā tādas, mazāk pārslu, mazāk ķimikāliju.
Katrā ziņā - man vieglāk sevi motivēt sportam, nevis veselīgam uzturam...
27.01.2014 19:13 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Manuprāt, veselīgas, sātīgas, veiksmīgas brokastu izvēles :)

Auzu pārslu putra - klasika nemirst.


Pilngraudu maizīte ar dažādām variācijām par virsiņu, piem. avokado.



Viennozīmīgi Grieķu jogurts - augsts olbaltumvielu saturs, ne cik cukuru. Pēc izvēles klāt piedevas.


Pankūkas - miltu vietā auzu pārslas, cukura vietā - banāns, visu kopā samīca un cep.



Olas un to kulteņi, omletes. Var regulēt tauku daudzumu omletes pagatavošanai izmantojot vairāk olu baltumus, nekā dzeltenumus.




Biezpiens/mājas siers


Man tiešām šķiet, ka šīs ir viegli pagatavojamas maltītes.
27.01.2014 19:27 |
 
Reitings 2629
Reģ: 20.01.2014
Varu pievienoties tām, kas šeit mācās ēst veselīgi, jo pati esmu ceļā uz to. Šobrīd manā ēdienkartē katru dienu ir dārzeņi, veselīgi pagatavota vistas gaļa vai zivs, olas, griķi, kefīrs, dažreiz atļaujos saldumus. Grūti pašai noticēt, ka vēl salīdzinoši nesen pārtiku tikai no šokolādes, pelmeņiem, majonēzes utt :D vienreiz mēģināju atcerēties, kad tad pēdējoreiz ēdu dārzeņus un sapratu, ka tas bijis pirms vairākiem mēnešiem. Tagad pašai prieks, ka esmu šos ēšanas paradumus mainījusi. Ziemassvētku/ Jaungada laikā sanāca ēst vairāk un neveselīgāk kā ikdienā un sapratu, ka organisms jau tik ļoti pieradis pie veselīga ēdiena, ka no neveselīgā slikti paliek. Gribētos vēl kaut kā iemācīties nepaklupt, pēkšņi sagribot kaut ko neveselīgu (piemēram, šokolādi tieši pirms pašas gulētiešanas) un ja tomēr sagribas, lai tas būtu kāds veselīgs našķis.
27.01.2014 19:29 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Par ēšanu ārpus mājām-

Praktiski visur var paēst, ar zupu nevar nošaut garām(ja vien tā nav krēmzupa), gaļas, zivis(Vairāk Saules ir laba pieredze, jo zivis sautē, ne pārcep eļļā panējumā), daudz kur, tikai jāskatās, jāeksperimentē. Tagad jau ir arī Smart Food, Raw Garden. Kā jau minēja, arī Lido - ir gan salātu bārs, gan zupas, gan griķi, nu viss.
27.01.2014 19:31 |
 
Reitings 68
Reģ: 10.12.2013
Forša diskusija! Priecāšos par jaunām un interesantām receptēm!

Man gan nekad nav nācies cīnīties ar svara problēmām un nepatiku pret sportu, bet uzskatu, ka vislabākais uzturs ir tāds (protams, visam ir robežas), kādu to vēlas organisms! Nu nav nekas slikts ne tajā kartupelī, ne cukurā vai našķī, ja uzturs ir sabalansēts un normas robežās veselīgs (izlaiž tās, kas pārtiek no fast food).

Galvenais, lai organisms un pašsajūta ir laba, lieko organisms atsijās tāpat! :)


P.S. Tepat pajautāšu, kādas ir mīļākās zupu receptes ar ķirbi? Man retu reizi sanāk pagatavot tā, lai tas nesistu `zivs` piegaršu . .
27.01.2014 21:09 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits