Ēst veselīgi - GRUPIŅA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tātad, šī ir grupiņa meitenēm,kuras nemāk ēst veselīgi, bet grib iemācīties. Mēs gribam atteikties no miltu produktiem, saldumiem, makdonaldiem, eļļā ceptiem produktiem, čipšiem,pārlieku daudz garšvielām utt utt.

Mums vajag vienai otru pabakstīt, atgādināt, motivēt, reizēm pateikt kādu skarbāku vārdu, lai saņemtos un beidzot beigtu ēst kā senie latviešu zemnieki :D

Rītu sāksim ar kaut ko veselīgu, kā piemēram mazkaloriju jogurtiņu ar augļiem, nevis baltmaizi ar sviestu un desas gabalu,kurai pa virsu majonēze uzziesta.

Šeit mēs dalīsimies ar veselīgām receptēm,kuras būs salīdzinoši viegli pagatavot un ieejot veikalā neapjuksim - ai tam ēdienam grūti sapirkt produktus, nopirkšu saldēto picu.

Ja ir vajadzība, tad katra meitene var atrast sev kādu ,kas tuvāka un viena otrai kaut aizsūtīt atgādinošas sms,apmēram - neuzdrošinies pat skatīties uz cepumu pakas pusi,resnule :D vai dažai labai jāveik ikdienišķā burciņu procedūra, un viņa nevar uz to saņemties,bet vakarā saņem sms - tavs celulīts netaisās no tevis atvadīties labprātīgi!

Un te būs arī piramīda :


Galvenais, ja šodien saņemies uzsākt to lietu, tad nepadoties un nekrist kārdinājumā Maķītim :D Āmen !
27.01.2014 13:24 |
 
Reitings 2224
Reģ: 29.01.2009
Vispār jau ar augļiem un burkāniem nevar baigi aizrauties, tajos ir daudz cukura ;)
29.01.2014 20:18 |
 
Reitings 125
Reģ: 09.01.2013
Jollya, ja es ņemtu uz salīdzinātu savu kādreizējo uzturu un tagadējo, tad tak labāk, ka es starp ēdienreizēm graužu burkānu, nevis snikeru, un kādu ēdienreizi, kurā būtu eļļā vārīti frī vai kaudze ar bulciņām, aizstāju ar augļiem. Tā tak ir labāk tomēr, ne?
29.01.2014 20:48 |
 
Reitings 2224
Reģ: 29.01.2009
Nu ja tu vienu burkānu grauz tad jā, bet ja sāksi daudz grauzt tad sanāks vel tas pats.
Tā ļoti daudzi mēģinot, piemēram, nomest svaru grauž ābolus starp ēdienreizēm un brīnās, ka nekas neiet nost- a izrādās, ka par daudz viņus grauž.
29.01.2014 21:27 |
 
Reitings 77
Reģ: 26.01.2014
ko jūs iesakat kā labu un veselīgu darba laikā pusdienām un līdzi paņemamam launagam
29.01.2014 21:41 |
 
10 gadi
Reitings 730
Reģ: 17.10.2013
Ēdiena atskaite
:D
Brokastis
Graudu maizīte ar avokādo, banāns, svaigi spiesta apelsīnu sula. Maza tasīte kafija ar pienu.

Pusdienas
Rīsi ar dārzeņiem, Zaļā tēja, biezpiena sieriņš (maziņš ja kas, grēkoju)

Vakariņas
Biešu zupa, ābols, zaļā tēja. :)

Pa vidu bija indijas rieksti, vēl bija pašgatavots musli batoniņš. Ņaammm :D
29.01.2014 22:29 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Dio- ir problēmas ar laktozi tādējādi pienu kā tādu iedzer nevaru,izņemot sojas pienu.
29.01.2014 22:39 |
 
Reitings 189
Reģ: 02.01.2011
Es uztaisītu kādas maizītes, piemēram, pilngraudu rupjmaize ar tvaicētu vistu un kādi dārzeņi, ar jāņu sieru un tomātu vai gurķi, uz maizes var smērēt arī pašas gatavotu biezeni no avokado un vārītas olas utml. Protams dažāda veida salāti gan tunča, gan pupiņu, siera, vinegrets vai vieglāki salāti ar zaļumiem. Ļoti viegli var uzcept zivju, vistas vai dārzeņu kotletes. Iepriekšējā dienā var uzcept arī pankūkas gan pildītas plānas ar biezpienu, gan sāļas, tik pat garšīgas ir cukini pankūkas un citu dārzeņu, man piemēram garšo arī aukstas ar grieķu jogurtu. Tā varētu turpināt, bet tas ir pirmais, kas galvā ienāca... Launagā ņemt grieķu jogurtu, augļus, riekstus, auzu pārslu cepumiņus

Meitenes ko jūs ieteiktu pagatavot no sasaldētiem zirņiem, izrādās to saldētavā ir vairāk kā vajag. Varbūt kādu sautējumu no zirnīšiem un burkāniem?
29.01.2014 22:44 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Sautējums jā..man patīk dažādi dārzeņu sautējumi. Zirnīši, brokuļi, burkāni..vai arī omlete ar zirnīšiem.
29.01.2014 22:46 |
 
Reitings 125
Reģ: 09.01.2013
Šodien es ar vakariņām mazliet izlaidīga biju - atļāvos dēļ tā, ka maz ēdu B & P :D
Sagriezu vistas fileju smalki, smalki, sajaucu ar garšvielām, olām un sieru (jā, atļāvos), sakrāmēju uz plāts un krāsnī iekšā. Garšīgi! Un klāt rīsi. Šodien gribēju sevi (un vīrieti) palutināt...
29.01.2014 23:35 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
ai, mums shovakar bija pica :D Ciemos bija draugi, visiem bija sminkums gatavot, bet nu nekas.

Queen, turku zirnjus es parasti jau peerku konserveetos, tos kas lielveikalos staav blakus visaam konserveetajaam pupnaam. Noskaloju un tad taisu tos savus grauzdeejumus.
30.01.2014 02:58 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
Šorīt brokastīs grauzdēta maize ar biezpienu, kas sajaukts ar krējumu un zaļumiem un prošuto šķēle. Svaigi spiesta apelsīnu/citronu sula.

Vakariņās plānoju lazanju ar baklažāniem un brokoļu mērci. Protams salāti kā vienmēr - zaļie salāti, olīves, šalotes sīpols ar olīveļļas, baltvīna etiķa un čut čut svaigi spiestas citronu sulas mērcīti. Saldajā, ja nenoslinkošu būs mājās gatavots saldējums.
30.01.2014 09:25 |
 
Reitings 5481
Reģ: 17.08.2010
DIO ārprāts, izklausās dikti garšīgi! (l) Kāda ir recepte lazanjai ar baklažāniem un brokoļu mērcei?
30.01.2014 09:43 |
 
Reitings 125
Reģ: 09.01.2013
Brokastiņās sataisīju banānu ar kivi un grieķu jogurtu + tēja. Vairāk neko nevarēju ieēst, jo steidzos :D
30.01.2014 09:50 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
aloe,
šeit būs:
SASTĀVDAĻAS
2-3 baklažāni;
50 g valriekstu, rupji sadrupināti;
12 gab. lazanjas plākšņu;
125 g mocarellas siera, sagriezts plānās šķēlēs;
20 g cieta siera, smalki sarīvēts;
mērcei:
viens liels brokolis novārīts un sablenderēts;
30 g sviesta;
2 ēd.k. miltu;
500 ml piena;
125 ml salda krējuma;
2 vidēji lielas ķiploka daiviņas, izspiestas caur ķiplokspiedi;
jūras sāls pēc garšas;
svaigi malti melnie pipari pēc garšas;
2 rīvējieni svaiga muskatrieksta;
50 g ciets siera, smalki sarīvēts;

PAGATAVOŠANA
Gatavo mērci.
Katliņā izkausē sviestu un, kad tas sāk burbuļot, liec klāt miltus. Iemaisi un uz mazas liesmas turpini maisīt kādas 2 minūtes, līdz milti kļūst viegli zeltaini. Kad sasniegta šāda stadija, lēnām lej klāt siltu pienu un visu laiku maisi. Pienu lej klāt ļoti lēnām, visu laiku maisot. Kad pieliets viss piens, maisot lej klāt arī saldu krējumu.
Vāri uz vidējas liesmas līdz mērce sabiezē, pievieno sablenderēto brokoli. Beigās pievieno ķiplokus, sieru, piparus, muskatriekstu un samaisi. Pašās beigās pievieno sāli.
Sakarsē krāsni 190 grādus karstu.
Gatavo lazanju.
Ietauko ar sviestu stikla pannu (es izmantoju spreju). Kārto pannā pirmajā kārtā lazanjas plāksnes. Pārlej ar daļu mērces. Tad liec virsū baklažānus sagreiztus šķēlēs. Uzliec daļu riekstu. Atkal klāj kārtu ar lazanjas plāksnēm. Pa virsu mērci, baklažānus un riekstus. Tad liec plāksnes, kurām pa virsu kārto baklažānus, riekstus, un tikai tad pārlej ar mērci. Uzber sarīvētu cieto sieru un saliec mocarellas šķēlītes.
Liec krāsns vidējā nodalījumā un cep 40 minūtes, līdz lazanja ir skaisti zeltaina. Izņem ārā, ļauj nedaudz pastāvēt un pasniedz.

Voilā :)
30.01.2014 10:06 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
DIO, Tev recepsu blogu vajag, tik labi apraksti est gatavosanu!
30.01.2014 10:31 |
 
Reitings 2
Reģ: 16.03.2010
Labrīt!
Šad tad palasu diskusijas taču pati nekad neesmu piedalījusies diskusijās.
Šī liekas gana saistoša un aktuāla arī man:) Kā daudzas jaukās dāmas arī es esmu pievērsusies veselīgam uzturam un sportiņam.

Šī rīta brokastis - omlete no 2 olu baltumiem un 1 veselas olas+ apcepu papriku,tad pārlēju ar olu un kad bija gatava pārkaisīju ar dillēm.Klāt sagriezu mazos ķirštomātiņus(Rimi nopērkami ļoti garšīgi tādas mazas plūmītes) mmm... + pirms ēšanas citronūdens (silts) ar medu Garšīgi un veselīgi!
30.01.2014 10:34 |
 
Reitings 5481
Reģ: 17.08.2010
Paldies, DIO! :)
30.01.2014 10:36 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Es vakarā taisīšu turku zirņus ar basmati rīsiem (basmati rīsi ir visveselīgākie no baltajiem, ne-brūnajiem rīsiem, ar viszemāko glikēmisko indeksu starp tādiem rīsiem).

Turku zirņi taps tomātu mērcē (no svaigiem tomātiem gatavotā).
30.01.2014 10:47 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Pēc vakardienas saldumiem šodien man arī gribas te iesaistīties.

DIO, izklausās garšīgi. Šo es noteikti pamēģināšu. Kā Tev liekas, vai vīrietim, kurš vienmēr grib gaļu, varēs iemānīt?
30.01.2014 11:08 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Pēc vakardienas saldumiem šodien man arī gribas te iesaistīties


Njā.... vakar es godīgi apēdu visus, visus saldumus, kas bija palikuši pēc ballītes. Nu tā, pa tīro. Aizbraucu un iepirku pāris kilogramu citrusaugļu, ko ēst tā vietā visu dienu.

Un vakara pēc darba mani uz galda sagaida... milzu kaste ar maniem mīļākajiem zefīriem. Mana mīļā ģimene ir (ka vienmēr) pacentusies sagādāt man kaut ko garšīgu.

Manas vakariņās vakar: kafija ar zefīriem.
Manas brokastis šorīt: kafija ar zefīriem.

Vot tā, dzīvoju "veselīgi " :D
30.01.2014 11:12 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits