Ēst veselīgi - GRUPIŅA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tātad, šī ir grupiņa meitenēm,kuras nemāk ēst veselīgi, bet grib iemācīties. Mēs gribam atteikties no miltu produktiem, saldumiem, makdonaldiem, eļļā ceptiem produktiem, čipšiem,pārlieku daudz garšvielām utt utt.

Mums vajag vienai otru pabakstīt, atgādināt, motivēt, reizēm pateikt kādu skarbāku vārdu, lai saņemtos un beidzot beigtu ēst kā senie latviešu zemnieki :D

Rītu sāksim ar kaut ko veselīgu, kā piemēram mazkaloriju jogurtiņu ar augļiem, nevis baltmaizi ar sviestu un desas gabalu,kurai pa virsu majonēze uzziesta.

Šeit mēs dalīsimies ar veselīgām receptēm,kuras būs salīdzinoši viegli pagatavot un ieejot veikalā neapjuksim - ai tam ēdienam grūti sapirkt produktus, nopirkšu saldēto picu.

Ja ir vajadzība, tad katra meitene var atrast sev kādu ,kas tuvāka un viena otrai kaut aizsūtīt atgādinošas sms,apmēram - neuzdrošinies pat skatīties uz cepumu pakas pusi,resnule :D vai dažai labai jāveik ikdienišķā burciņu procedūra, un viņa nevar uz to saņemties,bet vakarā saņem sms - tavs celulīts netaisās no tevis atvadīties labprātīgi!

Un te būs arī piramīda :


Galvenais, ja šodien saņemies uzsākt to lietu, tad nepadoties un nekrist kārdinājumā Maķītim :D Āmen !
27.01.2014 13:24 |
 
Reitings 2792
Reģ: 09.12.2010
MADasaHatter - Tev drīzāk jau ir jāgriežas pie uztura speciālista vai jau pie ārsta.
29.01.2014 09:27 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Biezpiens ar svaigu gurķi un grauzdiņš.
29.01.2014 09:39 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Dio kā tu gatavo tos smūtijus? Tikko pamodos kafija un cenšos ieēst putru ar ķiršu ievārījumu, bet kā nelien iekšā.
29.01.2014 10:27 |
 
Reitings 471
Reģ: 18.06.2013
Demoiselle, Parfait,


ko tas nozīmē? kāpēc uz pakas rakstīts, ka turku zirņu tradicionālā pagatavošana ir 2-2,5h ? :o :D :D
Kādēļ neviens iepriekš neteica, ka viņi jāmērcē 4h stundas, vai vispār labāk diennakti? Es gribuuuuu!!!!
29.01.2014 10:32 |
 
Reitings 223
Reģ: 29.01.2009
Esmu saldummīle, tādēļ mans ceļš pie veselīgās ēšanas ir lēns un pakāpenisks.
Sāku ar to, ka ierastā brokastu mušļa at jogurtu vietā izvēlos uz 50% mazāk musli + klijas + paniņas (Annele 0.3%) + biezpiens. Rezultātā mazāk kaloriju, labāka OH, OBV proporcija.
Tāpat darbā cepumu un konfekšu vietā uzkožu pāris riekstus - iegūstu vērtīgus taukus, izvairos no cukura. Citreiz apēdu kādu ābolu vai bumbieru.
Pusdienu ēšanu restorānos (vismaz gaļa/zivs + piedevas + salāti) aizstāju ar mājās gatavoties salātiņiem - tuncis vai lasis + rukola/spināti + rīvēts čedars + tomāti + tējkarote pesto + citreiz kuskus. Sanāk lētāk, veselīgāk, un kontrolēju, ko es apēdu - bez treknām nezināmas izcelsmes mērcēm.
Vieglās vakariņās ēdu biezpienu. Ja eju uz treniņu - kādu sautētu vistas fileju ar garšvielām + zaļie salātiņi.
Tajā pat laikā neko sev neaizliedzu - ja prasās, uztaisu kādu cheat meal vai cheat day.

Rezultātā ievērojami esmu uzlabojusi savas ēdienkartes veselīgumu, bet nejūtos izsalkusi vai nelaimīga, kas noteikti notiktu, ja pēkšņi atteiktos no OH vispār, vai sāktu ēst sev nepierastu ēdienu (olas, putras u.c.)

Ko es gribēju ar to pateikt? Pāriešana uz veselīgu ēšanu ne vienmēr ir nepatīkama un rada diskomfortu. Vienkārši biežāk ir jāizdara veselīgās izvēles, ņemot vērā savas ēšanas preferences.
29.01.2014 10:36 |
 
Reitings 35
Reģ: 29.01.2009
Laba diskusija, paldies!:) Sekoju līdzi jūsu rakstītajam.

Varu izstāstīt par savu pēdējā laika atklājumu. Mūsu ģimenē (nu, neēdam mēs ļoti veselīgi, pat drīzāk varētu teikt, ka neveselīgi), nobruka tosteris. Skatījāmies, pētījām- kvalitatīvs tosteris, apmēram, 30 Ls. Tā vietā (par tādu pašu summu) iegādājāmies galda grilu! Sanāks baigā reklāma, bet neesmu es nekāds izplatītājs :D Jau pāris mēnešus tik grilējam un grilējam. Vīrs taisa tostermaizītes (sanāk kā narvesen topmaizes), es esmu sajūsmā par visa veida dārzeņu grilēšanu(sevišķi labas sanāk sēnes, cukīnī, baklažāni, burkāni), gaļa- ļoti ātri gatavojas, es pat cepu grilā kotletes. Un ir divi nenormāli lieli plusi- visu grilē bez taukvielām, no gaļas notek tauki pa renīti. Mans grils vispār tā arī saucas- lean mean fat grilling machine. Mazs solītis pretī veselīgākam uzturam. Ja godīgi, nezinu vai tas ļoti ietekmē manu veselību un svaru, bet jūtami uzlabojusies pašsajūta un kg nost!
29.01.2014 11:06 |
 
Reitings 1
Reģ: 29.01.2014
Pievienojos jūsu bariņam :) Laiks mainīt ikdienas paradumus. Vispār esmu totāls neveselīgo ēdienu guru, man garšo viss, kas ir taukains, cepts, sāļš :D Čipsi un sieri ir mana vājība.
Šodienas rīts iesācies ar 2 banāniem un grillētu vistas fileju.
29.01.2014 11:21 |
 
Reitings 125
Reģ: 09.01.2013
Moon prasīja par tām konservu pupiņām - es parasti katliņā ieleju mazliet ūdens (tā ka nosedz apakšu), iegāžu visu konservu iekšā un uzsildu. Kad ir karsts un vārās, ņemu nost, jo gatavs. Jo ilgāk vārīsies, jo vairāk pupiņas juks ārā.
29.01.2014 13:59 |
 
Reitings 900
Reģ: 19.01.2014
@ kampanella

jā, jo garšīgi :D
kas viņos neveselīgs????
29.01.2014 14:06 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Jau kādas 3x esmu izlsijusis VISAS diskusijas lapas. Vakar rūpīgi norakstiju blociņā vairākas receptes un uztaisiju iepirkumu sarakstu.
Vakar uzvāriju dārzeņu zupiņu ar šampinjoniem un ēdu ar rupjmaizi.
Brokastīs ēdu auzu pārslu putras tagad,katru rītu. Citreiz ar pienu,citreiz ar zapti.
Pa vidu dienai ābolus graužu,kaut arī man īsti negaršo āboli. :D

Un joprojām 10000x dienā virinu ledusskapi :D Atveru,paskatos un aizveru :D
29.01.2014 14:16 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
@ kampanella

jā, jo garšīgi
kas viņos neveselīgs????


Piemēram tas, ka tur biezpiens ir vairāk kā attāls brālēns sastāvā un pilns ar nevajadzīgu cukuru, bonusā diezgan trekns un tie neskaitās pie vērtīgiem taukiem kā tas ir ar riekstiem, piemēram.. Biezpiena sieriņi tiešām ir nejēdzīgs produkts. Apmēram tā pat kā saldinātie jogurti. Šķiet veselīgi, bet patiesībā baigie draņķi pa lielam.
29.01.2014 15:47 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Iepazīstamies ar biezpiena sieriņa Kārums vanilla (Vanilla tāpēc, ka tas ir vienīgais no Kāruma sieriņiem, kuram sastāvā nav norādīta neviena E viela) sastāvu – 100 g biezpiena sieriņa ir 347 kilokalorijas, 24,5 g tauku. Viens biezpiena sieriņš kārums satur apmēram 156 kalorijas un akurāt tikai 28 g biezpiena. 28 g biezpiena pilnīgi noteikti ir vairāk nekā nemaz biezpiena, tomēr apēdot 28 g parasta 9 % biezpiena uzņemam 26 kilokalorijas. Manuprāt, ir tāda neliela atšķirība! Un parastā biezpienā nav nedz dabīgajam tuvināts vaniļas aromāts, nedz citādas ne tik labas lietas.


Citāts.. nu pareizi tur teica - labs našķis, bet ne bāzes ēdiens.
29.01.2014 15:49 |
 
10 gadi
Reitings 730
Reģ: 17.10.2013
@kampanella
Var jau pati pagatavot biezpiensieriņus. ;) Nebūs jau ļoti veselīgāk, bet tomēr TU zini, kas tur ir iekšā. :)
29.01.2014 15:52 |
 
Reitings 125
Reģ: 09.01.2013
Man vienreiz izdevās uztaisīt foršos biezpiena sieriņus pašai. Bija baigi labais :)
29.01.2014 15:57 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012


Būs jāpapēta sastāvs šim jogurtam nākamreiz, kad būšu Rimi. Nebiju pievērsusi tādam uzmanību. Es pagaidām izvēlos to vienu, kas bez laktozes (valio gefilus).
29.01.2014 16:02 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
MADasaHatter,

banānu smūtiju gatavoju vienkārši - lieku blenderī vienu banānu,glāzi jogurtu vai pienu, pustējkaroti kanēļa, saujiņu riekstu - šorīt lazdu. Blenderēju līdz viendabīgai konsistenei. Par cik lasīju, ka esi izgājusi cauri visai bēdīgai pieredzei, Tev noteikti ir jālieto lauku piens, krējums, lai stiprinātos, kalciju - stirpināsi kaulus. Zivju eļļu arī iesaku, mati un nagi, galu galā āda. Lieto daudz uzturā bietes un citus dārzeņus sezonas. Un noteikti dari ko fizisku, tavai veselībai tas ir vienkārši nepieciešams. Veiksmi.
29.01.2014 17:05 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Jau pasen gribēju izmēģināt, bet nesanāca, tad nu šorīt ieliku saldetāvā šķēlēs sagrieztus banānus-ripiņas. Pa virsu uzliku augstāk ievietoto grieķu jogurtu nedaudz un pārbēru ar sezama sēklām. Tagad pēcpusdienā izņemot - tiešām garšīgi, der tām, kam gribās uzkost kaut ko saldu ik pa laikam - kā konfektes. Un tā kā auksti tie gabaliņi, tad nevar ātri norīt. :)

Bildēs gan izmantots zemesriekstu sviests un šokolāde - arī noteikti ļoti garšīgi.


29.01.2014 17:12 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Oi, man ari noderetu atgadinajumi par kremosanos! Saja, ziemas sezona, nu tiiiik sausa ada ir kluvusi. Pati vairs nesaprotu ka man trukst. Udeni dzeru, labos taukus edu.. ir kadai lidzigi? Ir kads super lidzeklis sausai adai?
29.01.2014 18:32 |
 
Reitings 125
Reģ: 09.01.2013
Salomē:
http://cosmo.lv/forums/topic/156738-mitrinos-kermena-krems-kurs-vislabakis/
29.01.2014 18:39 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
Vakariņas bija dikti interesantas: Marinēta jēra šķēle ar pipariem, zaļie salāti kā vienmēr un protams jogurts, šoreiz ar apelsīnu, kamēr vēl pieejams + sarkanvīna glāze - izcils 1997 gada merlots.
29.01.2014 19:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits