Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai skolēniem ir jāgrābā lapas skolas teritorijā?

 
Reitings 15
Reģ: 21.10.2013
Šodien man skolā bija jāgrābā lapas, bet es nezinu vai skola drīkst mūs piespiest grābāt lapas. Tāpēc gribu dzirdēt viedokļus no Jūsu puses lai zinātu kā rīkoties.
21.10.2013 18:26 |
 
Reitings 31
Reģ: 21.12.2014
ak jel kā tracina tas vārds jāgrābā!
Jā, mums tas vienmēr bija jādara, un tā tam arī jābūt!
Pat ja nebūtu tā jābūt, tev rokas nokrīt nedaudz sagrābjot?
22.12.2014 22:31 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Itkā jau esmu laikam pie tās grupas kas saka, ka jāgrābj, lai bērni novērtē sētnieka darbu un saprot, ka nav jāmēslo un skaista sakopta vide ir patīkamāka, nu tā tīri psiholoģiskās audzināšanas nolūkos, BET atceros sevi skolas laikā, un man šķita kaut kā diezgan neforši, tā kā dzīvoju privātām'jā un mums pagalmā ir daudz koki un cīniņš ar lapām katru gadu ir pamatīgs, tad skolā grābjot un vēl mājās grābjot, man tiešām visas malas sāpēja un radās naids pret to visu, šķita, ka to vien tik daru kā grābju...
22.12.2014 22:07 |
 
Reitings 109
Reģ: 02.12.2014
Nu es uzkatu ka vajadzētu grābt. Tu šajā skolā mācies, ja visi būs tādi kā tu. Tad vari iedomāties kāda būs apkārtne? Cieni skolu un dabu meitenīt!
22.12.2014 21:59 |
 
Reitings 122
Reģ: 20.12.2014
nedomāju!
20.12.2014 21:42 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Par to ielu gružošanu jau ir jautājums par cilvēka attieksmi un vērtībām. Šaubos, vai kādam patiktu, ja necienītu viņa darbu, tad būtu skriešus pie vadības ar pretenzijām. Bet zemeslode ir apaļa un cilvēks vienmēr dabū atpakaļ savas attieksmes augļus. Ja ne pats, tad viņa tuvākie. Cilvēki ir aizmirsuši elementāru cieņu, par to visvairāk žēl (vai kauns). Sētnieks jau tāds pats cilvēks vien ir. Paldies Dievam, ka mūsu kvartālā cilvēki ir tīrīgi un, katru rītu ejot uz darbu, sētnieks grābj lapas, nevis ceļ augšā visa veida drazu, ko kāds primāts ir nometis.

Par lapu grābšanu-uzskatu, ka tā ir paša cilvēka izvēle iet vai neiet. Mums vasarās arī bija kaut kāda vasaras prakse, kad bija jāuzkopj skola un tās apkārtne, bet es nekad negāju, jo man bija vienalga un vecāki arī dzīšus nedzina. Visas praktiskās lietas esmu iemācījusies gadus pēc tam, kad bija vajadzība.
23.10.2013 13:06 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Es domāju, ka cilvēkam neviena prasme (kas nav bīstama un neapdraud citus) nav lieka. Cilvēkam jābūt daudzpusējam, jo nevar zināt, kādas situācijas dzīve piespēlēs.
23.10.2013 13:02 |
 
10 gadi
Reitings 4012
Reģ: 02.01.2011
ir jāgrābj, ja nē, sanāk slaisti, kas neciena apkopēja, sētnieka u.c. darbu.
23.10.2013 12:44 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Kārtējoreiz nobrīnos kā šī sieviete atrada kādu, kas bija ar mieru viņā atstāt savu spermu.


Analoģiskas pārdomas par Tevi un Tavu bērnu ;) Vai tas Tev tā nejauši gadījās, kā jau daudzām tas mēdz gadīties ....
23.10.2013 12:21 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Atbildot uz autores jautājumu vai skola var piespiest to darīt - atkarīgs no tā, kas rakstīts skolas noteikumos. Ja tur nekā nav, tev ir visas tiesības pateikt nē un iet mājās!
Es piekrītu par dežūrām savā klases telpā, kurā uzturās visbiežāk, ja ir iespējas to pa savam klasei dekorēt un kārtot, jo tā ir otrā mājas telpa. Un tur arī dežūrē VISI, nevis kā autores situācijā - sodīti tiek tie, kuri nedejo.
Vecākiem ir jāmāca savu bērnu, nevis skolai. Ja bērns no savas nelabvēlīgās ģimenes grib grābt lapas, strādāt skolā un tur pavadīt visu savu brīvo laiku, lai to dara; nevaru iedomāties kaut vienu situāciju, kurā skola atteiktu bezmaksas darbaspēkam par lapu grābšanu!
Un piespiedu talkas skolās man šķiet pilnīgs absurds. Ne es mēsloju, ne man ir jāiet vākt aiz cūkām! Mežos iekšā nelīdu, pateicu, ka nestaigāšu pa krūmiem un nelasīšu ērces. Skolas noteikumos ne vārda par grābšanām, talkām, ēdnīcām un vēl sazin ko nebija rakstīts.
23.10.2013 12:13 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Par to, ka sētniekam aiz wee ir jāvāc - man nav ko teikt, es klusi noliecu galvu un nokaunos wee vietā.

Kārtējoreiz nobrīnos kā šī sieviete atrada kādu, kas bija ar mieru viņā atstāt savu spermu.
23.10.2013 11:20 |
 
Reitings 193
Reģ: 20.09.2013
Nav jāgrābj- priekš kam tad domāti bezdarbnieki? ! Es nekad to nedarīju hahah ! :)
23.10.2013 11:02 |
 
Reitings 140
Reģ: 11.10.2012
kubiete
Panem slimības lapu, saki ka nomocija sliko meiteni līdz navei. Lieko svaiga gaisā sakopt skolas apkārtni Tu mājās ar neko nedari???????

kas ir sliko meitene?
23.10.2013 10:20 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
protams, ka ir un diezgan labi to protu, bet šīs nav lietas kuras būtu jāmāca skolai ...

Ja ne skola, tad kas taas lietas iemaaciis beerniem no nelabveeliigajaam gjimeneem vai no gjimeneem, kuraas vecaaki ir paaraak aiznjemti ar sevi un/vai izdziivoshanu? Forshi ir tad, ja kaads pamaaca, bet ja vecaakiem nospljauties, tad no kurienes beernam iemaaciities pat viselementaaraakaas lietas?
23.10.2013 00:04 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Galvenais iemāci meitai robežu, līdz kurai drīkst flirtēt ar dīleri, kad zālīti pērk
tas būs daudz noderīgāk, nekā mīksto cisku izkustināšana svaigā gaisā, izdarot arī kaut ko apkārtējās vides sakopšanai.


Nu ciskas var izkustināt arī ejot pēc zālītes vai ballējoties .... ;)
22.10.2013 15:13 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
bieži vien arī vecākiem nav laika darboties ar bērniem un iemācīt to pogu iešūt vai laminātu ielikt (vēljovairāk, ja nekas tāds nav bijis vsp nekad jādara un ģimenē nav darīts), tad skola noteikti ir īstā vieta, kur iemācīs vismaz cilvēkam pamatprasmes. un kas tad tur ir slikts? un jā, citiem arī nav vecāki, citiem nav vēlmes nemaz darboties ar to bērnu. vai arī vsp neinteresē, ko viņš dara.
tā jau var dancot uz riņķi, kad vecāki saka, ko skolai jāiemāca tas un tas, bet skola pasaka, ka tas ir vecākiem jāiemāca. gala rezultātā neviens to nav iemācījis, bet bērnam tas taču ir jāzina ,jādara? nu ļoti jauki, ja vecāki ir iemācījuši pogu iešūt un bērns var skolā saņemt uzslavu vai pat labāku atzīmi nekā citi par labi padarītu darbu.
tad jau par ļoti daudziem priekšmetiem var pateikt, ka tie nav vajadzīgi. tie, kas to saka, tad ieņemiet attiecīgos amatus un izlemjiet, ko tad bērniem vajag vai nevajag darīt, mācīties skolā.
ne jau tas ir pasaules gals, ka bērniem vienreiz gadā, nevis katru dienu, liek sagrābt lapas skolas pagalmā. nesaskatu šeit traģēdiju.
22.10.2013 15:06 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Galvenais iemāci meitai robežu, līdz kurai drīkst flirtēt ar dīleri, kad zālīti pērk :)
tas būs daudz noderīgāk, nekā mīksto cisku izkustināšana svaigā gaisā, izdarot arī kaut ko apkārtējās vides sakopšanai.
22.10.2013 15:04 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Tām meitenēm, kas argumentē par to, ka visas sadzīves lietas bērnam būtu jāapgūst ģimenē, atgādināšu, ka tādas Kristīnes un Weee arī būs mammas, un kas tos viņu bērnus mācīs, ja ne skola? Nerunājot jau par tiem bērniem, kam vecāku vispār nav...


Jā , būšu un savu bērnu skološu tā kā uzskatu par pareizu ;) Ir daudzas lietas, kuras manā skatījumā, skolai nebūtu jādara vai pat nav tiesību darīt !
22.10.2013 14:59 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
6graudi, varu uzaicināt uz tēju, lai Tu pārliecinātos par manām prasmēm ... kad mācījos vidusskolā piestrādāju celtniecības veikalā , man šīs lietas nav svešas, esmu pārliecināta, ka ir lietas ko veikšu labāk par dažu labu veci !
22.10.2013 14:55 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Protams, uz ielas es arī papīru varu nomest un teikt, ka ir taču sētnieki.


Principā , jā !
Un vai tad viņu nav !? Vai tad viņi ir kaut kādi brīvprātīgie?


Iedomājamies situāciju - ieejam apģērbu veikalā. Teiksim, tādā Mango. Paceļam džemperīti no plaukta, izgrozam, papētam un metam zemē, jo izmērs nebija īstais un jāpārbauda nākamais. Pārdevējai taču maksā par to, lai veikals un prece būtu kārtībā.
Strādājam bārā aiz letes. Varam taču mest stilka pudeles uz grīdas, jo mums ir darbinieks, kurš ir atbildīgs par to, lai bārmenim ērti strādāt un viss vienmēr būtu pietiekamā daudzumā un maksimāli kārtīgs.
Strādājam ofisā, veidojam uzmetumu jaunam projektam. Tos papīrus, uz kā sākumā ar roku zīmējām skices un piezīmes, saņurcam un metam kaktā, jo pēc 3 stundām atnāks apkopēja un savāks.

Tām meitenēm, kas argumentē par to, ka visas sadzīves lietas bērnam būtu jāapgūst ģimenē, atgādināšu, ka tādas Kristīnes un Weee arī būs mammas, un kas tos viņu bērnus mācīs, ja ne skola? Nerunājot jau par tiem bērniem, kam vecāku vispār nav...
22.10.2013 14:51 |
 
Reitings 728
Reģ: 21.07.2010
Laminātu ielikt māku un aizskaru stangu nomainīju ~1 mēneša

:D Šim man ir ļoti grūti noticēt, var teikt - tie ir 99 % meli.

šīs nav lietas kuras būtu jāmāca skolai ...

Skola ir tā vieta, kur skolēnam tiek mācīti dažādi priekšmeti, lai skolēns redzētu, ka ir ne tikai matemātika un latviešu valoda, bet arī dažādas citas iespējas, jo nereti tieši skolā mājturības stundā saprot, ka vēlas savu dzīvi saistīt ar, piemēram, galdniecību vai šūšanu. Ja nebūtu mājturības, tad daudzi skolēni nemaz nezinātu kā to pogu piešūt.
22.10.2013 14:49 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits