Vai skolēniem ir jāgrābā lapas skolas teritorijā?

 
Reitings 15
Reģ: 21.10.2013
Šodien man skolā bija jāgrābā lapas, bet es nezinu vai skola drīkst mūs piespiest grābāt lapas. Tāpēc gribu dzirdēt viedokļus no Jūsu puses lai zinātu kā rīkoties.
21.10.2013 18:26 |
 
Reitings 154
Reģ: 14.02.2011
Jūs man varat paskaidrot kā lapu grābšana var sagatavot dzīvei?
22.10.2013 09:13 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
ja tu esi tik gudra čīksēt, vai skola tev var uzspiest grābt lapas (nevis grābāt. neizskatās, ka tu ietu skolā!!!)kā man tas vārds besī ārā!!!), tad par sāpošu roku varēji iet pie ārsta, lai raksta zīmi. piedod, bet īpaši gudra tu neesi. man tā šķiet, ka ne velti citi par tevi smejās.
22.10.2013 09:17 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
es pati lapas grābu tikai pirmajā klasītē, kad vēl mācījos lauku skolā. tur arī vajadzēja malku nest u.tml. visādas lietas darīt. atceros, ka nevienam nebija prātā strīdēties, vai to vajag darīt. kaut gan tā jau arī bija tikai pirmā klase..
nu bet tālāk pilsētā mēs iekšā veicām tīrīšanas darbus. bija jau, kas mēģināja izlocīties pa kluso, bet neviens nepukstēja, ka skola nevar to uzspiest.

come_stai- ne jau konkrēti lapu grābšana viņu sagatvos dzīvei, bet tie visi darbi iemāca atbildības sajūtu. lai gan toreiz ne visai patika pēc stundām iet un kko tīrīt, bet tagad zinu, ka tas bija noderīgi. tas pēc tam atspoguļojas tādā veidā, ka, piemēram, mūždien norakstītos solus, kurus pēc tam pašiem jātīra, vairāk negribējās norakstīt. arī kožļenes vairāk negribē'jas lipināt zem krēsliem. tas nenozīmē, ka es to visu pirms tam darīju, vai arī kāds cits neturpināja apzīmēt solus, bet katram pašam jāaiziet dzīvē līdz kam noteiktam.

neuzskatu, ka katru dienu būtu jāiet grābt tās lapas. bet vienreiz gadā to var iet un darīt arī piespiedkārtā. tas tomēr arī saliedē klasi. iemāca palīdzēt viens otram. ja sāp roka, tad ir jāiet pie ārsta. acīmredzot, tev viņa tik ļoti nesāpēja, ka varēji šeit sēdēt un čīkstēt.
22.10.2013 09:25 |
 
Reitings 154
Reģ: 14.02.2011
Es nevaru runāt par citiem, bet pēc savas pieredzes zinu, ka uz mani tas nekādu iespaidu neatstāja! Nu negribēju es lapas grābt Uzvaras parkā aukstumā, tomēr dzīvojot kādreiz privātmājā to vajadzēja darīt tik un tā! Neuzskatu, ka klases tīrīšana arī man daudz ko devusi, jo visus tīrīšanas darbus esmu iemācījusies mājās, un solus es nekad neesmu apzīmējusi! Skolai nav jāmāca sētnieka/apkopējas pamatpienākumus! Bērnu audzināšana pamatā ir vecāku pienākums nevis skolas! Un es te nerunāju par dežūrēšanu ēdnīcā un vēl obligātajām kora stundām, kas bija manā skolā! Tas vairāk viss nāk no PS laikiem, kad vēl vajadzēja iet kartupeļu talkās, nu kam tas bija vajadzīgs? Bezmaksas darbaaspēks, jo redz Tev pateica un Tu neko bilst pretī nevarēji!
22.10.2013 09:50 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
nelasīju komentārus, bet uzskatu, ka tas ir normāli. skolas vecumā cilvēkbērnam iemāca, ka apkārtnei ir jābūt sakoptai, iemāca darboties kopā ar klasesbiedriem un radina pie darba baltrocīšus. man tajā vecumā primārais bija - jeej, nebūs stundas un varēs kopā ar klasi dauzīties, nevis kaut kāds - vai man vispār drīkst to piespiest darīt? nu nez, mums tas bija ļoti jautrs un foršs ikgadējs pasākums un šitādi činkstuļi var ņemt slimības lapu vai izlikties par beigtiem, ja ikdienā vienīgais darbiņs, ko dara, ir trauku mazgāšana.
22.10.2013 10:03 |
 
Reitings 5481
Reģ: 17.08.2010
Kārtējo reizi pārliecinos, ka mūsdienu bērni ir tik izlepuši. Mums nebija tāds uzskats - vai vajag, vai mums tas tiešām jādara? Darījām. Un zini, man pat patika. Kā jau Renē saka - tāds jautrs klases pasākums.

Un atkal es ļoti ceru, ka tad, kad man būs bērni, viņiem nebūs tādi jautājumi un tāda domāšana kā lielākajai daļai mūsdienu bērnu.
22.10.2013 10:08 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Cruel - bet es tīši vispār neko nekur nekad zemē nemetu, jo tā es esmu audzināta. Un talkas esamība, neesamība tur neko nav izmainījusi.
Es vēl gribu piebilst pie Renē teiktā par to prieku, ka nebūs stundas. Man un maniem klasesbiedriem bija tāpat. Tika jautāts un rēķināts, kurā dienā iekritīs talka, un cerēts, ka tā iekritīs vēstures, matemātikas utt vietā. Nu kas tad tā par disciplīnas ieaudzināšanu, ja skola ļauj skolēniem darīt vienu, lai tikai nebūtu jādara kaut kas cits?!
22.10.2013 11:18 |
 
Reitings 471
Reģ: 18.06.2013
Tās divas frontes rodas dažādu skolu dēļ.

Man prakse (kas ietvēra visu iespējamo un arī lapu grābšanu) bija vidusskolas vasarās - 3 vai 5 dienas vasarā jānāk uz skolu un jāstrādā kā dārzniekam, apkopējam, virtuves darbiniekam vai sētniekam. 16-18 gados teju visi jau ir strādājuši lielākus vai mazākus algotus darbiņus, tieši tādēļ radās tā attieksme - nu i nafig man jāstrādā tas pats darbs, par ko apokopējai maksā, ja man ne maksā, ne paldies pasaka?!
Nekāda klases saliedēšana arī tā nav, jo katrs savā stūrī, citā dienā, un ne jau ar tuvāk esošo runājām - cik labi, ka jākasa lipekļi no galdiem, līdz šim nebiju dzirdējusi teicienu - nedari otram to, ko pats negribi saņemt, bet gan - aaaaa, cik superīgs laiciņš, varētu uz jūru, bet nevar, rīt gribēju to un šo, bet nevar..
22.10.2013 11:27 |
 
Reitings 820
Reģ: 28.04.2012
Jūs man varat paskaidrot kā lapu grābšana var sagatavot dzīvei?


Ja uz to šādi skatās, tad var pajautāt arī kā kosīnusu un sīnusu rēķināšana var sagatavot dzīvei? Kā? Man, piemēram, tie vienādojumi nafig neko nav devuši dzīvē, bet es tāpat tos rēķināju, kad skolā mācījos.
22.10.2013 12:08 |
 
Reitings 158
Reģ: 14.04.2013
Es nevaru runāt par citiem, bet pēc savas pieredzes zinu, ka uz mani tas nekādu iespaidu neatstāja! Nu negribēju es lapas grābt Uzvaras parkā aukstumā, tomēr dzīvojot kādreiz privātmājā to vajadzēja darīt tik un tā! Neuzskatu, ka klases tīrīšana arī man daudz ko devusi, jo visus tīrīšanas darbus esmu iemācījusies mājās, un solus es nekad neesmu apzīmējusi! Skolai nav jāmāca sētnieka/apkopējas pamatpienākumus! Bērnu audzināšana pamatā ir vecāku pienākums nevis skolas! Un es te nerunāju par dežūrēšanu ēdnīcā un vēl obligātajām kora stundām, kas bija manā skolā! Tas vairāk viss nāk no PS laikiem, kad vēl vajadzēja iet kartupeļu talkās, nu kam tas bija vajadzīgs? Bezmaksas darbaspēks, jo redz Tev pateica un Tu neko bilst pretī nevarēji!



Tieši manas domas!! Vecākiem ir jārūpējas par to, lai izaug normāli bērni. Vecāki mājās var arī iemācīt darbiņus darīt. Es piem. neesmu redzējusi nevienu, kurš vajadzības gadījumā nevarētu iztīrīt savu istabu, vai pēc ēšanas nomazgāt šķīvi. Nu tad tur tiešām jāaug rokām no pakaļas, lai tik elementāras lietas nespētu izdarīt. Mājās kāpēc gan negrābt tās lapas? Bet, kādēļ bērnam ir jāsēž skolā pēc stundām, lai to darītu? Skola priekš mācīšanās, ne priekš bezmaksas vergošanas.

Te viena ļoti lepojās ar to, ka varot darbā vajadzības gadījumā WC papīru aiznest līdz tualetei un spuldzi nomainīt. Nu vai zini... Ja ar pirkstu negribās slaucīt, tad tas ir tikai tavās interesēs dabūt papīru. Un tomēr tev beigu beigās arī nauda tiek maksāta mēneša beigās, ne jau par spuldžu maiņu, bet vienalga... Ko skola kādam maksā par šo te darbu?

Kāpēc skolas vienmēr izmanto mazos bērnus? Tāpēc, ka tie nepukst pretī, ir viegli pakļaujami un no viņiem var viegli gūt labumu. Vasaras vidū atceros, ka bija obligātā prakse... ko tad tie bērni ir nodarījuši, ka no 3 mēnešiem pelnītas atpūtas viņiem 5 dienas ir jāizčakarē ejot uz skolu? Itkā visi būtu nesekmīgie...
22.10.2013 13:10 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Nobriiniijos par weee komentaaru. Vai tieshaam nav naacies dziivee nekad pieshuut pogu vai uzvaariit makaronus? Cik zinu, pat ljoti turiigiem cilveekiem taada prasme var buut kaadreiz noderiiga.


:D protams, ka ir un diezgan labi to protu, bet šīs nav lietas kuras būtu jāmāca skolai ... ;)

Laminātu ielikt māku un aizskaru stangu nomainīju ~1 mēneša ... Ko par to saka mans vīrs !? Es to daru, kad viņa nav mājās, ja nu kaut kas noies greizi varēšu vainot sevi vai izsaukto meistaru , atkarībā no sitācijas.
22.10.2013 13:17 |
 
Reitings 155
Reģ: 06.03.2012
Manuprāt, skolniekiem vēl varētu "piespēlēt" anatomisko zīmējumu nokasīšanu no māju sienām, ko paši vai vienaudži radījuši, tas varbūt liks kādam padomāt, pirms brīvlaikā izlems demolēt kaimiņu vasarnīcas.
22.10.2013 13:34 |
 
Reitings 1376
Reģ: 22.09.2009
Jāgrābā ...... sākumā iemācies runāt latviešu valodā!!!
22.10.2013 13:39 |
 
Reitings 158
Reģ: 14.04.2013
Domu saprati.
22.10.2013 13:44 |
 
Reitings 459
Reģ: 02.11.2011
Vai skolēniem ir jāgrābā lapas skolas teritorijā?


Jā, ir!
22.10.2013 14:22 |
 
Reitings 728
Reģ: 21.07.2010
Laminātu ielikt māku un aizskaru stangu nomainīju ~1 mēneša

:D Šim man ir ļoti grūti noticēt, var teikt - tie ir 99 % meli.

šīs nav lietas kuras būtu jāmāca skolai ...

Skola ir tā vieta, kur skolēnam tiek mācīti dažādi priekšmeti, lai skolēns redzētu, ka ir ne tikai matemātika un latviešu valoda, bet arī dažādas citas iespējas, jo nereti tieši skolā mājturības stundā saprot, ka vēlas savu dzīvi saistīt ar, piemēram, galdniecību vai šūšanu. Ja nebūtu mājturības, tad daudzi skolēni nemaz nezinātu kā to pogu piešūt.
22.10.2013 14:49 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Protams, uz ielas es arī papīru varu nomest un teikt, ka ir taču sētnieki.


Principā , jā !
Un vai tad viņu nav !? Vai tad viņi ir kaut kādi brīvprātīgie?


Iedomājamies situāciju - ieejam apģērbu veikalā. Teiksim, tādā Mango. Paceļam džemperīti no plaukta, izgrozam, papētam un metam zemē, jo izmērs nebija īstais un jāpārbauda nākamais. Pārdevējai taču maksā par to, lai veikals un prece būtu kārtībā.
Strādājam bārā aiz letes. Varam taču mest stilka pudeles uz grīdas, jo mums ir darbinieks, kurš ir atbildīgs par to, lai bārmenim ērti strādāt un viss vienmēr būtu pietiekamā daudzumā un maksimāli kārtīgs.
Strādājam ofisā, veidojam uzmetumu jaunam projektam. Tos papīrus, uz kā sākumā ar roku zīmējām skices un piezīmes, saņurcam un metam kaktā, jo pēc 3 stundām atnāks apkopēja un savāks.

Tām meitenēm, kas argumentē par to, ka visas sadzīves lietas bērnam būtu jāapgūst ģimenē, atgādināšu, ka tādas Kristīnes un Weee arī būs mammas, un kas tos viņu bērnus mācīs, ja ne skola? Nerunājot jau par tiem bērniem, kam vecāku vispār nav...
22.10.2013 14:51 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
6graudi, varu uzaicināt uz tēju, lai Tu pārliecinātos par manām prasmēm ... kad mācījos vidusskolā piestrādāju celtniecības veikalā , man šīs lietas nav svešas, esmu pārliecināta, ka ir lietas ko veikšu labāk par dažu labu veci !
22.10.2013 14:55 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Tām meitenēm, kas argumentē par to, ka visas sadzīves lietas bērnam būtu jāapgūst ģimenē, atgādināšu, ka tādas Kristīnes un Weee arī būs mammas, un kas tos viņu bērnus mācīs, ja ne skola? Nerunājot jau par tiem bērniem, kam vecāku vispār nav...


Jā , būšu un savu bērnu skološu tā kā uzskatu par pareizu ;) Ir daudzas lietas, kuras manā skatījumā, skolai nebūtu jādara vai pat nav tiesību darīt !
22.10.2013 14:59 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Galvenais iemāci meitai robežu, līdz kurai drīkst flirtēt ar dīleri, kad zālīti pērk :)
tas būs daudz noderīgāk, nekā mīksto cisku izkustināšana svaigā gaisā, izdarot arī kaut ko apkārtējās vides sakopšanai.
22.10.2013 15:04 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits