Vai skolēniem ir jāgrābā lapas skolas teritorijā?

 
Reitings 15
Reģ: 21.10.2013
Šodien man skolā bija jāgrābā lapas, bet es nezinu vai skola drīkst mūs piespiest grābāt lapas. Tāpēc gribu dzirdēt viedokļus no Jūsu puses lai zinātu kā rīkoties.
21.10.2013 18:26 |
 
Reitings 524
Reģ: 28.05.2013
palasot tieši šīs diskusijas daža laba indivīda komentārus, es saprotu iemeslu, kāpēc veidojas degradēta mūsdienu sabiedrība...
ja visi sāks domāt kā wee, tad nu tiešām jāpiekrīt Anastsya ieliktajai bildei - I don't want to live on this planet anymore
21.10.2013 20:09 |
 
Reitings 182
Reģ: 14.09.2013
Pēc mūsdienu likumiem, kur bērns ir vārgulīgs izlepis princītis, kuram ir tikai tiesības, bet nav pienākumu - gan jau ļaunā skola nedrīkst piespiest.


Es nesaprotu kāpēc visi mūsdienu jauniešus sauc par izlaistiem un tamlīdzīgi?
21.10.2013 20:22 |
 
Reitings 178
Reģ: 11.08.2013
Salna
Noteikti neuzskatu visus mūsdienu jauniešus par izlaistiem.
Vienkārši publiskie "progresīvie" uzskati nereti viņus par tādiem netiešā veidā padara, pat, ja viņi tādi nav.
21.10.2013 20:27 |
 
Reitings 95
Reģ: 21.10.2013
Skolas laikā labprāt piedalījāmies visādās talkās, bija baigi jautri + svaigajā gaisā, turklāt tās talkas notika stundu vietā. Bet vienu gadu mums skola izdomāja, ka vecāki skolnieki varētu pastrādāt skolas labā arī pāris nedēļas pa vasaras brīvlaiku. Bet nu visiem tak savas darīšanas pa brīvlaiku - citam ceļojums, cits gribēja piestrādāt, cits ciemos pie omes, dažam pašam savā saimniecībā/dārzā jāpalīdz (mums ar bija lauku skola). Un tad gan vecāki sacēla riktīgu traci, rakstīja sūdzību par skolu, un jā, toreiz atnāca atbilde, ka skola nedrīkst neko tādu uzspiest. Beigās direktore un citi dabūjuši rājienu plus pārbaudi no augšas. Turpmākos gadus skola piedāvāja šādu vasaras darbu tikai tiem, kas paši gribēja un pašvaldība pat maksāja tiem skolniekiem naudiņu. Priekšroka bija daudzbērnu un trūcīgajām ģimenēm.
21.10.2013 20:59 |
 
Reitings 2094
Reģ: 12.09.2012
Atceros mums bija OBLIGĀTAS skolā kartupeļu vākšanas talkas, āboli visiem bija jalasa skolas teritorijā,bijsa malka jasaness šķuņītī ,katrai klasei pa kārtai ,un grābšana neizpalika.Tad vel bija katram dežūras virtuvē.Bija jamazgā trauki ,galdi jatira,ēdnicā.
Un vel katram bija jastrādā vasaras brivlaikā 5 dienas ,lielāka klase ,vairāk jastrādā teritorija vasaras brivlaika.

un esmu dziva,un viss kartibā.Man bija lauku skola.
21.10.2013 21:10 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Kur gan citur mūsdienu jaunietis iemācīsies lapas grābt :D
21.10.2013 22:11 |
 
Reitings 471
Reģ: 18.06.2013
Esmu un skolas laikā biju pret obligāto praksi jeb apkopēja un dārznieka pienākumu uzkraušanu skolēniem. Uz skolu iet mācīties, ne putekļus un grīdas slaucī, kur nu vēl netīru ēdnīcu berzt.
21.10.2013 22:29 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Prieks par tām sievietēm kas propogandē cūku idealoģiju.
Nez, kā Wee tev patiktos, ja kāda kaimiņa suns tev piemēram kluci uz lieveņa noliktu un tu tajā iekāptu? Ko tad tu sauktu, lai iztīra?
Jo mums taču nav jāuztur apkārtne tīra, dzīvosim mēslos. Un tādas tad vēl sūdzās, ka bezpajumtnieki transportā smirdot...
21.10.2013 23:14 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Esmu tikai par. Tas iemaaca cienju pret darbu un pret savu vidi. Lai ieguutu lielaaku nojeegu par dziivi, ir nedaudz jaapameegina viss (nerunaaju par narkotikaam utt) pusaudzu gados. Varbuut kaadam buus lielaaks stimuls maaciities, ja negribees peec tam ik dienas taas lapas graabt.
Nobriiniijos par weee komentaaru. Vai tieshaam nav naacies dziivee nekad pieshuut pogu vai uzvaariit makaronus? Cik zinu, pat ljoti turiigiem cilveekiem taada prasme var buut kaadreiz noderiiga.
21.10.2013 23:30 |
 
10 gadi
Reitings 1746
Reģ: 18.11.2009
šogad arī grābām. nu un? neviens taču nenomira :D tieši vairāk var saliedēties ar klasi.
21.10.2013 23:37 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Es nemaz nezinu...savā laikā man skolā arī vajadzēja vienu reizi gadā, kopā ar citiem skolēniem, nogrābt mazu pleķīti(kurš bija iedalīts klasei) ar lapām. Protams, nepatika, jo man vispār nepatīk lapas grābt, bet es to izdarīju un ne man rokas no tā nokritušas, ne arī es no pārstrādāšanās esmu nomirusi.
Man liekas, ka nevienam skolniekam nekas slikts nenotiks, ja vienu reizi gadā viņš palīdzēs sakopt savas skolas teritoriju. Nav jau tā, ka katru dienu jāšrubē grīda vai jāslauka skolas pagalms.
21.10.2013 23:38 |
 
Reitings 1364
Reģ: 27.05.2013
Nobriiniijos par weee komentaaru. Vai tieshaam nav naacies dziivee nekad pieshuut pogu vai uzvaariit makaronus? Cik zinu, pat ljoti turiigiem cilveekiem taada prasme var buut kaadreiz noderiiga.
Ko brīnīties, pirmkārt viņa ir drīzāk nabadzīga ka tika te patik teikusi. Un absolūti stulba ko parada katrā tēmā .
21.10.2013 23:43 |
 
Reitings 728
Reģ: 21.07.2010
Izlasīju wee komentārus, man gan īsti nelīmējas kopā kā viņa izsauks meistaru kaut ko salabot, ja tādu vienkarši nebūs, jo jaunatnei jau neko nevajag likt darīt un mājturību mācīt nevajag.

Un tā plātīšanās par to, ka visu pati var salabot - tiešām? Laminātu arī proti ielikt? Un aizkara stangu pieskrūvēt? Un šajā brīdī tavs vīrs stāv tev blakus un ko dara? Vēro kā tu to dari? :D

Par to, ka sētniekam aiz wee ir jāvāc - man nav ko teikt, es klusi noliecu galvu un nokaunos wee vietā.
21.10.2013 23:44 |
 
Reitings 7
Reģ: 08.05.2013
es gan darba laikā labprāt grābātu lapas - grābātu un grābātu, kamēr visas būtu sagrābātas lielā kaudzē :D
22.10.2013 00:16 |
 
Reitings 1853
Reģ: 27.01.2011
vajag vajag to mājturību, kaut kādām prasmēm tak jābūt, ārzemēs tādas mājturības viņiem nav, par ko mazliet nobrīnījos, draugs skaidroja, ka tādām lietām viņiem ir atsevišķas skolas, tad vairs nebrīnos, kāpēc ārzemēs daudzi ir tādi, kam vajag bezmazvai saukt speciālistu lai iesistu naglu :D
tas liekas mazliet noželojami....
22.10.2013 00:31 |
 
Reitings 84
Reģ: 08.10.2013
Vai tieshaam nav naacies dziivee nekad pieshuut pogu vai uzvaariit makaronus? Cik zinu, pat ljoti turiigiem cilveekiem taada prasme var buut kaadreiz noderiiga.


Es nevaru iedomāties situāciju, kurā kāds cilvēks vispār kļūst turīgs ar attieksmi - man to nevajag zināt, šitais man nekad nenoderēs utt. Viņi parasti ir itin inteliģenti un vispusīgi cilvēki ar normālu attieksmi pret dzīvi... nu ja neiepinam zelta jaunatni,kuriem viss nolikts priekšā gatavā veidā un viņi agri vai vēlu visu notrallinās vai arī retus eksemplārus, kuri arī ir atsevišķa viedokļa vērti.
22.10.2013 01:28 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Sākās atkal. :D Visas nu tādas čaklas, tādas gudras, inteliģentas, strādīgas izaugušas, bet leksika kā tiem pieminētajiem mūsdienu izlaistajiem puišeļiem.

Es piedalījos talkās, mežā vācu atkitumus, gāju klasi tīrīt lauciņos, bet nejūtos neko tādu neaizvietojamu dzīvei ieguvusi no tā.
Vēl, atkāpjoties no tēmas.
Tā klašu piebāšana ar puķēm, kuras jālaista kā pienākums, vispār ir kaut kāds farss. Ne es kā skolēns tos puķpodus tur ienesu, ne pieprasīju, ne man viņi jālaista. No tā man laikam ir trauma uz mūžu un pašai nekad nav vairs bijušas puķes podos.
Mana aboslūta pārliecība ir, ka mājturībai jābūt izvēles priekšmetam (vismaz pamatskolā - sākumskolas klasēs pirkstu veiklības attīstīšanai var likt kaut ko notamborēt). Ja kāda meitene uzskata, ka viņai ēst jāmāk taisīt, viņa to tāpat jau sen būs mājās iemācījusies. Ja neuzskata, tad spiešanās kaut kādā mājturības virtuves butaforijā, lai sagrieztu salātus, to diez vai mainīs.
Un es nezinu, kas jums tās par skolām, kur mājturībā zēniem mācīja laminātu likt un aizkaru stangas skrūvēt, bet man zināmajās skolās viss aprobežojas ar putnu būrīšiem, kaut kādiem āmurkātiem utt. Un par to man tāds pats viedoklis - kurš būs vecis no dabas, tas būs iemācījies sen jau pats, kurš būs dzejnieks-mākslinieks, to mājturība tāpat nepārliecinās.

Mūsdienu jaunieši izaug ar pārāk lielu visatļautību, piekrītu, bet padomju skolu sistēma izaudzināja pakļāvīgus pieaugušos, ar, bieži vien, verga domāšanu.
22.10.2013 02:22 |
 
Reitings 1873
Reģ: 29.01.2009
so.so, vai Tu spētu pēc tam pati tīši nomest pudeli, papīru vietā,kur esi talkojusi un vākusi tos mēslus?
22.10.2013 04:20 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Labāk iemācīt bērnam reālas lietas, ka palīdz naudu pelnīt ...

Aha, pelnīt to naudu, ko viņš maksās citiem, par to, ko varētu izdarīt pats? Tātad mācīsi bērniem nepareizi tērēt naudu.
ak , kā zeme mani nēsā ....

weee, pēc vienas daļas Tavu komentāru arī es par šo brīnos.

Kristīne, tas ir Tavs pienākums, ja tas ir minēts skolas kārtības noteikumos un tur tas 100% ir. Es esmu darījusi visu, ko šeit meitenes minēja - tāpat grābājusi (Bļāviens, kā 14 gadu vecumā var neprast to vārdu pareizi uzrakstīt?) lapas, gājusi uz dežūrām ēdnīcā, garderobē, arī skolas gaiteņos, esmu berzusi solus, ravējusi lauciņus, ar sviesta nazi kasījusi ārā zāli no bruģu starpām, nesusi malku, lasījusi ābolus, laistījusi puķes klasē, mazgājusi grīdas, palīdzējusi ar klases remontu, dekorējusi telpas pasākumiem, ar pļaujmašīnu pļāvusi zālienu skolas stadionā un vēl daudzas lietas. Ne viss man patika, bet nav jau runa par to vai tas patīk vai nē. Pirmkārt viss tas bija skolas kārtības noteikumos, tāpēc pienākums. Otrkārt, es tiešām biju jau iemācījusies tās lietas darīt arī mājās, bet, kā jau meitenes te minēja, tas pamatīgi audzina pienākuma apziņu. Turklāt, daudzas lietas iespējams iemācīties tādas, ko mājās ne vienmēr iemācīs.
Zini, kas būs vēlāk? Pieņemsim, ka šis nav skolas noteikumos. Tiklīdz Tev darbavietā būs jādara kāds sīkums, kas nav Tavā amata aprakstā, Tu bļausi un nedarīsi. Cik ilgi Tu tā plāno noturēties vienā darbavietā? Man ik pa brīdim nākas darīt lietas, kas neatbilst manam amata aprakstam, bet es tās bez domāšanas daru, jo:
1) Ja tās darīs kāds cits, man pa to laiku būs dīkstāve, parasti ilgāka, nekā tad, ja to daru pati. Jo, pieņemsim, ka man kabinetā izdeg spuldze. Es aizeju uz saimniecības daļu, to paprasu un pārskrūvēju. Ja man būs jāgaida, kamēr cilvēkiem no tās nodaļas būs laiks atnākt un pārskrūvēt, jo viņiem arī citas lietas jādara, es tur stundām neko nevarēšu darīt. Vai viena spuldze ir stundas dīkstāves vērta? Es tā nedomāju. Tāpat spēju pati aiziet pakaļ WC papīram, ja apkopēja nav paspējusi to ievērot, nospiest kafijas automātam tīrīšanas pogu un nepieciešamības gadījumā savākt savu apgāzto papīrgrozu, negaidot apkopēju. Un tas ir viens un tas pats - nespurojies - tas nozīmē uzturēt vidi ap sevi tīru.
2) Ja nedarīsi šīs te lietas, skolā Tevi piecietīs, bet nevienā darbavietā nekad. Ja uzskati, ka Tev jādara tikai tas, kas ir Tavā amata aprakstā, Tevi ātri aizvietos ar racionālāk domājošu personu, tici man. Kamēr nebūsi sevi pierādījusi, kā neaizstājamu speciālistu, ar Tevi neviens neauklēsies, bet ja nespēsi noturēties nevienā vietā, par neaizstājamu Tev nekļūt. Katram darba devējam būs skaidrs, ka ir taču kāds iemesls, kāpēc nekur citur Tu ilgi nenoturējies.
3) Jebkura pasaules miljardiera biogrāfijā ir liecības par to, ka viņi ir darījuši arī šādas lietas, kā jau meitenes te minēja, liekas zināšanas un prasmes, nevienu kapā nav novedušas. Un tas, ka esi no laukiem un mācies lauku skolā - tad no kurienes vispār šādas idejas? Ja veselības stāvoklis neļāva, pie ārsta pēc zīmes un Tevi liek mierā. Ja pašai slinkums, vai likās pārāk prasti - jā, skolai ir tiesības no Tevis to prasīt. Lauku skolās iekšējās kārtības noteikumi šo paredz. Esmu mācījusies gan lauku, gan pilsētas skolās. Ja skolai bija teritorija, ko sakopt, skolēni to pāris reizes gadā darīja, jo a) sētnieces atalgojums nenosedz šādu darba apjomu. b) ne tikai skolai ir pienākumi pret skolēnu, pienākumi ir arī skolēnam pret skolu.

Pagaidām izskatās, ka no Tevis prātīgs cilvēks neizaugs. Tev ir tikai 14 un visas izredzes to mainīt.
Piekrītu tām, kas saka, ka mūsdienās ir pārāk liels akcents uz skolnieka tiesībām, kamēr par pienākumiem klusē. Tas nav pareizi, nav jābrīnās, kāpēc pie mums uz vakancēm nīkuļi piesakās un vēl apvainojas, ka viņus darbā nepieņem. Gribi dzīvē daudz pelnīt? Iemācies strādāt. Un mācies to jau tagad - vēlāk to vairs nevarēs labot.
22.10.2013 05:16 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
nu re, kubiete jau 1. lapa ir iekopejusi likumus. td jau sanak, ka bus vien jastrada ar grabekli rokas!

ari es esmu savulaik grabusi lapas. drizak jasaka, ka visa klase vinas graba. nu ta ir tikai 1 stunda apmeram no tavas dzives.
22.10.2013 08:56 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits