Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bērnu aktivitātes

 
Reitings 54
Reģ: 05.10.2013
Sveikas, meitenes! Vēlētos zināt, ko Jūs domājat par bērnu ārpusskolas aktivītātēm?

Tām, kurām ir bērni - kā jūs nodarbināt savus bērnus? Kopš cik gadiem to uzsākāt? Kas, jūsuprāt, ir piemērotāks katram dzimumam? Kur noteikti negribētu laist?

Tām, kurām nav bērnu - kā jums liekas, kur jūs vestu savu bērnu (abiem dzimumiem)? Protams, svarīgi ir saprast, ko bērns vēlas, taču vai tiešām 4/5 gadu vecumā bērnu kaut kas varētu ļoti interesēt? Un, ja nu vēlāk jau ir par vēlu, jo visiem taču ir labi zināms, ka mazotnē ir daudz vieglāk iemācīties, ir daudz vairāk laika izkopt savu tehniku un līdz ar to, kļūt par labāko savā jomā.. Taču negribās arī tam bērnam iedzīt kaut kādu riebumu. Gribētos nedaudz zināt Jūsu viedokli, šeit var būt runa gan par sportiskām aktivitātēm, dziedāšanu, izglītošanos utt. :)
06.10.2013 11:59 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
bērnu nav, varu tikai dalīties savā pieredzē un nākotnes ilūzijās.
kopš bērnudārza mācījos papildus visam angļu valodu, sākumskolā mani spieda braukt uz angļu valodas nodarbībām skolā pus8 no rīta (tā gan bija elle), taču pateicoties tam visam daļu pamatskolas un visu vidusskolu praktiski angļu valodu vilku uz savām zināšanām.
pati izrādīju sākumskolā interesi par dejošanu - show dance un hip hops. padevās ļoti, domāju, ka, ja būtu palikusi ilgāk, šobrīd kaut kur profesionāli dancotu.

hobijus un pulciņus nedalu dzimumos, jo man tas šķiet absolūti muļķīgi, tādēļ, ja kādreiz dzīvē pienāks mirklis uzņemties vecāka lomu, ļaušu atvasei pašai izvēlēties, ko gribas darīt. tā vietā, lai uzspiestu stereotipus un borētu smadzenes par kaut ko, ļaušu provēt, ko tik vien sirds kāro, kamēr atradīs to īsto nodarbi, ar norunu, ka, ja izlemj pārtraukt, atpakaļ neatgriežas. ceru, ka pie šādām situācijām, nekad nekas netrūks un būšu spējīga nodrošināt gan futbola bumbu, gan karatē jostu, gan dejošanas kurpes, gan labu vokālo pasniedzēju.
30.07.2015 22:46 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Es domāju par kādu valodu, mazotnē vieglāk iemācīties, tagad jau angļu valoda ir no pirmās klases, ģimenē runājam divās valodās, varētu pat ceturto, jo pati tagad ļoti nožēloju, ka nu neparko negāju uz vēl vienu, lai gan no 6 gadiem jau mācījos 3, ieskaitot latviešu.
Lielā mērā atbalstītu meitu jebkurās vēlmēs, kas nu šeit ir pieejams, pašai īsti vēlmju nekādu nav. Īsti laikam mūzikas/mākslas skolā laikam ne ar to lielāko sajūsmu laistu, jo pati tam murgam gāju cauri un nav tur tik forši kā varētu likties. Drīzāk dejas, sports.
30.07.2015 22:30 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Jaaljauj beernam pasham izveeleeties, savaadaak sanaak vairaak vecaaku personiigo sapnju piepildiishana, nevis prieks beernam. Par dzimumiem runaajot, nav nekaa taada kas nebuutu piemeerots abiem dzimumiem. Ja patiik un ir talants, tad uz priekshu. Ja beernam patiik skraidiit, tad sports buutu laba izveele, savukaart ja patiik dziedaat un dungot tad ir veerts aizsuutiit uz kaadu dziedaashanas pulcinju.
30.07.2015 22:21 |
 
Reitings 545
Reģ: 12.09.2011
Nu paskatītos protams, ko pats vēlas, ja ir kkas tāds kas mazajam interesē. Piemēram, varbūt mazais jau mājās baigais dziedātājs vai dejotājs, tad var sūtīt uz dejošanu vai dziedāt. Nu kkā tā. Konkreti kur sūtītu nav nekādu ideju.
30.07.2015 22:14 |
 
Reitings 1814
Reģ: 29.01.2009
ar dziesmām un dejām ... Man tas ir primāri , vispār neesmu sporta fans un ceru , ka meita arī par tādu nekļūs


Man tieši otrādi. :D
Es ceru ka manai patiks sports, nevis mūzika un dziedāšana.
30.07.2015 13:34 |
 
Reitings 976
Reģ: 30.04.2011
Draugs dēlam jau būvē kartingu, grib viņu uz autosportu orientēt. Es to atbalstu,bet gribētu arī dēlu uz tautiskajām dejām sūtīt,atceros no skolas laikiem,ka tos puišus uzreiz varēja atšķirt pēc stājas. Gribētu arī,lai iet uz Taekwondo, lai zin kā aizstāvēties,lai ir kāda disciplīna. Bet,protams,ka neko neuzspiedīsim,ja dēlam nebūs interese,nesanāks vai vispār ar raudāšanu būs jāspiež kkur iet. Kā arī,lai nav tā,ka katru dienu ir jāiet uz kādiem pulciņiem u nav laika nekam citam.
30.07.2015 13:19 |
 
Reitings 278
Reģ: 04.07.2014
Es arī domātu kaut ko par dejām.
Pati esmu gājusi dejošanā+mākslas skolā, pēc tam īsu brīdi basketbolā, beigās mūzikas skolā + korī. Arī biju aktīva samērā. Nu, protams, līdz pubertātei, tad viss tika sūtīts pie velna :D
30.07.2015 11:44 |
 
Reitings 278
Reģ: 04.07.2014
Mani radinieki mazie jau no bērnības vesti uz baseinu, arī šobrīd, viens pēc tam uz džudo un franču valodu, otrs - uz futbolu. Tagad džudo laikam ir nomests malā un tā vietā ir nācis teātris (puika pabeidzis 6.klasi). Aktīvi bērni.
30.07.2015 11:43 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Lai gan man bērnu vēl nav, esmu jau izlēmusi, ka bērni noteikti vai nu dziedās korī vai dejos tautasdejas (vai abus), ja vispār kaut kādas mazākās norādes uz šādām spējām būs. Es ļoti cienu šīs latviskās tradīcijas un patriotisma izpausmes caur dziesmu un deju, pati dziedu un dejoju, un manā ģimenē arī tiks ieaudzinātas šādas latviskās tradīcijas.
Man ir svarīgi tādas ārpusskolas nodarbības, kas ir attīstošas, nevis gatavo bērnus profesionālajai karjerai. Tie noteikti būs arī papildus valodas attīstoši pulciņi, kas ir ļoti noderīgi turpmāk un nenomoka.
30.07.2015 11:41 |
 
Reitings 2629
Reģ: 20.01.2014
Sākot laist meitu dārziņā (septembrī), sākšu interesēties par kaut kādām nodarbībām vairāk, bet visticamāk, ka interesēšos par dejošanu-manai dāmai ļoti patīk, viņa labi izjūt mūzikas ritmu,arī pati ir teikusi, ka grib dejot. Baigi "apkraut" ar kaut kādām padsmit dažādām nodarbībām negribu, sākumā ies dejot, ja parādīsies kāda interese par vēl kaut ko, tad lai tik darbojas.
30.07.2015 11:39 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Mēs ar draugu nolēmām, ka mūsu bērnus radināsim pie tenisa jau no bērnības - pašiem patīk, tad nu bērniem arī nāksies ar mums laiku tā kopā pavadīt :D
30.07.2015 11:36 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
vēl man ļoti gribētos lai meita māk spēlēt bungas , mūzika vinai patīk, bēbīšu mūzikas skolā bija stāvā sajūsmā
30.07.2015 11:32 |
 
Reitings 1049
Reģ: 03.05.2015
Mans deels shogad saaks iet skolaa un divreiz nedeeljaa apmeklee peldbaseinu, skumji, ka tas jaadara vasaraa, parasti baseins bija alternatiiva gada aukstaakajiem meeneshiem, bet shogad vasara nav tik silta, lai peldeetos juuraa. Peldeet vinjam ljoti patiik jau no 4 gadu vecuma, interese izveidojaas dabiski, pats veeleejaas. Ziemaas biezhi apmekleejam slidotavas, abi ar teevu slido, es seezhu malinjaa.

Vispaar uzskatu, ka fiziskaas nodarbiibas beernam ir noderiigaakas par citaam, iipashi muusdienu nekustiigajaa datorseergas laikmetaa.

Ir gaajis tautas un sporta dejaas, dziedaajis korii, bet uzreiz pateica, ka nepatiik un mees nespiedaam.
30.07.2015 11:29 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Vīrs grib meitu laist mākslas vingrošanā ... Es audzināšu patriotismu ar dziesmām un dejām ... Man tas ir primāri , vispār neesmu sporta fans un ceru , ka meita arī par tādu nekļūs
30.07.2015 11:26 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
zili rudzi
ance, grūti iedomāties tādu ārpusskolas aktivitāti, kas neattīsta bērnu.

Bērnu neattīsta visas tās aktivitātes, kas viņam riebjas. Ja bērns sakostiem zobiem gaida, kad "kārtējais izglītojošais pulciņš" beigsies, tad vairāk sabojās bērnam nervu sistēmu (starp citu, jau tagad ir daudz bērnu ar dažādām neirozēm un psihosomatiskām saslimšanām) nekā kaut ko iemācīs.
Ja tevi tagad pieaugušā vecumā vecāki sūtītu 5 reizes nedēļā uz kaut kādu elektornikas pulciņu (vai kas nu tevi neinteresē), diez vai tu būsi laimīga, ar dzīvi apmierināta un novērtēsi vecāku labos nodomus izglītot tevi šajā virzienā.
Pulciņu jēga ir nevis kaut ko baigi iemācīt, bet dot iespēju bērnam jauki pavadīt laiku, izpaužoties radoši. Pulciņu mērķis- atrast bērnam hobiju, kaut ko, kas nākotnē pieauguša cilvēka dzīvē varētu būt prieka avots. No visiem tiem, kas iet uz pulciņiem, reāli savu karjeru saista ar pulciņu vien pāris procenti. Pārējiem tas paliek kā hobijs (ja bērns gājis ar prieku) vai nīstama lieta uz mūžu (ja vecāki spiež).
30.07.2015 11:17 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
+++Morgan
Var sākt darīt visu ko no 4-5 gadu vecuma,bet pirms uzsākt "mammas pašapziņas programmu", padomājiet vai tas mazais ķipars trijos beidzot skolu nebūs noguris.
30.07.2015 11:08 |
 
Reitings 1
Reģ: 30.07.2015
Lūk, variants vecākiem, kuri savu atvasi labprāt vēlētos iesaist't kādā lietderīgā un patīkamā aktivitātē ;)

Pašlaik sporta deju centrs "Vecrīga" uzņem deju grupā bērnus vecumā no 4-7 gadiem. Iepriekšējas iemaņas nav obligātas, bērniem nodarbību procesā radoši un jautri tiks iemācīta kustēšanās mūzikas pavadībā, kā arī pirmie deju soļi. Tas attīsta un uzlabo bērna fizisko formu, uzlabo stāju un gaitu, ļauj atvērties, iegūt jaunus draugus.

Nodarbības paredzēts uzsākt rudenī, 2 reizes nedēļā (otrdienās un ceturdienās) plkst. 18:00-19:00. Nodarbības notiek pašā Rīgas centrā, Spīķeru ielā 5. Vairāk par sporta deju centru "Vecrīga" var uzzināt Facebook lapā pēc meklējuma sdcvecriga un rakstot uz e-pastu [email protected] Pierakstītties var, zvanot pa tālr. +371 26431149 vai rakstot uz iepriekš minēto e-pasta adresi.
30.07.2015 11:01 |
 
Reitings 258
Reģ: 08.01.2013
Manam bērnam tūlīt būs 5 gadi. Iet dārziņā, bet papildus tam apmeklē arī dažādas nodarbības. Jau otro gadu dejo tautiskās dejas. Šogad vēl uzsāka dziedāt ansamblī un spēlēt futbolu. Visu dara labprātīgi un ir priecīgs. Labprāt parāda, ko ir iemācījies, dzied dziesmas, māca mums ar tēti dejas. :) Gadās arī čīkstēšanas dienas, kad neko negrib darīt, taču tādas ir visiem - arī mums, pieaugušajiem. Neuzskatu, ka bērns būtu pārāk nodarbināts. Kad sāks iet skolā, tad, lai pats izvēlas, ko gribēs turpināt - ja varēs apvienot un gribēs, lai turpina visu.

Par to, ka dejot tautu dejas nav vīrišķīgi. Tas nu, manuprāt, ir ļoti stereotipisks un muļķīgs apgalvojums, kas neiztur nekādu kritiku.
06.10.2013 22:28 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Vai makslas vingrosana ir tas pats, kas mana laika korigejosa vingrosana?

Tās ir divas pilnīgi dažādas lietas.
06.10.2013 22:00 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
Bērnu nav, bet pati kopš bērna kājas dziedāju popgrupā, dejoju tautu dejas, pecāk mūzikas skola. Viss patika, interesēja.
Draugs no bērna kājas spēlējis futbolu, volejbolu. Ja būtu dēls, noteikti gribētu,lai spēlē futbolu. Gan puikam, gan meitenei būtu okej tautu dejas. Meitenes aktīvas būtu, mazāk svara problemu un kreņķu par to, bet puikām- iemācīs dejot un izkopj stāju.
06.10.2013 21:54 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits