Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai juusupraat, vecaakiem ir jaapaarbauda un jaapaliidz beerniem maajasdarbos?

 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Mans viedoklis - tikai pirmajaas klasiitees un pavisam nedaudz, lai iemaaciitu vinjiem kaa ir jaamaacaas. Paareejais ir skolotaaju un beerna pasha rokaas. Turklaat beerna darbs ir skola, kaapeec tad vecaakiem buutu peec savas darba dienas veel jaapaarreekjina matemaatikas uzdevumi? Pietiek ar to, ka sakopj maaju, runaajaas ar beernu, ved uz pulcinjiem, pasaakumiem utt. Diemzjeel muusdienaas skolotaaji censhaas sho pienaakumu uzgaazt uz vecaaku pleciem. Un arii shis ir viens no iemesliem, kaapeec daudzi negrib beernus vai neveelaas vairaak par vienu. Ja kaadiem 4 buutu jaapaarbauda un jaapaliidz maajasdarbos peec 8h darbadienas, tas skjiet par traku.
04.10.2013 00:51 |
 
Reitings 2
Reģ: 03.03.2015
Tas ir ļoti individuāli un katram bērnam atšķirīgi. Mums ar māsu nekontrolēja mācības, manā gadījumā tas bija ok (pati biju atbildīga), bet masai noteikti kontrolēšana būtu noderējusi.
Protams, ja bērns pats prasa palīdzību, tad ir jāpalīdz.
03.03.2015 10:49 |
 
Reitings 692
Reģ: 02.12.2012
Pirmās 3-4 klases (sākumskolas posms), tas būtu jādara kaut vai tikai tāpēc, lai bērnā rosinātu interesi to darīt un pavairotu to apzinību, ka jā, tie ir obligāti jāizdara, lai arī kas.. lai bērns pierastu un nebūtu pēctam pamatskolas kursā kaut kādi niķi, līdz ar to sliktas atzīmes. Ja pašā sākumā bērnā ieaudzina to, ka ir jāmācās un ka forši ir daudz zināt un būt gudram, tad pēctam problēmām nevajadzētu būt.. man pašai tāda aktīvā izpalīdzēšana un pārbaude bija laikam pirmajās divās klasēs, varbūt arī nedaudz trešajā.. bet es ātri sapratu un viedokli par mācībām nemainīju, apzinība un centība tikai auga. kaut kā mani prata ieinteresēt viss.. reizēm bija jāpiespiež, jāpagruž uz tā īstā ceļa, par to arī varētu lielu paldies vecākiem pateikt! nevienu reizi man neko neteica priekšā, bet lika pašai to ceļu aiziet līdz pareizajai atbildei! :)
05.10.2013 10:18 |
 
Reitings 274
Reģ: 29.01.2009
Sākumskolā mājas darbi ir jāpārbauda obligāti. Jāpalīdz atrast kļūdas , nevis brutāli norādīt uz tām. Vecākiem ir jāpalīdz ar dažādiem dzīves piemēriem, jo tieši vecāku stāstītie piemēri paliks skolēnam atmiņā, tas nekas , ka skolotāja sākumskolā ir vislielākā autoritāte. Agrīnajā skolas un skolas vecumā bērnam vēl nav tāda sajēga, kas īsti ir skola. Viņš neseprot, ka tieši no skolas un tur iegūtajām zināšām būs atkarīga viņa nākotne. Protams, ir arī citi faktori, kas ietekmēs nākotini..ne tikai skola. Lielākajās klasēs īsti neuzskatu, ka vēcākam ir tas jādara, skolēnam pašam vajadzētu saprast, ka skolā nav jāmācas priekš vecākiem vai skolotājas. Iespējs, ka ir bērni , kas joprojām ir jāmudina, bet tas ir tiaki normāli,mēs visi esam dažādi. Un skootāju uzdotie mājas darbi, kas saistīti ar vecākiem ir tāpēc, lai būtu kontakts. Tak atdzīstaties tās jūs lielākoties pietiekami nepavadat laiku kopā ar bērnu. Viņš vēl ir bērns un viņam ir vajadzīga jūsu klātbūtne.
Tas tā... manas personīgās domas un uzskati :D
05.10.2013 10:03 |
 
Reitings 109
Reģ: 29.01.2009
Naz jasez visu laiku pie berna un jabiksta. Tacu jatur roka uz pulsa. Laicigi pamanit kur bernam grutak sokas un palidzet. Maija Tabaka bijusi nesekmiga maksla tacu tevs nemies ja pats nemak aizsutijis pie privatskolotaja. Citadi sanak ko ta skola vispar maca vai tu jau slinke neko nevari.
05.10.2013 09:58 |
 
Reitings 624
Reģ: 20.06.2011
Nav jāpārbauda, bet palīdzēt var, ja prasa :)
05.10.2013 09:29 |
 
Reitings 590
Reģ: 28.06.2011
Savai pirmklasniecei palīdzu, ja ko jautā. Blakus nesēžu, es taisu vakariņas, viņa mācās, ja ko nesaprot - jautā un es palīdzu. Pārbaudu vai viss uzdotais ir izpildīts, vai viss nepieciešamais paņemts uz nākamo dienu. Domāju, ka ar laiku mana palīdzība nebūs vajadzīga.
05.10.2013 07:41 |
 
Reitings 433
Reģ: 06.12.2012
Skaisti varam teoretizēt, kā būtu ideāli darīt, bet realitāte no teorijas mēdz atšķirties, bet, kamēr bērnu nav, tikmēr var gudri spriedelēt, kā būtu jādara un pašām svēti ticēt, ka viss ies kā pa diedziņu, kā pašas esam iedomājušās;) Cik vecākam sanāks savam bērnam veltīt uzmanības viņa mācībām, atkarīgs arī gan no viņa rakstura (dažs saņemas, ja viņu pabiksta, citam vispār nekas nav jāsaka un vienmēr viss čikiniekā, viss izdarīts), gan no tā, cik vieglavaigrūta galva. . Man vienai kolēģei ir divas meitas, un viņa visu laiku saka, cik mācīšanās ziņā viņas ir stipri atšķirīgas, kaut audzina abas vienādi. Vienai vispār gandrīz nemaz neesot jāvelta uzmanība, vai mājasdarbi izpildīti vai ne, kamēr otra esot tik izklaidīga un gaisīga, ka viņai dažreiz esot bail, ka, palaižot uz skolu, savas izklaidības un sapņainuma dēļ, no rīta netīšām nepaiet garām skolai;)
04.10.2013 23:16 |
 
Reitings 5
Reģ: 09.04.2012
Kādēļ tas jāuztver kā pienākums? Manuprāt,tas ir kā nerakstīts likums,ka vecākiem jāpalīdz(nevis jāizpilda) bērnam mājasdarbos,lai bērnu iedrošinātu gūt panākumus un kļūt patstāvīgam.

Krista, manuprāt, arī tu gāztu skolnieka vecākiem pašu bērnu uz pleciem, skolnieki ir kļuvuši bezkaunīgāki...... Kādēļ tev ir tik noraidoša attieksme? Tu vecākiem nekad neesi lūgusi paskaidrot kaut ko, ja skolotājs to nespēja?

Viss ir atkarīgs no tā kādā skolā mācas bērns, kāds ir priekšmeta skolotājs, kā ir audzināts bērns un cik pretim nākoši ir vecāki!
04.10.2013 21:32 |
 
Reitings 2033
Reģ: 10.12.2012
Es atceros cik man grūti gāja sociālajā ziņā īpaši pamatskolā, audzinātāja maniem vecākiem visulaiku teica,ka es viena pati sēžu un nekomunicēju ar citiem :(
04.10.2013 21:20 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Jā. Uzskatu, ka tas ir viens no vecāku pienākumiem. Te es protams nedomāju, ka jāpilda bērna vietā uzdevumi vai viela jāskaidro līdz 12. kl., kad bērns/pusaudzis jau pats spēj pierakstīties uz konsultācijām pie skolotāja.

Visas tas runas par to, ka bērns nekļūs par patstāvīgu utt. manā uztverē nav nopietns. Nezinu nevienu tādu piemēru (kaut vai runājot par māsu, sevi, draugiem).
04.10.2013 19:53 |
 
Reitings 533
Reģ: 02.08.2011
krista Šeit,man šķiet,nebija neviens komentārs,kur tiktu aizstāvēta pilnīga mājas darbu izpilde no vecāku puses.
Par to arī tika runāts,ka bērnam palīdz,sniedz padomu.
Ja negribās,lai diskusija aiziet nepareizā gultnē,tad nepieciešams skaidri formulēt savu domu. Kāds jautājums-tādas atbildes ;)
04.10.2013 19:44 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Skatos, te ir daudzas aizvirziijushaas liidz galeejiibaam kaa beerna nepamodinaashana no riita, vai padoma nedoshana, ja kaut ko nesaprot. Specificeeshu, ka es ar to biju domaajusi tiiri seedeeshanu beernam blakaam pie maajasdarba un kopiiga taa izpildiishana. Protams, ja ir pamatiigas gruutiibas vielas apguvee, privaatskolotaajs var buut nepiecieshams, bet manupraat, beernam ir tiesiibas sanjemt SAVU noveerteejumu, nevis mammas darba noveerteejumu.
Uzskatu, ka beernam ir jaamaaca uznjemties atbildiiba no beerniibas. Ja beens ir samelojies par to, ka ir izpildiijis maajasdarbu, tad lai arii izjuut sekas - slikto atziimi, kaunu. Tas biezjaak nostraadaa kaa gainjaashanaas pakalj pa maaju, lai izpilda. Ja negribees, tad nepildiis, bet tad lai apzinaas, ka dabuus arii attieciigu noveerteejumu.
Queen vai tu patieshaam pati beernu deelj atteiksies no pilniigi visa? No visiem saviem hobijiem, tiiras maajas, atpuutas briizjiem, divvientuliibas ar viiru utt? Nedomaa, ka ar savu veelmi pavadiit ik mirkli beernam elpojot pakausii, nenogurdinaasi beernu un arii pati sevi? Beerni maacaas no vecaakiem un domaaju, ka ir pareizi dot beernam piemeeru, ka katram gjimenes loceklim ir savi pienaakumi un arii laiks, kad ir kaut kas jaadara vienam pasham.
Taisnību sakot,varbūt labi vien ir,jo,ja Tu nespēj iesaistīies sava bērna izglītošanā,kas ir pamats viņa nākotnes iespējām,tad bēdīgi.

Vai tad pamats naakotnes iespeejaam ir kopiiga maajasdarba izpilde, vai veel labaak, ja mamma pasaka visu priekshaa jebshu tomeer ir jaaljauj iemaaciities patstaaviibu, atbildiibas sajuutu. Vecaaku iesaiste beerna izgliitoshanaa manaa skatiijumaa ir vairaak attiistoshaas speeles, muzeju apmekleejumi, kursi un pulcinji, labas skolas izveele un padomu doshana, ja beerns veershaas peec paliidziibas, nevis iluuzijas iedveshana, ka viss ir forshi, jo kopeejie maajasdarbi sanjem labas atziimes, bet beigaas beerns taa arii neiemaacaas patstaaviigi apguut vielu.
04.10.2013 19:19 |
 
Reitings 63
Reģ: 22.09.2013
Par pārbaudīšanu, es uzskatu, ka pirmajās klasītes tas arī ir vecāka pienākums. Jo ir ļoti svarīgi, lai bērns jau no paša sākuma visu saprastu un pildītu mājasdarbus. Kad paaugās lielāks, tad jau gan tā ir katra vecāka paša izvēle, ko pārbaudīt, ko nē.
Un patiesībā jau lielākajās klasēs ir tik ļoti grūti un neizprotami uzdevumi, ka vecāki vispār nevar izrēķināt vai arī ir tik sarežģīts uzd., ka jāsēž vairākas stundas un jāmokās (tā vismaz man bija, ka manus mājasdarbus neviens nesaprata).
04.10.2013 18:52 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Mademoiselle! - bērnudārzā es esmu gandrīz katru dienu. Tici man, kad tev 6gadnieks pienāk klāt un saka "notīrīsi man kaku?", es arī uzskatu, ka šim vēl jāpamarinējas kādu laiku, jo vēl tīri zaļš..

Vecāku audzināšana!
04.10.2013 18:36 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Riry
Izaudzini bērnu līdz skolas vecumam un tad parunāsim.
Tas ir tas pats, kas teikt "es taču jokoju". Rokas mazgājam nevainībā


Labi, teiksim tā, ja kāds cits tev būtu mājās palīdzējis, tad būtu daudz vieglāk izdarīt to, ko nespēji. (kaut vai kaimiņu Emīls, ja tev labpatīk) Netaisos meklēt kašķi!
04.10.2013 18:35 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Mademoiselle! - bērnudārzā es esmu gandrīz katru dienu. Tici man, kad tev 6gadnieks pienāk klāt un saka "notīrīsi man kaku?", es arī uzskatu, ka šim vēl jāpamarinējas kādu laiku, jo vēl tīri zaļš...
04.10.2013 18:33 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Es absolūti neizsaku nekādus kategoriskus viedokļus. Mans viedoklis ir palīdzēt tad, kad bērns to lūdz, un tas ir nepieciešams, jo bērnam ir radušās problēmas ar spēju tikt līdzi vielai. Es nevienā brīdī neesmu teikusi, ka ir jāliek lielais mīkstais uz saviem sīkajiem - lai paši pelna sev skolas pusdienām. Bet tad, kad es izlasu, ka 1klasnieks nevar uzņemties atbildību par mājasdarba izpildi, jo viņš vēl nesaprot, ka viņam tas ir jādara.. tas man liekas dīvaini. Viena lieta ir nemācēt, un tad vecāks nāk palīgā, bet otra lieta ir nesaprast, ka uzdevums kā tāds ir jāizpilda, jo neizpildīšana ir slikta lieta.. Tā ir tā atbildība.
bet domā plašāk.

Tas ir tas pats, kas teikt "es taču jokoju". Rokas mazgājam nevainībā :)
04.10.2013 18:31 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Bieži vien tas ir nevis pastulbs bērns, bet skolotāja nemākulība bērnu ar mācībām ieinteresēt.

Atkal skolotāji vainīgi, cik superīgi!
Skolotājam ir jāinteresē, bet vecākam tas ir jānostiprina.
Skolotājs + vecāks + bērns=ideāla sadarbība.
Ne skolotājs, ne vecāks, ne skolēns viens pats nevar realizēt mācību procesu.
04.10.2013 18:31 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es domaaju ,ka vecaaki var buut loti labs piemeers noteikti,bet atkal-man ir loti labs piemeers,kur mamma vienmeer bijusi visur pirmaa.Loti labi maacijusies visaas skolaas,loti labi arii straadaa darbaa uttBeerns pilniigs pretstats-negribeeja maaciities ,neintereseeja maaciibas uttVarbuut vinam vairaak bija no teeva?Gruuti teikt...Noteikti piekriitu tam ,ka beerns ir jaaievirza pareizajaas sliedees jau pasaa saakumaa.Man veel liekas,ka tajaa briidii,ka taa maaciisanas saak veikties(skolaa uzslavas,maajas vecaaki prieciigi utt) ,vinam rodas prieks un viss ieiet sliedees!
04.10.2013 18:27 |
 
Reitings 779
Reģ: 27.11.2012
Bieži vien tas ir nevis pastulbs bērns, bet skolotāja nemākulība bērnu ar mācībām ieinteresēt. Ja bērnam mācības liekas garlaicīgas, protams, viņš nemācīsies skolā un vēl mazāk gribēs to darīt mājās.
Bet teksta autri gan es saprotu - pati, laikam, tāds pastulbs bērns ir bijusi.


Vari uzskatīt par tik gudru/negudru, cik vien vēlies, bet es te vēl bišķi ieliešu eļļu ugunī.
Teikšu godīgi - es atminos ne tikai _pastulbu_ bērnu brēkšanas, bet reālu sīku stulbeņu stundām ilgu ārdīšanos pie mājasdarbiem. Piekrītu par skolotājiem - tie jau sen bija padevušies. Bet iemesli man nav svarīgi, es te iebridu nošausmināties par pieredzētu un iespējamu situāciju - māte ar 3, dažreiz pat 4 dažāda līmeņa stulbeņiem ņemas. Paldies dievam, ka mājsaimniece un spēja tās stundas sīkajiem veltīt.
04.10.2013 18:27 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!