Vai juusupraat, vecaakiem ir jaapaarbauda un jaapaliidz beerniem maajasdarbos?

 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Mans viedoklis - tikai pirmajaas klasiitees un pavisam nedaudz, lai iemaaciitu vinjiem kaa ir jaamaacaas. Paareejais ir skolotaaju un beerna pasha rokaas. Turklaat beerna darbs ir skola, kaapeec tad vecaakiem buutu peec savas darba dienas veel jaapaarreekjina matemaatikas uzdevumi? Pietiek ar to, ka sakopj maaju, runaajaas ar beernu, ved uz pulcinjiem, pasaakumiem utt. Diemzjeel muusdienaas skolotaaji censhaas sho pienaakumu uzgaazt uz vecaaku pleciem. Un arii shis ir viens no iemesliem, kaapeec daudzi negrib beernus vai neveelaas vairaak par vienu. Ja kaadiem 4 buutu jaapaarbauda un jaapaliidz maajasdarbos peec 8h darbadienas, tas skjiet par traku.
04.10.2013 00:51 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
p.s. tagad tikai sāku lasīt pārējos komentāros, izskatās, ka manas domas jau citas uzrakstījušas. :D
04.10.2013 11:59 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
Es uzskatu, ka nē. Noteikti nē.

Bērnam pašam ar to ir jātiek galā, tās ir viņa un skolas attiecības.
Vecākiem ir jāiemāca, ka IR jāmācās, kādu labumu tas dos nākotnē. Kā arī jāmāca lietas, ko skolā nemāca - par dzīvi, attiecībām u.tml.

Mani vecāki nekad man nav pildījuši mājasdarbus vai atprasījuši uzdoto. Viņi man uzticējās. Un visas skolas beidzu kā labākā skolniece ar izcilību. Ja viņi jau no mazotnes mani būtu kontrolējuši... hvz kā būtu :D
04.10.2013 12:07 |
 
Reitings 571
Reģ: 03.03.2012
Uzskatu, ka jāpalīdz. Nepārrakstīsu vēlreiz, kāpēc, jo daudzas meitenes to jau uzraksījušas pirms manis. Man tā vienmēr ir likusies normāla lieta un parasta vecāku interese par savu bēŗnu - vai viņš pilda mājasdarbus, vai viss kārtībā utt? Manuprāt, tas īpaši svarīgi ir pirmajā klasē.

chanely, tātad, ja mazajam pirmklasniekam kaut kas nav saprotams un viņam rodas jautājumi, vecākiem viņš jāsūta pupās, jo viņam ar visu jātiek galā pašam? Tas nekas, ka pirmās dienas skolā, viss jauns utt?
04.10.2013 12:22 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
Jasmin, ja pats bērns lūdz kādu palīdzību, tad, protams, ir jāpalīdz. Bet ne jau tādā veidā, ka jāizpilda viņa vietā mājasdarbi. Vecākiem ir jāiemāca, ka ir jāmācās, jāizstāsta par skolas sistēmu, kāda nozīme mājasdarbiem, klasesdarbiem, kur un kā meklēt palīdzību, kā tikt pie skolotāja uz konsultāciju un tamlīdzīgi. Lai bērns justos komfotabli, jau zinot un izprotot skolas nozīmi.

Es te vairāk iestājos pret to, ka vecāki uzmācīgi grib kontrolēt savu bērnu mājasdarbus un, ja bērns neprot, par katru cenu izpildīt mājasdarbus viņu vietā.
04.10.2013 12:27 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
Citādi... cik daudz bērnu nav sastapti, kas pat vidusskolā nesaprot, KĀPĒC viņi mācās! Tipa tāpēc, ka mamma liek iet uz skolu. Pati zinu, jo mācījos ar tādiem kopā :) Bērnam ir jāiemāca paši pamati un jēga, kāpēc kaut ko vispār darīt. Tālāk - kā viņš to izdarīs - tas jau atkarīgs no paša bērna spējām un vēlmes.
04.10.2013 12:29 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Varu spriest pēc savas/manu vecāku pieredzes. Neviens no vecākiem nekad nepārbaudīja to, vai esmu skolai vispār kaut ko sagatavojusi/darījusi, viņi arī negāja uz vecāku sapulcēm (varbūt 2 reizes visu 12 gadu laikā), mana mamma skatījās tikai manu liecību, pat dienasgrāmata nevienu neinteresēja. Un man tas patika! Saviem bērniem arī uzticēšos uz visiem 100%, ja paši nelūgs palīdzību, tad nejaukšos.
04.10.2013 12:36 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Atceros, ka bērnībā man ļoti, ļoti nepatika, ka mamma atbildes uz maniem jautājumiem sniedza norādījumu veidā: "Tajā un tajā plauktā ir tā grāmata, tur būs atbilde".
Vai situācijās, kad grāmata nelīdzēs, nesniedza pareizo atbildi, bet vadīja uz ceļu, kā pati atbildi varēju izdomāt.
Ai, cik ļoti es tad dusmojos un gribēju, ka tiek pateikts priekšā.

Nu ko, ir pagājuši gadi un es esmu tieši tāda pati :D
Nu ok, ne saviem bērniem, kuru man nav, bet savā bērnu pieskatīšanas pieredzē pavisam noteikti :D
04.10.2013 12:54 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Mana mamma un ome man visu laiku palīdzēja kkādu rokdarbu lietās. Bet man bija un joprojām ir svarīga konsultācija nevis reāla, fiziska iesaistīšanās. Piemēram, kad rakstīju bakalauru, mēdzu prasīt mammai, kā labāk izklausās, piemēram, kāds teikums, hipotēze, pētnieciskais jautājums. Ja mamma neko nesaprata, tātad kkas nebija pareizi. Gatavojoties eksāmeniem, mammuks mēdza mani testēt, komentēt manas atbildes un ieteikt labākos atbilžu variantus. Man tas liekas normālu, draudzīgu bērna-vecāka attiecību veids.
04.10.2013 12:54 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Nenemsos gudri spriest. Teoriju muldet mes visi makam, bet ka gadisies dzive neviens nezin.
04.10.2013 13:06 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
sākumā, kamēr aprod ar skolas gaitām - tas ir tikai normāli, ka vecāki palīdz ar mājas darbiem.. vismaz paprasa atrādīt - ne jau pārrēķina .. un palīdz, ja kaut ko nesaprot.

Pēc 5-6 klases jau nu gan pašam bērnam būtu jatiek galā.. vecāku uzdevums būtu nočekot, lai mājas darbi vispār tiek pildīti (fakts kā tāds) + kādas ir sekmes un ja kaut kas nepedodas - tad palīdzēt...

Nu vismaz tā bija manā bērnībā.. un visticamāk tas ir tas, kā būs arī maniem bērniem.. es noteiki nepārrēķināšu visus uzdevumus.. :D .. es to noteiki vairs nemaz nespēšu izdarīt :D
04.10.2013 13:14 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
ir japalidz. es ceru, ka busu spejiga savai meitai palidzet lidz 12. klasei majas darboja, ja vina nesapratis ko. lielakoties jau vecaki palidz lidz kadai 5. klasitei tos majas darbus, jo velak pratins nevelk tik talu, lai kadu trigonometriju, logoritmus atvertu, atkartotu un saprastu. ja no berna grib izveidot zinosu cilveku, tad ir jaiegulda darbs un laiks, nevis audzinasana janovel uz auklitem darzinos, izglitiba uz skolotajiem.
pietam 4 bernus ka tadus ir gruti kaut vai pabarot un apkopt(kads kats ir javara ar edienu un maisi majas jastiepj, lai visi butu paedusi?).
04.10.2013 13:49 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
pastavibu var iemacit ari cita veida!
04.10.2013 13:50 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Protams, ka jāpalīdz, nav citu variantu. Bet realitāte ir pavisam cita, diemžēl.
04.10.2013 13:51 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
man mate nekad neko nav parbaudijusi, palidzejusi. uzskatija, ka ta pati metode der ari otrai masai, kura iet skola, bet izradas, ka neder viss. vina regulari neiemacijas muzikas skolas uzdotos gabalus spelet. majas darbus ari citreiz neizpildija. ta, ka visi berni nav tik apzinigi.
jebkada zina es nesaskatu nekadu plusu taja, ka vecakiem ir nevelesanas darboties ar savu bernu.
04.10.2013 14:15 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Man ir bērnības trauma no šitās mājas darbu pārbaudīšanas, kā rezultātā izpildītos klases darbus uzdevu par mājas darbiem :D
Mācīties ir katra paša ziņā , ja bērns meklēs palīdzību pie manis, tad palīdzēšu, ja pats ar visu tiks galā arī labi :)
04.10.2013 14:27 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Mācīties ir katra paša ziņā , ja bērns meklēs palīdzību pie manis, tad palīdzēšu, ja pats ar visu tiks galā arī labi

Ir jāpārbauda mājas darbi, lai pārliecinātos, ka viņš tos ir izpildījis, it īpaši mazākajās klasēs. Tā ir jaunās vielas atreferēšana mājās. Ja to neizdara, tad kāds rezultāts var būt? Ja nu vienīgi bērns ir ģēnijs.
04.10.2013 14:32 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Ir jāpārbauda mājas darbi, lai pārliecinātos, ka viņš tos ir izpildījis, it īpaši mazākajās klasēs.


Var pajautāt , ja ar bērnu pirms skolas ir lielisks kontakts, viņš nemelos un pat ja melos, tāpat taču vecāki uzzinās , kad redzēs 2 sekmju izrakstā ...
04.10.2013 14:37 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Mademoiselle! - nepiekrītu, ka IR kkas jādara. Es iemācījos patstāvību, jo zināju, ka man pašai ir jābūt atbildīgai par to, kā darbs ir izpildīts. Ja es nesapratu, vienmēr varēju lūgt mammas palīdzību, bet mamma nebija atbildīga par to, lai man visi mājasdarbi ir sadarīti laikā. Ja nesadarīju, tā bija mana problēma. Tā es arī tagad uzskatu. Mans uzdevums - mana atbildība.
04.10.2013 14:48 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Ja nesadarīju, tā bija mana problēma. Tā es arī tagad uzskatu. Mans uzdevums - mana atbildība.


+++
04.10.2013 14:55 |
 
Reitings 533
Reģ: 02.08.2011
Ja nesadarīju, tā bija mana problēma. Tā es arī tagad uzskatu. Mans uzdevums - mana atbildība.

Tā tās lietas iet,tad,kad bērns sasniedz vecumu,kad patiešām ir spējīgs pats uzņēmties atbildību. Pirmās klases skolēns var arī uz skolu nepiecelties un neaiziet,ja viņu nepamodināsi. Viņš vēl ir bērns,tāpēc šāda taktika būtu vairāk kā muļķīga. Un galu galā-vai tiešām pašas būsiet priecīgas par bērnu,kam jau no pirmajiem skolas gadiem,skola asocēsies tikai ar pazemojumu,jo viņš nebūs darbu izpildījis,pārējie būs,un,kā novērots,bieži tiek kārts pie "kauna staba"
Tāpēc tiešām,nav ko gudri spriedelēt.
04.10.2013 15:25 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!