Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ārzemes, Latvija, darbs, nauda ?

 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Kārtējo reizi ieklīstot ārzemēs, saprotu,ka īsti laimīga te neesmu un gribu mājās. Bet zosāda metās iedomājoties kas tur notiek. Cik reāli ir reizē mācīties un strādāt, uzturēt dzīvokli ?
Mācoties gan jau reizē jādara kāds darbs par minimālo algu, kas ir 200Ls ?! Ko ar tādu naudu darīt?
Lai arī ārzemēs nopelnam krietni lielāku naudu, tā nekādu dižo laimi nenes, jo tomēr gribās mājās.
Jau uz bimbienu rauj, tad nu sākam domāt.. kā aizbraukt atpakaļ, jāmeklē darbu.. gribu iet mācīties.
Tētis atsūtija palasīt šo te, saka,lai palieku kur esmu - nebraucu uz Latviju http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/461850-mazo_algu_cilpa

Nu es saprotu,ka cosmo nav īstā vieta ,kur runāt par šo tēmu, jo te visas ir biezās un draugi visām ir biezie :D Bet parastie cilvēki, kā dzīvo ?

Maxima pārdevēja Santa šogad vienā ziemas mēnesī nopelnīja virs 200 latiem. Komunālajiem maksājumiem un sadzīves precēm iztērēja ap 170, atlikusī summa palika pārtikai. Lai arī iztikšana grūta, Santa tomēr desmit latus iztērēja populārzinātnisko žurnālu un grāmatas iegādei, bet trīs latus atlicināja bērnam teātra biļetei. «Es labāk no kādas bulciņas atteikšos, bet bērnam ir jāattīstās,» paskaidro Santa.


Un vēl pie šī es gribētu pajautāt, kas ir tās profesijas,kas nodrošina labu darbu un labas algas? Jo tagad izvēloties ,kur un par ko iet mācīties, es secinu,ka es savā dzīvē nedarīšu to,kas man patīk un dara mani laimīgu, bet to,kas nodrošina labāku algu.

Nu piemēram, tās ,kas pelna 500 un uz augšu, par ko jūs strādājat? Kur mācijāties?
Paladu cosmo, liekas - pfff,kas ta tur ir! Mierīgi var dzīvot, re kā ,visiem labas algas! Atveru tvnetu vai paklausos rados un draugos, liekas,ka cosmo meitenes dzīvo pavisam citā pasaulē.
26.04.2013 14:11 |
 
Reitings 2133
Reģ: 09.05.2011
Pirmais ir attieksme.Ir grūti,bet ir jācīnās un jādar viss,kas ir spēkos,lai būtu labāk.

Nav man vecāki miljonāri un mīļotais arī nē.Katru vasaru vesmu strādājusi,kad mācījos vidusskolā.No otrā kursa strādāju nepārtraukti vel mācoties.

Otrais nekad nesaki nē tam,kas Tev patīk.Ir jāmācās tas,kas patīk.Saku to no manas pieredzes.Pirmo izglītību man izvēlējās vecāki,izmācījos,nenožēloju,bet jēgas nekādas.Otro izglītību izvēlējos pati un izbaudu katru mirkli.Tagad esmu praksē ārzemēs.Prakse dod ļot,ļoti daudz.Pat tad,ja atbraucot atpakaļ uz Latviju nedabūšu labāku darbu par savu viesmīles darbu,meklēšu darbu te,Kiprā,un braukšu atpakaļ.Jo te vidējā alga ir augstāka.Un ar degunu nebīdīšu mākoņus,jo bez pieredzes un prakses es par direktori nevaru būt.
Dzīve izmāca un ir jābūt pateicīgam un pacietīgam.
Brauc uz ārzemēm...Te lietas nostājas īstajās vietās...Vismaz man..Galvu augšā!
03.07.2014 16:00 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
kaapeec atkal uznjeemeeji tiek pataisiiti par vainiigajiem visaas pasaules beedaas? Kaa jau ieprieksh te tiku mineejusi gan es, gan citas, vaina ir visas latvieshu sabiedriibas domaashanaa. Visaa - domaaju gan uznjeemeejus, gan straadniekus, nevis tikai kaadu vienu cilveeku grupu (tikai nevajag braukt virsuu, ka aizstaavu uznjeemeejus un nolieku visus paareejos. Taa nav!)
Ljoti daudzi cilveeki arii ne no uznjeemeeju vidus brauc ar shikaam mashiinaam, kaut reaali vinju paareejais dziivesveids liecina, ka vinji to nespeej atljauties. Tepat Cosmo nesen bija diskusija, kur meitene prasiija ieteikumus, kaadu mashiinu pirkt kaa savu pirmo. Izskaneeja viedoklis, ka ar tik prastaam mashiinaam buutu kauns raadiities un labaak tad iet ar kaajaam. Ja shaada ir daljas (protams, nesaku, ka visi taa teica tajaa diskusijaa vai ka visi taa domaa) "parastaas" sabiedriibas domaashana, tad kaapeec, lai uznjeemeeji, kas arii naak no shiis pashas sabiedriibas un kuriem pie tam pat ir briivi liidzeklji, domaatu citaadaak?
______________________________________________________________
Visu diskusiju nelasīju, bet izskatās, ka atkal esam nonākuši nelielā strupceļā sakarā ar to, ka mūsu sabiedrībai ir nepieciešams rakstisks vai mutisks izlīgums. Darba ņēmēji uzņemas saistības nezagt (ne sev nepiederošas materiālās vērtības, ne darba laiku), godīgi un ar atdevi strādāt, bet uzņēmēji apņemas vismaz pret savējiem neizturēties kā pret vergiem un nodrošināt katram, kuru pieņem darbā vismaz stingri noteiktu minimālo iztikas grozu. Nu, teiksim, Pievakare kā topošā juriste uzliek uz papīra sarakstu ar lietām, kuras pēc viņas domām ir darba ņēmējam absolūti nepieciešamas un kuras viņasprāt 8 stundu darba dienas un 5 dienu darba nedēļas gadījumā darba devējam ir jāvar nodrošināt darba algas izskatā. Tad uzņēmējs, pieņemot cilvēku darbā, saka nākošajam darbiniekam: "Es darba algas noteikšanā vados pēc Pievakares sistēmas, t.i., - nodrošinu tev to, to un to kā minimumu, saskaņā ar kuru tev ir jāvar izdzīvot." Viss ir skaidrs. Uzņēmējs nepārmaksā par darbaspēku, darba devējs ir ar zināmu drošības sajūtu par to, ko dzīvē var atļauties. Pēc pusgada Melns izstrādā citu sistēmu, kur klāt vēl "piesper" naudu izklaidei katrā otrajā nedēļas nogalē. Tagad ir divas sistēmas. Uzņēmējs var katram darbiniekam piemērot to, kuru uzskata par piemērotāko. Skan drošī vien diezgan dīvaini, bet, manuprāt, tas ir viens no variantiem, kā panākt to, lai nebūtu vairs pamata svaidīties apvainojumiem.
01.05.2013 14:22 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Es iespraukshos atkal ar savu absoluuti nesaprotamo viedokli, bet sasmeejos par sho:
Pelnīja viņš samēŗā labi, bet ar šīkām mašīnām nebraukāja, šikas "klozītes" nenēsāja, bet ieguldīja naudu savā uzņemumā un maksāja normālu algu padotajiem.

kaapeec atkal uznjeemeeji tiek pataisiiti par vainiigajiem visaas pasaules beedaas? Kaa jau ieprieksh te tiku mineejusi gan es, gan citas, vaina ir visas latvieshu sabiedriibas domaashanaa. Visaa - domaaju gan uznjeemeejus, gan straadniekus, nevis tikai kaadu vienu cilveeku grupu (tikai nevajag braukt virsuu, ka aizstaavu uznjeemeejus un nolieku visus paareejos. Taa nav!)
Ljoti daudzi cilveeki arii ne no uznjeemeeju vidus brauc ar shikaam mashiinaam, kaut reaali vinju paareejais dziivesveids liecina, ka vinji to nespeej atljauties. Tepat Cosmo nesen bija diskusija, kur meitene prasiija ieteikumus, kaadu mashiinu pirkt kaa savu pirmo. Izskaneeja viedoklis, ka ar tik prastaam mashiinaam buutu kauns raadiities un labaak tad iet ar kaajaam. Ja shaada ir daljas (protams, nesaku, ka visi taa teica tajaa diskusijaa vai ka visi taa domaa) "parastaas" sabiedriibas domaashana, tad kaapeec, lai uznjeemeeji, kas arii naak no shiis pashas sabiedriibas un kuriem pie tam pat ir briivi liidzeklji, domaatu citaadaak?
01.05.2013 13:46 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
buuuuu, prieks! :)
01.05.2013 13:13 |
 
Reitings 10816
Reģ: 29.01.2009
freijace, piekritu.... ja grib,tad var ari izsisties aatri visaados mazaakos darbos... Es pat bez visam savam perfektajaam anglju valodas zinaashanaam, bet ar smagu stradashanu un sevis pieradishanu, saaku vadit coffee shop mazaak nekaa gada laikaa... taa kaa,ja grib,tad var :)
01.05.2013 13:06 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
Šeit arī izskanēja viedoklis, ka latvieši, aizbraucot strādāt melnos darbus, ļoti, ļoti ilgi neizsitīsies augstāk. Tad es atcerējos par savu māsīcu, kura, pateicoties savām perfektajām valodas zināšanām, mazāk kā pusgada laikā no vienkāršas fasētājas tika iecelta par priekšnieka vietnieci. Bet tas laikam ir rets izņēmums :)
01.05.2013 13:00 |
 
Reitings 314
Reģ: 18.12.2012
Excite, ne par sēņu lasīšanu ir runa, bet par to, ka ārzemēs darba devējs lielākoties neizturās kā vergturis pret darba ņēmējiem. Daudzus gadus atpakaļ, kad vēl biju studente vasaras brīvlaikā biju aizbraukusi uz Angliju lasīt zemenes. Fermas īpašnieks pats zemenes nelasīja, bet arī nebaidījās no "melnajiem darbiem", kā piemēram, palīdzēja nēsāt kastes un fasēt zemenes, kad bija lieli pasūtījumi. Runa ir par to, ka ārzemēs darba devējs savādāk skatās gan uz savu biznesu, gan uz darbaņēmējiem.
Pelnīja viņš samēŗā labi, bet ar šīkām mašīnām nebraukāja, šikas "klozītes" nenēsāja, bet ieguldīja naudu savā uzņemumā un maksāja normālu algu padotajiem. Es nesaku, ka tā notiek katrā zemeņu fermā. TAS IR TIKAI PIEMĒRS un šādus piemērus esmu dzirdējusi ļoti daudz (ne tikai par zemeņu fermām). Es runāju par domāšanas veidu un attieksmi.
01.05.2013 12:40 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Atļaušos Lienei nepiekrist par ārzemēm... Kaut kā neesmu dzirdējis, ka ārzemēs kāds uzņēmumu vadītājs būtu lasījis pats sēnes ar latviešiem vai ko nu tur citu tie latvieši vai vienalga kādi iebraucēji dara. :D

Neviens arī ārvalstīs "netīrajos darbos" nepiedalās- neesam tik atšķirīgi. Tomēr būtiskākā atšķirība ir tā, ka cilvēkiem ir samērīgi nodokļi un samērīgs dzīves līmenis. Ja Tu nodarbini tos 600 cilvēkus ārvalstīs, tad tas ir rādītājs, ka Tu esi cienīgs braukt ar Cayenne. Latvijā, diemžēl, nodokļu līmenis ir negodīgs- gan raugoties uz darbaspēka nodokļiem, gan salīdzinoši- ko saņem vadītājs, ko- padotie,gan arī tie ir konkurenci NEVEICINOŠI. Un, protams, tam visam pa virsu ir arī kultūras līmenis(ar Cayenne vienalga braukt gribās.. :D )
01.05.2013 12:05 |
 
Reitings 314
Reģ: 18.12.2012
frejace, latvietis no latvieša atšķiras. Piemēram, runājot par biznesmeņiem, pieņemu,ka 80% Latvijas uzņēmēji grib kļūt stāvus bagāti tagad un tūlīt. Ļoti maza daļa domā tālejošus plānus, ar pakāpenisku attīstību. Šeit bija labs piemērs par zivju fabriku, kur īpašniekiem ir vairaki Porche Cayenne, bet darbinieki saņem labi ja 100 latus. Ārzemēs tā nenotiek! Bieži ir tā, ka pat grūti noteikt, kurš tad īsti ir uzņēmuma vadītajs, jo tur nav pieņemts izrādīties un nostādīt sevi "vergtura lomā". Bieži pats uzņēmuma vadītajs kopā ar padotajiem piedalās "netīrajos darbos". Un tas ir normāli. Diemžēl ne Latvijā...
01.05.2013 10:25 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
Vispār jau pat Eiropas bagātākajās valstīs cilvēki čīkst, ka nu tik laiki pienākuši un mēģina citus nošokēt, kādos šausmīgos apstākļos viņiem būs jādzīvo (trīs 2010. gada mašīnu vietā divas utt). Lai gan līdz viņu ''sliktajiem'' laikiem Latvijai izdosies aiziet varbūt pēc 100 gadiem, ja vispār izdosies. Cik nav no Vācijas, Francijas vidusslāņa jauniešiem dzirdētas gaudulības par krīzi, bet visiem ir jaunākais iphone vai htc, restorānu apmeklējums katru otro dienu (ja viņi ierodas tādās lētās valstīs kā LV) un redzējuši ir gandrīz visu Eiropu. Tā ka latvieši vēl ir ļooti pieticīgi un patriotiski, tāpēc man gribas iebilst, kad pārmet, ka latvieši tādi tik, ka grib visu uzreiz.
01.05.2013 09:42 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
... skolā katrā klasē ir tādi bērni, kuriem, lai iemācītos no galvas dzejolīti (12 rindiņas), ir jānosēž pie grāmatas viss vakars. Citam tas dzejolis ir atmiņā jau pēc 3. izlasīšanas reizes. Un tas pirmais bērns ne pie kā nav vainīgs (drīzāk gan - viņa smēķējošā un kulturāli dzerošā māte un tēvs). Viņš ir tas kandidāts uz "ar prātu apdalītā statusu", kurš nesekos modei un augstāko izglītību neiegūs. Viņa ceļš ir - kļūt par LABU celtnieku, atslēdznieku, utml. Un labs autoatslēdznieks ir augstāk novērtējams par sliktu ministru.
01.05.2013 09:28 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
Ir jābūt tai tantei, kas mazgā kāpņutelpas, ir jābūt tiem strādniekiem, kas fasē produkciju rūpnīcās un sēž pie kases lielveikalos. Un visu pārējo gudrīšu interesēs ir, lai šie cilvēki, pateicoties saņemtajām algām, rupji sakot, būtu paēduši. Savādāk nav aiz kalniem laiki, kad mums ( tiem affigenna mērķtiecīgajiem, diplomētajiem un ar stiprajiem raksturiem apveltītajiem, kas dara savu sirds darbu) pašiem vien nāksies berzt tās trepes.

Un ir jocīgi klausīties runās, ka, redz, ja neesi spējis savā dzīvē gribēt un sasniegt kaut ko vairāk, tad samierinies ar savu likteni (kas man šķiet naivi, neracionāli un netālredzīgi).
_______________________________________________________
Parakstos zem katra Jackie vārda. Sabiedrība, kura normāli funkcionē, nekad nesastāvēs tikai no uzņēmējiem, augstu stāvošiem ierēdņiem, utt. Arī tie, kuri veic citas funkcijas, ir pelnījuši cieņu un iztiku gadījumā, ja savu darbu padara labi. Laba sētnieka darbs parasti paliek nepamanīts ... līdz brīdim, kad viņš saslimst un trīs dienas nav bijis darbā.
01.05.2013 09:21 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Ja par ziedojumiem, tad tas ir īpaši populāri Anglijā- te ir minūtēm garas reklāmas, kurās rāda badā mirstošus nēģerēnus, kuriem, lai aizsūtītu ūdeni(pārtiku, utt..) vajag tikai 1(2, 3, utt..) poundus mēnesī..

Itaalijaa ar to nodarbojaas Vatikaans. :D Tas nekas, ka viena paavesta gredzentinja paardoshana speetu nodroshinaat visu Kongo naakamos 5 gadus, bet tas vinjiem netraucee vaakt naudinjas no naivo, ticiigo pensionaaru macinjiem ar skaljiem saukljiem par paradiizi.
01.05.2013 01:28 |
 
Reitings 314
Reģ: 18.12.2012
kāpēc šis cilveks pusbadā necīnā par savām tiesībām, ka tas notiktu Vācijā, piemēram?


Jau ciinaas, bet savaa veidaa. Nu nav latvieshiem kiegjelju meteeju un karotaaju mentalitaate. Taapeec cilveeki izveelaas aizbraukt.


Krista, es gan neteiktu, ka tā ir mentalitātes iezīme, bet gan tas, ka Latvijā valda sistēma, kas neļauj cīnīties jebkuram Latvijas iedzīvotājam par savām tiesībām. Ir izredzētie un pārējie. Kad vienkāršs indvīds redz vai izjūt uz savas ādas šo bezspēcību, tad nolemj emigrēt uz citu valsti, kur var rēķināties ar valsts un ierēdņu pretīmnākšanu. Kā arī Latvijā nav izplatīta arodbiedrību kustība, ir jau dažas "parodijarodbiedrības", kuras īstenībā pat par arodbiedrībām nenosauksi, jo nepilda savas tiešās funkcijas.

Taču, ja kodolīgi jānosauc Latvijas lielāko problēmu, tas es teiktu, ka tā ir vienaldzība un domāšana tikai par savu (indivīda) labklājību, bet pārējie kaut vai lai sprāgst badā - vienalga - ne mana cūka, ne mana druva. Nekur talu nav jāstaigā, šeit pat cosmo samēra bieži paradās diskusijas, kad par to var pārliecināties pilna krāšņumā.
01.05.2013 01:08 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Jackie->
Un galvenais, ka Krista nedzīvo Latvijā



Es arī! :D Padzīvojot laiku ārvalstīs, ir iespēja salīdzināt, kā arī, patiešām- paskatīties no malas..


Ja par ziedojumiem, tad tas ir īpaši populāri Anglijā- te ir minūtēm garas reklāmas, kurās rāda badā mirstošus nēģerēnus, kuriem, lai aizsūtītu ūdeni(pārtiku, utt..) vajag tikai 1(2, 3, utt..) poundus mēnesī..

Ja kāds patiešām vēlētos viņiem palīdzēt, tad jau sen ļautu viņiem kļūt patiesi neatkarīgiem, nevis izmantot pasaules bagātākā kontinenta(nafta, gāze, dārgmetāli, utt- VISS) resursus.

Piemēram: Anglija izmanto Alžīrijas naftu, Itālija- Lībijas, ASV- Nigērijas, utt.. Visas nozīmīgās kompānijas pieder pasaules varenajām valstīm! ) Tā ir tāda liekulība..

Viena no manām favorītgrāmatām ir Lato Lapsas 7 Āfrikas. Par viņa ceļojumu cauri Āfrikai- kur neved tūristu maršruti. Iesaku izlasīt. Viņš arī pieminēja satikšanos ar šādu labdarības organizāciju pārstāvjiem, kas reālā dzīvē nekad nav bijuši tur, kur bērni mirst badā, jo ikdienu pavada uz kruīza kuģiem, viesnīcās un pārvietojoties ar džipiem. UN reizēm parunājot par to, cik labu darbu viņi dara..
30.04.2013 20:17 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Krista, mana konstrukcija bija shaada - vaards (paskaidrojums, ko ar to domaaju). Ar nabadziibu es biju domaajusi gariigo, ko arii ar iekavaam akcenteeju. Ja tu nesaprati to, tad vismaz nevajag braukt man virsuu par neesoshiem vaardiem, bet censties saprast.

Cormeum, pareizi iztulkoji, paldies. Es te vispaar ne pret vienu viedokli nestriidos, ne pret lielaakaam algaam, ne izbraukshanu, ne palikshanu utt., es striidos vieniigais pret Latvijas nolikshanu un negatiivismu.
30.04.2013 18:55 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Dalja no tiem turiigajiem ir patieshaam pelniijusi lielu fui. Publiski vaardus nesaukshu,jo tie nav no preses savaakti dati, bet zinu purnus (nespeeju vinjus par cilveekiem saukt), kuri savaac slimu beernu aarsteeshanai savaaktos ziedojumus un par to uzcelj maajas, vai arii kuri apzinaati aiztur algas, tad izmaksaa peec ntajiem meeneshiem labi ja nelielu dalju un beigaas firmu sleedz (kura turklaat bija atveerta uz bomzja vaarda).
30.04.2013 18:16 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
"ko ES varu dariit, lai uzlabotu savu personiigo situaaciju un situaaciju valstii? Kaa veiksmiigi uznjeemeeji kljuva par taadiem? Vai es taads varu/gribu kljuut? Ko es kaa straadnieks varu dariit, lai censtos uzlabot situaaciju? Vai man buutu labaak, izveerteejot savas veelmes un visus ieguvumus, zaudeejumus, aizbraukt uz aarzemeem vai palikt?".


Tieshi shie jautaajumi sheit arii tiek apspriesti.
30.04.2013 18:14 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Tāda sajūta, ka katris runā savā valodā...

Manuprāt, Pievakare vnk aktualizē to, ka daudzi nosoda turīgus cilvēkus vai arī ir vienkārši negatīvi un agresīvi noskaņoti. Es apšaubu, ka viņa domā, ka skolotāji, rūpnīcu darbinieki (utt.) tādu algu ir pelnījuši.
30.04.2013 18:10 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Pievakare vnk nespēj paciest nekādu kritiku par Latviju. Jebko, ko pasaka par Latviju sliktā kontekstā viņa uztver kā čīkstēšanu un žēlošanos. Nemaz nespēj pieņemt objektīvu viedokli no malas. Tā vietā izvēlās dzīvot kaut kādā ilūzijā, ka Latvijā viss ir kolosāli labi, tikai ir daži nabagi idioti, kuri nemāk strādāt, zog, žēlojas un vēl sadomā aizbraukt no LV... :D
30.04.2013 18:02 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits