Ārzemes, Latvija, darbs, nauda ?

 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Kārtējo reizi ieklīstot ārzemēs, saprotu,ka īsti laimīga te neesmu un gribu mājās. Bet zosāda metās iedomājoties kas tur notiek. Cik reāli ir reizē mācīties un strādāt, uzturēt dzīvokli ?
Mācoties gan jau reizē jādara kāds darbs par minimālo algu, kas ir 200Ls ?! Ko ar tādu naudu darīt?
Lai arī ārzemēs nopelnam krietni lielāku naudu, tā nekādu dižo laimi nenes, jo tomēr gribās mājās.
Jau uz bimbienu rauj, tad nu sākam domāt.. kā aizbraukt atpakaļ, jāmeklē darbu.. gribu iet mācīties.
Tētis atsūtija palasīt šo te, saka,lai palieku kur esmu - nebraucu uz Latviju http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/461850-mazo_algu_cilpa

Nu es saprotu,ka cosmo nav īstā vieta ,kur runāt par šo tēmu, jo te visas ir biezās un draugi visām ir biezie :D Bet parastie cilvēki, kā dzīvo ?

Maxima pārdevēja Santa šogad vienā ziemas mēnesī nopelnīja virs 200 latiem. Komunālajiem maksājumiem un sadzīves precēm iztērēja ap 170, atlikusī summa palika pārtikai. Lai arī iztikšana grūta, Santa tomēr desmit latus iztērēja populārzinātnisko žurnālu un grāmatas iegādei, bet trīs latus atlicināja bērnam teātra biļetei. «Es labāk no kādas bulciņas atteikšos, bet bērnam ir jāattīstās,» paskaidro Santa.


Un vēl pie šī es gribētu pajautāt, kas ir tās profesijas,kas nodrošina labu darbu un labas algas? Jo tagad izvēloties ,kur un par ko iet mācīties, es secinu,ka es savā dzīvē nedarīšu to,kas man patīk un dara mani laimīgu, bet to,kas nodrošina labāku algu.

Nu piemēram, tās ,kas pelna 500 un uz augšu, par ko jūs strādājat? Kur mācijāties?
Paladu cosmo, liekas - pfff,kas ta tur ir! Mierīgi var dzīvot, re kā ,visiem labas algas! Atveru tvnetu vai paklausos rados un draugos, liekas,ka cosmo meitenes dzīvo pavisam citā pasaulē.
26.04.2013 14:11 |
 
Reitings 1283
Reģ: 02.09.2012
Man vēl ļoti patika komentāri no sērijas "sāksi Maximā kā apkopēja, gan jau ar laiku izsitīsies par vadītāju, vajag tikai strādāt un censties!". Tas ir nopietni domāts? Kāds, it īpaši Latvijā, ir redzējis šāda veida izaugsmi?

Tā doma, ka ja nepietiek naudas, vajag strādāt vēl, ņemt papildus maiņas, darbus arī ir visai interesanta. Runa ir par to, ka cilvekiem nepietiek minimālās algas izdzīvošanai, nevis kaut kādu ekstravagantu iegribu apmierināšanai. Ja valsts ir noteikusi minimālo algu, tad būtu labi, ja ar viņu varētu nomaksāt vismaz īri + pārtiku. Loģiski, ka cilvēki turpinās iet strādāt uz tāda veida vergotavām, kādas ir minētas rakstā, bet mani izbrīna, vai tiešām tas uzņēmējs nekad neaizdomājas, ka viņš cilvēkus maksimāli nostrādina par minimālo algu? Vispār ir novērojama diezgan interesanta attieksme pret izglītību mūsu valstī - galvenais, ka papīrs ir!

Saprotu, ka pārsvarā te komentē tās, kuras ir pārtikušas un šobrīd par dzīvi sūdzeties nevar. Arī man ir labi, bet ir jābūt vismaz kripatiņai empātijas pret apkārtējiem.
29.04.2013 15:57 |
 
Reitings 438
Reģ: 18.03.2013
Pievakare- varēji arī vnk uzrakstīt, ka esi pirmkursniece, kurai par īsto dzīvi nav diži lielas sajēgas!
29.04.2013 15:46 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Pievakare, prieks, ka kaut kaads viedoklis tev tomeer ir izveidojies.
29.04.2013 15:46 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Neons, taa ir tava interpretaacija par maniem vaardiem. vienkaarshi daudzi no manas paaudzes uzreiz peec vidusskolas aizbrauca straadaat uz uk benziintankaam, jo sheit, straadaajot mazkvalificeetu darbu, nevareeja atljauties nopirkt sev iPhone. daudzi emigreeja, jo bija panjeemushi hipotekaaros krediitus ekonomiskaa burbulja laikaa, kad kjiegelju neseeji bez 30 latiem dienaa pirkstu nepakustinaaja. peec PSRS sabrukshanas situaacija bija daudz trakaaka, tikai nebija tik vienkaarshi braukt prom, kaa tas ir tagad, cilveeki bija spiesti ciiniities.
mees skatamies uz paartikushajiem rietumiem, kur ir citi dziives standarti, un domaajam, ka mums automaatiski pienaakas tas pats. nepienaakas.
29.04.2013 15:37 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Donata, tev tiešām derētu izgāzt savu negatīvismu citur.

Sunset, vai tu lasi komentārus? :) Ja lasītu, tad redzētu, ka es rakstu - katrs var darīt pēc saviem ieskatiem tā, lai būtu laimīgs. Ar vienīgo nosacījumu - nenoliekot latviešus un Latviju.
29.04.2013 15:37 |
 
Reitings 438
Reģ: 18.03.2013
Pievakare-Tu pati arī strādā? Uzturi sevi un vēl mazo? Ja nē, tad pati beidz gudri dirst! Labāk tiešām emigrēt, nekā pelnīt ar augstāko, tik cik, lai vienistabas dzīvoklītī dzīvotu.
29.04.2013 15:32 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Pievakare, tavi jautaajumi bija atklaati stulbi, man vienkaarshi nepatiik stulbums, taapat kaa tev nepatiik tas, ko tu pati sauc par ''gudru dirshanu''. es atkal nespeeju saprast, ko tu vari braukt virsuu man, apgalvojot, ka nekaadu viedokli pati neizsaki. man vismaz ir viedoklis, atshkjiriibaa no tevis, un es nevienam nepaarmetu to, ka vinjsh savu viedokli izsaka, atkal atshkjiriibaa no tevis.
29.04.2013 15:27 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
buuu - es 3. reizi esmu UK. Nu paciemoties ir ok, man ta ne visai ta anglu mentalitate :) Es dzivoju Brentwood, tas ir kadas 40min no Londonas centra ar ilgo vilcienu, nesanak man pa parku skriet, skrienu pa vietejo plantaciju :D Es domaju ta, ja man seit butu gjimene, darbs, kurs PATIK, kura jutos realizeta, kapec ne, noteikti dzivotu ari seit! Gruti tad, ja esi viens, tad gan skumji, bet ja blakus virs, berni, viss ir, tad ir vienalga, kuru valsti tu sauc par majam, jo man majas vienmer butu tas, kur ir mana gjimene. :)
29.04.2013 14:39 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
nav godīgi pieprasīt no latvijas valsts tādu algu līmeni, kādu tagad nodrošina, piemēram, uk. daudzi to nespēj saprast, vajag visu un uzreiz.


Un daudzi, kā izskatās, nevar saprast, ka cilvēki grib lielākas algas nevis kaut kādu glupu iegribu dēļ, bet gan tāpēc, ka banāli nepietiek ēdienam, dzīvokļa īrei, apģērbam, transportam u.tml. lietām. Un tās nav gluži tās lietas, kas var pagaidīt, ko var pieciest...
Cik noprotu, tūlīt izskanēs viedoklis, ka neviens jau netraucē atrast labāku darbu, vairāk strādāt u.t.t. Bet, kad cilvēks pretendē uz priekšnieka apamtu, tad atkal ir slikti, jo, redz, mums tak valstī nepieciešami parastie melnstrādnieki arī. Bet par LV melnstrādnieka algu kā lai dzīvo? \un strādājot n-tās stundas, lai tik saknapinātu naudiņu dzīvošanai pa kuru laiku tad audzināt bērnus, atpūsties, veltīt laiku sportam, savai veselībai, hobijiem, sevis attīstībai?

Dažas te izskatās dzīvi nav nemaz redzējušas...
29.04.2013 14:28 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
nav godīgi pieprasīt no latvijas valsts tādu algu līmeni, kādu tagad nodrošina, piemēram, uk. daudzi to nespēj saprast, vajag visu un uzreiz.

+++
29.04.2013 14:15 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
Es nezinu, bet man jau liekas, ka daļa vaina ir jāuzņemas mums pašiem. Jo kā jau te dažas meitenes teica, ja kamēr mūs attieksme nemainīsies, nemainīsies arī deputātu. Mums ir viena slikta īpašība mēs nemākam priecāties par otra panākumiem, bet kad kādam slikti, tad gan protam izteikties. Piemēram, ko jūs padomājat, kad ieraugāt miljonāra sarakstu, gan jau ka liela daļa padomās visi maitas nozaguši. Protams liela daļa no viņiem jau tādi ir, bet nu tomēr daudzi to izdarījuši ar savu darbu. Man patika kā viena meitene pateica, ka viņa priecājas un man ir tāpat. Es ieraugot kāda biezo māju nesaku pie sevis vot kāds maita gan jau ka sazadzies naudu.
Kaut vai pierādījums bija sestdienas diskusija par kruto Sancho somiņu, viņa minēja cenu un daudzām meitenēm, tas izraisīja tādu agresiju. Es nezinu man kaut kā vispār neuztrauca, ja viņai dāvina nu kaut vai par 5000ls. Un šis tiešām ir jāmaina.
Jo bagātība jau nav nekas negatīvs!!!
Un jāpeikrīt so.so ši ir viena no retajām sakarīgajām diskusijām.
29.04.2013 13:57 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
tavuprāt, viņiem nav jāsūdzas, bet, ja kaut kas neapmierina, jādibina konkurējošs uzņēmums?

Nē, es sāku uzskatīt to, ka vai nu tu neproti lasīt vai arī tevi no rīta kāds tā sadusmoja, ka tu izliec savas sakrājušās negatīvās emocijas Cosmo forumā.

Citēju sevi:
Man nav viedokļa, vai tas ir labi vai slikti, nevienu neaizstāvu vai neuzbrūku, vienkārši lasot komentārus ienāca prātā šie divi jautājumi.

interesanti, ka tik asi uztvēri. Kā jau rakstīju, es vienkārši interesējos, neizsakot savu viedokli par tavējām domām vai citu mašīnām.

Es pat nerunāju par darbībām (konkurējošā uzņēmuma veidošanu), bet tikai komentēšanu šajā forumā. Ja tu nespēj pateikt nekādus priekšlikumus konkrētajā situācijā, tad nesaprotu, par ko var braukt virsū cilvēkiem
29.04.2013 13:54 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
sen jau visādos pētījumos ir pierādīts, ka cilvēki ir gatavi cītīgi strādāt par zemu algu, ja ir citi pozitīvie faktori. Ja darba devējs nenodrošina nevienu no tiem, tad nekādi nevar nosodīt, ka cilvēks aizbrauc strādāt uz kādu rietumvalstu fabriku, kur viss ir sūdīgi, bet vismaz alga ir liela. tā kā Latvijas darba devējs saprotamu iemeslu dēļ nekādi nevar nodrošināt darbiniekam rietumvalstu līmeņa algu, tieši attieksme pret darbinieku Latvijas darba devējiem varētu būt garants, ka viņu darbinieki neaizlaidīs uz ārzemēm par daudz augstāku samaksu. diemžēl daudzi darba devēji uzskata otrādi, ka risinājums ir ievest darbiniekus no citām valstīm, kuri ir vēl vairāk izmisuši par ''izlepušajiem'' latviešiem.
29.04.2013 13:50 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Pievakare, tajā rakstā bija ļoti konkrēti uzskatītas problēmas, slidena grīda un veci, salauzti svari, piemēram. tu no manis gribēji dzirdēt konkrētu budžeta plānu vai kā? izdevumu sadali, Gammas-A biznesa plānu uz nākamo piecgadi?
un darba apstākļu uzlabošana galīgi nav plašs jēdziens. pēc tavas loģikas, nav ko gudri dirst, ja pati neveidoju konkurējošu uzņēmumu un ar savu piemēru neparādu viņiem, kā ir jāvada uzņēmums. pat cormeum saprot, ka, ja darbinieki nesūdzēsies, neviens par viņiem nedomās. tavuprāt, viņiem nav jāsūdzas, bet, ja kaut kas neapmierina, jādibina konkurējošs uzņēmums? ja tu to uzskati par risinājumu, tas tāds nav. jo pēc godīgas konkurences principiem strādājošs uzņēmums, kas nodrošinās dzīvesvietas, sociālās iemaksas un medicīnisko apdrošināšanu, uzreiz aizies uz grunti, jo citi uzņēmumi par tādiem ''sīkumiem'' neaizdomājas, līdz ar to viņu produkts ir lētāks.
29.04.2013 13:38 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Vispār šī, manuprāt, ir viena no sakarīgākajām diskusijām pēdējā laikā cosmo.
Atļaušos atteikties no ewan piedāvājuma, jūtos savam prātam jau gana tuvu.

Izlasot tālāko diskusiju, mans viedoklis nemainās - lielākoties paēdušais neēdušo nesapratīs. Jeb - attieksme pret šo jautājumu ir atkarīga no paša situācijas. Veiksmīgs, uzņēmīgs un mērķtiecīgs cilvēks, kurš dzīvē izsities, teiks - jebkur var sasniegt visu, arī LV. Vidusskolniece, kurai pašai nav vēl nācies sevi nodrošināt, teiks - galvenais ir censties un mācīties augstskolā to, kas patīk, un viss būs labi (bez ironijas, es pati arī šajā posmā esmu bijusi). Kāds, kuram raksturā vairumā ielikts latviešiem tipiskais izturības gēns kombinācijā ar "labāk pazīstams pūķis, nekā svešs bruņinieks" domāšanu, teiks, ka LV strādā, ir alga, līdz ar to ir labi un nav ko braukt un meklēt problēmas. Tie tikai daži piemēri, bet jebkurā gadījumā tie ir cilvēki, kuri LV var vairāk vai mazāk labklājīgi dzīvot.
Bet, kad mēs atkal sākam skatīties uz Rimi pārdevēju pusi... aina un domāšana cita. Patriots ilgstoši nevar būt neviens, kuram jādomā, vai būs ko 2 nedēļas pēc algas likt mutē. Ne jau gadiem. Kristas minētā Maslova teorija tomēr darbojas uz absolūti lielāko daļu pasaules iedzīvotāju, nedomāju, ka latviešu tauta ir īpašs izņēmums.
Un tas, ka LV VAR izsisties nav nekāds apslēptais noslēpums. Protams, ka var. Sāls ir tajā, ka visi pārējie valstī ne tikai nevar, bet nedrīkst "izsisties", jo kādam ir jāstrādā rūpnīcās, kādam ir jāsēž pie kases, kādam ir jāuzkopj ēkas utt. Bet arī šie pārējie grib ēst un samaksāt par apkuri.
29.04.2013 13:36 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
cormeum, nu jā, kamēr nesaceļ skandālu, tikmēr var taupīt uz pamatlietām.
tas, protams, ļoti izskatās pēc pasūtījuma raksta, lai nomelnotu konkurentu, protams, viņš tāds nav vienīgais, bet varbūt tā viņam būs laba motivācija pārdomāt savas prioritātes.
29.04.2013 13:21 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Donata, interesanti, ka tik asi uztvēri. Kā jau rakstīju, es vienkārši interesējos, neizsakot savu viedokli par tavējām domām vai citu mašīnām. Vienkārši, manuprāt, ar latviešu skaistā teiciena palīdzību izsakoties, gudri dirst nav malku cirst. Es pat nerunāju par darbībām (konkurējošā uzņēmuma veidošanu), bet tikai komentēšanu šajā forumā. Ja tu nespēj pateikt nekādus priekšlikumus konkrētajā situācijā (normālus, konkrētus priekšlikumus, nevis piesaucot tik plašu jēdzienu kā cilvēktiesības vai darba apstākļu uzlabošanu), kas, iespējams, liktu mums visiem aizdomāties, tad nesaprotu, par ko var braukt virsū cilvēkiem, kuri pieņem lietas tādas, kādas viņas ir jeb šo viedokli:
Vai tad labāk būtu, ja tas uzņēmējs ar briesmīgo attieksmi aizklapētu visu ciet un 600 cilvēki būtu bez darba? Tad viņš ar Porsche nebrauktu.
29.04.2013 13:14 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
Bet varbūt Cayene viņam rada motivāciju darboties šajā biznesā.. vadīt lielāko zivrūpniecības uzņēmumu valstī.

KĀ TAD!!! :D
29.04.2013 13:13 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Varbūt tas ir tāpēc, ka darbinieki masveidā nesūdzas priekšniecībai par to, ka nav apmierināti ar saviem apstākļiem? Vismaz rakstā es nemanīju, ka darbinieki censtos kaut ko panākt.. ievāktu parakstus vai ko tml... Tikai savā starpā sūkstās. Iespējams, kļūdos.
Arī cosmo ir meitenes, kas uzskata, ka 200Ls saņemt nav traģēdija.
Protams, labāk būtu, ja Porsche vietā viņš nopirktu lietotu.. VW.. Bet varbūt Cayene viņam rada motivāciju darboties šajā biznesā.. vadīt lielāko zivrūpniecības uzņēmumu valstī. Es nesaku, ka viņš ir labākais uzņēmējs pasaulē.. bet iespējams tik lielu nosodījumu kā daudzi komentāros raksta.. viņš arī nav pelnījis.
29.04.2013 13:11 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Vai tad labāk būtu, ja tas uzņēmējs ar briesmīgo attieksmi aizklapētu visu ciet un 600 cilvēki būtu bez darba? Tad viņš ar Porsche nebrauktu.


Vai nebūtu labāk, ja sākumā ieguldītu līdzekļus darba apstākļu kaut vai minimālai uzlabošanai, un porsche pirkšanu nedaudz atliktu?
29.04.2013 12:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits