Ārzemes, Latvija, darbs, nauda ?

 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Kārtējo reizi ieklīstot ārzemēs, saprotu,ka īsti laimīga te neesmu un gribu mājās. Bet zosāda metās iedomājoties kas tur notiek. Cik reāli ir reizē mācīties un strādāt, uzturēt dzīvokli ?
Mācoties gan jau reizē jādara kāds darbs par minimālo algu, kas ir 200Ls ?! Ko ar tādu naudu darīt?
Lai arī ārzemēs nopelnam krietni lielāku naudu, tā nekādu dižo laimi nenes, jo tomēr gribās mājās.
Jau uz bimbienu rauj, tad nu sākam domāt.. kā aizbraukt atpakaļ, jāmeklē darbu.. gribu iet mācīties.
Tētis atsūtija palasīt šo te, saka,lai palieku kur esmu - nebraucu uz Latviju http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/461850-mazo_algu_cilpa

Nu es saprotu,ka cosmo nav īstā vieta ,kur runāt par šo tēmu, jo te visas ir biezās un draugi visām ir biezie :D Bet parastie cilvēki, kā dzīvo ?

Maxima pārdevēja Santa šogad vienā ziemas mēnesī nopelnīja virs 200 latiem. Komunālajiem maksājumiem un sadzīves precēm iztērēja ap 170, atlikusī summa palika pārtikai. Lai arī iztikšana grūta, Santa tomēr desmit latus iztērēja populārzinātnisko žurnālu un grāmatas iegādei, bet trīs latus atlicināja bērnam teātra biļetei. «Es labāk no kādas bulciņas atteikšos, bet bērnam ir jāattīstās,» paskaidro Santa.


Un vēl pie šī es gribētu pajautāt, kas ir tās profesijas,kas nodrošina labu darbu un labas algas? Jo tagad izvēloties ,kur un par ko iet mācīties, es secinu,ka es savā dzīvē nedarīšu to,kas man patīk un dara mani laimīgu, bet to,kas nodrošina labāku algu.

Nu piemēram, tās ,kas pelna 500 un uz augšu, par ko jūs strādājat? Kur mācijāties?
Paladu cosmo, liekas - pfff,kas ta tur ir! Mierīgi var dzīvot, re kā ,visiem labas algas! Atveru tvnetu vai paklausos rados un draugos, liekas,ka cosmo meitenes dzīvo pavisam citā pasaulē.
26.04.2013 14:11 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
ja cilveeks straadaa pilnu slodzi, vinjam ir jaasanjem pietiekami, lai var atljauties paeest, nomaksaat mazu dziivokliiti, pabarot un aizsuutiit uz skolu savu beernu


atkal jāaigriežas pie tā, ka, ja mūsu valstī no apkopējas līdz deputātiem zagšanu un sliktu strādāšanu neuzskatītu par normu, tad tāda situācija nebūtu izveidojusies. lielākaijai daļai cilvēku ir problēma ar morāles līmeni, un no tā cieš arī pārējie.

kas ir vainīgs pie tā, ka strādājošs cilvēks dzīvo pusbadā? nekad nav vainīga tikai viena puse. kāpēc šis cilveks pusbadā necīnā par savām tiesībām, ka tas notiktu Vācijā, piemēram?
29.04.2013 19:06 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Lai uzņēmējs brauc ar pieciem kajeniem un tā nebūs neviena darīšana tikmēr, kamēr darbinieku algas spēs nodrošināt viņu pamtvajadzības.


+++

tas laikam ir tas, ko es visu laiku censhos pateikt, vienaa teikumaa :D
29.04.2013 19:05 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
nevajadzēja

nevajadzētu
29.04.2013 19:04 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Lai nerastos pārpratumi - es esmu par labākām algām, labiem apstākļiem un tā tālāk, bet
Zini, kaapeec vinjaam tie beerni ir pie pakaljas? Kaa maksaa, taa straadaa. Diez kaapeec valstiis, kur beernu daarza audzinaataajas sanjem cilveeciigu (es nerunaaju par taadu algu, kur var braukt par kurortiem vai pirkt mersi) algu, ir arii cilveeciiga attieksme pret beerniem.

manuprāt, darbā ar bērniem nekādā gadījumā nevar pieļaut šādu attieksmi - kā maksā, tā strādā. Tās nav beigtas zivis, nav pat klienti Maximā, kur tāpat nevajadzēja pieļaut nepieklājīgu izturēšanos, tomēr - bērnudārzos, skolās ir bērni. Mazi, neaizsargāti (vai jau ne tik mazi, bet tomēr nav arī pieaugušie) bērni, pret kuriem pie jebkādas samaksas ir jāizturas labi, jo ne viņi ir vainīgi pie algas apmēra. Ja cilvēkam tik ļoti riebjas savs darbs, ka viņš var izturēties pēc principa "kā maksā, tā strādā" - tad lai nu ko, bet darbs ar bērniem nav viņam jebkurā gadījumā. Tā attieksme jau pašā saknē liekas pretīga, tā kā piekrītu Lancaster par
un tur jau arī rodas valsts problēma : nestrādāšu labi, jo nemaksā labi.
29.04.2013 19:03 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
sorry, ievest :D
29.04.2013 19:01 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Jums neienāca prātā, ka, ja tie cilvēki strādātu labi, tad viņu darba devēji varētu vairāk pelnīt un tātad arī maksāt labākas algas?


nee, neienaaca, daudzi nemaz nav ieintereseeti maksaat labaakas algas, vari kaut vai no aadas liist laukaa, jo ir ieinteresseti peec iespeejas leetaakaa darbaspeekaa, pat ja to naakas ieviest.
29.04.2013 19:00 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Pilnībā piekrītu Donata-s viedoklim!


so.so rakstīja:
Protams, ka var. Sāls ir tajā, ka visi pārējie valstī ne tikai nevar, bet nedrīkst "izsisties", jo kādam ir jāstrādā rūpnīcās, kādam ir jāsēž pie kases, kādam ir jāuzkopj ēkas utt. Bet arī šie pārējie grib ēst un samaksāt par apkuri.


Un šis ir ļoti trāpīgi!
Tāpēc uzņēmējiem ir jāsaprot, ka tikai un vienīgi viņu interesēs ir šie apmierinātie, lasīt, paēdušie, darbinieki.
Lai uzņēmējs brauc ar pieciem kajeniem un tā nebūs neviena darīšana tikmēr, kamēr darbinieku algas spēs nodrošināt viņu pamtvajadzības.
29.04.2013 19:00 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Jums neienāca prātā, ka, ja tie cilvēki strādātu labi, tad viņu darba devēji varētu vairāk pelnīt un tātad arī maksāt labākas algas?

Valsts sektoraa?
un, Krista, nevajag tik rupji. Es esmu vainīga, ka man dzīvē veicas, ka es nečīkstu, ka man ir normāla darba pieredze un daudzi darba devēji mani labprāt redzētu savā uzņēmuma? kas par muļķībām...

Luudzu izraadi cienju pret paareejaa darba dariitaajiem un izlasi cilveektiesiibu aktu. Es negrasos laipni runaat ar taadu cilveeku, kursh uzskata, ka straadaajosh cilveeks ir pats pie taa vainiigs, ka jaadziivo pusbadaa. ja cilveeks straadaa pilnu slodzi, vinjam ir jaasanjem pietiekami, lai var atljauties paeest, nomaksaat mazu dziivokliiti, pabarot un aizsuutiit uz skolu savu beernu. Un pilniigi vienalga, kuraa sektoraa straadaa. Sheit iet runa par elementaaru vajadziibu apmierinaashanu, kas liekaas dazai labai skjiet pilniigi nesvariigs.
29.04.2013 18:53 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
un tur jau arī rodas valsts problēma : nestrādāšu labi, jo nemaksā labi.

Jums neienāca prātā, ka, ja tie cilvēki strādātu labi, tad viņu darba devēji varētu vairāk pelnīt un tātad arī maksāt labākas algas?

tas ir apburtais loks. jāmaina sākumā attieksme pret savu darbu (arī priekšniekiem, ne tikai melno darbu veicējiem).

un, Krista, nevajag tik rupji. Es esmu vainīga, ka man dzīvē veicas, ka es nečīkstu, ka man ir normāla darba pieredze un daudzi darba devēji mani labprāt redzētu savā uzņēmuma? kas par muļķībām...
29.04.2013 18:35 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
kaut vai par taam daarza audzinaataajaam, ko paziisti - ja shiem amatiem maksaatu kaut vai izdziivoshanas minimuma cieniigu algu, kandidaates ciiniitos par sho darbu, taapeec taas, ko paziisti, visdriizaak nebuutu shajaa amataa. tas ir tas, par ko runaa krista savaa peedeejaa komentaaraa.
29.04.2013 18:30 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
dzīvē nevar dabūt visu. Bieži ir jāizdara izvēle par labu vai nu vienam, vai otram. tā nu tas ir.
jā, es zinu, esmu viens no retajiem cilvēkiem, kam darbs ir gan lielā mīla, gan ļoti labs ienākumu avots. tāpēc jau sanāk, ka es te tikai muldu...

īstenībā grūti pateikt, kas ko ir pelnījis. tās pašas bērnu dārza audzinātājas, ko es pazīstu, daudzas nav pelnījušas, ka viņām labi maksā, jo viņām tie bērni ir pie pakaļas (pati dzirdēju, kā mana dēla bijusī audzinātāja stāsta vienai sievietei, ka viņa strādā dārziņā tikai tāpēc, ka citu darbu nesanāk ar studijām savienot un bērni viņai ne īpaši patīk)...

Un ko tad dariit? Saakt miileet biznesu un projektu vadiitaaju darbu policista darba vietaa? LOL. Tev nekaada izveele nebija jaaizdara starp beerna pabaroshanu un miilama darba dariishanu, taa kaa tieshaam labaak varbuut pakluseet. Tev vienkaarshi paveicaas, bet vareeja arii nepaveikties.
Zini, kaapeec vinjaam tie beerni ir pie pakaljas? Kaa maksaa, taa straadaa. Diez kaapeec valstiis, kur beernu daarza audzinaataajas sanjem cilveeciigu (es nerunaaju par taadu algu, kur var braukt par kurortiem vai pirkt mersi) algu, ir arii cilveeciiga attieksme pret beerniem.
29.04.2013 18:30 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Tikko vēl izlasiju šo un dažās pērles atradu. http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/462340-dzivot_uz_ielas_negribas_es_labak_stradaju

Ivars Pūciņš «Gamma-A» direktors: ««Jā, alga arī jāceļ, bet investīcijas vajadzīgas. Jūs saprotat, lai noturētos tirgū, lai izturētu konkurenci šausmīgo, visu laiku jāgulda iekšā. Tur saldētava, tur konveijers, tur tas, tur tas. Otrā cehā tagad ir horizontālie autoklāvi, citādi mēs nenoturēsimies uz to veco tehniku, kas te ir no krievu laikiem, mēs nenoturēsim to tirgu.»

tajā pašā laikā :
Tieši 2011. gadā «Gamma» divkāršoja zivju konservu daudzumu. Palielināja arī autoparku. Divām Porcshe Cayenne automašīnām piepirka 70 tūkstošu ASV dolāru vērto Land Cruiser un arī dārgo BMW motociklu.



Uzņēmuma īpašnieks saka, ka tie ir tikai daži braucamie uzņēmuma autoparkā. Taču runāt kameras priekšā viņš atsakās.


Gedro Cāzars nostrādājis šajā nozarē lielu daļu sava mūža. Dažādās firmās. Vēris zivis, griezis galvas, blīvējis, licis garšvielas, strādājis par vākotāju. Gedro atceras, ka arī ar samaksu bijis dažādi - no 300 latiem uz rokas līdz 20 latiem par visa mēneša darbu. Visgrūtāk bijis strādāt ar saldētām zivīm.


Arnolds Babris, «Brīvā viļņa» vadītājs:«Protams, ja mums nebūtu jāmaksā no šā nodokļi, mēs varētu samaksāt vairāk, bet pie mūsu ēnu ekonomikas, kas ir 40%, kur mēs redzam, ka ir pārbagāti cilvēki, kuri vispār nestrādā un izvairās no nodokļiem, slaukt no tiem cilvēkiem, kas no rokas mutē dzīvo, tas ir, maigi izsakoties, negodīgi.»


JAUTĀJUMS: Kā ir iespējams izdzīvot ar 180 Ls mēnesī?



Andris Vilks, finanšu ministrs: «Protams, ir grūti. Kā var ar 160 Ls izdzīvot pensionāri? Vai pat 90 Ls? Manai vecmammai pa 20 rubļiem bija jāizdzīvo. Padomju laikos. Par 20 rubļiem varēja izdzīvot? Izdzīvoja. Tie jautājumi ir ļoti grūti. Tas tā ir. Katram ir jāatrod iespējas – var vai nevar. Jāmaina situācija.»



Gedro Cāzars daudzus gadus strādājis zivjrūpniecībā.



- Ko jūs gribētu, kas jums būtu vajadzīgs no valdības?



- Lai viņi aizvācas. Teiksim, tādi cilvēki, kas spēj kaut ko padarīt. Ja šitā turpināsies, tad ne mums te būs jaunatne, ne mums būs vidējā paaudze vairāk. Paliks vot tādi tā kā es, tādi invalīdi, tādi kropļi, vecas tantiņas un onkuļi.
29.04.2013 18:27 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Donata,
dzīvē nevar dabūt visu. Bieži ir jāizdara izvēle par labu vai nu vienam, vai otram. tā nu tas ir.
jā, es zinu, esmu viens no retajiem cilvēkiem, kam darbs ir gan lielā mīla, gan ļoti labs ienākumu avots. tāpēc jau sanāk, ka es te tikai muldu...

īstenībā grūti pateikt, kas ko ir pelnījis. tās pašas bērnu dārza audzinātājas, ko es pazīstu, daudzas nav pelnījušas, ka viņām labi maksā, jo viņām tie bērni ir pie pakaļas (pati dzirdēju, kā mana dēla bijusī audzinātāja stāsta vienai sievietei, ka viņa strādā dārziņā tikai tāpēc, ka citu darbu nesanāk ar studijām savienot un bērni viņai ne īpaši patīk)...
29.04.2013 18:20 |
 
10 gadi
Reitings 4974
Reģ: 29.01.2009
LustForLife +++
Precīzi izteici manas domas!! :)
29.04.2013 18:14 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Lancaster, bet vai tad tie, kas nedzenas peec materiaalajaam veertiibaam, par pilnas slodzes darbu nav pelniijushi algu, par kuru buutu iespeejams vismaz pashiem sevi uztureet (nerunaajot par beerniem)? par to arii ir cepiens, ka ''paeedushais needusho nesapratiis''. tu savaa jomaa nopelni pietiekami labi, lai tev katru meenesi nebuutu jaasatraucas par komunaalajiem un paartikas iegaadi, bet, ja taa nebuutu?
sauciet mani par stulbu, bet es ticu, ka buus labaak. no naakamaa gada sola paaugstinaat neapliekamo minimumu 2x, tad jau buus nedaudz labaak.
29.04.2013 18:13 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
krista,
tu mani pārprati. es tieši domāju, ka pec naudas nav jādzenas. taču, ja dzīvē mērķis ir nopelnīt, tad ir laicīgi jāizvēlas gan lauciņš, kurā tas tiks darīts, gan jārēķinās ar to, ka no daudz kā vajadzēs atteikties.

tāda bija mana pamatdoma. pašai man materiālās vērtības dzīvē īpaši neinteresē.
29.04.2013 18:03 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Pievakare, man slinkums kopeet iekshaa pashai savu citaatu, es jau atbildeeju uz tavu jautaajumu konkreetaak, un mans viedoklis man likaas gana argumenteets, taapeec es iisti nesapratu, kas tev manaa viedoklii nepatiik. tev cilveektiesiibas ir tukshs lozungs, man taa ir pamatveertiiba, kas staav paari par luksus preceem. savu zhulti nekur arii maniijusi neesmu, ar to man viss kaartiibaa. tas, ka tev traucee, ka izsaku savu viedokli, ir tavas probleemas.
29.04.2013 18:00 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Vispaar zinaat, uz ko balstaas valsts kaa taada? Ne jau uz iereednjiem un vidusslaanja baltaa darba dariitaajiem. Taas kaartiiba un funkcioneetspeeja balstaas uz policistiem, kas nodroshina kaartiibu, medikjiem, kuri uztur straadaatspeejiigos pie labas veseliibas, lai tie speetu veikt savu darbu, skolotaajiem, kuri sagatavo naakamo paaudzi un melnaa darba deveejiem - tramvaja vadiitaajiem, maizes cepeejiem utt. Arvien vairaak pieraadaas dziivee sakaamvaards "Kaa maksaa, taa straadaa." Un jo mazaak tiek maksaats manis piemineetajiem darbiniekiem, jo lielaaka nekaartiiba valstii rodaas, jo vinji brauc prom straadaat citur vai saak pildiit darbu pavirshi. Taa nu beigaas policisti nepilda savus pienaakumus, ir korumpeeti, medikji nabadziigaakajiem pilsonjiem virsuu neskataas, jo tie nespeej piemest kapeiku pie algas, skolotaaji stundaas lasa aviizi un peec tam atguust iekaveeto ar privaatstundu pasniegshanu turiigaakajaam atvaseem, bet zilo apkakliishu darba dariitaajs panjem savu gjimeni azotee un muuk, kur acis raada. Darbiniekiem ir jaamaksaa taa, lai tiem tomeer buutu stimuls kaut ko dariit. Nevar ekonomeet uz lietaam, kas nodroshina valsts izdziivoshanu. Leenaam tuvojaas briidis, kad tuvinieki varees pashi seedeet slimniicaas blakus miiljajiem un paarsiet bruuces, cept maajaas maizi un staigaat ar beisbola nuuju apkaart, jo policistu gandriiz nebuus.
Ljoti iekrita aciis Lancaster teiktais par pirmsskolas audzinaataaju un ka vinjpraat, audzinaataaja ir pati vainiiga , ka nestraadaa citu darbu. Tikai vinja aizmirsa vienu lietu - ja visas dziitos peec naudas kaa vinja, kas tad skatiitos vinjas beernu? Vareetu vien pati atmest ar roku savai karjerai un pieveersties beernkopiibai, jo nebuutu vairs ne skolotaaju, ne beernudaarzu audzinaataaju. Zjeel, ka cilveeki nav pateiciigi tiem, kuri izveelaas dariit darbu sabiedriibas labaa, nevis dziities preec naudas. Nekas, tas viss naaks kaadu dienu atpakalj.
29.04.2013 17:40 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Donata, man ar viedokli nekad nav bijušas problēmas, es vienkārši neredzu jēgu izgāzt savu žulti forumā. Savu viedokli esmu izteikusi jau vairākas reizes iepriekšējās lapās, līdz ar to manos plānos nav ne strīdēties, ne šo viedokli atkārtot un bāzt kādam acīs, es no tevis gribēju dzirdēt tikai kādus argumentus, lai tavi vārdi nebūtu tukši lozungi no sērijas "mums garantētas cilvēktiesības!". Paldies, vairāk neko no tevis negaidu. :)

Sunset, varēji vnk uzrakstīt, ka neko nelasi, bet viedokli izteikt gribas.
29.04.2013 16:33 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Donata, par PSRS sabrukšanu... Es piedzīvoju tos laikus un ļoti labi redzēju, kas notika ar to paaudzi, kuri bija pieraduši, ka valsts par visu nākotni ir parūpējusies un par neko nav jāuztraucas. Visa dzīve bija jau iepriekš izplānota tā teikt... Un kad viss sabruka, cilvēki nebija gatavi, ka tagad pašiem par visu ir jārūpējas un pašiem jārauj ko var. Tā paaudze nodzērās no bezizejas un depresijas... Bija daži apķērīgākie, kas spēja pielāgoties, kaut ko uzsākt... Bet kopumā - daudzas ģimenes ļoti smagi cieta! Un viss ko varēja darīt, tikai atcerēties, cik gan labi bija TIE laiki (un nevar nepiekrist, jo bija savā ziņā tiešām labi un droši).

Godīgi sakot, man šī paaudze, kas nevis nodzerās, sēž depresijā, bojā veselību, grauj ģimeni, cieš badu, vergo un pacieš to visu, bet izvēlās egoistiski apmierināt savas primārās vēlmes pēc normālas algas, drošības un labklājības (kaut vai svešumā) - patīk daudz vairāk! Šī paaudze ir daudz reiz spēcīgāka, progresīvāka, apķērīgāka un gudrāka. Cilvēki vairs netic Latvijai, un (mans viedoklis) pareizi dara!
29.04.2013 16:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits