Ārzemes, Latvija, darbs, nauda ?

 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Kārtējo reizi ieklīstot ārzemēs, saprotu,ka īsti laimīga te neesmu un gribu mājās. Bet zosāda metās iedomājoties kas tur notiek. Cik reāli ir reizē mācīties un strādāt, uzturēt dzīvokli ?
Mācoties gan jau reizē jādara kāds darbs par minimālo algu, kas ir 200Ls ?! Ko ar tādu naudu darīt?
Lai arī ārzemēs nopelnam krietni lielāku naudu, tā nekādu dižo laimi nenes, jo tomēr gribās mājās.
Jau uz bimbienu rauj, tad nu sākam domāt.. kā aizbraukt atpakaļ, jāmeklē darbu.. gribu iet mācīties.
Tētis atsūtija palasīt šo te, saka,lai palieku kur esmu - nebraucu uz Latviju http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/461850-mazo_algu_cilpa

Nu es saprotu,ka cosmo nav īstā vieta ,kur runāt par šo tēmu, jo te visas ir biezās un draugi visām ir biezie :D Bet parastie cilvēki, kā dzīvo ?

Maxima pārdevēja Santa šogad vienā ziemas mēnesī nopelnīja virs 200 latiem. Komunālajiem maksājumiem un sadzīves precēm iztērēja ap 170, atlikusī summa palika pārtikai. Lai arī iztikšana grūta, Santa tomēr desmit latus iztērēja populārzinātnisko žurnālu un grāmatas iegādei, bet trīs latus atlicināja bērnam teātra biļetei. «Es labāk no kādas bulciņas atteikšos, bet bērnam ir jāattīstās,» paskaidro Santa.


Un vēl pie šī es gribētu pajautāt, kas ir tās profesijas,kas nodrošina labu darbu un labas algas? Jo tagad izvēloties ,kur un par ko iet mācīties, es secinu,ka es savā dzīvē nedarīšu to,kas man patīk un dara mani laimīgu, bet to,kas nodrošina labāku algu.

Nu piemēram, tās ,kas pelna 500 un uz augšu, par ko jūs strādājat? Kur mācijāties?
Paladu cosmo, liekas - pfff,kas ta tur ir! Mierīgi var dzīvot, re kā ,visiem labas algas! Atveru tvnetu vai paklausos rados un draugos, liekas,ka cosmo meitenes dzīvo pavisam citā pasaulē.
26.04.2013 14:11 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Piekrītu par visiem 100% kristai!

Un tracina, kad izbraucējiem pārmet čīkstēšanu par to, ka Latvija ir slikta. Tā nav čīkstēšana, tā ir realitātes atzīšana, skats no malas un pieredze dzīvojot citā vidē. Ir jābūt totāli dezinformētam un ar kaut kādām rozā brillēm, lai teiktu, ka Latvijā ir ideāli apstākļi normālai dzīvošanai.

Cita lieta, ka cilvēki izvēlas palikt LV savu personīgo iemeslu dēļ... Katram pašam ir tiesības izvēlēties kā veidot savu dzīvi!
27.04.2013 02:06 |
 
Reitings 55
Reģ: 13.11.2012
Pa lielam viss jau ir pateikts.

tracina, kad izbraucējiem pārmet čīkstēšanu par to, ka Latvija ir slikta. Tā nav čīkstēšana, tā ir realitātes atzīšana, skats no malas un pieredze dzīvojot citā vidē. Ir jābūt totāli dezinformētam un ar kaut kādām rozā brillēm, lai teiktu, ka Latvijā ir ideāli apstākļi normālai dzīvošanai.


100000% piekrītu.
27.04.2013 02:10 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
Es piekrītu pievakares sacītajam, jo mēs par daudz esam pieraduši, lai tik valsts dod, bet ko, tad mēs.

Un daudzi Latvijas uzņēmēji arī saka, ka darbinieku darba ražīgums ir zems. Piemēram vai jūs varat iedomāties strādājot Anglijā, vai Īrijā ieiet cosmo, aiziet mierīgi kafiju padzert utt. Es jau varu pateikt tikai par vienu pieredzi draudzene strādāja Īrijā par grāmatvedi, viņai bija tā 2 kafijas pauzes noteiktajos laikos, pusdienlaiks un viss. Bet mēs te Latvijā kad nu gribam, tad ejam kaut vai 5 reizes.

Bet vispār jāpiekrīt vienai meitenei, ka šī smaga tēma.
27.04.2013 07:41 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
Excite +++
Es arī parasti šito nevaru saprast, kāpēc ja tik daudz pelna, tad ārstēties brauc uz Latviju. Zinu ka tā dara, jo tur viss izmaksā daudz vairāk. Viens pazīstams dzīvo un strādā Vācijā, un brauc ārstēties uz Latviju. Es pajautāju kāpēc viņš atbildēja, ka te labāki ārsti, nu tad jau nav tik slikti.

Piemērs par izmaksā divistabu dzīvoklis Rīgā īre 200ls, Īrijā 1000E, frizieris bija ja nemaldos ap kādiem 100E, šīs ir tās lietas, ko atceros, ko man draudzene minēja, kad pati tur dzīvoja. Jāatzīst, ka tas bija pāris gadus atpakaļ, bet gan jau, ka nekas būtiski nav mainījies.

Par pensijām man jau liekas, ka vairumā valstu pensijas nemaksā valsts, bet cilvēks pats ir sakrājis no saviem ienākumiem, tas ir saucamais trešais līmenis.
27.04.2013 07:55 |
 
Reitings 541
Reģ: 17.01.2013
Reizēm, šo forumu lasot, gribas sist galvu pret sienu...

Jebkurš cilvēks par labi padarītu darbu ir tiesīgs saņemt tā, lai pietiktu vismaz pamatvajadzībām.


Ja gribas vairāk - lūdzu, uz priekšu. Bet visiem nav jāgrib vairāk. Visi negrib braukt atvaļinājumā uz Ameriku.
Un visiem to nevajag. Ir cilvēki, kuri ir apmierināti tāpat. Bet palaist bērnus skolā, samaksāt par elektrību, aiziet pie ārsta, sezonā reizi nopirkt kurpes - to gan vajag ikvienam.

200 Ls par slodzi Rīgā NAV adekvāts atalgojums, ņemot vērā cenas precēm, pakalpojumiem un mājokļiem.


Es fotografēju, rakstu, uzturu mājas lapas un interneta veikala saturu, soc. tīklu lapas, plānoju un organizēju izbraukuma tirdzniecības, pie vajadzības aizvietoju pārdevēju - un saņemu zem 300. Jauks cipariņš, ne?
27.04.2013 08:27 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Jāpiekrīt 07092013 par darba ražīgumu. To, kā strādā Latvijā, pat ne tuvu nevar salīdzināt ar to kā strādā, piemēram, Somijā. Citās valstīs man pieredzes nav. Bet šeit patiešām ir tā, ka nav laika pat uz sms vai e mailu citreiz atbildēt, jo ir jāstrādā! Un tā ir visur, - gan ofisos, gan rūpnīcās. Šeit maksā ļoti labi, bet cilvēki arī strādā attiecīgi. Nu labi, te ir mazākas darba stundas kā tajā pašā LV, bet tas noteikti nav attaisnojums/iemesls.

Te kāda minēja, ka Latvijā bija lielākais studentu īpatsvars Eiropā. Bet kāda tad jēga no tādiem studentiem, kas pa dienu raujās darbos, vakarā aiziet uz uni bez spēka, bez spējas kārtīgi koncentrēties? Noslēguma darbus uzraksta kaut kā un tad priecājas par vērtīgo diplomu? Par izglītības kvalitāti vispār neko negribas teikt.. Jā, varbūt Latvijā ir spēcīgas atsevišķas programmas, bet kopumā līmenis ir vienkārši kritisks!Un attiecīgi arī saražoto studentu kvalitāte ir līdzīgā līmenī.
27.04.2013 08:42 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Neesmu "kāda", esmu viens no tiem "svešajiem"! :D

UN tieši uz izglītības (ne)kvalitāti arī biju tēmējis...

Daudzi cilveeki, kas pelna taas mazaas algas, biezji vien nekur taalaak nav tikushi, jo vinji ir kautriigi, nespeej bezkauniigaa veidaa ciiniities par savu vietu un izmantot citus vai arii naakushi no nelabveeliigas vides, kura ir ietekmeejusi vinju manieres, nevis taapeec, ka vinji ir slinki. Tas ir cietsirdiigi vinjus nosodiit par to, ka vinji grib dziivot pusliidz normaalu dziivi, nevis tikai eksisteet un to dara prakstiski vieniigajaa vinjiem piejamajaa veidaa - dodoties tur, kur mazaak apdaavinaatie, apkjeeriigie un izmaniigie speej dziivot normaalaak.
Buut mazaak gudram, godiigam, pieticiigam un kautriigam nav nekaads noziegums. Tas pat no cilveeka biezji vien neatkaraajaas, kaada personalitaate shuupulii ir ielikta, taada ir. Tas arii nav attaisnojums tos cilveekus meerdeet badaa, njirgaaties par vinjiem un izmantot vinju darba speeku.

Zelta vārdi Kristai- vienīgi piebildīšu, ka šādi cilvēki nav neapdāvināti vai mazāk gudri. Skarbi izsakoties, ir aitas un ir cirpēji. Visur- visur pasaulē 80% cilvēku ir aitas. Tās ir tās, kas dod vilnu. Diemžēl Latvija 20 gados ir padarīta par cirpēju valsti. Tie ir tie laimīgie, kas spēj atrast šo savu lielisko darbu un daži dod darbu arī pāris aitām. Bet pāris- es teiktu pavisam normālas aitas izceļo, lai tiktu cirptas tur, kur viņu vilnu labāk (ēm- vispār) novērtē..

UN vēl... nekas cilvēka personības "atkarāties" nevar. Atkarāties var pusnorauta stērbele no apģērba gabala, nevis personalitāte no cilvēka.. (tas nu tā..)
27.04.2013 09:05 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
manuprāt, daudziem Latvija tieši vairs nevar neko piedāvāt. Redzot, ka pensionāri pastā saņēm pensijas 115Ls un uzreiz samaksā rēķinus ap 60Ls - kaut ka pa muguru skrien aukstumiņš.

Par to ražīgumu arī nepiekritīšu. Piemēram, vietā, kur es strādāju, mums oficiāli ir divi pārtraukumi - 20min pusdienām un 15 min vakariņām. Jāstrāda 23st/dnn. Dažreiz nav laika, lai aizietu uz tualeti, nerunājot par kafiju. Lai šeit saņēmtu 300Ls un nedaudz vairāk, tāda režīmā jānostrāda +- 10dnn/menesī (240 stundas). Jūms šķiet, ka tas tiešam ir adekvats atalgojums?
Un tādu vietu ir daudz.
27.04.2013 09:16 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
tracina, kad izbraucējiem pārmet čīkstēšanu par to, ka Latvija ir slikta. Tā nav čīkstēšana, tā ir realitātes atzīšana, skats no malas un pieredze dzīvojot citā vidē. Ir jābūt totāli dezinformētam un ar kaut kādām rozā brillēm, lai teiktu, ka Latvijā ir ideāli apstākļi normālai dzīvošanai

Taa ir tieshi chiiksteeshana un nolikshana! Reaali cilveeks, kursh ir apmierinaats ar savu dziivi tais skaistajaas aarzemees, neizliks negatiivismu uz citiem. Kaa jau teicu, man piemeers nav taalu jaameklee, pashai gjimenee taads ir. Shis cilveeks veel man nesen uzrakstiija, ka iegaadaajaas daudz latvieshu eedienu un ir laimiigs par to, ka sanaaca sevi palutinaat. Cilveeks atziist, ka bez aizmugures tai aarvalstii ietu smagi, mums pat arii taadi reaali piemeeri ir. Cilveeks nesaka man - "nu ko tu tur tajaa Latvijaa dari, kur izgliitiiba suuds, alga suuds utt.", cilveeks reaali apzinaas gan abu valstu truukumus, gan plusus, gan ciena citu veelmes. Tachu ljoti daudziem potenciaaliem un iistiem aizbrauceejiem - tai skaitaa daljai no shiis diskusijas - sho elementu pietruukst. Atkal nedaudz ironiski, ka pret valsti attiecas t.s. puskrievi labaak par kaadu iisteno latvieshu dalju.
27.04.2013 09:30 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
UN vēl... nekas cilvēka personības "atkarāties" nevar. Atkarāties var pusnorauta stērbele no apģērba gabala, nevis personalitāte no cilvēka.. (tas nu tā..)

Nav par teemu, bet varbuut kaada latvieshu valodas laba paarzinaataaja var paskaidrot sho vaarda lietojumu? Esmu biezhi ieveerojusi Kristas komentaaros un arii padomaatu, ka taa ir kljuuda, ja vien biezhi nenaaktos to lasiit arii muusu likumos - ka kaut kas no kaut kaa atkaraajas.
27.04.2013 09:38 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Ja jau te tik daudz aizbraucēju, vēlējos uzzināt, vai ar 60 000 gadā UK var izdzīvot? Draugam nesen piedāvāja jaunu darbu, bet viņš paziņoja, ka tas esot ļoti maz, taču es vēlos vēl kādu viedokli dzirdēt, jo šķiet, ka viņš vienkārši negrib pārmaiņas.
27.04.2013 09:39 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
60 000 ir ljoti laba samaksa! pat prieksh anglja! Ja nav nosleepums, par ko tad Tavam draugam taads gods?

un, lai izdziivotu, pietiek arii ar 5-6 reizes mazaaku atalgojumu.
27.04.2013 09:53 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Excite, paldies, tā jau man likās, ka šis vienkārši sameloja, lai nepārvāktos. Rrrr... Viņš ir programmētājs, taisa kaut ko spēlēm.
27.04.2013 09:57 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Excite, paldies, tā jau man likās, ka šis vienkārši sameloja, lai nepārvāktos. Rrrr... Viņš ir programmētājs, taisa kaut ko spēlēm.

Varbūt viņš negrib pamest LV, ne ja visi raujas uz ārzemēm.
27.04.2013 10:01 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Mademoiselle!, var jau būt, ka arī tā, taču tik un tā tas neattaisno viņa melus
27.04.2013 10:04 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Vulpes

Tas ir jau pēc nodokļu nomaksas vai pirms? Jo, īstenībā, ja alga ir ap 5 000menesī - tas rēķinies, ka puse (ja ne vairāk) aizies nodokļos, jo Anglijā ir progresivā nodokļu sistēma. Man draudzenes draugs arī ir programētājs, uz papīra saņēm 2,5 reizēs vairāk,ka viņa - bet uz rokām algas ir vienādas. Tik un tā sanāk diezgan smuka summa, bet nu jāsalidzīna, cik viņs pelna Latvijā.
27.04.2013 10:07 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Vulpes, nu varbūt viņam tas liekas maz salīdzinoši, cik saņem citi programmētāji UK, vai arī viņš negribēja klausīties tevī, jo tu noteikti teiktu, cik laba iespēja tā ir un grēks tādu neizmantot. Negribēja liekas diskusijas. ;)
27.04.2013 10:08 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Julenok, paldies! Tas cipars pēc. Mademoiselle!, Tev taisnība, es regulāri viņam saku, ka gribu prom. Ne jau tāpēc, ka man LV slikti klātos, nē, bet es gribu kaut uz gadu tikt padzīvot kaut kur citur dažādībai, taču attur tas, ka draugs te
27.04.2013 10:15 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Vulpes ta ir loti laba alga pat UK un pat pec nodoklu nomaksas. Protams neliela nozime ir ari tam kur tas ir. Zel ka vins nevelas to darbu.
27.04.2013 10:42 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Ewane, man būtu interesanti ar Tevi parunāties, jo es gribu zināt, kā tad tu mani vestu pie prāta. Es varu derēt, ka nav neviena laba argumenta, kuru tu man pasakot, spētu izmainīt manas domas par visu šo.
Studentu pārprodukcija, studentu pārprodukcija. Visi saka, ka ir jāiet mācīties, savādāk 95% cilvēku acīs tu esi slinks idiots, kurš negrib strādāt kā zirgs bez elpas, bet tajā pašā laikā jau minētā situācija, ka studentam maksā mazāk darot identiski to pašu darbu, ko visi pārējie, kuri nav studenti, TIKAI TĀPĒC, ka ir STUDENTS, ir smieklīga. Izglītība arvien straujāk zaudē vērtību šeit. Piekrītu Excite, ka visi jaunie studentiņi ir lieliska exporta prece, tikai žēl, ka nevienam te nevajag viņus!
Vulpes, iesaku kārtīgi izrunāties ar savu draugu un pabikstīt sānos, ka datorspēļu programmētājam šeit nav ko darīt. Un tās nav iedomas, tīri paskatoties uz datorspēļu pieprasījumu šajā valstī, paskatoties uz mazo tirgu, uz mazajām latviešu spēlēm - nu izsmiekls.
Un tā nebūt nav taisnība, ka visi, kuri aizbrauc, grib prom naudas dēļ. Pilnīgas muļķības.
Es pilnībā piekrītu, ka ja dara, tad var sasniegt jebko. Manuprāt, tie, kuri aizbrauc uz trīs mēnešiem pastrādāt un atgriežas, sūdzoties, ka tur tāpat neko nevar nopelnīt, nespēj nopelnīt arī šeit tikai sava slinkuma un gribasspēka trūkuma dēļ. Latvija tiešām nespēj sniegt izaugsmi visās jomās, te ir pāāārāāāk mazs tirdziņš, raujies kā gribi, visur nākas atsisties pret kaut ko. Bet tas arī ļoti diskutabls jautājums.
Es varbūt kļūdos, kura to rakstīja, tāpēc neminēšu niku, bet es pie sevis nedaudz pasmaidīju par to, ka šeit mēs varam iet pusdienās, kad gribam, rakstīt sms utt, utj., cik bieži vien vēlamies un ārzemēs ir jāstrādā un jāiekļaujas pusdienu pārtraukumā. Vai nešķiet absurdi tas, ka darikogribi darba laikā ir nolaidība un tas samazina darba ražīgumu - tas ir LABI(varbūt tieši tādēļ atsakās maksāt vairāk par minimālo algu), bet kad ārzemēs tu tiešām NOSTRĀDĀ savas darba stundas, tev par to labi samaksā un tu vēl dabū atpūsties - tas ir slikti! Varbūt, ja darba stundās arī kaut ko darītu, uzlabotos ražīgums, padarīto darbu skaits, līdz ar to būtu mazāk jāstrādā un nopelnītu attiecīgi izdarītajam? Es tik tā, aizdomājos. Var neņemt šo pēdējo par nopietnu.
Vairs jau tiešām nav nozīmes tam, kas sēž tajos krēslos, glābt tāpat vairs nevar.
27.04.2013 11:43 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits