Ārzemes, Latvija, darbs, nauda ?

 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Kārtējo reizi ieklīstot ārzemēs, saprotu,ka īsti laimīga te neesmu un gribu mājās. Bet zosāda metās iedomājoties kas tur notiek. Cik reāli ir reizē mācīties un strādāt, uzturēt dzīvokli ?
Mācoties gan jau reizē jādara kāds darbs par minimālo algu, kas ir 200Ls ?! Ko ar tādu naudu darīt?
Lai arī ārzemēs nopelnam krietni lielāku naudu, tā nekādu dižo laimi nenes, jo tomēr gribās mājās.
Jau uz bimbienu rauj, tad nu sākam domāt.. kā aizbraukt atpakaļ, jāmeklē darbu.. gribu iet mācīties.
Tētis atsūtija palasīt šo te, saka,lai palieku kur esmu - nebraucu uz Latviju http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/461850-mazo_algu_cilpa

Nu es saprotu,ka cosmo nav īstā vieta ,kur runāt par šo tēmu, jo te visas ir biezās un draugi visām ir biezie :D Bet parastie cilvēki, kā dzīvo ?

Maxima pārdevēja Santa šogad vienā ziemas mēnesī nopelnīja virs 200 latiem. Komunālajiem maksājumiem un sadzīves precēm iztērēja ap 170, atlikusī summa palika pārtikai. Lai arī iztikšana grūta, Santa tomēr desmit latus iztērēja populārzinātnisko žurnālu un grāmatas iegādei, bet trīs latus atlicināja bērnam teātra biļetei. «Es labāk no kādas bulciņas atteikšos, bet bērnam ir jāattīstās,» paskaidro Santa.


Un vēl pie šī es gribētu pajautāt, kas ir tās profesijas,kas nodrošina labu darbu un labas algas? Jo tagad izvēloties ,kur un par ko iet mācīties, es secinu,ka es savā dzīvē nedarīšu to,kas man patīk un dara mani laimīgu, bet to,kas nodrošina labāku algu.

Nu piemēram, tās ,kas pelna 500 un uz augšu, par ko jūs strādājat? Kur mācijāties?
Paladu cosmo, liekas - pfff,kas ta tur ir! Mierīgi var dzīvot, re kā ,visiem labas algas! Atveru tvnetu vai paklausos rados un draugos, liekas,ka cosmo meitenes dzīvo pavisam citā pasaulē.
26.04.2013 14:11 |
 
Reitings 1017
Reģ: 29.01.2009
Ance, ai nu tikai nevajag man uzmākties ar depresīvajiem tekstiem. Cik es esmu novērojusi, Latvijā nav aizliegts un pat nav nepieciešama darba vīza, lai strādātu kādā pilsētā vai pat galvaspilsētā. Man šonakt ir pārāk labs garīgais.
27.04.2013 01:07 |
 
Reitings 779
Reģ: 27.11.2012
Aizbraukt kā jaunietim ar vsk izglītību ir taču ir ārprātā viegli, tu neko nopietni iesāktu nepamet. Tiešām nav liela māksla, vajag tik vien kā naudu biļetei, plānu un mazu padsmitgadnieka drosmīti.
27.04.2013 01:08 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Ewane, es tev neuzmācos. Tu esi pārāk agresīva, lai ar tevi šo tēmu apspriestu. Te tomēr nav diktatūra, ja cilvēks vēlas - var izbraukt no valsts kaut pa visam. Un ne jau tāpēc viņš būs sliktāks cilvēks. Ne tev, ne man nav izprotama izbraukšana, bet nevienai no mums nav tiesību citus nosodīt, ja vien tu neiedomājies sevi par augstāku būtni esam.
27.04.2013 01:10 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Es arii laikam ne tajaa diskusijaa ieliidu starp LustForLife un Ewane , bet nu gribeetos atgaadinaat par taadu jauku lietinju kaa Maslova piramiida, kura uzskataami paraada to, ka ja nav apmierinaatas pamatvajadziibas, cilveekiem par kaut kaadiem ideaaliem ir nospljauties. Pats pirmais un primaarais vajadziibu liimenis ir eediens, kuram ir vajadziiga nauda, pietiekams miega liimenis, kas tiek atjemts, ja jaastraadaa ir 14 h diennaktii, otrais vajadziibu liimenis ietver sevii darbu, naudu, gjimeni un tikai peec tam, kad tas viss ir apmierinaats, cilveekam kljuust svariigas citas lietas.
27.04.2013 01:11 |
 
Reitings 1017
Reģ: 29.01.2009
Jap, Troy, reāli tas ir stāsts par tiem maniem radiniekiem, kas aizbraukuši. Daži gan, jāatzīst, paguva pastrādāt arī pa kādam darbiņam Latvijā, bet tā kā pelnīja zem 300Ls, tad viss - mantas sakravātas un ariverderčī. Kur te ir tā māksla?
27.04.2013 01:12 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Tiešām nav liela māksla, vajag tik vien kā naudu biļetei, plānu un mazu padsmitgadnieka drosmīti.

Valodas zināšanas (vismaz, lai maizi veikala vafretu nopirkt), naudu ne tikai biļetei, sajēgu par to, kur iet pēc tam, kad izkāp no lidmašīnas, ideālā varinatā kādu, kas sagaida. Nav TIK vienkārši. Labi, kādam no tā moš baigais kaifs - uz durku aibraukt kaut kur padzīvot. Man tā nebija, kaut valodu zināju lieliski un bija pat, kas sagaida.
27.04.2013 01:13 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Ewane, nezinu kāpēc tev tik svarīgi kādu te vest pie prāta, bet tavs viedoklis atkal jau skar tikai naudas jautājumu. Es tieši savos komentāros pārsvarā akcentēju nenaudas jautājumus.

Masveida izbraukšana no valsts nav iemesls valsts lejupslīdei - tās ir sekas!
27.04.2013 01:16 |
 
Reitings 1017
Reģ: 29.01.2009
krista, viss forši, es pat varētu Tavam argumentam piekrist, tikai nevaru, jo es arī dzīvoju Latvijā un esmu pamanījusies tās vajadzības apmierināt. Nepelnu tūkstošus, neesmu dzimusi Laimas krekliņā vai bieziem vecākiem, bet kaut kā vēl neesmu nosprāgusi.
27.04.2013 01:17 |
 
Reitings 1283
Reģ: 02.09.2012
Tātad tas, ka es vēlos ne vien sev, bet arī saviem vecākiem nodrošināt normālus dzīves apstākļus viņu pensijas gados ir kaut kas slikts? Kā jau iepriekš minēju, uz to brīdi Latvijā pensiju nebūs.

Un jā, Latvijas algas pie Eiropas cenām man nešķiet adekvātas.

Mana vērtība ir mana ģimene - reāli cilvēki, no kuriem es izjūtu mīlestību un atbalstu, ko es arī viņiem varu sniegt pretī. Kāpēc man valsts būtu jāliek par viņiem primārāka? Iesaku izlasit tādu mazu grāmatiņu "Dzīvnieku ferma", tur ir lielisks piemērs aklai verdzībai sistēmas vārdā.

Jebkurā gadījumā tas ir mans viedoklis, kuru nevienam neuzspiezu. Es neuzskatu ka zinu visu par visu un man ir absolūta taisnība, laikam jau tādēļ necenšos nevienu ''vest pie prāta''.
27.04.2013 01:18 |
 
10 gadi
Reitings 2671
Reģ: 25.05.2012
Piekrītu JustForLife komentāram :
Kā jau iepriekš minēju, uz to brīdi Latvijā pensiju nebūs.


Tā arī būs. Mana mamma jau apzinās, ka nesaņems pensiju, kur nu vēl es.
27.04.2013 01:22 |
 
Reitings 1017
Reģ: 29.01.2009
Neons,
Valsts pirmsākumos, kad Latvijā valdīja pēckara postaža un saimnieki no sava lauka novāca vairāk dzeloņdrāšu un nesprāgušu artilērijas lādiņu nekā kartupeļu, viņš rakstīja:

– Kas gan ir Latvija šinī brīdī? Tā ir tikai zvērests un solījums. Latviju izglābs tie, kas viņai solījušies.
27.04.2013 01:29 |
 
Reitings 1017
Reģ: 29.01.2009
To teica Kārlis Skalbe. Vispār iesaku izlasīt šo rakstu:
http://la.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=377995:pie-galda-ar-gaudotjiem
27.04.2013 01:31 |
 
Reitings 779
Reģ: 27.11.2012
Ance,

m? Tu saki, ka mācēt angļu valodu sūdīgā līmenī un atrast sagaidītāju lidostā ir liela māksla?
27.04.2013 01:32 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Ewane - neesi iedomaajusies, ka fiziski vairs nav taas naudas valstii pietiekami, lai visiem pietiktu? Un ko tu dariitu, ja nebuutu tas apkeeriigaakais cilveeks vai ar ljoti labaam komunikaaciju speejaam un tomeer nespeetu dabuut pusliidz normaalu darbu? Ja veel uz tevi gultos atbildiiba piemeeram, par vecaakiem, par studeejosho krediitu utt? Tu tieshaam paskatiitos spogulii un sev pateiktu - "Taapeec, ka daba mani radiija mazaak izveiciigu vai mazaak veiksmiigu, es esmu pelniijusi sodu dziivot pusbadaa un neesmu nopelniijusi iespeeju aiziet pie zobaarsta?"
Daudzi cilveeki, kas pelna taas mazaas algas, biezji vien nekur taalaak nav tikushi, jo vinji ir kautriigi, nespeej bezkauniigaa veidaa ciiniities par savu vietu un izmantot citus vai arii naakushi no nelabveeliigas vides, kura ir ietekmeejusi vinju manieres, nevis taapeec, ka vinji ir slinki. Tas ir cietsirdiigi vinjus nosodiit par to, ka vinji grib dziivot pusliidz normaalu dziivi, nevis tikai eksisteet un to dara prakstiski vieniigajaa vinjiem piejamajaa veidaa - dodoties tur, kur mazaak apdaavinaatie, apkjeeriigie un izmaniigie speej dziivot normaalaak.
Buut mazaak gudram, godiigam, pieticiigam un kautriigam nav nekaads noziegums. Tas pat no cilveeka biezji vien neatkaraajaas, kaada personalitaate shuupulii ir ielikta, taada ir. Tas arii nav attaisnojums tos cilveekus meerdeet badaa, njirgaaties par vinjiem un izmantot vinju darba speeku.
27.04.2013 01:32 |
 
Reitings 1017
Reģ: 29.01.2009
Viss, es no šīs jaukās diskusijas off, ir vēls un šodien ir Lielā talka. Došos uz Ogri sakopt plūdu radītās sekas.
27.04.2013 01:32 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Troy, neko tādu nesaku. Saku, ka man bija grūti. Punkts. Kas tur nesaprotams? Neiplūdīšu sīkumos, kāpēc tā bija. Bet tas nav tik viegli kā šķiet. Man arī kādreiz likās, ka tas ir piece of cake. Izrādījās, ka nav.
27.04.2013 01:34 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Ewane, nu un ko mēs ieguvām? Attīstītu, plaukstošu, politiski un sociāli nodrošinātu, patstāvīgu valsti? Kā tad...
Mūsu valsts pat vienas paaudzes ievraos nav spējīga būt plaukstoša, stabila un nodrošināta, kur nu vēl gribēt, lai vairākām paaudzēm šeit ir droši.

Mēs vienmēr esam bijuši tikai "zvērests un solījums" un nekas vairāk...
27.04.2013 01:36 |
 
Reitings 1017
Reģ: 29.01.2009
Krista, nu kāpēc kāpēc kāpēc Tev bija tas mēsls jāraksta, kad es jau sataisījos iet gulēt?
Ak tad Tu raksti, ka uz ārzemēm brauc mazāk veiksmīgie cilvēki? Nu tad piedod, atvaino, bet šai diskusijai vispār nav bijis jēgas, jo Tu jau pasaki, ka diskusijas autore ir mazāk talantīga duročka, kas dodas uz ārzemēm, jo Latvijā nevar pār lūpu pārspļaut... Vispār jau diskusija bija aizvirzījusies pavisam citā gultnē - ka aizbraucēji nemaz tik Laimas neapdāvināti tajās ārzemēs nav un tieši es personīgi iebildu pret tiem, kas no saviem "augstumiem" atļaujas nolikt tos, kas šeit ir palikuši un cīnās. Un vēl arī par tiem, kas čīkst, ka te nekā nav un nebūs,tādā veidā nositot motivāciju tiem pašiem, kas šeit palikuši un cīnās. Jā, pret šādiem cilvēkiem man nav nekādas cieņas. Tu vari aizbraukt, bet tad nekluksti. Tāds ir mans viedoklis. Viss, es off un šajā diskusijā mani vairs iekšā nevelciet.
27.04.2013 01:38 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Tu jau pasaki, ka diskusijas autore ir mazāk talantīga duročka, kas dodas uz ārzemēm, jo Latvijā nevar pār lūpu pārspļaut...

Es nekur to neteicu! Es uzskaitiiju iipashiibas, kuras traucee guut panaakumus, bet nekur nav teikts, ka vienmeer taa ir taa vaina, vai arii ka visas taas iipashiibas naak komplektaa. Lv darba vide ir ljoti nezjeeliiga, ne katrs to speej iztureet. Ir ljoti daudzi talantiigi cilveeki, kas deelj taa tiek zaudeeti valstij, jo nespeej tureet liidzi dzjunglju likumiem un paarvaacaas uz maigaaku vidi, kuraa speej atklaaties.
27.04.2013 01:50 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Ewane turklaat tas penteris tapa par godu tavam komentaaram, kuraa teici, ka ja tu neesi nospraagusi Latvijaa un esi speejiiga apmierinaat visas savas vajadziibas, tas noziimee ka arii paareejie to var. Tici man, nevar visi.
27.04.2013 01:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits