Ārzemes, Latvija, darbs, nauda ?

 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Kārtējo reizi ieklīstot ārzemēs, saprotu,ka īsti laimīga te neesmu un gribu mājās. Bet zosāda metās iedomājoties kas tur notiek. Cik reāli ir reizē mācīties un strādāt, uzturēt dzīvokli ?
Mācoties gan jau reizē jādara kāds darbs par minimālo algu, kas ir 200Ls ?! Ko ar tādu naudu darīt?
Lai arī ārzemēs nopelnam krietni lielāku naudu, tā nekādu dižo laimi nenes, jo tomēr gribās mājās.
Jau uz bimbienu rauj, tad nu sākam domāt.. kā aizbraukt atpakaļ, jāmeklē darbu.. gribu iet mācīties.
Tētis atsūtija palasīt šo te, saka,lai palieku kur esmu - nebraucu uz Latviju http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/461850-mazo_algu_cilpa

Nu es saprotu,ka cosmo nav īstā vieta ,kur runāt par šo tēmu, jo te visas ir biezās un draugi visām ir biezie :D Bet parastie cilvēki, kā dzīvo ?

Maxima pārdevēja Santa šogad vienā ziemas mēnesī nopelnīja virs 200 latiem. Komunālajiem maksājumiem un sadzīves precēm iztērēja ap 170, atlikusī summa palika pārtikai. Lai arī iztikšana grūta, Santa tomēr desmit latus iztērēja populārzinātnisko žurnālu un grāmatas iegādei, bet trīs latus atlicināja bērnam teātra biļetei. «Es labāk no kādas bulciņas atteikšos, bet bērnam ir jāattīstās,» paskaidro Santa.


Un vēl pie šī es gribētu pajautāt, kas ir tās profesijas,kas nodrošina labu darbu un labas algas? Jo tagad izvēloties ,kur un par ko iet mācīties, es secinu,ka es savā dzīvē nedarīšu to,kas man patīk un dara mani laimīgu, bet to,kas nodrošina labāku algu.

Nu piemēram, tās ,kas pelna 500 un uz augšu, par ko jūs strādājat? Kur mācijāties?
Paladu cosmo, liekas - pfff,kas ta tur ir! Mierīgi var dzīvot, re kā ,visiem labas algas! Atveru tvnetu vai paklausos rados un draugos, liekas,ka cosmo meitenes dzīvo pavisam citā pasaulē.
26.04.2013 14:11 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Ilgas pēc labākas dzīves jau nav nosodāmas. Nosodāmi ir gribēt, ka kāds kaut ko no tā ieliks mutē ar karotīti. Protams, daudzviet ārzemēs dzīves līmenis ir augstāks. Bet ne jau tas no zila gaisa tāds radās. Daļai sabiedrības ir kapitāli jāmaina sava domāšana un ne tikai "augšām". Ja strādniekiem ir normāli apzagt savus darba devējus - "norakstīt" benzīnu un citas saimniecībā noderīgas lietas - nekāda kapitālā izaugsme nav iespējama. Ar to slimo puse Latvijas. Kāpēc, lai Saeimā kāds darītu savādāk? Viņi tomēr arī ir cēlušies no normālām latviešu, krievu un jauktajām muhļītāju ģimenēm.
27.04.2013 00:09 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Vispār, es nesūdzos. Darbs man ir, bērns apģērbts, paēdis, tīru muti, pati tāpat un vēl paliek pāri izklaidēm, cigaretēm un kolai. Un tas viss ar vidusskolas izglītību. Protams, var jau teikt, ka man paveicās. Bet ne jau pirmoreiz man "paveicas". Kopš vidusskolas, neskaitot laiku, kad biju stāvoklī un pēc tam, bez darba esmu bijusi 2 mēnešus. Nesaprotu, kur ir problēma strādāt un dzīvot normāli?
27.04.2013 00:12 |
 
Reitings 2817
Reģ: 04.06.2009
buuu-davai ieshu :D Tikai man jaanopeerk biljete . Un tad jau laikam doshos viena un pievienoshos Tev ,ja driikst? Man rokaas buus ''Smirnoff'' :D
Labi,ka vinji buus 17.05 ,jo es 19.05 lidoju prom;D kur to biljeti pirkt?
27.04.2013 00:18 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Latvijā vienu brīdi bija lielākais studentu īpatsvars uz kopējo iedzīvotāju skaitu Eiropā(jā, jā- ieskaitos TĀS labās valstis, kur rūpējās par iedzīvotājiem)..

Tai pat laikā.. pagāja pāris gadi un mēs secinājām, ka esam saražojuši lielisku eksporta preci- ārstus, medmāsiņas, skolotājus un zinātniekus. Un labi, ja vēl viņiem ir izdevies apiet sēņu plantācijas un kļūt par "lielisko" eksporta preci ar lielo PVN un strādāt savā jomā..

Visādi citādi- izglītībai(vai tās trūkumam) Latvijā nav bijusi liela nozīme, jo, kā mūsu politiķiem labpatīkas uzsvērt- mūsu valsts ir "maza, atvērta ekonomika". (un mēs tur neko darīt nevaram).

Respektīvi VISI dara, kā grib.

Un, kam pietiek sakaru, nekaunības un liekulības- tas, kā teikt, darbu atradīs vienmēr... UN vienalga kādu.. Tomēr tas par ko jāuztraucas, ir par "parastajiem mirstīgajiem"- par ko raksta Jūsu pieminētajā TvNetā, kuriem nav biezo radinieku vai mantota īpašuma pieRīgā.. UN, kas jebkurā valstī un tautā sastāda akurāt vismaz 80% no visiem iedzīvotājiem.. Runa jau ir par tiem.. Parastajiem.. Par tiem, par kuriem domā normālās valstīs. Bet par kuriem nedomā Latvijā, jo te priekšroka ir Ances tipa ļaužiem.. :) UN politika(kura it kā domāta kā veids kā pārvaldīt valsti un iedzīvotājus.. ) šai zemē tāds pats savējo biznesiņš pa lielam(diemžēl) joprojām ir..
27.04.2013 00:27 |
 
Reitings 1017
Reģ: 29.01.2009
Skumji lasīt, ka atrodas tik aprobežotas personas, kas mantas nolūkos ne vien dodas prom uz ārzemēm, bet arī atļaujas nolikt tos, kas iet un cīnās šeit pat Latvijā, lai Latvija kļūtu labāka. Kauns par tādiem tautiešiem, un, ja man būtu iespēja, nekautrētos tādām dāmītēm sadot pa seju.

Ziniet - tā nav liela māksla aizbraukt!

P.S. Necentos aizvainot tos, kas uz ārzemēm braukuši mācīties, trimdā, mīlā vai vēl kādu objektīvu apstākļu kārtā.
27.04.2013 00:35 |
 
Reitings 49
Reģ: 15.08.2012
Es arī laikam dzīvoju citā realitātē nekā cosmo meitenes.
Vispār, manuprāt, ekomikas augšupeja ir viens milzīgs melu burbulis, jo reāli, vismaz es, neko tādu nemanu.
Ja tu plāno dzīvot Rīgā; tev ir daudz paziņu, kas var piedāvāt darbu; ir iekrājumi, tad varbūt vēl var mēģināt, bet ja nē... būs grūti.
Bet vari jau iekrāt naudiņu pirmajiem mēnešiem, mācīties neklātienē, un pirms došanās uz LV apzināt visus paziņas, varbūt kāds var piedāvāt kādu darbu. Neiespējami jau tas nav.
27.04.2013 00:44 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Latvijas izbraukšanas vilnis ir protests. Grieķijā, Spānijā, Itālijā, ASV, Krievijā, Venecuēlā, Kubā, Autrālijā cilvēki apvienojas, iziet ielās un dedzina mašīnas un karo ar policiju, bet Latvijā- brauc prom.

Es piekrītu nesen vienā rakstā izlasītam citātam par Lietuvas izbraucējiem- "Ir ļoti grūti aizbraukt no savas valsts. Bet ir vēl grūtāk tajā atgriezties pēc gadiem.. "

Neviens prom nebrauc aiz neko darīt vai no labas dzīves.


Un jā.. "mantas nolūkos".. Bet kas tad cits mūsdienu sabiedrībā ir vēl vērtīgāks? Ieslēdzot TV, radio- visur nauda, nauda, nauda. Uz ielas, veikalos- nauda, nauda, nauda. Iekš interneta, piemēram, cosmo.lv- cik kura pelna, cik kurai draugs dod.. Cik bieži Tu ceļo un ko Tu vakar nopirki?

Mēs pat bērnus rēķinām izdevumos!
27.04.2013 00:45 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Ziniet - tā nav liela māksla aizbraukt!

Zini, ir gan.
27.04.2013 00:48 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Ir ļoti grūti aizbraukt no savas valsts. Bet ir vēl grūtāk tajā atgriezties pēc gadiem..

Shitam es piekriitu. Pienaak tas briidis, kad neesi vairs piederiigs pilniigi nevienaa vietaa. Pie saveejiem iisti vairs neskaities, bet sveshie pilniibaa veel nav pienjeemushi. Tai zinjaa lv krieviem vieglaak ir aizbraukt, jo krievi iisti saveejie lv nekad nav skaitiijushies, Krievija vinjus vairs negrib, taapeec vinju statuss nebuus iipashi atskjiriigaaks aarzemees.
27.04.2013 00:51 |
 
Reitings 1283
Reģ: 02.09.2012
Protams, ka problēmas atrast darbu nebūs, ja ir daudz kontakti, paziņas, draugi. Bet, ja mēģina darbu meklēt no nulles, tikai ar savu CV, tad, lūk, arī parādās tā īstā situācija.
27.04.2013 00:51 |
 
Reitings 1017
Reģ: 29.01.2009
Gribētu ar šiem cilvēkiem aprunāties un vest pie prāta:
Winterra
buuuuu
Sirsnina
Neons
so.so
Lustorlife
samba

Šiem sadot pa seju:
janitis
Sancho

Nekā personīga!
27.04.2013 00:52 |
 
Reitings 1017
Reģ: 29.01.2009
Zini, ir gan.


Pastāstīsi?
27.04.2013 00:53 |
 
Reitings 1283
Reģ: 02.09.2012
Ewane - Kā tu mani gribētu vest pie prāta? Labot manu patriotisma trūkumu?
27.04.2013 00:54 |
 
Reitings 1017
Reģ: 29.01.2009
Patriotisma trūkumu. Beidz ākstīties. Nevar labot to, kā nekad nav bijis
27.04.2013 00:56 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Bet par kuriem nedomā Latvijā, jo te priekšroka ir Ances tipa ļaužiem..

Ko es tev esmu izdarījusi? :D


Un, kam pietiek sakaru, nekaunības un liekulības- tas, kā teikt, darbu atradīs vienmēr... UN vienalga kādu..

Nevajag neatlaidību jaukt ar nekaunību. Tās ir divas dažādas lietas. Es arī nenāku no labvēlīgas ģimenes, bet man rokas un kājas tomēr ir.

Starp citu, par parastajiem ļaudīm runājot, bieži tie ir arī tie, kas gaida, ka viņiem no gaisa kaut kas nokritīs. Dombrovskis atnāks, pieklauvēs pie durvīm un piedāvās darbu Ministru kabinetā. Bet tā nenotiek. Ne šajā ne citā valstī. Ja nav paveicies iedzimt bagātā ģimenē, ir jāstrādā. VISIEM. JEBKURĀ VALSTĪ.

Protams, laukos situācija ir katastrofāla, tur neko pielikt, ne atņemt. Tas gan ir akmens valdības dārziņā. Ja Rīgā iesējams atklāt pasaulē dārgāk soliņu, tad tas ir apkaunojums valstij, ja Preiļos un visu pilsētu ir viens luksofors, kurš darbojas, ja nemaldos, tikai darba dienās, lai taupītu elektroenerģiju. Tas ir apkaunojums, ka manā ciemā iela, uz kuras dzīvoju, kaut gan tā ir viena no svarīgākajām, ir apgaismot a labi, ja 2 h diennaktī tā paša iemesla dēļ. Bet tas jau ir cits stāsts.
27.04.2013 00:56 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Ewane tas atkaraajaas no cilveeka. Daziem, kuri ir no sirds piekjeerushies savam zemes plekjiitim, tuviniekiem, draugiem un nespeej viegli pielaagoties citaam kultuuraam, tiem iet smagi. Bet daziem aizbraukshana ir kaa jautrs piedziivojums un tieshi piedod dziivei to asuminju, ceriibas, kas ikdienaa pietruuka.
27.04.2013 00:57 |
 
Reitings 1283
Reģ: 02.09.2012
Ewane - Tad, lūdzu, apskaidro savu domu gājienu, jo acīmredzami mani vajag vest pie prāta.
27.04.2013 00:58 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Pastāstīsi?

Diez vai tu sapratīsi, nekā personīga.

Esmu tur bijusi, uz savas ādas izjutusi un tas ir daudz grūtāk kā mēģināt te kaut ko darīt. Tāpēc jau arī neizprotu, kāpēc notiek izbraukšana (pa lielam neizprotu, kā teicu - laukos situācija ir katastrofāla).
27.04.2013 00:59 |
 
Reitings 1017
Reģ: 29.01.2009
Lai Tevi vestu pie prāta, tur nepietiks ar vienu rindkopu. Tur jāsāk ar to, ka Zeme ir apaļa un mūs pie tās tur gravitācijas spēks. Izlasot Tavu komentāru 8. lpp., jau vien rodas priekšstats par Tevi kā par cilvēku. Ja vienīgā vērtība ir nauda, tad vajadzēja Latvijā iet strādāt bankā vislabāk kasē, kur to katru dienu varētu apčubināt un priecāties. Tas tā iesākumam. Nav ne laika, ne vēlēšanās katram ar karotīti mutē ieliet. Lasi, domā, mācies, izdari secinājumus.
27.04.2013 01:02 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Atvainojos. Laikam ne tajā diskusijā esmu ielīdusi. Man par šo visu ir savs viedoklis, kas sastāv no diviem teikumie.
1. Arzemēs ir grūtāk.
2. Jebkurš, kam pietiek attapības un mērķtiecības, var nopelnīt līdzvērtīgu dzīvi te.

Bet es nenosodu ne tos, kas aizbrauc, ne tos, kuri nevar atrast darbu. Krista jau minēja - kādam tas ir piedzīvojums, kādam tās ir mokas. Cilvēki ir dažādi un tieši tik, cik iekšēji skaisti un neglīti sabiedrības locekļi esam, tieši tik skaista un neglīta ir mūsu sabiedrība. Punkts.
27.04.2013 01:04 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits