Ārzemes, Latvija, darbs, nauda ?

 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Kārtējo reizi ieklīstot ārzemēs, saprotu,ka īsti laimīga te neesmu un gribu mājās. Bet zosāda metās iedomājoties kas tur notiek. Cik reāli ir reizē mācīties un strādāt, uzturēt dzīvokli ?
Mācoties gan jau reizē jādara kāds darbs par minimālo algu, kas ir 200Ls ?! Ko ar tādu naudu darīt?
Lai arī ārzemēs nopelnam krietni lielāku naudu, tā nekādu dižo laimi nenes, jo tomēr gribās mājās.
Jau uz bimbienu rauj, tad nu sākam domāt.. kā aizbraukt atpakaļ, jāmeklē darbu.. gribu iet mācīties.
Tētis atsūtija palasīt šo te, saka,lai palieku kur esmu - nebraucu uz Latviju http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/461850-mazo_algu_cilpa

Nu es saprotu,ka cosmo nav īstā vieta ,kur runāt par šo tēmu, jo te visas ir biezās un draugi visām ir biezie :D Bet parastie cilvēki, kā dzīvo ?

Maxima pārdevēja Santa šogad vienā ziemas mēnesī nopelnīja virs 200 latiem. Komunālajiem maksājumiem un sadzīves precēm iztērēja ap 170, atlikusī summa palika pārtikai. Lai arī iztikšana grūta, Santa tomēr desmit latus iztērēja populārzinātnisko žurnālu un grāmatas iegādei, bet trīs latus atlicināja bērnam teātra biļetei. «Es labāk no kādas bulciņas atteikšos, bet bērnam ir jāattīstās,» paskaidro Santa.


Un vēl pie šī es gribētu pajautāt, kas ir tās profesijas,kas nodrošina labu darbu un labas algas? Jo tagad izvēloties ,kur un par ko iet mācīties, es secinu,ka es savā dzīvē nedarīšu to,kas man patīk un dara mani laimīgu, bet to,kas nodrošina labāku algu.

Nu piemēram, tās ,kas pelna 500 un uz augšu, par ko jūs strādājat? Kur mācijāties?
Paladu cosmo, liekas - pfff,kas ta tur ir! Mierīgi var dzīvot, re kā ,visiem labas algas! Atveru tvnetu vai paklausos rados un draugos, liekas,ka cosmo meitenes dzīvo pavisam citā pasaulē.
26.04.2013 14:11 |
 
Reitings 244
Reģ: 25.04.2013
ko Jus iesakat cilvekam,kas driz pabeigs vidusskolu,kuram nav drauga, in kura vecakiem nav naudas,lai apmaksatu studijas? Meitenes!!! Patiesiba seit ikvienai ir pavecies. Man pat uznaca skaudiba,jo bail no nakotnes, itka zinu,ka izplesisu augstako izglitibu,bet nezinu vai busu kadam vajadziga. Pretigi apzinaties=[
26.04.2013 21:24 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
vizbuliite*, es zinu, ka dažas valstis nemaz nav tā teikt draudzīgas mazu bērnu vajadzībām (bērnu dārzi, dekrēta atvaļinājumi, bērnu kopšanas atvaļinājumi u.t.t.). Bet no citas puses - tādās valstīs ir iespēja māmiņām palikt mājās un neiet uz darbu nemaz un dzemdēt vienu, divus un trīs bērnus un neraustīties par darbu vispār, jo pabalstu apjoms un vīra algas būs gana, lai dzīvotu normāli, piem., maksātu kredītu par personīgo māju, ceļojumos brauktu, pirktu eko pārtiku un veidotu iekrājumus. Un, kad bērni ir gana paaugušies, tad var arī atrast darbu, vai izvēlēties palikt par mājsaimnieci. No šāda aspekta - bērniem tas ir daudz reiz labāk, nekā no gada vecuma spundēt mazos bērnudārzos, kur viņi bieži slimo un maz redz vecākus. Un vēlākos gados bērni tik to vien atcerās kā parstrādājušos nogurušus stresainus vecākus un bezgalīgs naudas trūkums (un bieži šādas grūtības iedragā arī vīra un sievas savstarpējās attiecības).
Cik daudzas var atļauties būs par mājsaimniecēm Latvijā un audzināt bērnus neatgriežoties darbā? Vairākums ar vienu algu nemaz nevar iztikt pat divatā dzīvojot, kur nu vēl, ja ģimenē ir vairāki bērni.

Protams, cita lieta, ka sieviete nevēlās sēdēt mājās vai arī nav tās otrās pusītes, kas spēj viņus nodrošināt. Bet iespējams, tieši tāda sistēma ilgtermiņā stimulē pēcnācējus radīt nedaudz pārdomātāk un parūpēties arī par stabilām attiecībām.
26.04.2013 21:27 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Diāna -
1.var. - budžeta vieta
2.var. - ārzemes (darbs, au pair, brīvprātīgais darbs utml.)

Es, kad biju tavā situācijā, izvēlējos 1.var. Ar šodienas pieredzi droši vien - 2.
26.04.2013 21:29 |
 
Reitings 794
Reģ: 13.09.2012
Diaana..nu jaaiet straadaat ko citu!/..Ne visi var studeet ..ir daudzi kur peec vidusskolas iet straadaat!No vienas puses uzskatu,ka labak iet profenee pec pamatskolas ,jo taa tu ieguusti gan profesiju gan 12 klasu izglitibu un ja nav lidzeklju taalaakam maaciibam vismaz savaa arodaa darbu var atrast....
26.04.2013 21:30 |
 
Reitings 244
Reģ: 25.04.2013
es zinu par tiem variantiem,bet tagad paskatoties uz mazajam budzeta vietam un lielo skaitu pretendentu, paliek vienkarsi slikti:S
26.04.2013 21:32 |
 
Reitings 244
Reģ: 25.04.2013
Bess- Man ir kaut kada veida jaiegust augstako izglitiba. Negribu palaist savu lielo iespeju garam,gribu iet macities,jo zinu,ka to speju,bet dazreiz liekas,ka valstij par ne tik bagatiem jauniesiem ir nosplauties.
p.s. Rakstu no telefona
26.04.2013 21:36 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
Pilnīgi pievienojos Kristai par viedokli, ka cilvēkam ir ARĪ JĀATPŪŠAS! Bet te Latvijā visu jau mēra pēc atdeves, pof*, strādāsi 60h nedēļā un sabeigsi veselību ar stresu un pārslodzi, vienalga, bet nopelnīt taču var! Ir jābūt samērībai, es arī veselības dēļ nevaru pavilkt virsstundas ilgtermiņā, un tas ir mans mīnuss Latvijas darba tirgū. Šeit ir jāstrādā kā zirgam bez privātās dzīves, bez savām interesēm ārpus darba, lai mēneša beigās "augstsirdīgais" darba devējs pamestu grašus, kurus varēšu atdot par ārstēšanos.
26.04.2013 21:37 |
 
Reitings 244
Reģ: 25.04.2013
grecia-++++ pilnigi piekritu
26.04.2013 21:38 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Diāna - nu Latvijā šobrīd (pagaidām) ir alternatīvas diezgan daudzām studiju programmām LU, ja domā, ka netiksi tur. Bet vispirms nokārto eksāmenus, varbūt nemaz nebūs tik traki kā liekas. ;)
26.04.2013 21:39 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Pievakare, kas tavuprāt man būtu jāsniedz valstij? Ja ņem vērā, ka esmu likumpaklausīgs pilsonis, kurš piedalās vēlēšanās, kurš ir pabeidzis augstāko izglītību un strādā vidusmēra normālā darbā un maksā visus nodokļus, ir dzemdējis bērnus. Ko gan es vēl varētu dot valstij? Manuprāt, mani pienākumi pret valsti ir izpildīti pa pilno programmu, bet ko es saņemšu pretī, kad man un maniem pēcnācējiem būs vajadzības?... Visdrīzāk aukstākā izglītība būs nekam nederīga ārpus LV robežām (gan prestiža dēļ, gan līmeņa dēļ), mana alga, neskatoties uz amatu nebūs pietiekoša, lai varētu nodrošināt labus dzīves apstākļus, bērnu dārziņā gan jau nepienāks rinda uz brīdi, kad man būs jāatgriežas darbā, tādēl būs jāmaksā par privāto dārziņu vai jāmeklē aukle (mājās nevarēšu atļauties palikt, jo nespēsim iztikt), pensiju diez vai sagaidīšu un, ja sagaidīšu, tad cik lielu? Un kā būs ar veselības aprūpi veciem cilvēkiem, vai gaidot savu rindu es "nenolikšu karoti"?
Es jau nerunāju par dažiem veiksmīgiem izņēmumiem, bet gan par vairākumu! Un nav tiesa, ka viss ir tik slikti aizbraucēju dēļ. Kādreiz neviens nekur nebrauca, bet valsts līmenis visos aspektos nebija diez cik augstāks un drošāks...
26.04.2013 21:40 |
 
Reitings 1283
Reģ: 02.09.2012
Nopietni runājot, man no Latvijas gribas aizbraukt prom. Esmu bijusi daudzās vietās (arī Anglijas rūpnīcās) un vienmēr tur jūtos vairāk mājās nekā te. Es gribētu strādāt un par savu darbu saņemt adekvātu atalgojumu, lai varētu nodrošināt saviem vecākiem pienācīgu atpūtu vismaz vecumdienās, tādā veidā kaut kā atlīdzinot viņiem par smago darbu, kas tika strādāts, lai es savā dzīvē neizjustu trūkumu.

Latvijas prezdients diezgan atklātā tekstā zobojās, ka uz pensijām nav ko cerēt , jo tādu vienkārši nebūs. Un tas ir normāli. Uzņēmējam var būt retākais Porsche, bet darbiniekiem viņš knapi maksās minimālo algu par suņa darbu. Un arī tas ir normāli. Latviešiem raksturīgais kūtrums un ''pieticība'' vienreiz arī panāks, ka šī valsts noiet pa burbuli.

Var bļaut visās malās, ka tie, kas nespēj atrast darbu vai strādā par minimālām algām ir neuzņēmīgi stulbeņi. Arī izlepušie studenti, kuri par savu darbu prasa neiedomājamās algas. Bet reāli, vai par to pašu darbu, ko dara jau ne-students, jūs nevēlētos saņemt līdzvērtīgāku atalgojumu? Vakardien atklājās, ka mans darba devējs mani konkrēti šamuc - tikai tāpēc, ka es esmu studente un man "nepienākās vairāk". Problēma ir tāda, ka es daru to pašu darbu ko visi pārējie. Un kur tur ir loģika?

Es negribu dzīvot tādā vietā, kur man ir jāizvēlas, kam šomēness atvēlēt naudu - dzīvokļa rēķiniem vai pārtikai. Ar ko jebkurš cilvēks to ir pelnījis?
26.04.2013 21:46 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 26.08.2012
Dzīvoju 2 gadus uk. Mani labākie gadi. Uz LV nav gribējies nevienu dienu. Uk man ir bijusi regulāra izaugsme darbā, alga divu gadu laikā ir dubultojusies. Šeit es baudu dzīvi un dzīvoju kā normāls cilvēks. Kopā ar mani ir arī mans draugs, tākā mēs īpaši naudu tēriniem neskaitam. Nedzīvojam nekādaā kominaljkā, bet īrējam skaistu dzīvokli. Šogad pabeigšu studijas LV, paralēli studēju UK. Daudz kas atkarīgs arī no gimenes attiecībām, man tās nav tik tuvas, tā kā tas man nebuūtu iemesls, lai brauktu uz LV. Vienīgais draugi, bet superīgi draugi ir arīšeit, un LV draugi var braukt ciemos. Ar nepacietību gaidu laiku, kad varēšu iegūt UK pilsonību, jo esmu pārliecināta, ka LV es nedzīvošu. Es uzskatu, ka esmu piedzimusi nepareizajā valstī, tāpēc man ir dota iespēja to mainīt. Citam patīk pienenu plavas LV vai Jāni, man patīk pozitīvi cilvēki visapkārt un labklājība.
26.04.2013 22:17 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
Meitenes, kas ir UK, Jūs esat dzirdējušas par Lalondu? tā ir kkāda normāla apvienība vai kas cits? :D sakarīgi cilvēki?
buuu - pastāst par PV. es tik zinu, ka viņi būs Glastonbury festivālā, bet tas jau nav Londonā.
26.04.2013 22:21 |
 
Reitings 536
Reģ: 24.02.2013
nesaprotu kā var neapnikt čīkstēt par to cik viss ir slikti.
26.04.2013 22:26 |
 
Reitings 10816
Reģ: 29.01.2009
AMANDA,
vinji 17.05 uzstajas kaut kaadaa klubinjaa Cargo laikam Liverpool street... 25marc maksaa biljete, vakar nopirku :)
un Lalonda ir ok grupa,man tik nav sanacis tur baigi piedalities tajos pasakumos,bet shadus tadus cilvekus zinu no turienes... tur vnk tagad grutak ieljauties kompanijaa,jo vinji tur taa smuki jau sadalijushies grupinjas :D un vispar negribu piemeslot Monro diskusiju,ja kas-raksti privati :)
26.04.2013 22:56 |
 
Reitings 794
Reģ: 13.09.2012
Amanda,sanaaca vinjus iepaziit pagaajusajos jaanos ..dalju vai visus no vinjiem kas tur ir...Nu man liekas taadi iedomiigi...Taa kaa vinji nu buutu kaut kaadi krutie utt...Ieveeroju,ka patiik buut uzmaniibas centraa...Es taadu cilveeku sabiedriibaa neatpuusos un man nav taadu draugu apkaart....Ļoti pašpaarliecinaati maakoņ stuumeeji!
26.04.2013 22:56 |
 
Reitings 10816
Reģ: 29.01.2009
BesS, jaa, to ari esmu dzirdejusi par to iedomibu :) bet tos,kurus zinu, ir ok:)
26.04.2013 23:00 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Kā jau parasti, arī šoreiz šāda diskusija ir uzķērusi manu uzmanību.. Palasot Jūsu, jāsaka, tik dažādos viedokļus, vēlos akcentēt uzmanību uz sekojošu lietu..

Esat pamanījušas, ka tās, kuras pelna labi, nepiemin tādus terminus kā "sūdīga" valsts, nevar nopelnīt un viss ir slikti? Gluži pretēji ir tām, kurām ar naudu(vai draugu.. :D ) nesokās tik labi.. UN, piebildīšu, ka tādu ir absolūtais vairākums.. īpaši, ja pieskaita visas tās, kas nesēž Cosmo un arī tās, kas jau sēž uz čemodāniem, lai dotos prom, kur valsts "rūpējās par cilvēkiem".

Tad nu fakts ir tāds, ka ne jau valstī ir tā sāls.. Bet naudā.. Treknajos gados neviens nepīkstēja- jo nauda nāca. Sveša, nenopelnīta un dāvināta, bet nāca.. UN tos nieka divus gadiņus arī valstij nebija ne vainas..

UN, kas būtiskākais, ar ko es jau atkal atkārtošos- ne jau algas cipars ir tas, kas mūs smacē un liek braukt prom no valsts.. Tā ir salīdzināšana. Sak- "TAJĀS" valstīs cilvēki pelna tik un tik darot to un to, bet te.. Tai pat laikā- TAJĀS valstīs karš beidzās 1945tajā gadā, bet Latvijai- 1991majā..

Man īpaši pieķēra kādas dāmas viedoklis par to, ka, ja nemaldos, dzīvojot Anglijā, viņa savām kāzām varot sakrāt 3 mēnešu laikā. Protams! BET. Kāzām, kas notiktos Latvijā- NEVIS Anglijā. Anglijā viņa vēl 10 gadus būs otrās šķiras cilvēks, lai cik daudz viņa pelnītu(oligarhi ir izņēmums- tos "mīl" visur un vienalga kādā vecumā). UN savām kāzām Anglijā viņa mierīgi tiem 3 mēnešiem var vēl gadiņu pieplusot klāt, lai sanāktu tā pa smuko(un tik un tā- tā patālāk no vietējās sabiedrības)! To parasti kaut kā visas aizmirst..


Lai cik sūdīgi mēs dzīvotu, mēs dzīvojam labāk nekā visi 70% visas pasaules iedzīvotāju.. Pēc kapitālisma mērauklas vētījot..
27.04.2013 00:02 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Excite, es tikai gribēju pateikt - esmu šokā!! Ļoti pozitīvā šokā, jo šis ir pirmais tavs pozitīvais komentārs, ko es pamanu, saistībā ar Latviju. Tu progresē! :D
27.04.2013 00:07 |
 
10 gadi
Reitings 2671
Reģ: 25.05.2012
Lai cik sūdīgi mēs dzīvotu, mēs dzīvojam labāk nekā visi 70% visas pasaules iedzīvotāju.. Pēc kapitālisma mērauklas vētījot..


Mēs varbūt jā, jaunie cilvēki. Bet nepiekritīšu par pensionāriem. Manuprāt, Latvija šajā ziņā ir pensionāriem pati nelabvēlīgākā valsts, neskaitot trešās pasaules valstis.
27.04.2013 00:08 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits