Ārzemes, Latvija, darbs, nauda ?

 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Kārtējo reizi ieklīstot ārzemēs, saprotu,ka īsti laimīga te neesmu un gribu mājās. Bet zosāda metās iedomājoties kas tur notiek. Cik reāli ir reizē mācīties un strādāt, uzturēt dzīvokli ?
Mācoties gan jau reizē jādara kāds darbs par minimālo algu, kas ir 200Ls ?! Ko ar tādu naudu darīt?
Lai arī ārzemēs nopelnam krietni lielāku naudu, tā nekādu dižo laimi nenes, jo tomēr gribās mājās.
Jau uz bimbienu rauj, tad nu sākam domāt.. kā aizbraukt atpakaļ, jāmeklē darbu.. gribu iet mācīties.
Tētis atsūtija palasīt šo te, saka,lai palieku kur esmu - nebraucu uz Latviju http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/461850-mazo_algu_cilpa

Nu es saprotu,ka cosmo nav īstā vieta ,kur runāt par šo tēmu, jo te visas ir biezās un draugi visām ir biezie :D Bet parastie cilvēki, kā dzīvo ?

Maxima pārdevēja Santa šogad vienā ziemas mēnesī nopelnīja virs 200 latiem. Komunālajiem maksājumiem un sadzīves precēm iztērēja ap 170, atlikusī summa palika pārtikai. Lai arī iztikšana grūta, Santa tomēr desmit latus iztērēja populārzinātnisko žurnālu un grāmatas iegādei, bet trīs latus atlicināja bērnam teātra biļetei. «Es labāk no kādas bulciņas atteikšos, bet bērnam ir jāattīstās,» paskaidro Santa.


Un vēl pie šī es gribētu pajautāt, kas ir tās profesijas,kas nodrošina labu darbu un labas algas? Jo tagad izvēloties ,kur un par ko iet mācīties, es secinu,ka es savā dzīvē nedarīšu to,kas man patīk un dara mani laimīgu, bet to,kas nodrošina labāku algu.

Nu piemēram, tās ,kas pelna 500 un uz augšu, par ko jūs strādājat? Kur mācijāties?
Paladu cosmo, liekas - pfff,kas ta tur ir! Mierīgi var dzīvot, re kā ,visiem labas algas! Atveru tvnetu vai paklausos rados un draugos, liekas,ka cosmo meitenes dzīvo pavisam citā pasaulē.
26.04.2013 14:11 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Winterra, pirms es aizbraucu uz Angliju, es arī uzskatiju,ka Latvija ir tāda un šitā, nogrimst un viss,ka tur darīt točna nav ko, jābēg ,ko kājas nes, likās,ka vissliktākā vieta pasaulē. Ar prieku aizlidoju uz UK, pēc 2 gadiem raudādama braucu mājās, kāāāā pietrūka man māju, lauku zemītes, zaļās zālītes, saules , omes ar saviem pīrāgiem , mmmm ,varētu turpināt un turpināt..
26.04.2013 15:55 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Atkārtošos vēlreiz kādai, ja nu neaizčāpoja, man nauda nav nr1.

Pievakare, man prieks, ka ir tomēr arī cilvēki, kuri izvēlas te palikt, jo šeit patīk. Jautājumu uzdevu vairāk ar retorisku mērķi, jo saprotu, ka daudzi nepaskatās tālāk par savu sētmali. Mani vairāk satrauc tas, ka cilvēki samierinās ar to, ka ir jāknapinās (nav bads, bet nu situācija jau var pasliktināties) un tā arī dzīvo tālāk. Uz to attiecināts mans skumjais teikums.
26.04.2013 15:58 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
es varētu dzīvot no oktobra līdz aprīlim kaut kur dienvideiropā, bet Lv no maija līdz septembrim. mans ideālais studentes variants :D
26.04.2013 15:58 |
 
10 gadi
Reitings 1725
Reģ: 14.06.2010
Piekrītu Chanely.
Tas nav normāli, ka students sūdzas par to, ka nepelna vairāk par 500ls. Ambīcijas ir pārāk augstas. Jāsāk ar mazumiņu, pamazām jākāpj pa karjeras kāpnēm. Visu nevar dabūt uzreiz un 20 gados dzīvot kā kundzes no filmām.
26.04.2013 16:00 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Monro, vēlies teikt, ka es arī kaukdama bēgtu atpakaļ uz šejieni? :D
Katrs ir savādāks, tas, ka daudzas domā, ka ārzemēs latvieši izvēlas dzīvot tikai naudas dēļ, tāda raksturīga iezīme laikam.
Es tev ieteicu vēl ilgāk paviesoties tur, kur esi, jo tu nedzīvo tur viena. Vēl jau vari mēģināt dzīvot periodiski gan tur, gan tur!
26.04.2013 16:02 |
 
Reitings 152
Reģ: 29.01.2009
Es arī jau pāris gadus dzīvoju ārpus Latvijas un gribās atrgriezties mājas,bet kā lai to izdara.. Kā lai zin,ka darbs atradīsies.. sanāk, ka sākumā jāņem esošajā darbā atvaļinājums, jābrauc meklēt darbs Latvijā un tikai tad var aiziet no esošā darba.. Vai arī vajadzīgi naudas iekrājumi lai var pāris mēnešus dzīvot bez darba,ja nu tik viegli nesanāk neko atrast
26.04.2013 16:04 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Winterra, es neteicu,ka es kaukdama bēgu prom....
26.04.2013 16:06 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Runājot par darba pieredzēm, kāds var izskaidrot šo fenomenu - radiniece izmācījās ārvalstīs, lai varētu strādāt labā darbā šeit, bet neviens viņu neņēma, aizbildinoties ar to, ka izglītība pārāk laba. Tas pats noteikti ar darba pieredzi, kāds darba devējam ataisnojums nepieņemt darbā cilvēku, kurš ir darbojies tādā pašā vai līdzīgā jomā tikai, piemēram, ASV, nevis LV?
26.04.2013 16:07 |
 
Reitings 651
Reģ: 29.01.2009
Eh.. šī arī man ir tuva tēma..
Pēc 3 gadu dzīvošanas UK, vēljoprojām gribās atpakaļ uz Lv..
Itkā mums viss te ir, bet nu nedod tā nauda to gaidīto gandarījumu..
Un liekas ka šī valsts ir mūs notrulinājusi.. No aktīviem un vienmēr piedzīvojumu alktošiem esam kļuvuši par pasīviem mājās sēdētājiem.. tā jau nav ka nekur neejam un neko nedaram.. bet nu.. nav tas gandarījums laikam..
Bet bailes ir braukt uz Lv tieši to iemeslu dēļ, ko meitenes jau minēja, bail ka nevarēsim iztikt ar Lv nopelnīto.
Nav jau tā ka neko nemēginam uzlabot,, sākumā dzīvojām Londonā.. šī nu ir ta vieta, kas mani vēl vairāk nomāca.. tā pamazām pārvācāmies uz arvien klusākām vietā, un nu jau esam pavisam ārā no Londonas.. vieta ir super, bet vēljoprojām nav gandarījuma. Iekšā sēž sapnis par dzīvi Liepājā :(
26.04.2013 16:07 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Monro, tak nevajag tik skarbi uztvert. Pārfrāzēšu, ka es raudādama brauktu atpakaļ uz šejieni?
26.04.2013 16:08 |
 
Reitings 10816
Reģ: 29.01.2009
Morgan Le Fay, es nevaru iedomaties sevi citur dzivojam...man vajag zinaat,ka aiz loga ir nemitiga kustiba,pat,ja tur neesmu..man vajag masas, tautas... nepatik lauki,daba,klusums :)

man vnk nepatik visa UK delj laikapstakljiem... tas ir tas negativaakais shajaa visaa...
26.04.2013 16:08 |
 
Reitings 10816
Reģ: 29.01.2009
Amanda, uuujjj taadas variants butu vnk ideaals :D
26.04.2013 16:09 |
 
Reitings 10816
Reģ: 29.01.2009
vizbulite, ooo jaaa...esmu palikusi maajaas seedeetaaja... nekur negribas,speeka nav,agrie riti darbaa,isti neko baigi darit nevar,vienmer list lietus... viss paliek koshaaks,kad uzspid saule..bet diemzhel UK mes to redzam uuuj cik reti :D tad gan nevaru nosedet majas un visu laiku tirinos :D un tad juutu,ka beidzot dzivoju ;)
26.04.2013 16:11 |
 
Reitings 152
Reģ: 29.01.2009
Man tieši tas pats par mājās sēdēšanu, liekas,ka mans prāts ir notrulinājies šo gadu laikā un vispār negribās neko darīt,tikai sēdēt mājās :(
26.04.2013 16:16 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Pelnu ~270 ls mēnesī pēc nodokļiem. Draugs - 220 ls.
Mazpilsētai tas ir ļoti pat normāli, uz darbu eju ap plkst 9.30, atpakaļ mēdzu būt jau 16.
Manuprāt, šobrīd ienesīgākie darbi ir ar datoriem - programmēšana, kā šeit minēja - maketēšana, reklāmu veidošana, dizaini mājaslapām utt. utjp. Un tur darbs ar vienmēr atradīsies.
Par Lv vs. ārzemēm. Nu man arī reizēm pavelkas, ka gribētu pelnīt vairāk, man pat svešvalodas ļoti patīk un padodas. Bet sirds dziļumos tomēr esmu lauku meitene, kam vajag to lv zemīti, valodu, tradīcijas... Tas - kā kuram.
Domāju, ar algu virs 200 ls var izdzīvot, ja dzīvo 2atā. Nebūs šiki, to uzreiz aizmirsti, krietni nāksies reķināt, vai tiešām, kā te iepriekš minēja, vajag to Narvesen draņķa kafiju pirkt vai tomēr pašai savu labāk sataisīt... BET.. dzīvot var.
Pirmais ieteikums - nelasi Tvnet, it sevišķi komentārus. Tas ir kkāds depresijas birojs, katru rakstu, šķiet, ka emocionālais vampīrs rakstījis :D
Uuuunnn... vēl kāda lieta pārdomām.
Mani vecāki šobrīd dzīvo samērā labi, tā teikt, vidusmērā bagāti. BET! Lai līdz tam tiktu, līdz 30 gadu vecumam katru iespēju meklēja, lai piepelnītos, paši audzēja mārrutkus, brīvā laika nebija vispār. Dzīvoklis ar sākumā bija tikai tik liels, lai gultai un krāsnij pietiktu vietas. Tiešām - es to burtiski saku.
Tāpēc, domāju, patiess ir arī teikums, ka mūsdienu jaunatnei, man tai skaitā - apzinos to :D - visu vajag uzreiz un gatavu. Ja pelnīt vai ieņemt kādu amatu - tad uzreiz visvairāk un viskrutāko. Protams, var jau pastrīdēties, kā te ar izaugsmes iespējām Lv... bet nu domāju, ilgtermiņā, ir cerīgāk ieņemt kādu vadošu amatu nekā Uk nemitīgi salātus fasējot...
26.04.2013 16:34 |
 
Reitings 338
Reģ: 03.02.2011
Atvainojiet, bet ko jūs tādu protat, par ko būtu vērts maksāt vairāk?

"Labi saprotos ar cilvēkiem, pieredze klientu apkalpošanā (lasi - ex pārdevēja), ātri apgūstu visu jauno" šeit neies cauri.


Pagaidām manā paziņu lokā visi aizbraukušie ir bijuši plānā galdiņa urbēji. Visi sakarīgie ir palikuši šeit pat un par dzīvi īpaši nesūdzās.
26.04.2013 16:42 |
 
Reitings 710
Reģ: 24.11.2010
Es biju aizbraukusi uz LV, neveiksmīgi, darbu (neskaitot rimi, maxima) neiespējami atrast , lai alga būtu vismāz 250ls. Un man ir darba pieredze + valodas , bet tomēr neesmu vajadzīga Latvijai!
Te UK nav zelta bedre, bet vismaz varu visus reķīnus nomaksāt, paēst, nopirkt sev visu nepieciešamu , kā arī aizbraukt atvaļinājuma ne tikai uz LV.
Bet protams tas viss atkarīgs no situācijas ar ģimeni un arī to vai būs darbs? ja nē , tad neieteiktu atgriezties ja nav normāli iekrājumi, jo man vajag ap 500 , lai varētu normāli dzivot dzimtenē.
26.04.2013 16:52 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
UK ne tikai salatus faset ir iespejams, bet pat ja darbs ir salatu fasesana (man viens pazistamais latvietis UK tiesi salatus fase :D ) ar visu to var dzivot daudz labak, ka lv stradajot skietami prestizaku darbu. Vadosa amata tikt? Pffffff, it ka lv visi tiktu vadosos amatos. :D

wendii
Tiesam ir verts dzivot ekskluziva sunu buda un knapinaties?
26.04.2013 16:53 |
 
Reitings 1579
Reģ: 04.04.2013
Strādāju un mana nauda tikai man un draugs man dod pieklājīgi un dzīvoju viņa dzīvoklī, nevajag aprobežoties ar Rimi, Maxima, Depo, jysk un super netto darbu. Ja nav pilnīgas cāļa smadzenes, tad par 300-500 darbu var atrast nevis bezdarbībā pīkstēt.
26.04.2013 17:12 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Sancho, nu kur nu bez tava vienreizējā viedokļa. Jau kuro reizi lasu tavus komentārus,kas ir gandrīz vienādi par to,ka tu strādā , tu esi bagāta vīrieša mīļākā, dzīvo viņa krutajā dzīvoklī un viņš dod tev piķi. Nu nav visas sievietes tādas, ne visām ir tā paveicies kā tev! ;)
26.04.2013 17:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits