Ārzemes, Latvija, darbs, nauda ?

 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Kārtējo reizi ieklīstot ārzemēs, saprotu,ka īsti laimīga te neesmu un gribu mājās. Bet zosāda metās iedomājoties kas tur notiek. Cik reāli ir reizē mācīties un strādāt, uzturēt dzīvokli ?
Mācoties gan jau reizē jādara kāds darbs par minimālo algu, kas ir 200Ls ?! Ko ar tādu naudu darīt?
Lai arī ārzemēs nopelnam krietni lielāku naudu, tā nekādu dižo laimi nenes, jo tomēr gribās mājās.
Jau uz bimbienu rauj, tad nu sākam domāt.. kā aizbraukt atpakaļ, jāmeklē darbu.. gribu iet mācīties.
Tētis atsūtija palasīt šo te, saka,lai palieku kur esmu - nebraucu uz Latviju http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/461850-mazo_algu_cilpa

Nu es saprotu,ka cosmo nav īstā vieta ,kur runāt par šo tēmu, jo te visas ir biezās un draugi visām ir biezie :D Bet parastie cilvēki, kā dzīvo ?

Maxima pārdevēja Santa šogad vienā ziemas mēnesī nopelnīja virs 200 latiem. Komunālajiem maksājumiem un sadzīves precēm iztērēja ap 170, atlikusī summa palika pārtikai. Lai arī iztikšana grūta, Santa tomēr desmit latus iztērēja populārzinātnisko žurnālu un grāmatas iegādei, bet trīs latus atlicināja bērnam teātra biļetei. «Es labāk no kādas bulciņas atteikšos, bet bērnam ir jāattīstās,» paskaidro Santa.


Un vēl pie šī es gribētu pajautāt, kas ir tās profesijas,kas nodrošina labu darbu un labas algas? Jo tagad izvēloties ,kur un par ko iet mācīties, es secinu,ka es savā dzīvē nedarīšu to,kas man patīk un dara mani laimīgu, bet to,kas nodrošina labāku algu.

Nu piemēram, tās ,kas pelna 500 un uz augšu, par ko jūs strādājat? Kur mācijāties?
Paladu cosmo, liekas - pfff,kas ta tur ir! Mierīgi var dzīvot, re kā ,visiem labas algas! Atveru tvnetu vai paklausos rados un draugos, liekas,ka cosmo meitenes dzīvo pavisam citā pasaulē.
26.04.2013 14:11 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Man laikam paveicies, ka savās ārzemēs jūtos kā mājās :) Jā, sākumā bija grūti, ik pa laikam joprojām pietrūkst Latvijas, bet šeit.. mēs šeit esam iekārtojuši savu dzīvi, draugs sācis studēt, mums abiem ir darbs, viņam pat 2 :D Mācamies valodu un lēnām sitamies uz priekšu. Apsveram kādreiz iespēju atgriezties, bet tikai tad, kad viņš te pabeigs universitāti, iegūs darba pieredzi un tad varbūūūūt meklēs darbu Latvijā, jo viņa nozarē maksā labi un šīs valsts izglītību arī augstu novērtē. Bet kā būs, es nezinu. Varbūt pēc tiem x gadiem jau tā būsim te iedzīvojušies, ka uz Latviju vairs nemaz negribēsies.
Katrā ziņā katru reizi, kad iedomājos kāda man bija alga Latvijā, man paliek mazliet skumji.. Šeit mēs kāzām (un medusmēneša ceļojumam) varam sakrāt 3 mēnešu laikā nesamazinot dzīves kvalitāti, respektīvi, netaupot īpaši ikdienas izdevumiem. Latvijā tas notiku gada laikā.
26.04.2013 15:25 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Šī valsts man reāli nespēj sniegt to, ko man vajag un ko es gribu

Šāda attieksme man riebjas.
Man šķiet, ka katram ir sava vērtību skala. Ja Winterrai laime slēpjas privātmājā, tad man tā slēpjas ģimenē. Mana laime ir dzīve ar pēc iespējas mazāk stresa un vairāk laika sev, līdz ar to es strādāju darbu, kas man sniedz šādu iespēju. Manās acīs dzimtenei, valodai, tautai ir vērtība, tāpēc es naudas dēļ Latviju nepametīšu.
26.04.2013 15:26 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
Winterra-es jau nenosodu tos cilvēkus, kas brauc labākas dzīves meklējot. Jo zinu, ka citiem tiešām ir mazas algas, un nav citas izejas kā aizbraukt. Bet es nesaprotu to kāpēc aizbraucot tik ļoti ir jānoliek Latvija. Pēc manām domām, ja cilvēks ir tik ļoti apmierināts ar dzīvi ārzemēs, tad viņam tāds naids pret Latviju nav. Bet ja jau kaut kas nav, tad jau vainīgi ir visi citi ne tikai viņš pats.
26.04.2013 15:27 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Monro, nu tādi gadījumi jau arī ir! Vismaz guvi pieredzi. Mans viedoklis ir vairāk virzīts uz ko citu kā strādāšanu fabrikās. Un iesakot kaut ko tev - padzīvo vēl ilgāk citur. Tak nesen aizbrauci, vai ne tā? :D Arī domāju, ka homesick sajūta pāries, it īpaši jau, ja viss ir un esi priecīga!
26.04.2013 15:29 |
 
Reitings 10816
Reģ: 29.01.2009
savaa zinjaa piekritu Winterra,jo mani attur braukt uz LV,tiri tas,ka man tur bus jaaknapinaas:( es vnk gribu prom no Londonas...man te nekas nepatik,nepiesaista un liekas,ka labakie dzives gadi paiet bez manis... gribu uz LV ne jau delj ghimenes vai vaarda - dzimtenes..bet vairak atmosferas,draugiem,skaistiem gadalaikiem... bet tad atkal domaju,ka no daudz kaa bus jaaatsakaas...

shitaa ir smaga teema :)
26.04.2013 15:31 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
Piekrītu sunscreen.

Un man patīk kā savu viedokli izsaka klaviatura. Ka viņai ir skumji, bet nenoliek Latviju kā tādu nosaucot par stulbu valsti. Un tādi cilvēki izraisa cieņu.
26.04.2013 15:32 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Sunscreen, sasmīdināji mani. Laikam tiešām tikai retais spēj redzēt kādu citu iemeslu dzīvei citur kā tikai mantiskās vērtības.

07092013 - es vēl tepat. Naids man pret šo valsti nebūt nav, nevajag tā domāt. Es vienkārši protu izteikties pesimistiski un riebīgi.
26.04.2013 15:33 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
Winterra nu par to prieks:) un es jau neesmu no tām, kas nosoda par atšķirīgo viedokli. Es pieņemu to, ka kādam tie uzskati savādāki, bet es izsaku savu viedokli par tēmu.
26.04.2013 15:35 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Mēs vispār esam laikam vieni no retajiem, kas aizbrauca ne dēļ naudas, bet gan dēļ karjeras. Draugam viņa darba sfērā Latvijā iespējas ir ļooooti minimālas, bet es.. es vienkārši atbraucu līdzi un es arī vienmēr esmu gribēju padzīvot kur citur, iepazīt citas kultūras, cilvēkus, viņu tradīcijas un visu pārejo.
Latvijā noteikti nav slikti, bet šobrīd vienkārši šeit ir labāk :)
26.04.2013 15:35 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
Darbs un nauda laimi patiešām nedos. To nu es pilnīgi noteikti esmu sapratusi savā dzīvē :) Sievietei jo īpaši, jo sievietei vislabvēlīgāk ir realizēties caur ģimeni. Tāpēc sievietei vajag to harmoniju un mieru. Kaut vai vienistabas dzīvoklītī, bet, lai pamostoties, ir laiks paskatīties uz sauli un uzņemt tās enerģiju, lai ir laiks un vēlme apskaut no rīta katru ģimenes locekli, vakarā parunāties pie tējas tases u.tml.
Ir tik daudz to jauno karjeristu, kuriem vajag un vajag, un gribas un gribas un tad arī notiek tā dzīvošana vāveres ritenī.
Un ārzemes ne visiem ir piemērotas. Citi tur jūtas labi. Es, piemēram, nekad nespētu ilgstoši dzīvot ārzemēs, tas nav man.
Kā dzīvo lielākā daļa parasto cilvēku, nevis cosmo meičas? Nu dzīvo pieticīgi, ko tur slēpt. Bet jāprot priecāties arī par mazumiņu. Jo ne jau tas ir bagāts, kam daudz, bet tas, kam pietiek ;)
26.04.2013 15:36 |
 
Reitings 10816
Reģ: 29.01.2009
es ar aizbraucu prom,lai tikai aizlaistos prom no atminjam un domam, un vizijaam par savu ex..un esmu sheit bisinj iestreegusi :D
26.04.2013 15:37 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Chanely, katrs Tavs komentārs arvien liek piekrītoši māt ar galvu :)
26.04.2013 15:39 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Winterra, kur tu dzīvo ?
26.04.2013 15:42 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Lielākā daļa oficiāli pelna minimālo, pārējais aploksnē. nu - grūti, nekāda medusmaize nav, bet kaut kā jāiztiek ir, pamazām, pamazām kko iepērkot, kko paņemot kredītā, no kkā atsakoties.
26.04.2013 15:47 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
buuuuu
Kapec neparvacies uz citu pilsetu UK? Citur izskatas pavisam savadak, Londona ari man nepatiktos.

Man tapat ka Winterra liekas, ka LV "sabruks", nemaz I nesapnoju tur vecumdienas pavadit. Zel, LV man neko sliktu nav nodarijusi.
26.04.2013 15:47 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Monro, es vēl LV iesprūdusi. :D
26.04.2013 15:48 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
chanely, super komentārs! Bet nu - te jau tādas dāmas dažas labas...
26.04.2013 15:50 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Kaut vai vienistabas dzīvoklītī, bet, lai pamostoties, ir laiks paskatīties uz sauli un uzņemt tās enerģiju,


Vienistabnieka es laikam nosautos, man ir vajadzigs plasums lai varu elopt! bet citadi es tev piekritu.
26.04.2013 15:52 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Winterr,
Es nespēju saprast šīs nežēlīgās ilgas pēc LV, jo šķiet jau vienkārši, ka gribas to ģimeni blakus Jums. Man tas nebūtu iemesls atgriezties sūdīgā valstī, es tā vietā strādātu vairāk citā valstī un turpinātu pelnīt, DZĪVOT un krāt, lai to ģimeni varētu atvest uz šejieni un ļautu dzīvot skaistā mājā. Nesaprotu, nesaprotu un nespēju izprast, kāpēc vairākumam latviešu ir tieksme knapināties un dzīvot sliktākos apstākļos, ka tikai sava zemīte. Kad latvija vispār noies pa burbuli tad laimīgā zemīte būs citā valstī, kurā tad varēs dzīvot normāli. Kāda atškirība starp - dzīvo normāli un kārtīgā valstī uzreiz vai knapinies tur, kur arodskolas tiek uzskatītas par idiotu skolām un tur, kur drīz viss pilnībā sabruks un tad dzīvo citur? Paši sev cilvēki liedz iespēju dzīvot labi. Latvieši grib tik ļoti maz, skumji.

tev nedos nekādu skaidrību neviena atbilde uz šo komentāru, jo cilvēks, kurš nav kaut kādu konkrēto emociju jutis pats, nespēj saprast, kas tas ir. Piemēram, par mīlestību no grāmatām arī nevar spriest, ja pats to neesi jutis. Vienīgi varu pateikt, ka pastāv uz zemes tādi cilvēki, kam nauda ir svarīga, bet tā nav primārā lieta, ap ko grozās visas lietas. Protams, ja ir galīgs bads, bet citā valstī - labs darbs gaida, domāju, daudzi to izmanto, bet kamēr nav tas bads, viņiem nav tik primāri aizlaisties, jo kaut kur citur it kā būšot labi (kas pārsvarā nemaz tā arī nav pat naudas ziņā). Man patīk Latvija nevis tādēļ, ka es gribu tik maz un man nav mērķu, vai nav iespēju (aizbraukt iespējas man tiešām bijušas vairākas, jo man pašai ģimenes locekļi ir vairākās valstīs, neviens gan nav aizbraucis pelnīšanas nolūkos), bet tāpēc, ka man patīk šī valsts.
26.04.2013 15:52 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Brīnos, ka uz diskusijas jautājumu nav atbildējušas tās, kuras šeit ļoti labi dzīvo (pelnīšanas diskusijas ietekmē spriežu). :D Man pašai nav ko teikt diemžēl.
26.04.2013 15:53 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits