Ārzemes, Latvija, darbs, nauda ?

 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Kārtējo reizi ieklīstot ārzemēs, saprotu,ka īsti laimīga te neesmu un gribu mājās. Bet zosāda metās iedomājoties kas tur notiek. Cik reāli ir reizē mācīties un strādāt, uzturēt dzīvokli ?
Mācoties gan jau reizē jādara kāds darbs par minimālo algu, kas ir 200Ls ?! Ko ar tādu naudu darīt?
Lai arī ārzemēs nopelnam krietni lielāku naudu, tā nekādu dižo laimi nenes, jo tomēr gribās mājās.
Jau uz bimbienu rauj, tad nu sākam domāt.. kā aizbraukt atpakaļ, jāmeklē darbu.. gribu iet mācīties.
Tētis atsūtija palasīt šo te, saka,lai palieku kur esmu - nebraucu uz Latviju http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/461850-mazo_algu_cilpa

Nu es saprotu,ka cosmo nav īstā vieta ,kur runāt par šo tēmu, jo te visas ir biezās un draugi visām ir biezie :D Bet parastie cilvēki, kā dzīvo ?

Maxima pārdevēja Santa šogad vienā ziemas mēnesī nopelnīja virs 200 latiem. Komunālajiem maksājumiem un sadzīves precēm iztērēja ap 170, atlikusī summa palika pārtikai. Lai arī iztikšana grūta, Santa tomēr desmit latus iztērēja populārzinātnisko žurnālu un grāmatas iegādei, bet trīs latus atlicināja bērnam teātra biļetei. «Es labāk no kādas bulciņas atteikšos, bet bērnam ir jāattīstās,» paskaidro Santa.


Un vēl pie šī es gribētu pajautāt, kas ir tās profesijas,kas nodrošina labu darbu un labas algas? Jo tagad izvēloties ,kur un par ko iet mācīties, es secinu,ka es savā dzīvē nedarīšu to,kas man patīk un dara mani laimīgu, bet to,kas nodrošina labāku algu.

Nu piemēram, tās ,kas pelna 500 un uz augšu, par ko jūs strādājat? Kur mācijāties?
Paladu cosmo, liekas - pfff,kas ta tur ir! Mierīgi var dzīvot, re kā ,visiem labas algas! Atveru tvnetu vai paklausos rados un draugos, liekas,ka cosmo meitenes dzīvo pavisam citā pasaulē.
26.04.2013 14:11 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
mille, es pāris gadus esmu nomācijusies mākslas skolā, gribētu dzīvi sasitīt ar mākslu. Man jau bija doma par reklāmistiem. Darbs kā tāds - patīk pašai ?

Liene , man Latvijā pašai bija savs uzņēmumiņš, maziņš.. veikals man bija pašai. Savu biznesu ir diez gan grūti attīstīt, bet man patika ar to ņemties, vienīgais,ka reizēm tie nejaukie latvieši izved tā ,ka uhh :D Vispār labprāt dotos atpakaļ uz Latviju un turpinātu iesākto, tikai ,iespējams, bišķi citā nozarē. Tomēr par veikaliņa atdzimšanu domāju.

sunscreen, es esmu no tiem,kas labāk melnu muti strādā savā biznesā, nekā raujas melnās miesās,kur darbs netiek novērtēts. Tāpat tuvākajiem radiem visiem ir savi biznesi, tāpēc arī viņi mani stutēja laiciņu atpakaļ, kad es biju nolēmusi sasparoties un arī uzsākt savu. :)
26.04.2013 14:51 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Es nespēju saprast šīs nežēlīgās ilgas pēc LV, jo šķiet jau vienkārši, ka gribas to ģimeni blakus Jums. Man tas nebūtu iemesls atgriezties sūdīgā valstī, es tā vietā strādātu vairāk citā valstī un turpinātu pelnīt, DZĪVOT un krāt, lai to ģimeni varētu atvest uz šejieni un ļautu dzīvot skaistā mājā. Nesaprotu, nesaprotu un nespēju izprast, kāpēc vairākumam latviešu ir tieksme knapināties un dzīvot sliktākos apstākļos, ka tikai sava zemīte. Kad latvija vispār noies pa burbuli tad laimīgā zemīte būs citā valstī, kurā tad varēs dzīvot normāli. Kāda atškirība starp - dzīvo normāli un kārtīgā valstī uzreiz vai knapinies tur, kur arodskolas tiek uzskatītas par idiotu skolām un tur, kur drīz viss pilnībā sabruks un tad dzīvo citur? Paši sev cilvēki liedz iespēju dzīvot labi. Latvieši grib tik ļoti maz, skumji.
26.04.2013 14:54 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Braucot atpakaļ nevajag baidīties no mazām algām, vajag baidīties no latvietim raksturīgā - jo vairāk naudas, jo mazāk naudas. Ja ir kāds uzkrājums tad nav jābaidās, īpaši, ja kopā dzīvosi ar puisi - diviem tomēr vieglāk. Ja māk rēķināt un apsekot savus tēriņus, tad daudz dažādu grūtību atkrīt. Sadaliet tīri uz papīra, cik Jums nepieciešams laiks studijām, cik plānojiet pavadīt darbā, tad parēķiniet kādas būs izmaksas transportam, dzīvoklim, pārtikai. Skaidri nostādiet lietas no kurām variet vajadzības gadījumā atteikties. Atgriežoties nepieciešams rēķināties ar ļaunāko scenāriju, lai būtu, pirmkārt, to vieglāk pieņemt, otrkārt, lai pie labāka rezultāta nonākot nesāktu lieki tērēties, beigās atskāršot, ka nekas nav palicis citām lietām.

Pati esmu dzīvojusi gan viegli tērējot, gan skaitot katru santīmu. Viennozīmīgi varu teikt, ka grūti dzīvot ir tad, ja par nākotni negribas vai aizmirstas domāt.
26.04.2013 14:57 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Monro
Kamer jauns un viens vai tikai ar draugu, knapinasanas nav nekas tads, kas traucetu laimei, bet tiklidz ir gimene, berni, kaut vai viens, ta knapinasanas reali bojas dzivi. Ta ka iesaku tomer padomat vairak uz prieksu ka tava dzive varetu izskatities velak. Ja ,protams ir Latvija izdarigi cilveki ar algu/ienakumie virs 1500 ls, bet ja tev neizdosies tik tada darba un virs ari nebus ipasi turigs, ka tu iedomajies sevi, savu dzives biedru un vismaz vienu bernu dzivojam ar 1000 ls menesi, pienemot, ka jums abiem it ka normalas algas? Tas vel tads optimistisks scenarijs, daudziem lv klajas svakak. :(
26.04.2013 14:58 |
 
Reitings 171
Reģ: 29.01.2009
mille, es pāris gadus esmu nomācijusies mākslas skolā, gribētu dzīvi sasitīt ar mākslu. Man jau bija doma par reklāmistiem. Darbs kā tāds - patīk pašai ?


ja nepatiktu tad nedarītu! Man ļoti patīk! :)Un ja patīk, tad arī izdodas!

P.S. tad nesēdi uz lauriem.. apjautājies vai draugiem nevajag vizītkartes, logotipus un uz priekšu.. vienam uztaisīsi, otrs pats pieteiksies :) Dzimšanas dienas plakātiņus..un krāj savu potfolio!
LAI VEICAS! :)
26.04.2013 14:58 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Reizēm guļot un lūrot griestos ,domāju - kas notiku,ja pēkšņi visi deputāti un politiķi pazustu ?
26.04.2013 14:59 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Monro - būtu vēl sliktāk kā šobrīd ir. :D
26.04.2013 15:01 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
mille, paldies par pozitīvismu, šķiet šodien pirmo reizi pasmaidiju :)
26.04.2013 15:04 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
Winterra vai nav tā kā mazliet par skarbu????

Kas tev liek domāt, ka Latvija kaut kur sabruks?

Es parasti neko sliktu nesaku, ka brauc strādāt uz ārzemēm, jo katrs izvēlas savu dzīvi dzīvot tur, kur viņam labāk. Bet tad, kad sāk lietot vārdus sūdīga valsts, vai arī esmu dzirdējusi, ka saka priekš, kam man to stulbo Latvijas pilsonību, tad man paliek skumji. Jo nu galu galā tā ir tava dzimtene un kaut kādai cieņai jau tā kā vajadzētu būt. Protams, ka ir lietas, kurās ir pilnīgs bardaks, bet nu tā teikt........
26.04.2013 15:05 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
stellaglmr , nu bet tad taču būtu jāliek jauni vietā, ne? tie varbūt būtu gudrāki un kaut ko izmainītu valstī? Kaut gan ....gan jau,ka neizmainītu, arī visu sev pievāktu.
26.04.2013 15:05 |
 
Reitings 3966
Reģ: 29.01.2009
Monro tev pa žurnālisti jāstrādā. psct. tas nav uzbrauciens :)
26.04.2013 15:06 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Monro tev pa žurnālisti jāstrādā. psct. tas nav uzbrauciens :)

visbiežāk es dzirdu,ka man par aktrisi jāiet ! :D
26.04.2013 15:09 |
 
Reitings 1017
Reģ: 29.01.2009
Šī tēma ir jau 100x apviļāta, īsti nav, ko piebilst.
Vienīgais jaunums, kas vēl nav izskanējis, ir, ka Āfrikā, Indijā, Ķīnā, Krievijā u.c. ir vēl zemākas algas :D
26.04.2013 15:10 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Ewane,esi laipni lūgta nepiedalīties šajā diskusijā :)
26.04.2013 15:11 |
 
Reitings 1017
Reģ: 29.01.2009
Kas notiktu, ja visi deputāti pazustu? Hehe, anarhiste :D Tad cilvēki pašorganizētos un izveidotu jaunu valsts pārvaldes struktūru, kura varbūt sauktos citādāk, bet tāpat nodarbotos ar politiku.

Jo pasaulē viss ir līdzsvarā un ir cilvēku grupas, kas rūpējas, lai viss būtu balansā. Neviena valsts nevar pēkšņi izsisties, jo tad zudīs līdzsvars un citas struktūras parūpēsies, lai līdzsvars atgrieztos.

Diemžēl Latvija ir pārāk maza, mēs nevaram kontrolēt šīs sviras, lai kādi arī nebūtu politiķi.
26.04.2013 15:16 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
07092013 - nē, uzskatu, ka nebija par skarbu. Šī valsts man reāli nespēj sniegt to, ko man vajag un ko es gribu, tādēļ neredzu iemeslu spļaut pār lūpām paldies un pazemīgi knapināties, atteikties no ikdienas kafijas narvesenā vai arī liegt sev dažādas delikateses tikai tādēļ, lai izrādītu cieņu šai valstij un tās iekārtai. Man ir savi iemeslu domāt, ka šī valsts sabruks un pie tā varam apstāties. Un vārds dzimtene manī neizraisa nekādas jūtas. Gribētu gan redzēt, kā Tu, piedzimstot Āfrikas ciltī, aizbraukdama uz, piemēram, ASV, izdzīvojusi savu sapni, gribētu atgriesties savā dzimtenītē un dzīvot tā pat kā sākumā. Tīri tā, piemēram, ka vārds dzimtene ir tikai vārds un neko nenozīmē. Es nesaskatu loģisku iemeslu cilvēkam, kurš alkst attīstības, laimes un skaistas dzīves, dzīvot tur, kur netiek apmierinātas viņa vēlmes un nodrošināts apmierinošs labklājības līmenis.
26.04.2013 15:20 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Pareizāk laikam būtu - neuzskatu, ka bija par skarbu*
26.04.2013 15:20 |
 
Reitings 833
Reģ: 10.03.2013
Dzīvo knapinoties, nesamaksājot kādu rēķinu.
Jo mazāk naudas, jo augstākas prasības un jo vairāk naudas, jo mazāk naudas.
26.04.2013 15:21 |
 
Reitings 10816
Reģ: 29.01.2009
par shito Es jau labu laicinju cinos ar domaam.... jo nenormaligi saak vilkt maajaas.... pec pedejiem holidejiem ieksh LV, visu laiku domaju-braukt atpakalj... bet.... tad visi tie raksti ieksh tvnet, mana ghimene skandina,lai nebraucu, draugi ar saka,lai pameghinu padzivot ar to algu,ko sanjem te nevis vnk atbraukusi holidejos tusee :D un vel gribu pirkt dzivokli,bet bails,kas vispar pec eiro ievieshanas notiks LV... isteniibaa ljoti gruts leemums..bet,kaa visi saka-atgriezties arzemes jau var vienmer :D un vislielaakais minus-man nav darba pieredze, stradajot Latvijaa...
26.04.2013 15:21 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Starp citu, es agrāk domāju tieši tāpat kā Winterra, bet tad es 2 gadus norukāju Anglijas rūpnīcās un sapratu,ka tas nav tā vērts tā sačakarēt savu veselību tikai naudas dēļ, ko tāpat izmetu vējā,jo biju jauna un stulba. Beigās sapratu,ka gribu mājās un ka tā nauda man laimi nenes.
26.04.2013 15:24 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits