Ārzemes, Latvija, darbs, nauda ?

 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Kārtējo reizi ieklīstot ārzemēs, saprotu,ka īsti laimīga te neesmu un gribu mājās. Bet zosāda metās iedomājoties kas tur notiek. Cik reāli ir reizē mācīties un strādāt, uzturēt dzīvokli ?
Mācoties gan jau reizē jādara kāds darbs par minimālo algu, kas ir 200Ls ?! Ko ar tādu naudu darīt?
Lai arī ārzemēs nopelnam krietni lielāku naudu, tā nekādu dižo laimi nenes, jo tomēr gribās mājās.
Jau uz bimbienu rauj, tad nu sākam domāt.. kā aizbraukt atpakaļ, jāmeklē darbu.. gribu iet mācīties.
Tētis atsūtija palasīt šo te, saka,lai palieku kur esmu - nebraucu uz Latviju http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/461850-mazo_algu_cilpa

Nu es saprotu,ka cosmo nav īstā vieta ,kur runāt par šo tēmu, jo te visas ir biezās un draugi visām ir biezie :D Bet parastie cilvēki, kā dzīvo ?

Maxima pārdevēja Santa šogad vienā ziemas mēnesī nopelnīja virs 200 latiem. Komunālajiem maksājumiem un sadzīves precēm iztērēja ap 170, atlikusī summa palika pārtikai. Lai arī iztikšana grūta, Santa tomēr desmit latus iztērēja populārzinātnisko žurnālu un grāmatas iegādei, bet trīs latus atlicināja bērnam teātra biļetei. «Es labāk no kādas bulciņas atteikšos, bet bērnam ir jāattīstās,» paskaidro Santa.


Un vēl pie šī es gribētu pajautāt, kas ir tās profesijas,kas nodrošina labu darbu un labas algas? Jo tagad izvēloties ,kur un par ko iet mācīties, es secinu,ka es savā dzīvē nedarīšu to,kas man patīk un dara mani laimīgu, bet to,kas nodrošina labāku algu.

Nu piemēram, tās ,kas pelna 500 un uz augšu, par ko jūs strādājat? Kur mācijāties?
Paladu cosmo, liekas - pfff,kas ta tur ir! Mierīgi var dzīvot, re kā ,visiem labas algas! Atveru tvnetu vai paklausos rados un draugos, liekas,ka cosmo meitenes dzīvo pavisam citā pasaulē.
26.04.2013 14:11 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
julenok,
es strādāju ar ļoti daudziem darba devējiem, ļoti reti sanāk satikt tādus, kā jūs te aprakstāt.

tieši 5dien viens miljonārs pateica:" Kad pie manis atbrauc būvnieks ar pēdējo Mercedes modeli, es nekad ar viņu neslēgšu līgumu par būvdarbiem. es slēgšu ar to, kas atbrauc ar VW Passat, jo es netaisos uzturēt šajā valstī tos mistiskos biznesmeņus ar Mercedesiem".

tāpat kā mani darba devēji vienmēr izmaksā prēmijas, paslavē un paaugstina algas, kad darbinieki cenšas.

un tieši par mentalitāti jeb domāšanas un attieksmes problēmu es arī runāju.

Nav man nekādas rozā brilles, es zinu, ka lielākā daļa uzņēmēju, tāpat kā deputāti par to vien domā, kā lai kādu apkrāpj.

Bet tas ir mūsu pašu rokās to mainīt, audzinot savus bērnus par kārtīgiem cilvēkiem un uz sava piemēra parādot, ka jābūt godīgam un čaklam, ka izrādīšanās ir muļķīga un destruktīva. Savādāk šādas problēmas nav risināmas. Nekādi minimālo algu paaugstinājumi nepalīdzēs.
29.04.2013 19:14 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
šķiet, ka esmu diezgan ciniska un pati ne vienu vien reizi esmu šeit plātījusies ar uzskatiem- ka nav jāčīkst, bet ir jādara utt.
Bet šeit ir runa nedaudz par ko citu.
Ir jābūt tai tantei, kas mazgā kāpņutelpas, ir jābūt tiem strādniekiem, kas fasē produkciju rūpnīcās un sēž pie kases lielveikalos. Un visu pārējo gudrīšu interesēs ir, lai šie cilvēki, pateicoties saņemtajām algām, rupji sakot, būtu paēduši. Savādāk nav aiz kalniem laiki, kad mums ( tiem affigenna mērķtiecīgajiem, diplomētajiem un ar stiprajiem raksturiem apveltītajiem, kas dara savu sirds darbu) pašiem vien nāksies berzt tās trepes.

Un ir jocīgi klausīties runās, ka, redz, ja neesi spējis savā dzīvē gribēt un sasniegt kaut ko vairāk, tad samierinies ar savu likteni (kas man šķiet naivi, neracionāli un netālredzīgi).

Ir bišķīt jājūt robeža starp nepamatotām un paaugstinātām prasībām un, patiešām, pamatvajadzībām.
29.04.2013 19:16 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Lancaster

to, ka tie darba devēji ir laipni ar tevim - tas nenozīmē, ka viņi ir laipni ar saviem īstiem strādniekiem. Mans draugs strādāja pie viena darba devēja īso laiku periodu. Arī daudzi citi man pazīstamie cilvēki strādāja pie tā darba devēja, bet ilgo laiku posmu un citā sfērā. Pēc drauga vārdiem, labāko darba devēju nav ko meklēt - viņs samaksāja vairāk, nekā bija norunāts, bija mīļš un sirsnīgs ar manu draugu. Bet kad es sāku stāstīt draugam, kāda ir patiesa seja - draugs ilgi nevarēja notīcēt, jo šis darba devējs gandrīz visu savu naudu dabūja uz cito cilvēku ciešanām.
29.04.2013 19:27 |
 
Reitings 1283
Reģ: 02.09.2012
Par to konceptu "jo labāk strādāsi, jo vairāk saņemsi". Parasts strādnieks var rauties un strādāt pēc labākās sirdsapziņas, vienigas, ko viņš reali iegūst ir vairāk naudas savam priekšniekam. Un priekšnieks (visticamāk) šo naudu neizmantos, lai apbalvotu darbinieku, bet gan savu vēlmju apmierināšanai, jo, kā jau meitenes minēja ''jo vairāk naudas, jo mazāk naudas". Varbūt ik pa laikam būs mazi bonusiņi un prēmijas, tomēr tie noteikti neuzlabos kopējo situāciju.
29.04.2013 19:37 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Neliela piebilde..

Treknos gadus sataisīja trīs... (censored) un tad katrs var likt savu apzīmējumu..

Nekustamie īpašumi, valsts pārvalde un būvniecība...

Ja nekustamie īpašumi nomira pati un ļoti ātri, tad valsts pārvalde savas reformas veic gliemeža ātrumā(5 gadi pagājuši, noņēma 1 ministriju.., utt..), bet, kas attiecas uz būvniecību, tad, visu cilvēku vārdā, es ļoti, ļoti ceru, ka cilvēkiem Latvijā tomēr nāks apskaidrība, ka Latvijā, kur darba samaksa celtniekiem ir 3 reizes zemāka un ir pieejami salīdzinoši lielākā daļa no būvmateriāliem uz vietas- pasūtījumi NEVAR un NEDRĪKST maksāt vairāk kā citur. Kā tas ir joprojām tagad. Dienvidu tilts- 27 miljoni- Jūs vispār apjēdzat, cik tas daudz ir? Cik daudz tas ir mersedesos, Maljorkās un sievasmnātes lauku mājās?
DienvidSaktas puķu tirdziņš. Tādu varētu uzcelt 10x lētāk un 10 reiz mazāka būvfirma- kas "neaizmirstu" plānā arī tualeti ievilkt.. Utt., utt..

Būvniecība... ir vislielākie valsts apkrāpēji.. Ja Bangas vadība apkrāpj NIEKA 600 cilvēkus, tad būvniecība to smagi pārspļauj- apkrāpjot valsti, kas, savukārt, ietekmē VISUS- VISUS valsts iedzīvotājus!


20 gadu laikā esam uzbūvējuši 1 tiltu un vienu, nevienam nevajadzīgu gaismas pili. Toties pa tādu cenu, pa kuru vēl metro varēja visā Rīgā uzbūvēt.

Nožēlojami.

Bet nu prieks, ka vismaz dažām(ēm.. lancaster? ) tiek prēmijas no šiem darījumiem..

(ui, ka nu sāksies.. )
29.04.2013 21:43 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Excite,
es neparstāvu būvnieku, bet tieši otrādāk - pasūtītāju, kas vēlās būvēt lētāk (valsts pasūtījumos nepiedalāmies, tikai privātajos) :) tieši tāds ir mans uzdevums - atrast veidu kā optimizēt izmaksas, samazināt būvobjekta cenu.

nestrādāju uzņēmumā, kas būvē un/ vai projektē.
29.04.2013 21:52 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
20 gadu laikā esam uzbūvējuši 1 tiltu un vienu, nevienam nevajadzīgu gaismas pili. Toties pa tādu cenu, pa kuru vēl metro varēja visā Rīgā uzbūvēt.


visiem pie algām varēja pielikt. :D
29.04.2013 21:55 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Vienmēr ir interesējis, kas tie par "privātajiem" pasūtītājiem.. Protams, nav mana darīšana, bet nu.. :D

He.. man vispār nelaime tāda, ka es nemāku priecāties par citu laimi, jo pirmā doma, kas man vienmēr galvā iešaujas, skatoties uz Latvijas bagātniekiem, "jaunajiem projektiem" un tirdzniecības centriem ir- cik daudz tas ir prasījis.. Cik daudz cilvēku ir apkrāpti, nevar paēst, mācīties vai- cik ir izbraukuši, jo naudiņa, ko citkārt būtu saņēmuši viņi- ir aizgājuši šajās lietās.. :(

Ceru, ka tas kādreiz beigsies..
29.04.2013 21:59 |
 
Reitings 10816
Reģ: 29.01.2009
Excite,ljoti piekritu visam...

Mans maasas viirs straadaa buvnieciibaa kaa buvdarbu vaditajs... isti nezinu kaa,kur,kapec,bet Es redzu kaa vinji dzivo... un zinu,ka tas viss uuujjj ka ieguuts :D bet, ne stradajot tikai ar rokaam ..
29.04.2013 22:01 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Excite,
pārsvarā krievu investori, protams, kas te rekonstruē ēkas, ceļ ražotnes (t.sk. arī lielas, kur strādās daudzi latvieši un ne par minimālo algu btw).

Bet nu viņus es pie LV sliktās ekonomiskās situācijas nevainotu...

Man īstenībā patīk, ka uzņēmums, kurā strādāju tagad, kategoriski atsakās iesaistīties politiskajās spēlītes, tas man ļoti simpatizē. Iepriekš regulāri nācās saskarties ar "ziedojumiem" pāris partijām.

+ bijušajam vīram bija ceļu būves uzņēmums. Lūk tur vēl trakākakas lietas darās nekā ēku būvniecībā.
29.04.2013 22:05 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Excite, labi un kodoliigi pateikts. tas ir vienkaarshi praatam neaptverami, kaa neliela saujinja visus chakaree. un sheit dazhas saka, ka mums par taadiem jaapriecaajas, ka, ja paarmet, tad skauzh, tad taa ir ''nabadziigo psihologjija'' :D totaals bullshit, nabadziigo psihologjija ir tieshi tureet muti ciet un pieljaut to visu.
30.04.2013 11:34 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
un sheit dazhas saka, ka mums par taadiem jaapriecaajas, ka, ja paarmet, tad skauzh, tad taa ir ''nabadziigo psihologjija'' totaals bullshit, nabadziigo psihologjija ir tieshi tureet muti ciet un pieljaut to visu

Nabadziigo (ar praatu apdaliitu) cilveeku psihologjija ir "visi uznjeemeeji - maitas! Bagaatnieki - zaglji! Bagaatnieku sievas - maukas! Politikji - idioti! Latvija - suuds! Anglija - vaaaaaaauv, labais!". Gudru cilveeku psihologjija ir "ko ES varu dariit, lai uzlabotu savu personiigo situaaciju un situaaciju valstii? Kaa veiksmiigi uznjeemeeji kljuva par taadiem? Vai es taads varu/gribu kljuut? Ko es kaa straadnieks varu dariit, lai censtos uzlabot situaaciju? Vai man buutu labaak, izveerteejot savas veelmes un visus ieguvumus, zaudeejumus, aizbraukt uz aarzemeem vai palikt?". Ceru, doma skaidra, neviens neliek nevienam tureet muti (vispaar shajaa diskusijaa taadu apgalvojumu nekur nebiju maniijusi), bet aicina domaat. Paarsvaraa gan redzams ir pirmais domaashanas veids.
30.04.2013 13:45 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Nabadziigo (ar praatu apdaliitu) cilveeku psihologjija ir "visi uznjeemeeji - maitas! Bagaatnieki - zaglji! Bagaatnieku sievas - maukas! Politikji - idioti! Latvija - suuds! Anglija - vaaaaaaauv, labais!". Gudru cilveeku psihologjija ir "ko ES varu dariit, lai uzlabotu savu personiigo situaaciju un situaaciju valstii? Kaa veiksmiigi uznjeemeeji kljuva par taadiem? Vai es taads varu/gribu kljuut? Ko es kaa straadnieks varu dariit, lai censtos uzlabot situaaciju? Vai man buutu labaak, izveerteejot savas veelmes un visus ieguvumus, zaudeejumus, aizbraukt uz aarzemeem vai palikt?".

Tieshi tas peedeejais jautaajums ir arii par iemeslu, kaapeec lidostu darbiniekiem darba netruukst. Un par lielu dalju lv politikjiem sapraatiigs cilveeks neko labu nespees pateikt. Ko gan pozitiivu var saciit par cilveekiem, kuri maina politisko piederiibu ik pa briidim?
Turklaat nabadziiba ne vienmeer noziimee buut apdaliitam ar praatu. Peec shiis diskusijas radaas iespaids, ka liela dalja meitenju uzskata par stulbenjiem visus, kuri nelien biznesaa, nedarbojaas tirznieciibaa vai negrib kljuut par menedzeriem. Nedod dievs, kaadai ir aicinaajums buut par policisti, paramedikji, medmaasu, beernudaarza skolotaaju, vilciena mashiinisti. Uzreiz jaanokaunaas un jaaielien stuuriitii. Jo tak sirds darbs OBLIGAATI nesiis augljus (peec vienas cosmietes izteikumiem), bet ja ar sirdsdarbu nevar neko nopelniit, taatad esi neveiksminieks pashaa saknee un piedevaam noteikti veel zodz un pats pie savas algas lieluma esi vainiigs. (tik nezinu, kaa piemeeram, policists dizji speej ietekmeet savu algu)
30.04.2013 16:17 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Taa. Krista ir mans favoriits! izraadaas, ir veel cilveeki Latvijaa, kas objektiivi raugaas uz valsti notiekosho. :)
30.04.2013 16:32 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Excite, +100000
Un galvenais, ka Krista nedzīvo Latvijā:)
30.04.2013 17:46 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Man patiik, kaa tiek izvilkts no komentaariem tas, kaa tur nav. :) Piemeeram, nekur nebiju mineejusi, ka nabadziiba ir tas pats, kas praataa apdaliitie. Es to mineeju tieshi taadeelj, lai citi nepadomaa, ka runaaju par nabadziibu mantiskaa izpratnee, bet gariigaa. Par paareejo nemaz nerunaasim..
30.04.2013 17:50 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Pievakare tad luudzu iztulko shito:
Nabadziigo (ar praatu apdaliitu) cilveeku psihologjija
30.04.2013 17:55 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Pievakare vnk nespēj paciest nekādu kritiku par Latviju. Jebko, ko pasaka par Latviju sliktā kontekstā viņa uztver kā čīkstēšanu un žēlošanos. Nemaz nespēj pieņemt objektīvu viedokli no malas. Tā vietā izvēlās dzīvot kaut kādā ilūzijā, ka Latvijā viss ir kolosāli labi, tikai ir daži nabagi idioti, kuri nemāk strādāt, zog, žēlojas un vēl sadomā aizbraukt no LV... :D
30.04.2013 18:02 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Tāda sajūta, ka katris runā savā valodā...

Manuprāt, Pievakare vnk aktualizē to, ka daudzi nosoda turīgus cilvēkus vai arī ir vienkārši negatīvi un agresīvi noskaņoti. Es apšaubu, ka viņa domā, ka skolotāji, rūpnīcu darbinieki (utt.) tādu algu ir pelnījuši.
30.04.2013 18:10 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
"ko ES varu dariit, lai uzlabotu savu personiigo situaaciju un situaaciju valstii? Kaa veiksmiigi uznjeemeeji kljuva par taadiem? Vai es taads varu/gribu kljuut? Ko es kaa straadnieks varu dariit, lai censtos uzlabot situaaciju? Vai man buutu labaak, izveerteejot savas veelmes un visus ieguvumus, zaudeejumus, aizbraukt uz aarzemeem vai palikt?".


Tieshi shie jautaajumi sheit arii tiek apspriesti.
30.04.2013 18:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits