Ārzemes, Latvija, darbs, nauda ?

 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Kārtējo reizi ieklīstot ārzemēs, saprotu,ka īsti laimīga te neesmu un gribu mājās. Bet zosāda metās iedomājoties kas tur notiek. Cik reāli ir reizē mācīties un strādāt, uzturēt dzīvokli ?
Mācoties gan jau reizē jādara kāds darbs par minimālo algu, kas ir 200Ls ?! Ko ar tādu naudu darīt?
Lai arī ārzemēs nopelnam krietni lielāku naudu, tā nekādu dižo laimi nenes, jo tomēr gribās mājās.
Jau uz bimbienu rauj, tad nu sākam domāt.. kā aizbraukt atpakaļ, jāmeklē darbu.. gribu iet mācīties.
Tētis atsūtija palasīt šo te, saka,lai palieku kur esmu - nebraucu uz Latviju http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/461850-mazo_algu_cilpa

Nu es saprotu,ka cosmo nav īstā vieta ,kur runāt par šo tēmu, jo te visas ir biezās un draugi visām ir biezie :D Bet parastie cilvēki, kā dzīvo ?

Maxima pārdevēja Santa šogad vienā ziemas mēnesī nopelnīja virs 200 latiem. Komunālajiem maksājumiem un sadzīves precēm iztērēja ap 170, atlikusī summa palika pārtikai. Lai arī iztikšana grūta, Santa tomēr desmit latus iztērēja populārzinātnisko žurnālu un grāmatas iegādei, bet trīs latus atlicināja bērnam teātra biļetei. «Es labāk no kādas bulciņas atteikšos, bet bērnam ir jāattīstās,» paskaidro Santa.


Un vēl pie šī es gribētu pajautāt, kas ir tās profesijas,kas nodrošina labu darbu un labas algas? Jo tagad izvēloties ,kur un par ko iet mācīties, es secinu,ka es savā dzīvē nedarīšu to,kas man patīk un dara mani laimīgu, bet to,kas nodrošina labāku algu.

Nu piemēram, tās ,kas pelna 500 un uz augšu, par ko jūs strādājat? Kur mācijāties?
Paladu cosmo, liekas - pfff,kas ta tur ir! Mierīgi var dzīvot, re kā ,visiem labas algas! Atveru tvnetu vai paklausos rados un draugos, liekas,ka cosmo meitenes dzīvo pavisam citā pasaulē.
26.04.2013 14:11 |
 
Reitings 1951
Reģ: 17.03.2009
Mūsu valstī problēma ir tā, ka ir āpsenes, kas negrib maksāt nodokļus, tikai no Īrijas gurķu vagas gudri dirst, ka ar degunu pa vagu braucot nopelnat par 20 kapeikām vairāk


Domā, ka, ja tās āpsenes pēkšņi sāktu maksāt nodokļus, šīs valsts problēmas atrisinātos?
Diez vai!!!

Manuprāt ir vairāk jāgrib darīt, jo mana pieredze rāda, ka iespējas ir visur.

Pati strādāju mācos, pati pelnu un maksāju visus rēķinus. Dzīves man pagaidām nav, bet ceru, ka ar laiku tas atmaksāsies, ja nē, būšu vīlusies!
29.04.2013 11:36 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
He.. aitu un cirpēju sarunas.. :D

Paskaidrojumam... 600 laimīgie zivju rūpnīcas darbinieki, es, monro, donata un vēl 80% pārējie- aitas.. cormeum un vēl 20%- cirpēji..


Ko es varu teikt? Kamēr šīs divas cilvēku grupas nesāks sadarboties- tikmēr aitas nebūs laimīgas. UN mēs joprojām dzīvosim valstī, kur 80% iedzīvotāju ir vai nu nelaimīgim vai izceļojuši un ne pārāk laimīgi..
29.04.2013 11:39 |
 
Reitings 2429
Reģ: 27.10.2011
Sorry, ar Īriju apzīmēju tās valstis, uz kurām brauc mūsu sprīdīši. Vai nav vienalga, kurā vagā sēdi - vai Īrijas vai Norvēģijas :(
29.04.2013 11:41 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
bandita, bet es neesmu arī Norvēģijā, un arī vagā es nesēžu :(
29.04.2013 11:46 |
 
Reitings 2429
Reģ: 27.10.2011
Nu tad sorry par iepriekš minēto!
29.04.2013 11:47 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Nedaudz atbalstīšu Banditu.. Latvijas un latviešu gadījumā tiešām nav nozīmes, kur Tu esi un, ko Tu dari.. Runa jau ir par iemesliem, kas lika pamest valsti.. Un, tas ir normāli, ka cilvēki izceļo, ja saņem kādu labu darba piedāvājumu ārvalstīs. Bet Latvijas gadījumā cilvēki jau izceļo tāpēc, ka viņi Latvijā nespēj sevi piepildīt(drīzāk tas vienkārši nav iespējams). Un te nu jau stāsts ir savādāks..
29.04.2013 11:51 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Runa jau ir par iemesliem, kas lika pamest valsti.. Un, tas ir normāli, ka cilvēki izceļo, ja saņem kādu labu darba piedāvājumu ārvalstīs. Bet Latvijas gadījumā cilvēki jau izceļo tāpēc, ka viņi Latvijā nespēj sevi piepildīt(drīzāk tas vienkārši nav iespējams).


Un te jau arī katram iemesli ir savādāki.
29.04.2013 11:57 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Excite, paldies par komplimentu :D
aita gluži neesmu, bet cirpējs arī nē. man ir pietiekami plaša ārzemju pieredze (ne fabriku un ne vagu, studentu apmaiņas un darba prakses), un nav tik šaura piere, lai uzskatītu, ka Latvijā strādniekam būtu jāpelna štuka mēnesī, jo mēs to vēl neesam nopelnījuši. vienkārši mūs uzskatīs par banānu republiku, kamēr mums būs banānu republikas kultūra. problēma nav tikai algas apmērā, bet tajā, ka daudzi no tiem, kas šeit pērk porsche, savus darbiniekus par cilvēkiem neuzskata, tādiem pašiem cilvēkiem, kā viņi paši. un kas mani šokē vairāk par tā ''augstākā slāņa'' domāšanu, ir daži kā cormeum, kas šādu attieksmi uzskata ne tikai par normālu, bet pat par apsveicamu.

Bet ja skatīties globālāk, man ir ļoti žēl, ka tai vietā, lai būvētu pašiem savu valsti, cilvēki izceļo uz jau sen uzbūvētām valstīm, cerot pārtikt no viņu labklājības.
29.04.2013 12:05 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Es komentarus nelasiju visus, tapec piedod, ja atkartosos.
Esmu tads cilveks, kas uzskata, ka jadzivo tomer ir ta, lai tu justos laimiga. NU, kapec tev japavada visa dzive LV cerot uz ko, domajot..ja, bet ta ir godigi, ka nopenu tik un tik. Ja zini, ka spesi seit but laimiga, brauc majas, ja mierigak tev ir arzemes, paliec. Cilveki var daudz teikt par vagam un farmeriem, bet ta viss nav. Paslaik esmu ciemos UK, konkreta gimene ire maju loti jauka rajona, strada ne-melno darbu, ja, ilgojas kadreiz pec LV, bet dzimtene nespeja nodrosinat to mieru, kas viniem ir seit un, kapec tad atgriezties? Lai butu dzimtene, telotu patriotu? Katra zinja tas moralizesanas par dzivosanu uz citu labklajibas, kapec negrib savai zemiitei palidzet un bla bla bla, tas viss ir tik ka no gramatas. Ja cilveks strada, vins nedzivo no citu labklajibas. Cita lieta, ja sez uz pabalstiem, ka tas notiek ari LV. Citu pelnita nauda vienmer beidzas, ka teica Tecere.
Monro - dari ta, lai butu laimiga, varbut neskrien vel majas, paskaties, varbut pieradisi tur dzivot, iepatiksies. Ja ne, tad atgriezies, bet apsver visu kartiigi. :)
29.04.2013 12:16 |
 
Reitings 10816
Reģ: 29.01.2009
Oooooo EWANE, ko ta Es esmu izdarijusi,ka gribi vest mani pie praata :D nu nu,uzmanigi klausos,kas Tev sakaams :D
29.04.2013 12:23 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Patika neona viedoklis, es gan tikai vienu komentaru izlasiju, bet tam piekritu. Ari chanely sava taisniba, bet nu es gan nejustos laimiga viena istaba. Nositiet mani, bet man patik labas lietas un dzive, kura nav jaknapinas.
29.04.2013 12:24 |
 
Reitings 10816
Reģ: 29.01.2009
_paris piekritu :) un kaa patik UK? Vai esi te jau bijusi? :) katru dienu skrien pa hyde park? :) mazinsh off topic :)
29.04.2013 12:27 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Donata,
problēma nav tikai algas apmērā, bet tajā, ka daudzi no tiem, kas šeit pērk porsche, savus darbiniekus par cilvēkiem neuzskata, tādiem pašiem cilvēkiem, kā viņi paši. un kas mani šokē vairāk par tā ''augstākā slāņa'' domāšanu, ir daži kā cormeum, kas šādu attieksmi uzskata ne tikai par normālu, bet pat par apsveicamu.

Piemēram, ja tu būtu rakstā minētā uzņēmuma "Gamma-A" īpašniece (tieši tā firma, jo tam pieder šie porsche), ko tu darītu citādāk? Un.. kas tev traucē nodibināt lielu uzņēmumu, kas dos darbu daudziem cilvēkiem un kurus tu spēsi nodrošināt ar lielām algām, pašai neiegādājoties porsche un citus labumus?

Man nav viedokļa, vai tas ir labi vai slikti, nevienu neaizstāvu vai neuzbrūku, vienkārši lasot komentārus ienāca prātā šie divi jautājumi.
29.04.2013 12:32 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Katra zinja tas moralizesanas par dzivosanu uz citu labklajibas, kapec negrib savai zemiitei palidzet un bla bla bla, tas viss ir tik ka no gramatas.

Vieniem tas ir no grāmatas, citiem tas ir no dabas. :) Bet piekrītu Paris komentāram, ka jādara konkrētam cilvēkam ir tas, kas spēs viņam sniegt laimi. To es noteikti atbalstu, tikai neatbalstu negatīvisma uzplūdus sakarā ar Latvijā palikušajiem un Latvijas valsti.
29.04.2013 12:35 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Ja cilveks strada, vins nedzivo no citu labklajibas.


ir domāts algu līmenis, kas ir sasniegts gadu gaitā. nav godīgi pieprasīt no latvijas valsts tādu algu līmeni, kādu tagad nodrošina, piemēram, uk. daudzi to nespēj saprast, vajag visu un uzreiz. protams, varam justies laimīgi, ka mums ir iespējas un izvēle emigrēt bez klapatām, izvēles iespējas vienmēr ir laba lieta. un daudzi izvēlas vieglāko ceļu, bet pēc tam čīkst, ka arī šim ceļam ir savas negatīvās puses.
29.04.2013 12:37 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Vai tad labāk būtu, ja tas uzņēmējs ar briesmīgo attieksmi aizklapētu visu ciet un 600 cilvēki būtu bez darba? Tad viņš ar Porsche nebrauktu.
29.04.2013 12:41 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Piemēram, ja tu būtu rakstā minētā uzņēmuma "Gamma-A" īpašniece (tieši tā firma, jo tam pieder šie porsche), ko tu darītu citādāk? Un.. kas tev traucē nodibināt lielu uzņēmumu, kas dos darbu daudziem cilvēkiem un kurus tu spēsi nodrošināt ar lielām algām, pašai neiegādājoties porsche un citus labumus?

Man nav viedokļa, vai tas ir labi vai slikti, nevienu neaizstāvu vai neuzbrūku, vienkārši lasot komentārus ienāca prātā šie divi jautājumi.


Nekas oriģinālāks tev prātā neienāca? man pat ir slinkums skaidrot. acīmredzot manas prioritātes ļoti atšķiras no daudzu citu prioritātēm, kas ir raut pēc iespējas vairāk naudas, ietaupot uz darba drošību, iekārtām, higiēnas apstākļiem strādnieku kopmītnēs, sociālajām garantijām un citām, acīmredzot, tikai manuprāt, par porsche svarīgākām lietām. tāpēc es arī saku, ka daudziem tik ļoti trūkst morāles, ka, ja ne tās ''stulbās'' cilvēktiesības, ar prieku kļūtu par vergturiem. šis apstāklis mani nedaudz šokē.
kas man traucē kaut ko dibināt? nav pilnīgi nekādas vēlmes nodarboties ar biznesu, kas, atzīstu, arī ir viena no Latvijas iedzīvotāju negatīvām īpašībām. citās valstīs pēc kara gandrīz katra ģimene kaut ko dibināja un ražoja, tā viņi arī uzcēla to labklājību. protams, es visu trivializēju, viss ir daudz sarežģītāk. kritizē manu vēlmi nosodīt veiksmīgus biznesmeņus? man kaut kā negribas savu veiksmi būvēt uz citu nelaimes.
29.04.2013 12:56 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Vai tad labāk būtu, ja tas uzņēmējs ar briesmīgo attieksmi aizklapētu visu ciet un 600 cilvēki būtu bez darba? Tad viņš ar Porsche nebrauktu.


Vai nebūtu labāk, ja sākumā ieguldītu līdzekļus darba apstākļu kaut vai minimālai uzlabošanai, un porsche pirkšanu nedaudz atliktu?
29.04.2013 12:58 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Varbūt tas ir tāpēc, ka darbinieki masveidā nesūdzas priekšniecībai par to, ka nav apmierināti ar saviem apstākļiem? Vismaz rakstā es nemanīju, ka darbinieki censtos kaut ko panākt.. ievāktu parakstus vai ko tml... Tikai savā starpā sūkstās. Iespējams, kļūdos.
Arī cosmo ir meitenes, kas uzskata, ka 200Ls saņemt nav traģēdija.
Protams, labāk būtu, ja Porsche vietā viņš nopirktu lietotu.. VW.. Bet varbūt Cayene viņam rada motivāciju darboties šajā biznesā.. vadīt lielāko zivrūpniecības uzņēmumu valstī. Es nesaku, ka viņš ir labākais uzņēmējs pasaulē.. bet iespējams tik lielu nosodījumu kā daudzi komentāros raksta.. viņš arī nav pelnījis.
29.04.2013 13:11 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
Bet varbūt Cayene viņam rada motivāciju darboties šajā biznesā.. vadīt lielāko zivrūpniecības uzņēmumu valstī.

KĀ TAD!!! :D
29.04.2013 13:13 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits