Ārzemes, Latvija, darbs, nauda ?

 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Kārtējo reizi ieklīstot ārzemēs, saprotu,ka īsti laimīga te neesmu un gribu mājās. Bet zosāda metās iedomājoties kas tur notiek. Cik reāli ir reizē mācīties un strādāt, uzturēt dzīvokli ?
Mācoties gan jau reizē jādara kāds darbs par minimālo algu, kas ir 200Ls ?! Ko ar tādu naudu darīt?
Lai arī ārzemēs nopelnam krietni lielāku naudu, tā nekādu dižo laimi nenes, jo tomēr gribās mājās.
Jau uz bimbienu rauj, tad nu sākam domāt.. kā aizbraukt atpakaļ, jāmeklē darbu.. gribu iet mācīties.
Tētis atsūtija palasīt šo te, saka,lai palieku kur esmu - nebraucu uz Latviju http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/461850-mazo_algu_cilpa

Nu es saprotu,ka cosmo nav īstā vieta ,kur runāt par šo tēmu, jo te visas ir biezās un draugi visām ir biezie :D Bet parastie cilvēki, kā dzīvo ?

Maxima pārdevēja Santa šogad vienā ziemas mēnesī nopelnīja virs 200 latiem. Komunālajiem maksājumiem un sadzīves precēm iztērēja ap 170, atlikusī summa palika pārtikai. Lai arī iztikšana grūta, Santa tomēr desmit latus iztērēja populārzinātnisko žurnālu un grāmatas iegādei, bet trīs latus atlicināja bērnam teātra biļetei. «Es labāk no kādas bulciņas atteikšos, bet bērnam ir jāattīstās,» paskaidro Santa.


Un vēl pie šī es gribētu pajautāt, kas ir tās profesijas,kas nodrošina labu darbu un labas algas? Jo tagad izvēloties ,kur un par ko iet mācīties, es secinu,ka es savā dzīvē nedarīšu to,kas man patīk un dara mani laimīgu, bet to,kas nodrošina labāku algu.

Nu piemēram, tās ,kas pelna 500 un uz augšu, par ko jūs strādājat? Kur mācijāties?
Paladu cosmo, liekas - pfff,kas ta tur ir! Mierīgi var dzīvot, re kā ,visiem labas algas! Atveru tvnetu vai paklausos rados un draugos, liekas,ka cosmo meitenes dzīvo pavisam citā pasaulē.
26.04.2013 14:11 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Liene, kad cilvēks iet mācīties par pedagogu, viņam jāapzinās, kādā valstī ar kādu situāciju viņš atrodas.

Protams, ka visi ir pelnījuši dzīvot labi. Bet tā bija tevis pašas izvēle, strādāt dārziņā. Domāju, ka saprati, kādas tam būs sekas materiālā ziņā...
28.04.2013 13:31 |
 
Reitings 502
Reģ: 29.01.2009
Tajā brīdī, kad mācījos, bija tas posms, kad pedagogiem algas bija - 400Ls apmēram un tad arī tās cēla. Biju 2. kursā, viss sabruka, bet tāpēc jau tagad neskriešu no augstskolas prom.

Bet ir atšķirība, vai cilvēks, kas ieguvis bakalauru saņem 210Ls uz rokas vai arī cilvēks, kas pabeidzis vidusskolu un strādā lielveikalā saņem to pašu vai vairāk uz rokas.
28.04.2013 13:43 |
 
Reitings 1017
Reģ: 29.01.2009
Dārziņā jau toč piķi nevar nopelnīt. Un darbs lauž gan kaulus, gan nervus. Baigi jāuzteic tāda meitenes apņēmība.
28.04.2013 13:45 |
 
Reitings 20
Reģ: 28.04.2013
​​Es pelnu naudu šeit - http://www.moneystrategy.info/Sojec/,
iesaku arī Tev, tas nav grūti un ir diezgan ienesīgi ;)
28.04.2013 16:38 |
 
Reitings 27
Reģ: 21.04.2013
Ewane. Cilvēki nepamet valsti tādēļ ka viņi nav patrioti,vai vnk ir galīgi stulbi.

Zinu ļoti daudzus cilvēkus,kas ar maģistra un bakalaura grādiem tīra istabiņas vai strādā rupnīcā. Kur tu saņem 2as reizes lielāku atalgojumu nekā stradājo savā sfērā Latvija.

Nespried par citiem pēc sevis, jo ja Tev iet labi un viss ir ok,tas nenozīmē ka tā ir visiem.

Arī bezdarba procents valsti ir ļoti liels.Un es nesaprotu ko deputāti doma ar to ka centīsies atgriest mājās tautiešus,kas aizbraukuši stradāt uz ārzemēm.
Iedomājies piemēram tagad bezdarba procents valsti ir kādi 10 %,bet sola kkādus pabalstus cilvēkiem,kas atgriezīsies no arzemēm. man tas liekas smieklīgi,jo vispirms vajadzētu uzlabot situāciju valsti un tad tikai domāt,kā atgriest pārējos mājās.Nevis izsviest naudu bezdarba celšanai. Jo ja vienā dienā atpakaļ atbrauktu kaut vai tikai 100 000 aizbraukušie, tad tikai celtos bezdarba līmenis un vienīgais kam būtu labums no tā butu Ryanair, jo lidmašīnas būtu pilnas.

Es uzskatu, kamēr mūsu valdība neibeigs zagt un mānīt tautu, tikmēr labāk cilvēkiem ir izbraukt un pelnīt naudu un dzīvot citā valsti,kur viss ir labi :)
28.04.2013 16:58 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
dainu par prezidenti !!! :)
28.04.2013 17:12 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Es uzskatu, kamēr mūsu valdība neibeigs zagt un mānīt tautu, tikmēr labāk cilvēkiem ir izbraukt un pelnīt naudu un dzīvot citā valsti,kur viss ir labi

Mani izbrīna tas, ka, šķiet, daļa cilvēku uzskata valdību par citplanētiešiem, kas nosēdās uz Latvijas ar savu kuģīti, tādēļ tie var tikt atdalīti no latviešu tautas, cilvēkiem un latviešu vidū pastāvošajām vērtībām.
Citēšu Anci:
Ilgas pēc labākas dzīves jau nav nosodāmas. Nosodāmi ir gribēt, ka kāds kaut ko no tā ieliks mutē ar karotīti. Protams, daudzviet ārzemēs dzīves līmenis ir augstāks. Bet ne jau tas no zila gaisa tāds radās. Daļai sabiedrības ir kapitāli jāmaina sava domāšana un ne tikai "augšām". Ja strādniekiem ir normāli apzagt savus darba devējus - "norakstīt" benzīnu un citas saimniecībā noderīgas lietas - nekāda kapitālā izaugsme nav iespējama. Ar to slimo puse Latvijas. Kāpēc, lai Saeimā kāds darītu savādāk? Viņi tomēr arī ir cēlušies no normālām latviešu, krievu un jauktajām muhļītāju ģimenēm.
28.04.2013 17:15 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Piekrītu Pievakarei un Ancei - valdība ir mūsu pašu spogulis.


diemžēl domāšanu nevar pāris paaudžu laikā mainīt...
28.04.2013 17:17 |
 
Reitings 27
Reģ: 21.04.2013
Lancaster.

Tu gadījumā pati nestrādā valdībā,jo es uzskatu ka Tur ir vienigi zagļi un meļi 90%.

Ja zog strādnieki, tas jau vien liecina,ka viņam nav savādākas izvēles iespējas. ?? Cilvēki visi grib dzīvot,netikai tie,kas deldē saeimas krēslus.
28.04.2013 17:54 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
daina,Tu laikam nezini, ka Saeimu mēs paši ievēlam. Būtu tauta gudrāka, varbūt kāds gudrāks arī Saeimā būtu, bet tagad taču sabalso par tiem, kas vai nu labi mūziku spēlē vai labi svarus ceļ vai labi māk citus apvārdot :D
28.04.2013 17:57 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Ja zog strādnieki, tas jau vien liecina,ka viņam nav savādākas izvēles iespējas. ?? Cilvēki visi grib dzīvot,netikai tie,kas deldē saeimas krēslus.

Bet no kurienes, tavuprāt, valdība nāk? No Mēness? Marsa? No citām valstīm? Cik man zināms, lielākoties tur ir tādi paši Latvijā augušie cilvēki kā mēs. Ja strādniekam liekas norma zagt, tad kāpēc lai valdībai neliktos norma zagt? Un otrādi, protams. Normāli būtu tad, ja nevienam - ne strādniekam, ne valdībai - neienāktu prātā doma kaut ko nozagt. Lai to panāktu, ir jāmaina domāšana kā tāda visiem iedzīvotājiem. Tomēr kaut vai tu parādi, ka šī domāšana neizmainīsies tik ātri, jo uzskati, ka strādnieks var zagt, ja viņam nav izvēles. Zagšana nav attaisnojama arī strādnieka gadījumā!
28.04.2013 18:00 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
daina,

es esmu saņēmusi telefona zvanus, kuru laikā mn tika piedāvātj % no darījuma, ja izpaudīšu konfidenciālu informāciju. un tas % nav ne 100, ne 1000 ne pat 10 000 LVL. Un zini ko, es nekad neesmu piekritusi. Bet cilvēki, kam esmu par to stāstījusi man parasti saka :"tu stulba esi vai?". lielākā daļa LV iedzīvotāju manā vietā piekristu tam % un nodotu savu darba devēju.

taču es saprotu, ka, lai mūsu valsti padarītu labāku, jāsāk ar lojalitāti savam darba devējam.
28.04.2013 18:04 |
 
Reitings 27
Reģ: 21.04.2013
Tad jau lielākā daļa uzskata ka ja valdiba zog, tad tas ir normali,jo strādnieki arī redz zog.

Bet es redzu atšķirību tajā,ka strādnieks kurš saņem 200ls(kas ir tik smiekliga summa) un viņam ir japabaro ģimene,par šiem 200ls janokļūst uz darbu,un jasamaksā īre. Un viņam nav nekadas citas izvēles,kā zagt lai savilktu galus kopā.

Turpretī saeimā saņem 4ciparu algas,šis strādnieks ar savu 200ls algu samaksā par deputātu degvielu un auto. Plus viņi vel zog. Vai tad tas ir normāli ?

Mūsu valsts problēma ir tāda,ka nav viduslāņa. Ir pats zemākais slanis,zemākais slānis un augstākais slānis.
28.04.2013 18:13 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
daina,
arī valdībā lielākā daļa cilvēku nāk no strādnieku ģimenēm, jo PSRS laikos citu ģimeņu īpaši daudz nebija.

domāšana visiem vienāda, tikai iespējas dažādas, katra izmanto tās, kas viņiem ir.
28.04.2013 18:19 |
 
Reitings 27
Reģ: 21.04.2013
Neuzskatu,kas tas ir kas labs.
28.04.2013 18:22 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
es arī nē. tāpēc es dzīvoju savādāk un ceru arī savam dēlam to ieaudzināt. varbūt vismaz tad, kad būšu oma, tad šī valsts sāks plaukt un zelt, jo iemācīsim saviem bērniem būt godīgiem un centīgiem
28.04.2013 18:24 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Bet es redzu atšķirību tajā,ka strādnieks kurš saņem 200ls(kas ir tik smiekliga summa) un viņam ir japabaro ģimene,par šiem 200ls janokļūst uz darbu,un jasamaksā īre. Un viņam nav nekadas citas izvēles,kā zagt lai savilktu galus kopā.

Turpretī saeimā saņem 4ciparu algas,šis strādnieks ar savu 200ls algu samaksā par deputātu degvielu un auto. Plus viņi vel zog. Vai tad tas ir normāli ?

Nu jā, es šajā situācijā neredzu atšķirību. Zādzība tāpat ir notikusi. Es, protams, apzinos, ka dzīvē var notikt visādas situācijas, bet tas, ko gribu pateikt - ja kāds "parastais" cilvēks zog, tad muļķīgi ir censties attaisnot savu zādzību ar to, ka kāds cits valdībā to dara.
28.04.2013 18:38 |
 
10 gadi
Reitings 1951
Reģ: 31.01.2012
Nelasīšu visus komentārus, bet es, manuprāt, tie visi statistikas dati ir tādi, kādi ir, jo, vienkārši sakot, visu MAXIMU, RIMI u.c. veikalu ir ļoti daudz, tātad arī cilvēku, kas tur strādā. Protams, ko cilvēks var nopelnīt, ja visu dzīvi strādā par kasieri un nemaz netiecas sasniegt kaut ko vairāk, tikai pēc tam čīkst, cik slikti, cik zemas algas utt. Varbūt studējot nevar atrast nez kādu darbu, kurā maksā 500+ ls, bet izmācoties, izejot prakses, cenšoties un tiecoties pēc kaut kā vairāk, visu, kas ir saprāta robežās, var sasniegt. Pa lielam arī kaut kādā lielajā MAXIMĀ var izsisties par kaut kādu vadītāju un pelnīt tā, lai mēnesī dzīvošanai paliek pāri vairāk kā 30ls, vajag tikai gribēt un darīt.
Redzēs, kā būs, kad pašai būs jāstrādā, jādzīvo, bet pašlaik es brīnos par to, kā cilvēki pie sliktas dzīves var vainot valdību, valsti, visus izņemot sevi. Ja nemāki neko citu, kā sēdēt pie kases aparāta, tad kurš ir vainīgs, ja ne pats? (Nav vērsts uz tevi)
28.04.2013 18:48 |
 
Reitings 2429
Reģ: 27.10.2011
Tētis laikam ļoti grib, ka atgriezies :D
28.04.2013 18:51 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Daina, Tu, šķiet, tāpat kā lieākā daļa Latvijas iedzīvotāju nesaproti, ka ne jau Saeima vai MK vada valsti, bet gan tauta. Ne jau deputāti un ministri rāda priekšzīmi tautai, bet gan otrādāk.
Starpības starp zogošu deputātu un zogošu strādnieku nav pilnīgi nekādas. Tā ir un paliek zagšana iedzīvošanās dēļ. Mainās tikai apjomi.
28.04.2013 18:55 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits