Ārzemes, Latvija, darbs, nauda ?

 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Kārtējo reizi ieklīstot ārzemēs, saprotu,ka īsti laimīga te neesmu un gribu mājās. Bet zosāda metās iedomājoties kas tur notiek. Cik reāli ir reizē mācīties un strādāt, uzturēt dzīvokli ?
Mācoties gan jau reizē jādara kāds darbs par minimālo algu, kas ir 200Ls ?! Ko ar tādu naudu darīt?
Lai arī ārzemēs nopelnam krietni lielāku naudu, tā nekādu dižo laimi nenes, jo tomēr gribās mājās.
Jau uz bimbienu rauj, tad nu sākam domāt.. kā aizbraukt atpakaļ, jāmeklē darbu.. gribu iet mācīties.
Tētis atsūtija palasīt šo te, saka,lai palieku kur esmu - nebraucu uz Latviju http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/461850-mazo_algu_cilpa

Nu es saprotu,ka cosmo nav īstā vieta ,kur runāt par šo tēmu, jo te visas ir biezās un draugi visām ir biezie :D Bet parastie cilvēki, kā dzīvo ?

Maxima pārdevēja Santa šogad vienā ziemas mēnesī nopelnīja virs 200 latiem. Komunālajiem maksājumiem un sadzīves precēm iztērēja ap 170, atlikusī summa palika pārtikai. Lai arī iztikšana grūta, Santa tomēr desmit latus iztērēja populārzinātnisko žurnālu un grāmatas iegādei, bet trīs latus atlicināja bērnam teātra biļetei. «Es labāk no kādas bulciņas atteikšos, bet bērnam ir jāattīstās,» paskaidro Santa.


Un vēl pie šī es gribētu pajautāt, kas ir tās profesijas,kas nodrošina labu darbu un labas algas? Jo tagad izvēloties ,kur un par ko iet mācīties, es secinu,ka es savā dzīvē nedarīšu to,kas man patīk un dara mani laimīgu, bet to,kas nodrošina labāku algu.

Nu piemēram, tās ,kas pelna 500 un uz augšu, par ko jūs strādājat? Kur mācijāties?
Paladu cosmo, liekas - pfff,kas ta tur ir! Mierīgi var dzīvot, re kā ,visiem labas algas! Atveru tvnetu vai paklausos rados un draugos, liekas,ka cosmo meitenes dzīvo pavisam citā pasaulē.
26.04.2013 14:11 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Morgan le Fay, pirmkārt, salātu fasēšana bija tikai piemērs. Otrkārt, man pašai māsa strādā uk, nevajag viņiem konkurentos-normālos amatos nevienu iebraucēju, kaut viņai ir lieliska pieredze, 100% valodu zināšanas - vnk neņem! Nu, tad nu visu dzīvi strādā 2.šķirīgajos darbos, saņem, protams, salīdzinoši lv ļoti pieklājīgi. Bet nu, redz, man cita domāšana, laikam jau stulba pēc "pārceļamies visi uz ārzemēm!" frontes standartiem... kā jau minēju, man labāk, kā tai teicienā - labāk pliku pa*aļu, bet tēvzemē. Katram savs, tāpeč nav te jā-pfff-to :D :p
Turklāt, nu sitiet nost, nesaprotu, kāpēc izbraucēji ar putām uz lūpām tā cīnās ar palicējiem? - nu tak lieciet mums un mūsu mazajām algām, suņu-būdas stila dzīvošanai svētu mieru! Tāds iespaids reizēm rodas, ka otru ASV gribat Uk (nu vai vienalga kurā TAJĀ super-ienesīgajā svešvalstī) uztaisīt, iezemiešus na*renizēt un jaunu iebraucēju nāciju nodibināt :D ar latviešiem priekšgalā :D
27.04.2013 11:56 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Otrkārt, man pašai māsa strādā uk, nevajag viņiem konkurentos-normālos amatos nevienu iebraucēju, kaut viņai ir lieliska pieredze, 100% valodu zināšanas - vnk neņem!

Nu protams! Visbiezjaak karjera ir jaasaak no 0 un veelams ieguut kaadu vieteejo izgliitiibas dokumentu. Lai tiktu labaa darbaa tajaa pashaa uk, ir vajadziigi gadi. No manas skolas vairaaki, kas aizbrauca 10 gadus atpakalj, tagad tur straadaa pat ljoti cieniijamos amatos, bet kameer liidz tiem darbiem tika, vajadzeeja smagi straadaat un saakt ar pashu apakshu. Neviens uzreiz nenjems par izpilddirektoru cilveeku, kursh ir uk pabijis tikai pusgadu vai gadu un vieniigaa labaa pieredze ir no kaadas mazas valstinjas, kuraa nekad nav buuts.
27.04.2013 12:28 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Un vispaar, kas tas ir - otrskjiriigais darbs? Taads, kur seedi ofisaa un bezjeegaa paakraamee mapes no viena gala un no teviim nav nekaadas jeegas?
27.04.2013 12:30 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
krista, vairākums profesiju tiek klasificētas kā melnais darbs, nav grūti iedomāties, kas būtu otršķirīgs darbs citviet!
27.04.2013 12:32 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Tas bija ironiski domaats. Ar shaadu mentalitaati, ka fiziskais darbs nav godaajams un skaitaas "otrskjiriigs", ap 2030. gadu direktori un tiesneshi pashi varees kjert sev zivis, slauciit ielas un audzeet vistas.
27.04.2013 12:38 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Nu jau otro reizi varu tikai papildinát Kristas viedokli..

Ap 2030 gadu- visi "cirpéji" patieshám varés cirpt pashi savu vilnu(mezhi bús izcirsti, HESi párdoti, jaunu vilcienu joprojám nebús), vai arí otrais variants- kas ticamák, viņi varēs kontrolēt ķīnieshu ierindnieku darbaspēku. Latvieshu vairs ar te- ja būs, tad smagā mazākumā un tie pashi pārsvarā runās krieviski vai ķīniski.

Vieta jau tuksha nepaliks.. Baltija jau tagad ir baltais plankums Eiropas(un, kur nu vēl pasaules) kartē..
27.04.2013 12:51 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Excite ka tik tie kjiinieshi nekomandees cirpeeju baru! :D Ienaaks sheit ar naudas zuuksni un nopirks pliku zemiiti gandriiz bez iedziivotaajiem par paaris kapeikaam.
27.04.2013 12:53 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Palasot jūsu komentārus, gribas iet un uzreiz likt sev cilpu ap kaklu.
27.04.2013 15:02 |
 
Reitings 1017
Reģ: 29.01.2009
Piekrītu Pievakarei
27.04.2013 15:19 |
 
Reitings 1244
Reģ: 09.11.2012
Sodien taa jau suudiigs gariigais..atveeru so diskusiju un +++pievakarei.:D
27.04.2013 15:43 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Ewane tu esi ļoti aprobežota.
27.04.2013 15:54 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Krista, kāpēc uzreiz tik personiski jādomā, ka es 2šķirīgu darbu uzskatu par kaut ko zemāku? 2šķirīgs darbs ir tāds, kas neatbilst cilvēka spējām, izglītībai un darba pieredzei - un pats cilvēks patiesībā vēlas strādāt kur citur. Lv, uzskatu un vismaz tā rāda līdzšinējā pašas/draugu pieredze, ir iespējams uzsākt kaut kur zemāk, bet pamazām kāpt uz augšu, ne jau uzreiz par kkādu direktoru - tas daudziem nemaz nav mērķis. Bet gan kāpj - uz SAVU mērķi.
Savukārt Uk, manas pašas māsas piemērā, ir gan izglītība augstākā, gan nu jau kādi 7 gadi pieredzes (un ne jau fasēšanā vai apkalpojošā sfērā), bet izaugsmes nekādas. Jo nav "robu", kas tur esot vēl svarīgāk nekā Lv, un vietējie uzreiz zina - iebraucēja! Neteikšu, ka arī mērķi viņai būtu pārmērīgi, centienu izsisties arī netrūkst. Bet - vai nu šausmīgi neveiksmīgi tad viņai ar tiem labāka darba meklējumiem vai patiesi tas vairāk iezīmē globālāku problēmu...
27.04.2013 15:58 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 26.08.2012
Wendii- nu tad tavai masai varbut nav nepieciesamās pieredzes vai nav labu komunikācijas spēju, lai pārliecinātu darba devēju par savām spējām. Mani nav kavējis manā izaugsmē tas, ka esmu no LV. Viss ir atkarīgs no darba spējām. Arī mani draugi nav nekādi salātu griezēji, protams iespējams sāka ar to, bet ar gadiem izcīna savu vietu. Tāpat jau notiek LV, tas ka tev ir augstākā izvlītība neko nenozīmē, ja nespēj pārliecināt darba devēju intervijā. Un lielākai dalai anglu ar ko kontaktējos, neko tada LV neizsaka, dazi zin Rīgu, bet vairums nezin. Un tas, ka tev ir kaut kāda pieredze Lv, ja vien tas nav starptautisks uznemums, nedomāju, ka bus liels bonuss CV. Tāpēc vairums, ja arī ir kvalificēti un pieredzējuši sāk no apakšas.
27.04.2013 19:31 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Savukārt Uk, manas pašas māsas piemērā, ir gan izglītība augstākā, gan nu jau kādi 7 gadi pieredzes (un ne jau fasēšanā vai apkalpojošā sfērā)

Tas ir tikai viens piemeers. Protams, ne visiem ir lemta karjeras izaugsme. Un tas nav atkariigs no valsts, kuraa dziivo. Ir tajaa pashaa UK latvieshi ar spiidoshaam karjeraam un ir latvieshi, kas taalaak par faseeshanu nav tikushi. Taa kaa visticamaak, tavai maasai vienkaarshi neveicaas vai arii kaut ko dara nepareizi.
27.04.2013 19:35 |
 
Reitings 4
Reģ: 27.04.2013
Sveiki, es rīkoju izlozi kuras balva ir - iphone 5 !
Kas tev ir jādara, lai to laimētu ? Pavisam vienkārši, tev tikai
1. jāIeskatās kā pelnīt 50 LS dienā : http://hurl.me/vEjS9K


Izlozes rezultāti jau 01.05.2013, paziņošu tos šeit, Veiksmi !
27.04.2013 21:11 |
 
Reitings 246
Reģ: 27.04.2013
Ui, es te tieshi Amerikaa decembrii koledzu pabeigshu un biju domaajusi uz Latviju atpakalj braukt, bet nu, palasot dazus komentaarus sheit un ieksh Tvnet, skjiet, ka labaak ni ni un palit tepat.
27.04.2013 23:18 |
 
Reitings 502
Reģ: 29.01.2009
Neizlasīju visu, bet tiku līdz tam, ko teica Lancaster par skolotājiem, tā jau nu gan nav, kā saki.
Es strādāju par pirmsskolas skolotāju (daru savu sirds darbu), bet es gribēdama nevaru strādāt vairāk par vienu likmi un gribēdama, darot tieši šo darbu, nevaru nopelnīt vairāk par 290Ls pirms nodokļu nomaksas. Tad varbūt izskaidro, kur ir tā mūsu problēma? Slinkums, nav entuziasma, kas tieši?
Atklāti sakot, ja man nebūtu vīra, man droši vien būtu jādzīvo pie vecākiem, jo nevarētu normāli uzturēt sev dzīvokli, paēst un nodrošināt sev primārās vajadzības - kaut vai zobārsta apmeklējumu.
28.04.2013 13:15 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Liene, kur ir problēma iet strādāt privātajā dārziņā vai pašai ar koleģiem organizēt kaut ko savu, sākot ar mazumiņu? :)

sponsorus nebūtu pārāk grūti atrast bērnu studijai vai tml...

man tiešām šķiet, ka, ja gribas nopelnīt, tad to var izdarīt. jautājums ir tikai tajā, no cik daudziem citiem sapņiem un mīļām lietām būs jāatsakās.
28.04.2013 13:19 |
 
Reitings 502
Reģ: 29.01.2009
Valmierā, piemēram, privāto dārziņu nav.
Protams, ir idejas organizēt kaut ko privātu, bet viss atduras pret to, kam tas ir nepieciešams, jo lielākā daļa vecāku to vienkārši nespētu atļauties.
Tādas bērnu studijas uzrodas un ar tādu pašu blīkšķi pazūd.

Un runājot vispār par skolotājiem - vai tad tie, kas netaisa privātās iestādes, nav pelnījuši dzīvot pilnvērtīgi, kaut vai tik daudz, lai atļautos nopirkt gan pārtiku, samaksāt visus maksājumus, aiziet pie ārsta u.t.t.? Skolotājs nav tā profesija, kuru strādāt iet naudas dēļ - diez vai kāds izlems par labu pedagoģijai, ja nākotni balsta tikai uz pelnīšanu nevis tā darba darīšanu, kas tiešām patīk un sniedz prieku.
28.04.2013 13:26 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Par to, ka ārzemēs nav jāstrādā ilgi, lai kaut ko sasniegtu, ir pilnīgas muļķības. Protams, ka McDonaldā apkalpotāja, salātu fasētēja vai sēņu lasītāja var nostrādāt tās savas 8h dienā un pārējā laikā pievērsties sev. Tomēr vadošos amatos strādājošie ārzemēs strādā daudz daudz vairāk stundas nekā līdzvērtīgi cilvēki LV. Pati strādāju uzņēmumā, kas ir gandrīz visās pasaules valstīs. Jā, ir brīži, kad strādājam vairāk nekā 12h dienā, bet mūsu ārzemju kolēģi tā strādā visu laiku.

Man pat stāstīja jociņu, kas līdz mums, cik dzirdēju, no ASV atceļojis: Vienu dienu plkst 18.00 viens darbinieks sapako mantas un iet mājas. Pārējie nedaudz pabrīnās, ka tik ātri, bet nu mazums kas - varbūt slims vai uz kādu pasākumu jāiet. Nākamajā dienā šis pats darbinieks atkal 18:00 sapako mantas un iet prom. Visi atkal nesaprašanā. Trešajā dienā, kad atkal 18:00 darbinieks sapako mantas kāds neiztur un prasa - ko tik ātri ej mājās? Darbinieks atbild - Man atvaļinājums. :D
28.04.2013 13:27 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits