Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Veģetatīva dispozija.

 
10 gadi
Reitings 841
Reģ: 17.06.2011
Zinu, ka daudzi uzskata, ka šo slimību mūsdienās ārsti piedēvē visiem arī man... it kā pēc visa ko esmu lasījusi, liekas, ka tā varētu būt, un ja ne šī slimība, tad noteikti kāda cita ar nervu sitēmu un emocionālos stāvokli saistīta kaite...
Man jau vairāk kā divus gadus mana dzīve liekas vienkārši briesmīga, nepārtraukti jūtos nelaimīga, stresaina, vietā, kur atrodos jūtos neiederīga un uzskatu sevi par diezgan negatīvi noskaņotu cilvēku...
It kā pēc mazliet vairāk kā pusgada viss mainīsies manā dzīvē, jauna vieta, kur dzīvošu, cita sabiedrība apkārt utt. (cerams, ka tas visu uzlabos)
Bet pēdejos apmēram 3 mēnešus es nejūtos vairs vienkārši negatīvi noskaņota, bet gan drīzāk depresīva, stresaina un ļoti nelaimīga.. Mēnesi atpakaļ biju pie ārsta, man viņa pateica, ka it kā ir tā veģetatīvā dispozija... Pēdejos mēnešu jūtos nekāda, nesaprotu kāpēc vispār eksistēju, esmu neapmierināta ar savu izskatu, vidi sev apkārt,
14.03.2013 23:42 |
 
Reitings 612
Reģ: 11.09.2012
Turklāt noofen ir tikai neirotrops līdzeklis, nekas traks nenotiks, ja palietosi. Par atkarības izveidošanos arī nav ko uztraukties :)

Man ļoti labi palīdz mūzika. Pamēģini arī!
26.05.2013 21:01 |
 
Reitings 657
Reģ: 29.01.2009
Dakteris - jā, būs kādas ripiņas jāpalieto.
Taisnība jau tev ir, ka viss jāuztver vieglāk un tā.. ik pa laikam man tas izdodas, ik pa laikam nē un tad jau VD ir klāt.
26.05.2013 18:57 |
 
Reitings 612
Reģ: 11.09.2012
Keita, pamēģini palietot noofenu. Lielākai daļai tautas palīdz. Vismaz pilnu kursu vajadzētu un tad skaties kā ir, bet protams nevar noliegt, ka visa sakne ir galvā. Uz vienu problēmu 2 cilvēki paskatīsies savādāk. Viens pasmiesies un otrs paraudās. Mums jāiemācās dzīve uzlūkot ar humora piegaršu, tad viss nav tik rūgts :)
26.05.2013 18:37 |
 
Reitings 657
Reģ: 29.01.2009
Nazīc - nu ja, parasti laicīgi eju gulēt un guļu 7-8h. Bet pēdējā laikā, kad no VD saasinājusies simptomi, ir tā, ka nevaru īsti aizmigt.
26.05.2013 17:50 |
 
Reitings 657
Reģ: 29.01.2009
whatamess jā, man tā ir, tad, kad man regulāri ir slikti, es jau no rīta pamostos stresā un nākamā doma ir, ka man atkal visu dienu būs slikti.
Man tas tik ļoti pat neizpaužas kā lēkmju veidā (vienīgi, tad, kad esmu ārpus mājas dažreiz), bet man mēdz būt arī tā, ka visu dienu jūtos slikti kaut vai vnk. sēžot mājās.
26.05.2013 17:48 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Meitenes kā jums ir ar miegu? Normāli ejat gulēt,cik guļat?
26.05.2013 17:46 |
 
10 gadi
Reitings 38
Reģ: 17.05.2013
to Excite

VD man izraisīja pirmkārt emocionāls spiediens un tad visu vēl saasināju ar fizisko slodzi.. Situācija bija līdzīga kā raksta autorei- biju stresaina, nelaimīga, nevienam nevajadzīga. Problēmas ģimenē, kas nospieda katru dienu. Mēģināju no visa aizbēgt, uzņēmos visādus darbus, projektus. Biju kā vāvere ritenī, visu laiku skrēju, nebija laika ne ēst, ne gulēt. Tad nu vienu vakaru BOOOM un labvakar, VD.

Un tur jau ar to jau VD tā ir, ka nekas nenotiek regulāri. Tās lēkmes tieši tad, kad viņas vismazāk vjg.

Katrs cīnās ar šo slimību kā māk un grib, galvenais jau ir, ka tā sāk atkāpties. Manā gadījumā, jā, lai cik tas vrb stulbi vai dīvaini neizklausītos, bet es vnk izlikos, ka man nekas nekaiš. Un tas nostrādāja. Ja katru dienu celsies vai staigāsi ar domu- omg, man tūlīt būs lēkme, ne pie kā laba nenoved.
26.05.2013 17:43 |
 
Reitings 217
Reģ: 23.09.2012
Man arī ir VD, bet man tā izpaužas kā regulāras galvassāpes. Man laikam ir vēl paveicies, jo lasot par drebuļiem, trauksmes sajūtām, krampjiem utt., bik sabijos. :/
26.05.2013 17:36 |
 
Reitings 657
Reģ: 29.01.2009
Xanax cik zinu ir ļoti spēcīgs medikaments no kura rodas atkarība.
26.05.2013 17:21 |
 
Reitings 657
Reģ: 29.01.2009
es laikam esmu gatava atdot lielu naudu (protams iespēju robežās), ja tikai zinātu, ka tas tiešām palīdzēs.
Esmu dzirdējusi, ka adatu terapija un joga arī palīdz. Adatu terapija ir dārga lieta (cik zinu), bet uz jogu varētu pamēģināt aiziet.
26.05.2013 17:16 |
 
Reitings 612
Reģ: 11.09.2012
Vienīgā problēma, ka Noofens ir ļoti dārgs. 10Ls sanāk 20tab., kas reāli pietiek knapi nedēļai. A kurss ir pāris nedēļas!

Bet nu pēc savas pieredzes saku, ka šo problēmas risinājumu nevajag atstāt uz vēlāku. VD var uzskatīt par tādu kā briesmoni, kurš barojas no mūsu skumjām, negatīvisma, depresijas, utt un tad kad sasniedzies pietiekami lielus izmērus, tas mūs aprij.

Always look on the bright side of life! :)
26.05.2013 16:14 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Tāda sajūta, ka katram otrajam tāda problēma ir. Man arī... man tas izpaužas kā nemitīgs nemiers iekšā, nu tāds pamatīgs stress kā pirms eksāmena uz kuru nekas nav studēts + elpas trūkums. Tā man jau ir kādus 5 gadus.. iemeslu zinu... neeju ne pie kādiem ārstiem, bet runājot par savām sajūtām ar savu draugu.. man palīdz izrunāt savas sajūtas vai arī izraudāties, ja pēkšņi vajag. Pēdējā laikā iekšējais nemiers ir samazinājies, jo mēģinu darīt tā, ka mirklī, kad jūtu, ka tas "vilnis" nāk virsū, tad es pasaku sev - nomierinies! viss ir kārtībā, nekas slikts tev nav noticis, padomā par to labo, kas notiek tavā dzīvē. Nu apmēram tādā veidā... galvenais mērķis ir aizmirst izdomāto problēmu.
26.05.2013 15:58 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Ko Jūs esat lietojušas situācijas uzlabošanai?

Man nav VD, bet Noofen kā reiz esmu lietojusi. Tās bija vienīgās zāles, kas NEDAUDZ uzlaboja manu pašsajūtu, tā kā, manuprāt, tās ir labas zāles. Visas pārējās, ko esmu lietojusi, vispār deva 0 efektu (Adaptol, visādi homeopātiskie līdzekļi kā nesen forumā pieminētais Sedatif PC, balderiāņus vispār pat nepieminēšu :D).
No distoniķiem bieži dzirdams ir Xanax, cik noprotu, tad diezgan spēcīgs un labs.
26.05.2013 15:40 |
 
Reitings 612
Reģ: 11.09.2012
Eh, drausmīga štelle, ko lai citu saka! Mūsdienu saspringtā dzīvesritma slimība. Problēma ir veģetatīvajā nervu sistēmā, bet nu ne jau visiem tā attīstās. Tur sava neliele ģēnētiska predispozīcija ir, respektīvi, atkarīga no mūsu vecākiem. Pašam arī ir tā stulbā trauksmainība, bailīgums, utt. Pats domāju, ka varētu iziet kādu Noofen kursu, bet nu baigi dārgs!

Ko Jūs esat lietojušas situācijas uzlabošanai? :)
26.05.2013 15:32 |
 
Reitings 206
Reģ: 25.05.2013
Man ar ar to pašu problēmu bija jābraukā, un jādzird neskaitāmi pārmetumi, + pasaka, kad es simulēju, jo ar asinspiedienu un pulsu itkā viss labo.
26.05.2013 14:39 |
 
Reitings 657
Reģ: 29.01.2009
nepatīkami. Nu visi jau tādi nu gan nav, vismaz ar tiem ar kuriem es esmu saskārusies. Pirmajā reizē, kad uznāca lēkme arī saucu ātros, izmērīja sirdsdarbību un ko tur vēl, viss bija kārtībā, aizveda uz slimnīcu un tad man atbrauca pakaļ.
26.05.2013 14:34 |
 
Reitings 206
Reģ: 25.05.2013
Nē valmierā , aj ko tad var gribēt visi ārsti latvijā tādi kā ne kādi
26.05.2013 14:31 |
 
Reitings 657
Reģ: 29.01.2009
Tija - nu jā, attieksme pilnīgi garām. Tas tev bija kādā Rīgas slimnīcā?
26.05.2013 13:19 |
 
Reitings 206
Reģ: 25.05.2013
Tie latvijas ārsti vispaār ir ļoti neadekvāti, man bija tāda lēkme mani aizveda uz slimnīsu, jo nevarēju ievilkt elpu, un zini ko man pateica? Ko Jūs te darāt bez ģimenes ārsta nosūtījuma?
Kā var uzrakstīt nosūtījumu, ja es bezsamaņas vārtos pa zemi, nezin :(
26.05.2013 12:03 |
 
Reitings 657
Reģ: 29.01.2009
Tija - nu tas, ka daudzi ārsti neatrod cēloni šīm fiziskajām problēmām ir normāli, bet tā, ka visi ārsti sūta dažas mājas tālāk nevajadzētu būt. Pagaidām aŗī es esmu iztikusi tikai ar savu ģimenes ārstu, neesmu gājusi ne pie kādiem psihologiem/psihoterapeitiem, bet mans ģimenes ārsts pēc manu simptomu nosaukšanas uzreiz pateica, ka man ir VD un pat uz padziļinātām pārbaudēm nesūtīja, vienīgi nodot analīzes. Piedāvāja arī medikamentus, no kuriem es toreiz atteicos, jo domāju, ka pati tikšu ar to galā. Šobrīd ir tā, ka liekas, ka medikamentus vajadzēs.

Tija - tev es ieteiktu mainīt ārstus. Nu vismaz ģimenes ārstam/psihoterapetam/psihologam būtu jāsaprot, ka tas nav tavs izdomājums un, ka tev ir VD.
26.05.2013 11:55 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits