Veģetatīva dispozija.

 
10 gadi
Reitings 841
Reģ: 17.06.2011
Zinu, ka daudzi uzskata, ka šo slimību mūsdienās ārsti piedēvē visiem arī man... it kā pēc visa ko esmu lasījusi, liekas, ka tā varētu būt, un ja ne šī slimība, tad noteikti kāda cita ar nervu sitēmu un emocionālos stāvokli saistīta kaite...
Man jau vairāk kā divus gadus mana dzīve liekas vienkārši briesmīga, nepārtraukti jūtos nelaimīga, stresaina, vietā, kur atrodos jūtos neiederīga un uzskatu sevi par diezgan negatīvi noskaņotu cilvēku...
It kā pēc mazliet vairāk kā pusgada viss mainīsies manā dzīvē, jauna vieta, kur dzīvošu, cita sabiedrība apkārt utt. (cerams, ka tas visu uzlabos)
Bet pēdejos apmēram 3 mēnešus es nejūtos vairs vienkārši negatīvi noskaņota, bet gan drīzāk depresīva, stresaina un ļoti nelaimīga.. Mēnesi atpakaļ biju pie ārsta, man viņa pateica, ka it kā ir tā veģetatīvā dispozija... Pēdejos mēnešu jūtos nekāda, nesaprotu kāpēc vispār eksistēju, esmu neapmierināta ar savu izskatu, vidi sev apkārt,
14.03.2013 23:42 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
manam ex bija distonija. man bija viņa tik ļoti žēl :( pats stulbākais, ka ir tā sajūta, ka tu neko nevari izdarīt, lai kā centies mierināt un radīt mieru vispakārt, braukt kopā pie ārstiem, dzert zāles. nekas nelīdzēja :( vienīgais, kad viņam tā nebija, bija kad bijām rozā briļļu periodā, iemīlējušies un laimīgi. daudzi pārdzīvojumi viņam saistījās ar bijušajām attiecībām un tas vilkās līdzi. un arī stress uz skatuves. daudziem ekspresīviem cilvēkiem ir šī kaite.
15.03.2013 00:27 |
 
Reitings 448
Reģ: 25.01.2013
zili_rudzi panikas lēkmes man sākumā nebija, bet tad noslimoju 3 nedēļas mājās, izgāju uz ielas un viss - vienkārši tāda panika sākās no visa skaļā, no tā ka cilvēku daudz (biju veikalā iegājusi), kāds vēl pieskarās.. auksti sviedri, sāka galva bišķiņ reibt.. Vispār traki, bet tagad kādu laiku vairs nav bijis. Bet nu kaut kā jācenšas cīnīties :) Ja kādai jautājumi vai vienkārši vēlme parunāties par šo tēmu, man arī droši var rakstīt :)
15.03.2013 00:29 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Jāveido slimo klubiņš,tāpat kā AA :D
15.03.2013 00:32 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Sākotnēji domāju autorei privāti uzrakstīt, bet, palasot komentārus, nospriedu, ka varbūt viņai un arī citām, kam tas ir aktuāli, paliks, iespējams, labāk, ja izlasīs manu pieredzi ar depresiju..

pilnigstuksums.wordpress.com (es ieteiktu lasīt no sākuma, pirmajiem rakstiem, nevis no otra gala- beidzamajiem rakstiem)

Ceru, ka nebūšu jau apnicis ar to savu "reklamēšanos", tomēr mani mierina cerība, ka varbūt mana pieredze kādai arī te var palīdzēt..

Un, jāsaka, ka, lielā mērā tieši mans dvēseles stavoklis bija pie vainas, kāpēc es atradu un sāku lasīt šo sieviešu pasauli.
15.03.2013 00:42 |
 
10 gadi
Reitings 841
Reģ: 17.06.2011
Nazīc - ne tikai jaunu klubiņu, bet cosmo varētu jaunu sadaļu forumā uztaisīt :D

Extice - noteikti palasīšu šo blogu :)
15.03.2013 01:10 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
palasot, sák likties, ka arí man ir veg.distonija.... bet pie árstiem gan neesmu bijusi, vakaros biezhi nevaru aizmigt pat visu nakti, sirds dauzás ká nenormála, kaut gan kardiogramma ir normá, bet júsu aprakstítás sajútas pazístamas, diemzhél
15.03.2013 01:22 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
 
Reitings 456
Reģ: 15.11.2009
jā es ar esmu jūsu bariņā , saskārsos ar šo nepatīkamo sajūtu ;/
27.04.2013 13:19 |
 
Reitings 445
Reģ: 20.04.2013
Arī man ir veģetatīvā distonija. Šādu diagnozi man uzstādīja, kad vēl biju pusaudžu gados. Mammai nebija laika nākt ar mani pie ārsta un man ārsts neuzskatīja par nepieciešamību neko skaidrot, tāpēc par šo savu diagnozi uzzināju tikai nesen, kas mainīju ģimenes ārstu :D Un ziniet - tā pat labāk. Salasās te visi brīnumus internetā un tad rādās visādas pazīmes :D

Es ieteiktu izmantot to, ka drīz mainīsi vidi. Arī man skolas laikā bija vienmēr drūms noskaņojums, draugi bija tikai tāpēc, ka skolā ar kādu vajadzēja komunicēt. Bet uz universitāti es gāju ar domu, ka dzīve mainīsies. Jau pirmajās dienās parādīju sevi tādu, kādus gribētu redzēt cilvēkus sev apkārt. Neviens pirms tam mani nezināja un tā bija milzīga priekšrocība. Pat esot kautrīga, es ar savu attieksmi piesaistīju cilvēkus un tagadējie draugi paši atrada mani :) Nu jau pagājuši 6 gadi kopš sāku jaunu dzīvi un tā ir lieliska! :) Tikai, kad braucu apciemot vecākus, joprojām ir nejauka sajūta iekšā.. Tā it kā vecā dzīve stāvētu aiz muguras, nevaru atvērties un ir pat nepatīkami iet vecajā dzīvesvietā pa ielu.
27.04.2013 13:38 |
 
10 gadi
Reitings 841
Reģ: 17.06.2011
Tiešām ceru, ka vides maiņa man liks justies labāk, jo tagad ir sajūta, ka es nevis dzīvoju, bet vienkārši mēģinu izdzīvot, katru manu bezjēdzīgo dzīves dienu... Nekam īpaši neredzu vairs jēgu.
27.04.2013 22:03 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Pirms pāris gadiem man arī uzstādīja tādu diagnozi, jo nogurums, nespēks, bezjēdzīgums, depresija neuzrādījās analīzēs. Bet pirms gada, kad gāju atkal nodot asins analīzes (nomainīju arī ģim.ārtsu) atklājās, ka dzelzs asinīs praktiski nav un tas ir iemesls nespēkam un sāpēm. Tagad, kad lietoju dzelzs preparātus viss ir uzlabojies.
Tā arī nesaprotu, kas tad man īsti bija visus šos gadus - stulbs ārsts, kas neredzēja, ka man ir ļooti liels dzelzs iztrūkums vai distonija+mazasinība.
Tā kā iesaku aiziet pie ģim. ārsta un nodot asinis.
27.04.2013 22:11 |
 
Reitings 1244
Reģ: 09.11.2012
Kad esmu viena juutos briesmiigi-viegli nokaitinaama,taada kaa uzvilkta,tai pat laikaa miegaina -neko negribas dariit,juutos kaa iepuvis daarzenis,kas bez jeegas skaita dienas.Muuzika un hobiji paliidz tikai iislaiciigi,nezinu ko lai dara.
27.04.2013 22:20 |
 
Reitings 1111
Reģ: 29.01.2009
Man interesē- kā tas ir? Šī trauksmes sajūta var vienkārši ne no kā uzrasties?

Varbūt jūs man varat ieteikt, izturēties, kad redzu, ka radiniekam/draugam ir šis saasinājums (ja tā to sauc) ?
27.04.2013 22:39 |
 
Reitings 1111
Reģ: 29.01.2009
Kad esmu viena juutos briesmiigi

Un kā īsti ir, ir dažādi paveidi? Citi jūtas slikti, esot vienatnē, un citiem tieši neomulīgi ir atrasties sabiedrībā?
27.04.2013 22:41 |
 
Reitings 1017
Reģ: 29.01.2009
Draudzene šo nesen sev atklāja. Nabadzīte...

Priekšniekam arī ir bijusi. Viņš to uzveica ar cigun meditāciju.
27.04.2013 22:43 |
 
Reitings 445
Reģ: 20.04.2013
choco lady, man tādā situācijā vienkārši gribas sarauties mazai, mazai. Apkārtējie tur neko nevar līdzēt tieši lēkmes laikā, vismaz man. Godīgi sakot, domāju, ka blakus esošie pat nezin, ka tā ir distonija, vienkārši cilvēkam kaut kāda iemesla dēļ slikti paliek. Gar zemi jau nekrītu:) Bet, ja ikdienā ir pozitīva atmosfēra, ja dzīve ir piesātināta, tad lēkmes ir daudz retāk. Man pēdējā bija pirms gadiem 2 laikam. Stulbākais, ka to nevar paredzē, kas man ir tā lielākā trauma, jo riebjas nekontrolējamas lietas.
27.04.2013 22:51 |
 
Reitings 74
Reģ: 29.01.2009
Manas ģimenes dakteres moto- tu esi jauna, tā tād nemirsi :D
Tas nekas, ka gāju neskaitāmas reizes ar kaut kādām regulārajām slimošanām, kuras bija dēļ zemās imunitātes, kura bija dēļ distonijas, kuru protams pat nenojautu. Un tā līdz vairāk kārt pārnākot mājās pie 39 grādiem, vienkārši gar zemi, viss griežās, galva kā ar vati, gultā iekšā. Ne ieēst, neko. Otrā dienā kā nekas nebūtu bijis. Līdz reizei, kad darbā gandrīz paģību. It kā jau nekas baigs, standarta dzīve ar savām domām, skriešanām, stresiem, tāpēc tas likās baigi aizdomīgi.
Caur pazīšanos tiku pie lieliskas iespējas uz izmeklējumiem slimnīcā, laikam kādas 10 procedūras veica, 1,5 dienās. (Lieki piebilst, ģim. daktere galīgi negribēja dot norīkojumu, jo viss taču ir ok :D )
Protams diagnoze- distonija.
Iepazinos ar info netā, jo dakteri skaidro bik savādāk. Izdzēru visādas zāles (neiromidin, finlepsin, magnes u.c.), pat injicēja šādas tādas zāles un vitamīnus. Bet rezumē nekāds. Jēga maza uz īsu laiku. Laikam vairāk nostrādāja tas psiholoģiskais, ka reāli tas jau neko nemainīs, tāds kā vienalga ieslēdzās, jo kā gan var baigi izārstēt to kā principā nav?
Mana metode laikam ir sevis nodzīšana, jebkādā veidā, sports, ceļošana, kultūras pasākumi, izstādes, tusiņi ar draugiem, kino, principā jebkas, kas novērš uzmanību no kaut kādas bezjēdzīgas domāšanas. Jo tiklīdz ir kaut kāda savā veidā bezdarbība tā ir čau... Nū kaut kā tā...

Pēdejos mēnešu jūtos nekāda, nesaprotu kāpēc vispār eksistēju, esmu neapmierināta ar savu izskatu, vidi sev apkārt.


Eksistē, jo pat tādām nelaimes čupiņām kā distoniķēm arī dzīvē ir sava jēga un nozīme.
Izskats, to var uztūnēt, kaut vai ar jaunu matu krāsu un košu apģērbu... (Vismaz uz nedēļu, būs kas savādāks.. tb noskaņojumā)
Vide... Njā lašaras, man liekas, apkārt ir visiem, vairāk vai mazāk. Tur nu neko nevar darīt... Varbūt jāskatās mazliet plašāk. Kaut vai jāparaugās uz tiem kam iet grūtāk, un tad varbūt uzradīsies doma, ka varbūt nemaz nav tik slikti kā liekas?
27.04.2013 22:53 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Vide... Njā lašaras, man liekas, apkārt ir visiem, vairāk vai mazāk. Tur nu neko nevar darīt...

Patiesi, bet smieklīgi skan. :D :D
27.04.2013 22:56 |
 
Reitings 446
Reģ: 15.02.2012
Man arī it kā ir uzstādīta šī diagnoze, bet tā palasot saprotu, ka lielākā daļa no šiem simptomiem man nemaz nav.

Tas kas ir man-paaugstināts asinsspiediens, pie satraukuma svīst plaukstas, pēdas, bet nu jā, tas ir arī pie ļoti maziem satraukumiem, kur kādam citam liktos, ka viņam vispār nav nekāda satraukuma, piemēram, situācijā, kad paņem manu roku, lai pārbaudītu, vai rokas ir mitras, tās, lai gan ir bijušas sausas, sāk palikt mitras... It kā pašai liekas, ka es tajā brīdī nesatraucos, bet tā apziņa, ka mani pārbauda tomēr rada kādu satraukumu, kas izraisa šo reakciju.

Man veģetatīvo distoniju atklāja tikai augstā asinsspiediena dēļ, kas mainās nepārtraukti, respektīvi, tas ir augsts pirmajā brīdī, pēc tam aprodot ar situāciju, tas krītas, bet var arī gana strauji paaugstināties kādu sīkumu dēļ.
Ārste vēl runājot ar kolēģi teica - paskaties, viņa izskatās tik mierīga, bet viss iekšā vienkārši vārās. Un bieži vien liekas, ka tā arī ir-mēdzu būt ļoti mierīga, ieturēta, lai gan tajā mirklī satraukums ir pamatīgs.
27.04.2013 23:10 |
 
Reitings 1111
Reģ: 29.01.2009
secret, vai apkārtējie var kaut kādā veidā to satraukumu mazināt?
27.04.2013 23:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits