Psoriāze.

 
Reitings 1248
Reģ: 24.04.2010
Labs vakars, visām, kas vēl neguļ :)

Biju pie dermatologa un man konstatēja psoriāzi.
Vēl konkrēts spriedums par to nav, bet tā ir vienīgā diagnoze , ko man konstatēja.
Nodevu analīzes nepieciešamās. Tagad nedēļa jāgaida, līdz zināšu konkrētus rezultātu.

Nevaru sagaidīt- ir stress un bailes.
Tagad čekoju i-netu un lasu par šo slimību un par tās ārstēšanu. Tiešām ceru, ka man tā nav, ceru, ka nepareiza diagnoze.

Zinu, nav nekāda mirstamā kaite, nav nekas lipīgs, lai varētu citi no manis baidīties un izvairīties, ka viņiem arī nepielīt, BET , man psiholoģiski tas nomāc, jo man ir uz labi redzamām ķermeņa vietām tie izsitumi.

Jūtos mazliet nomākta par to visu.

Dāmas, vai kāda no Jums arī sirgst ar šo slimību ? Kā tiekat ar to galā? Kā Jūs ārstējat ? Vai varbūt Jums ir kāda paziņa/ draugs/ ģimenes loceklis, kuram ir šī ādas slimība ?

Gribu, lai Jūs padalieties pieredzē iz dzīves.
02.02.2013 00:52 |
 
Reitings 1248
Reģ: 24.04.2010
brilliant - paldies !
02.02.2013 14:55 |
 
zaptesburka neesmu īsti pārliecināta, varbūt, ka ir palicis lielāks par kādiem 2 mm..
Tāpat citu variantu nav, jo esmu no Liepājas, un te dermatologu vispār ir ļoti maz :(
02.02.2013 15:04 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
M, tad ir tā grūtāk, ja neesi no Rīgas.
Nez, ko lai iesaka. Ja tas pleķis Tev sauss, tad varbūt pasmērē kādu mitrinošu, dziedējošu krēmu.
Man dermatologs bija ieteicis vai nu Krievijā ražotos krēmus bērniem, vai arī - labāk - Panthenol krēmu.
02.02.2013 15:31 |
 
Reitings 1248
Reģ: 24.04.2010
Man vēl bija jautājums : Vai ikdienā jums nenācās atteikties no kādiem kosmētikas vai ķermeņu kopšanas līdzekļiem dēļ psoriāzes ? :)
02.02.2013 15:42 |
 
Reitings 1248
Reģ: 24.04.2010
Kā jūs atradinājāties no kasīšanas? Man šausmīgi niez un puisis man pa pirkstiem citreiz uzšauj :D
02.02.2013 15:44 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
ĪVA*, es pat nezinu - man psoriāze parādījās vidusskolas vecumā, kad vispār maz, ko no kosmētikas lietoju, tā ka psoriāzei nebija tur, ko īpaši mainīt. Tā ka tajos laikos vienīgais, ko īpaši mainīja, bija - šampūns.

Nu šobrīd ir tā, ka man psoriāze nekur nemetās, kamēr vien nemainu šampūnu un pēc matu izmazgāšanas galvas matainajā daļā sasmērēju Elocon krēmu.
Nujā, kopjošo kosmētiku pa lielākajai daļai cenšos izmantot saudzīgu (ir gan arī izņēmumi), laiku pa laikam vannas ūdenim pieberu kādu bišķi dzeramās sodas klāt...
Patiesībā jau pa lielākajai daļai psoriāze vienkārši piespiež dzīvot tā, kā jebkurā gadījumā vajadzētu - ēst veselīgi, rūpēties par ādu veltīt laiku atpūtai utt.
02.02.2013 16:03 |
 
O, man tieši ir tas Panthenol! :) Būs jāpasmērē ar to!
02.02.2013 16:47 |
 
Reitings 856
Reģ: 12.03.2011
Man šī kaite ir jau ļoti sen. Ja ir kādi jautājumi par kuriem vēlies parunāt, droši vari rakstīt man šeit :)

P.S. To nevar izārstēt, bet var ierobežot.
02.02.2013 16:50 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Kardamon, par
To nevar izārstēt, bet var ierobežot
- paskaidro man, lūdzu kā Tu skaidro atšķirību starp A) izārstēšanu un B) ierobežošanu - tādā līmenī, ka cilvēkam slimība vairs neparādās? Gadu desmitiem ilgi. Jo ir tādi gadījumi.

Kā arī - kāpēc tad par asins donoriem nepieņem cilvēkus, kam tajā brīdī ir psoriāzes izsitumi, taču tad, ja tie pazūd, asinis atkal tiek pieņemtas? (ja ien nekas nav mainījies... agrāk tā bija)?
02.02.2013 16:55 |
 
Reitings 856
Reģ: 12.03.2011
zaptesburka, izārstēt slimību nozīmē "izdzīt no organisma" tās ierosinātāju. Psoriāzi neierosina nekas (šo jautājumu vēl pēta), tā vienkārši ir gēnos un tos, kā mēs zinām, nevar izmainīt nekā.

Ierobežot var apārstējot. Citam palīdz zāles, kuras ir jāmaina, jo āda pierod, citam - solārijs vai vienkārši saule. Un nevajag klausīties gudrajās cosmo meitenēs kā Donata , kurai nekad nav bijis sakars ar šo slimību un kura neko nezina par psoriāzes slimnieku centieniem izskatīties normāli, bez pleķiem uz ādas.
Man, piemēram, galvā nav dzīva vieta psoriāzes dēļ. Un palīdz tikai vienas zāles, kuras nesanāk lētas, jo iepakojums ir mazs un iztērējas pēc 2 lietošanas reizēm.
Runājot par tiem, kuriem tā neparādās gadiem ilgi - tas atkarīgs no cilvēka. Piemēram manai mammai tā pazuda grūtniecības laikā, pēc tam atkal parādījās. Daži aizbrauc uz 2ned uz Nāves jūras kūrortu, pasauļojas, padzīvojas un viss pazūd, kā tu saki, uz 10 gadiem.

Par asins donoriem runājot. Man šķiet, ka tagad nepieņem vispār šos slimniekus. Jo tā ir autoimūna salimšana. Tur nevienam neinteresē, kas tev par vainu. Laikam baidās, ka neievazā kaut ko. Bet kā tad mēs varam to izdarīt?
02.02.2013 20:10 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Kardamon, man šķiet, ka gēni nosaka tikai noslieci uz slimību, ne vairāk. Savādāk jau sanāk, ka tie, kam gēnos ir lielāka ai mazāka nosliece, jau piedzimst slimi, neatkarīgi no tā, vai vispār viņiem mūža laika psoriāze parādās vai nē? Man negribētos tā domāt.
Tāpēc rezultātu, kad cilvēks ir atbrīvojies no psoriāzes pleķiem, es uzskatu par izārstēšanos.

Var jau būt, ka nav svarīgi, kā to sauc, - galvenais, ka ir cilvēki, kam ir izdevies tādu rezultātu sasniegt. Tāpēc nevajag uzreiz iedomāties to sliktāko variantu, ka, ja reiz ir šī slimība, tad nav cerību dzīvot normāli.

Cik sen atpakaļ Tev šī slimība parādījās?

Par asins donoriem vienmēr esmu domājusi tā ka - par cik slimība saistīta arī ar vielmaiņu, tad varbūt, ja asinis no slimojoša cilvēka tiek pārlietas tādam, kam ir lielāka iedzimtā nosliece uz psoriāzi, tad varbūt tas var "dot grūdienu" slimības attīstībai (par cik vielmaiņa tak ar asinsrites palīdzību notiek, asinis nogādā vielas tur, kur tām pieklājas būt...). Tā es to biju iedomājusies, lai gan man nav ne mazākās nojausmas, vai tā patiešām ir, vai nē.
02.02.2013 21:15 |
 
Reitings 2727
Reģ: 07.05.2011
Ejiet pie dermatologa!
03.02.2013 10:06 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Man, kam tieši Tu iesaki iet pie dermatologa? Šeit visas meitenes to vai nu jau dara, vai grasās (bet ne visur var tā - šodien izdomāju un šodien eju, citur ir jāpierakstās krietnu laiku iepriekš).
Saprotu, ka gribas ko gudru uzrakstīt, bet labāk sanāktu, ja pirms tam Tu izlasītu visus komentārus un padomātu, vai Tavējais nesanāk nevietā,
03.02.2013 10:13 |
 
Reitings 1248
Reģ: 24.04.2010
Man - nevietā izcēlies ar savu gudrību .

Paldies jums liels par atbildēm :) esat mani nomierinājušas :)
04.02.2013 01:23 |
 
Reitings 1248
Reģ: 24.04.2010
Šodien pamanīju vēl vienu jaunu pleķi- uz plaukstas.

Vakar saskāros ar diezgan neērtu situāciju. Satikāmies vecie draugi, pasēdējām un viens no cilvēkiem man pateica : "Netuvojies man klāt ar savu slimo roku, pielipināsi man vēl kaut ko " . Tas bija tik sasodīti debīli, mēģināju izskaidrot, kas tas ir, bet protams, ka neticēja. Tā jau cenšos slēpt un nevienam nerādīt. Nēsāju džemperus ar garām rokām, lai nosegtu.

Jums nekad nebija gadījušās kādas neērtas situācijas saistībā ar šo ?
04.02.2013 12:02 |
 
Reitings 1248
Reģ: 24.04.2010
Kardamons - Tev vēstuli aizsūtīju :)
04.02.2013 12:03 |
 
Reitings 318
Reģ: 29.01.2009
16 gados parādījās psoriāze,uz rokām -tieši uz elkoņiem un pirkstiem,jo vairāk stresoju par to,jo vairāk parādījās. Gāju pie dermatologa,izrakstīja smēres,diez gan dārgas,bet tik un tā nepazuda,tā man skaitās iedzimstība,tēvam ar ir,bet tēvam parādās tad,kad viņš iedzer.
Nu jau gadus 10 man nav vairs...nezinu,pārstāju stresot pa to,jo pieņēmu ka ir un viss,ko varēju citu padarīt,gāju uz solāriju,sportoju... un pat nepamanīju kā nogāja..viss ir galvā..jo vairāķ stresosi,jo vairāk parādīsies..
04.02.2013 12:15 |
 
Reitings 8
Reģ: 29.01.2009
Alocado ™ produktu līnija ir vienīgā psoriāzes terapijas produktu līnija pasaulē, kas ļauj apvienot divus vai pat vairākus produktus, lai sekmīgi nodrošinātu vislabākos rezultātus.
The Alocado™ līnijas produkti tiek iedalīti pēc ādas bojājumu simptomiem, tā lai pie dažādiem psoriāzes veidiem (pastāv 36 veidi) jūs varētu sev izvēlēties vispiemērotāko.

http://medshop.lv/lv/e-aptieka/akcija?show=single&id=133

Alocado ™ līnijas Ķermeņa kopšanas PSOAID komplekts sastāv no 4 krēmiem, kas paredzēti bojātas, sarkanas, uztūkušas, sausas un ļoti sausas, iekaisušas, niezošas, pārslainas un zvīņainas ādas ārstēšanai. Katrs produkts ir paredzēts vienam no psoriāzes simptomiem un var tikt lietots kopā ar citiem psoriāzes līnijas produktiem, lai panāktu labākus un ilgstošākus rezultātus. Izmēģinot un atrodot sev piemērotos produktus, Tu pēc tam vari tos iegādāties atsevišķi!
04.02.2013 12:24 |
 
Reitings 1248
Reģ: 24.04.2010
Jums uz nagiem arī kaut kas bija vai nē ?
Man nagi arī daži ir tā teikt slimi. Maskēju ar nagu laku un visādiem spīdumiem/ zīmējumiem/ uzlīmēm.
04.02.2013 15:23 |
 
10 gadi
Reitings 2378
Reģ: 10.03.2009
man jautājums,ja nu gadijumā kāda zina.
Vai var veikt vakummasāžu,ja ir psoriāze?!
Vai arī tas vēl vairāk visu sačakarēs?
Zinu,ka nedrīkst berzties ar asām švammēm,bet vakums...
04.02.2013 18:08 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits